» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
230 / 375
»»

Bonticer ::

@Drmr: si upgradal na zadnji MIUI 9 (V9.6.24.0.OEJMIFD)? Imaš kakšne težave/motilce ali lahko brezskrbno upgradam?

Benny123 ::

Dobil sem xiaomi mi air laptop in imam problem. Opazil sem, da ko je laptop priključen na električno omrežje, "čutim elektriko ki teče po ohišju". V narekovajih seveda, čutim rahle vibracije. Ko izklopim polnilec vse deluje normalno. Obstaja kakšna rešitev?

Drmr ::

Bonticer je izjavil:

@Drmr: si upgradal na zadnji MIUI 9 (V9.6.24.0.OEJMIFD)? Imaš kakšne težave/motilce ali lahko brezskrbno upgradam?

Meni se ne ponuja 9.6.24 verzije.

Benny123 je izjavil:

Dobil sem xiaomi mi air laptop in imam problem. Opazil sem, da ko je laptop priključen na električno omrežje, "čutim elektriko ki teče po ohišju". V narekovajih seveda, čutim rahle vibracije. Ko izklopim polnilec vse deluje normalno. Obstaja kakšna rešitev?

Verjetno imas neozemljen polnilec, kabel ki gre v vticnico se ne dotika stranskih jezickov? Isto se dogaja tudi npr. na Macih, ce uporabim kabel z ozemljitvijo ni tezav, brez pa je isti obcutek kot ga ti omenjas.

MrStein ::

To je baje v zakonskih mejah, tako da...

Lahko probaš obrniti vtič, če bo (mogoče) kaj boljše.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Dimnik ::

Drmr je izjavil:

Kak teden imam POCOta, zaenkrat zelo zadovoljen.
Poco app drawer mi je zelo vsec, ker lahko iz desktopa zmeces vse ikone/appe, ki jih ne uporabljas redno. Pri RN4 tega nisem mogel.
Face unlock dela super, zaenkrat je potrebno nastavit regijo telefona npr. na Indijo. Sam imam nastavljeno da se telefon zbudi, ko ga primes v roke face unlock pa ga odklene, dela zelo lepo.
Telefon je hiter, konkreten korak naprej v primerjavi z RN4, ki sem ga imel prej, tudi slike so obcutno boljse.

Upam da bo kmalu prisel MIUI 10 stable upgrade.


Če bi namestil drug louncher na rn4, bi lahko skril ikone.
Jaz imam na mi note3, pocolouncher in samo izbrane aplikacije na ekranu...

mare84 ::

Zdravo,
že dve leti sem uporabnik xiaomija mi4c, s katerim sem zelo zadovoljen, edina slabost telefona je slab sprejem GPS signala. Odločam se za nakup Pocaphona, pa me zanima, če lahko kdo, ki si že lasti omenjen telefon pove kako je z GPS sprejemom oz napravi test le tega (npr. z GPS Test aplikacijo - https://play.google.com/store/apps/deta...

Hvala in lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mare84 ()

Benny123 ::

Drmr je izjavil:

Bonticer je izjavil:

@Drmr: si upgradal na zadnji MIUI 9 (V9.6.24.0.OEJMIFD)? Imaš kakšne težave/motilce ali lahko brezskrbno upgradam?

Meni se ne ponuja 9.6.24 verzije.

Benny123 je izjavil:

Dobil sem xiaomi mi air laptop in imam problem. Opazil sem, da ko je laptop priključen na električno omrežje, "čutim elektriko ki teče po ohišju". V narekovajih seveda, čutim rahle vibracije. Ko izklopim polnilec vse deluje normalno. Obstaja kakšna rešitev?

Verjetno imas neozemljen polnilec, kabel ki gre v vticnico se ne dotika stranskih jezickov? Isto