» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
231 / 375
»»

drzni86 ::

gorazdkop je izjavil:

Redmi note 4 se mi je začel konec prejšnjega tedna precej greti. Nekaj mi kuri baterijo, pa ne znam ugotoviti, kaj. Razen rednih posodobitev aplikacij, se ne spomnim, da bi se kaj dogajalo z mojim telefonom.
Tudi aplikacije ne nameščam in brišem masovno. V tem času ne vem, če sem katero novo naložil
Kakšna ideja?



Nastavitve -> Baterija in zmogljivost -> Poraba baterije -> Uporaba baterije

Poglej, če kaj izstopa.

gorazdkop ::

Nič ne izstopa. Bajveč porabi sistem Android, kar mi je logično.
APlikacij razen Youtube in Nine (za e-pošto) praktično ne uporabljam.
Greje se v stanju mirovanja.
Verjetno lahko probam factory reset in jovo na novo.
Drugače pa zamenjat.

dexterboy ::

Meni se je na Lumiji začelo enako greti, sem pomislil na vse ostalo, le na baterijo ne. Hvala bogu, da se je nato napihnila kot žaba, da sem vedel, pri čem sem :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Veron ::

Ogrel sem se za Xiaomi Mi A2, ampak velikost telefona mi je absolutno prevelka.

Zato sem začel bolj gledati v smeri Mi A2 Lite, ki je ravno dovolj velik (no, ni tako ogromen).
Micro usb me malo moti, ampak ne toliko, da bi bil deal breaker.

Kar me bol zmoti pri tem modelu je SD625, ki je že nekaj star (še A1 ga je imel), medtem ko večji brat ima že SD660, ki je (po testih) občutno hitrejši od SD625 (vir: https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Bolj vprašanje, se to dejansko tako opazi pri dnevni uporabi (gmaps, navigacija, internet)?

gddr85 ::

pri normalni uporabi težko da boš opazil, velikost se ti pa mogoče res zdi ,da je prevelik, je pa malenkost višji kot en mi a1, ker se screen:body razmereje veča, se velikost telefona bistveno ne spremeni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Dimnik ::

Po moje se verjetno pozna....

Doma imam.mi note 3, sd660 in redmi note 5 sd636 in je kar razlika v hitrosti...

facepalm ::

Naceloma naj bi se poznalo na hitrosti ampak se ne. Verjetno zaradi software-a. Trenutno si lastim Mi A2. Je obcutno hitrejsi od Note4 s sd625 in slabse odziven + slabsa baterija od dobro optimiziranega Mi A1. Je pa vsaj fotoaparat z gcam noro dober (v tem cenovnem razredu!).
Upam da bo Mi A2 novembra, s pie izidom (vsaj beta), odzivnejsi.

Dimnik ::

Sem pogledal par primerjav na youtube, pa je a2 kar.hitrejši od a1

bmwwww ::

a2 lite in a2? Po testih je tudi razlika, kako se pa dejansko pozna pri normalni dnevni uporabi? A2 lite me bolj prepriča (predvsem baterija). In ne nebo zame, ampak za mamo.

facepalm ::

Ale123 jaz sem si oba lastil. S proper nastavitvami, je bil A1 vsaj tako dobro odziven kakor A2, s tem da sem imel cca 3h vec screen-on time na enem polnjenju (6h vs 9h). S custom kernelom na Mi A2, postane tel super odziven, ampak trenutno se ni primernega za vsakdanjo uporabo. Jaz upam, da se bo xiaomi potrudil z naslednjo verzijo androida.

Jaz bi vseeno vzel raje A2, kakor A2 lite. Sd625 bo vedno tezje dohajal novejse in slabse optimizirane programe.

s1m0n ::

Ima mogoče kdo tukaj Xiaomi uro Amazfit Stratos?
Namreč lastim si jo kakšen teden dni in ne dobim več kot 1 dan uporabe iz nje.
Tudi čez noč se mi izprazni iz nekje 60% na 0% v letalskem načinu na nočni omarici...

Je potrebno stvar reklamirat / uveljavljat stvarno ? Sklepam, da je ta čas zelo slab glede na tip uporabe.

bmwwww ::

s1m0n je izjavil:

Ima mogoče kdo tukaj Xiaomi uro Amazfit Stratos?
Namreč lastim si jo kakšen teden dni in ne dobim več kot 1 dan uporabe iz nje.
Tudi čez noč se mi izprazni iz nekje 60% na 0% v letalskem načinu na nočni omarici...

Je potrebno stvar reklamirat / uveljavljat stvarno ? Sklepam, da je ta čas zelo slab glede na tip uporabe.


Tukaj so nekateri o Stratos 2 govorili:
Smart watch, kaj kupiti?

Tomson ::

@s1m0n:
Sicer odvisno od uporabe, meni npr. Stratos zdrži vsaj 5dni, ko jo samo nosim, če pa se kaj več ukvarjam z njo pa vsaj 3-4dni ... Če jo imaš na roki se sprazni enako hitro? Si že poizkusil tovarniški reset?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

s1m0n ::

Stvar je takšna:
GPS + HR (aktivnost) ca. 1h = 10%
Airplane mode, samo kot ura nekje 4-10% na 1h
Povezano z BT na telefon za obvestila nekje isto...

Vseeno kar sem poskušal v tem tednu več kot 1dan iz ure nisem dobil, ne po factory resetu ne po tem, ko sem jo napolnil na 100% in le nosil ali pustil na miru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Stari maček ::

klinker je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Benny123 je izjavil:

Realno ko greš iz premium firme na Xiaomi te jezi kar nekaj stvari, vendar te misel na ceno, ki si jo plačal hitro pomiri..

Sam sem šel iz Samsung Note4 na Pocophone, pa imam težavo le s polarizacijo ekrana. Baterija, zaradi katere sem tudi menjal telefon, je neprimerno boljša.


Lol.
Sel si iz 5 generacij starega telefona na novega. Seveda je baterija boljsa, ce pa je na unemu ze oddelala svoje, pa se kaj je verjetno boljse kot na uni "starini".
Bos vidu ce bos pocota imel tolko casa kot Note 4 :D


Normalno je bilo govora za novo stanje baterije na Note4. Nikoli mi ni Note4 držal dva dni. Ima pa hčerka Xiaomi Note2 in še danes dela bp. Eni ste res mahnjeni na firme.

Benny123 ::

Eni so res nori na znamke, samo nor lahk rataš samo če ti ta znamka res služi 100 odstotno ..doma imamo Huawei p8 že par let, pa iPad 2017, pa note 3 žena, pa redmi note 4 pa redmi note 5, pa mi Air notebook..Od vseh stvari sem najbolj zadovoljen z Applom, stvar dela v nulo, brez ene same samcate pripombe. Če nebi bila cena nenormalna bi kupil tudi Apple telefone. Vse ostalo je kompromis. Sam uporabljam redmi note 5 odličen telefon za svojo ceno ampak kompromis.Huaewei p8 kompromis. Mi Air 13.3 notebook 2018 i7 processor, GeForce grafa, odličen prenosnik za svojo ceno ampak tudi kar nekaj problemov, kompromis...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

dexterboy ::

Evo vam akcije 8-)
Manj kot tristo! Pa ljudi moji, da li je to moguče :))
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

vrunc ::

s1m0n je izjavil:

Stvar je takšna:
GPS + HR (aktivnost) ca. 1h = 10%
Airplane mode, samo kot ura nekje 4-10% na 1h
Povezano z BT na telefon za obvestila nekje isto...

Vseeno kar sem poskušal v tem tednu več kot 1dan iz ure nisem dobil, ne po factory resetu ne po tem, ko sem jo napolnil na 100% in le nosil ali pustil na miru.


Sam sem jo uporabljal kakšna dva meseca, HR vedno vklopljen....ko je bilo še lepo vreme julija in avgusta sem bil na kolesu tudi po dve uri na dan pa je nikoli nisem uspel sprazniti prej kot v treh dneh.
Ponavadi mi je zdržala 3 - 5 dni.

s1m0n ::

Pravkar urejam dokumentacijo, da jo posredujem nazaj za stvarno napako pa mi jo naj zamenjajo s ta drugo delujočo...

Tudi sam sem pričakoval vsaj 3 dni, a kaj ko ne dobim niti en dan :)

krop ::

dexterboy je izjavil:

Evo vam akcije 8-)
Manj kot tristo! Pa ljudi moji, da li je to moguče :))
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...


Naročeno že včeraj po tej ceni :)

Veron ::

dexterboy je izjavil:

Evo vam akcije 8-)
Manj kot tristo! Pa ljudi moji, da li je to moguče :))
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...

Huda cena, sam škoda k je ekran ogromen.

Dimnik ::

dexterboy je izjavil:

Evo vam akcije 8-)
Manj kot tristo! Pa ljudi moji, da li je to moguče :))
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...


Se že nekaj časa dobi pod to ceno in v par dneh.....na gb je odpošiljanje komaj za slaba dva tedna

Stari maček ::

Poco 265EUR z DHL prevozom.....
Xiaomi POCOPHONE F1 POCO F1 6GB 64GB Global Version Smart Phone Snapdragon 845 6.18'' Full Screen 20MP Camera LiquidCool 4000mAh
https://s.click.aliexpress.com/e/bgxjUU...

Zgodovina sprememb…

cresh ::

Skyfall je izjavil:

Mogoče kdo ve kdaj bo Xiaomi Note 4 dobil uradno Miui 10 po uradni poti?


Tud mene to zanima, še kar vztrajam pri njemu. Govorilo se je da bo oktobra.

dexterboy ::

Jaz bom mojega zamenjal za RN6, ki je na poti. Ako mi ga ne uspe prodati, sem se odločil, da ga bom imel za učenje in namestil Lineage OS gor. Naj bi pa že bile beta verzije MIUI 10 tudi za RN4 ven, kolikor sem nazadnje bral komentarje, ni nekih velikih failov pri testnih verzijah...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

kumer ::

Dame in gospodje.

Predstavljam vam novo vrhunsko xiaomi igračo.

Xiaomi Mi Mix 3 unveiled with 10GB of RAM and slideout front cameras
Xiaomi is raising the bar with the Mi Mix 3 in more ways than one.

https://www.androidcentral.com/xiaomi-m...




Xiaomi Mi Mix 3 gets a 103 DxOMark score, boosted by 108 for photos
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix_...

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-mix-3...



Xiaomi Mi Mix 3 slider debuts with 6.4" screen, four cameras and 5G version
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix_...

The phone arrives in three colors - Jade Green, Sapphire Blue, and Onyx Black. The price for the 6/128 GB variant is CNY3,299 ($474/€420), the 8/128 GB one is CNY3,599 ($515/€450), while the 8/256 GB is CNY3,999 ($575/€505). All versions will come with a 10W wireless charger included in the retail package as well as a protective case.

The 10GB RAM variant is called Forbidden City and comes in a different hue of Blue. It will come with a gold-plated statue of a mythical Chinese creature in the box and will cost CNY4,999 ($720/€630).


Dimnik ::

Stari maček je izjavil:

Poco 265EUR z DHL prevozom.....
Xiaomi POCOPHONE F1 POCO F1 6GB 64GB Global Version Smart Phone Snapdragon 845 6.18'' Full Screen 20MP Camera LiquidCool 4000mAh
https://s.click.aliexpress.com/e/bgxjUU...


Nisem siguren, da ta dhl gre mimo carine, nikjer ne piše, da ni dodatnih dajatev

gregor ::

zanimivo, to pa bi nabavil ;)
upam, da pride čim prej global verzija in cene padejo na npr 400 eur z vključeno poštnino:D

LP

gregor ::

https://www.gizchina.com/2018/10/25/xia...

Xiaomi Mi MIX 3 specifications

6.39-inch (2340 × 1080 pixels) Full HD+ 19:5:9 display with 103.8% NTSC Color Gamut, 60000:1 contrast ratio, 600 nits brightness
2.8GHz Octa-Core Snapdragon 845 64-bit 10nm Mobile Platform with Adreno 630 GPU
6GB LPDDR4x RAM with 128GB (UFS 2.1) storage / 8GB LPDDR4x RAM, 128GB / 256GB (UFS 2.1) storage, 10GB LPDDR4x RAM with 256GB (UFS 2.1) storage
Android 8.1 (Oreo) with MIUI 10
Dual SIM (nano + nano)
12MP rear camera with 26mm wide-angle lens, 1/2.6´´ Sony IMX363 sensor, f/1.8 aperture, 1.4um pixel size, dual LED flash, 4-axis OIS, Optical zoom, 4K video recording, 960 fps slo-mo recording, secondary 12MP rear camera with Samsung S5K3M3+ sensor, 1.0 um pixel size, f/2.4 aperture, 2X zoom
24MP front-facing camera with Super Pixel low-light tech, secondary 2MP DOF camera, customized high CRI selfie light
Fingerprint sensor
Dual 4G VoLTE, WiFi 802.11ac dual-band (4×4 MU-MIMO ), Bluetooth 5, GPS/GLONASS/Beidou, NFC, USB Type-C
3,850mAh battery with fast charging, 10W Qi wireless charging

jb_j ::

@gregor

upam, da so kitajski delavci zadovoljni s plačo.

*(in niso neke nategunske fore ala: nike, addidas,
made in indonesia, malysa.
kjer delajo za par 10EUR in več na mesec.

ko se pri nas plačuje za par nike superg vsaj 50EUR)*

jao, xiaomi svaka čast, a2 lite, mi trenutno ne zdrži manj kot 4dni,
imam konstantno merjenje srčnega utripa redno, ali le na 30s(band3).
in ne dobim veliko mejlev in klicev.
vedno vklopljen wifi in bt + sim kartica, brez mobilnih podatkov.

 https://image.ibb.co/mNiHTA/Screenshot-20181025-131052.png

https://image.ibb.co/mNiHTA/Screenshot-20181025-131052.png

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

bmwwww ::

Kakšne screen protecte mate na Pocotu? Navadno kaljeno steklo, ki ne pokrije notcha al tisto ko pride "fullscreen"?

Stari maček ::

bmwwww je izjavil:

Kakšne screen protecte mate na Pocotu? Navadno kaljeno steklo, ki ne pokrije notcha al tisto ko pride "fullscreen"?

Steklo, ki notcha ne pokrije. Ni pametno pokrit senzorjev, kamere in IR osvetlitve.

gregyk ::

Mi prosim kdo da nasvet katera verzija Google pay-a dela na Mi 8. Sem pobral dol eno, ko sem vpisoval kreditno se je zaprla in zbrisala :)

amacar ::

Js sem vzel tazadnjo, takrat je to bila 2.76.216562242 in mi dela bp.

gregyk ::

uspelo, potegnil dol z apkpure zadnjo verzijo, hvala

Dimnik ::

Stari maček je izjavil:

bmwwww je izjavil:

Kakšne screen protecte mate na Pocotu? Navadno kaljeno steklo, ki ne pokrije notcha al tisto ko pride "fullscreen"?

Steklo, ki notcha ne pokrije. Ni pametno pokrit senzorjev, kamere in IR osvetlitve.


Saj imajo luknje, kjer so senzorji....

Stari maček ::

No, jaz sem z zarezanim zadovol
ljen. Sem pa vzel ovitek, ki ima izbočene vogale.

bmwwww ::

Da se v štartu ne zajebem sem kr oba naročil, pa da vidim kaj dobim.Sicer pa še par dni pa bi naj bil Poco pri meni doma. Mi Zealer so v gužvi (vsaj tak so mi napisali).

gorazdkop ::

thomson, kdaj bo koda za mi mix 3 :)

gregor ::

je že ;)

najprej ga mora GB dobit na zalogo, potem bo verjetno nekaj časa naval in bo zaloga hitro pošla, nobene kode
šele čez čas ko bo evforija minila bodo morda na voljo kode...
če se motim, pa me bo Tomson popravil :D

Xiaomi Mi Mix 3 hands-on review
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix_...

gregor ::

velikoooo slik...

https://en.miui.com/thread-4139599-1-1....
https://en.miui.com/thread-4320941-1-1....

ne vem pa kako je z baterijo, ponekod pišejo 3200, ponekod pa 3850
upam, da velja to drugo

LP

Bonticer ::

bmwwww je izjavil:

Kakšne screen protecte mate na Pocotu? Navadno kaljeno steklo, ki ne pokrije notcha al tisto ko pride "fullscreen"?

Jaz imam "fullscreen" varianto in sem dokaj zadovoljen. Na dotik je super.
Tečno je, ker moraš biti natančen pri namestitvi. LED lučka je zelo majhna in, če si zamaknil screen protector, bo ta še manj vidna.
Drug problem je, da če se ti bo en majhen prah vsedel na ekran, pod screen protecterjem boš videl majhen mehurček.
Tretji problem je, da se mi pri LED lučki nabira prah not. Po namestitvi screen protectorja ni bilo praha tam not, čez dva dni pa je že.
K sreči ga lahko večkrat daš dol in nazaj gor brez problema. Vsaj pri meni je bilo tako.

Če sem iskren, pa bi raje imel case z izbočenimi vogali (ali kako se reče?) in brez screen protectorja. Ampak ga še nisem našel.

Stari maček je izjavil:

No, jaz sem z zarezanim zadovol
ljen. Sem pa vzel ovitek, ki ima izbočene vogale.

To govoriš za back cover? Izbočeni vogali pomeni, da če telefon daš na mizo z ekranom naprej, da se ekran ne bo dotikal mize?
Če ja, bi te prosil za link.
Na prejšnjem telefonu sem 6 let imel tak ovitek brez screen protectorja in nisem imel prask. Zdaj ko gredo vsi telefoni na čim večji ekran, pa sploh ne vem, če je tehnično izvedljiv/efektiven takšen ovitek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bonticer ()

gustek_si ::

Kaj pomeni DE-WARE? Narejeno samo za nemški trg?

bmwwww ::

Spigen ima tak case menda. Jaz sem narocil BKK 360°

Stari maček ::

Bonticer je izjavil:

bmwwww je izjavil:

Kakšne screen protecte mate na Pocotu? Navadno kaljeno steklo, ki ne pokrije notcha al tisto ko pride "fullscreen"?

Jaz imam "fullscreen" varianto in sem dokaj zadovoljen. Na dotik je super.
Tečno je, ker moraš biti natančen pri namestitvi. LED lučka je zelo majhna in, če si zamaknil screen protector, bo ta še manj vidna.
Drug problem je, da če se ti bo en majhen prah vsedel na ekran, pod screen protecterjem boš videl majhen mehurček.
Tretji problem je, da se mi pri LED lučki nabira prah not. Po namestitvi screen protectorja ni bilo praha tam not, čez dva dni pa je že.
K sreči ga lahko večkrat daš dol in nazaj gor brez problema. Vsaj pri meni je bilo tako.

Če sem iskren, pa bi raje imel case z izbočenimi vogali (ali kako se reče?) in brez screen protectorja. Ampak ga še nisem našel.

Stari maček je izjavil:

No, jaz sem z zarezanim zadovol
ljen. Sem pa vzel ovitek, ki ima izbočene vogale.

To govoriš za back cover? Izbočeni vogali pomeni, da če telefon daš na mizo z ekranom naprej, da se ekran ne bo dotikal mize?
Če ja, bi te prosil za link.
Na prejšnjem telefonu sem 6 let imel tak ovitek brez screen protectorja in nisem imel prask. Zdaj ko gredo vsi telefoni na čim večji ekran, pa sploh ne vem, če je tehnično izvedljiv/efektiven takšen ovitek?

Xiaomi Pocophone F1 Case Xiaomi Poco F1 Case Shockproof Phone Case Xiaomi Pocophone F1 F 1 Global Version Anti-knock Case
https://s.click.aliexpress.com/e/bgm7TT...

lippi ::

Živijo, jaz pa se močno zanimam za electric scooter Xiaomi M365.. nekaj sem jih najdel na Aliexpressu, kjer zagotavljajo "100% free tax EU / US / RUS" ipd. ampak mi ne vliva nekega velikega zaupanja... če pa so iz EU warehouse pa je cena taka kot bi redno plačal vse dajatve...

Ima kdo kako priporočilo kako najceneje do M365???

Hvala!

Tomson ::

Najceneje na Gearbest s kodo: GBM365WHITE za 343€, a je dostava nekje 2meseca, je pa brez dodatnih stroškov, najhitreje in še ugodno pa iz Geekbuying EU skladišča EU Version za 413€ ali navadna verzija iz TomTop EU skladišča za 383€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Generton ::

lippi je izjavil:

Živijo, jaz pa se močno zanimam za electric scooter Xiaomi M365.. nekaj sem jih najdel na Aliexpressu, kjer zagotavljajo "100% free tax EU / US / RUS" ipd. ampak mi ne vliva nekega velikega zaupanja... če pa so iz EU warehouse pa je cena taka kot bi redno plačal vse dajatve...

Ima kdo kako priporočilo kako najceneje do M365???

Hvala!


Imas ga pa v Telemach Celje Center za 399e in mas SLO garancijo 2leti pa Evropski certifikar, se splaca premislit.

tomy5 ::

Za ta denar se ne splača več kupovat na Gearbest in podobnih kitajčkih, še posebej ne takih izdelkov kjer je garancija nekaj vredna, že pri kitajskih telefonih je vsaj 5-10% izdelkov zrelih za kak servis/garancijo v prvem letu

facepalm ::

jaz sem vesel, da sem kupil Mi A2 na amazonu. Sem placal (mislim da) 8eur vec ampak ga bom lahko naslednji teden vrnil brez komplikacij. Po skoraj enomesecni uporabi, je multitasking skoraj nemogoc. Mi A1 je bil raketa napram A2.
Sedaj pa ne vem s cim bi ga nadomestil..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()
««
231 / 375
»»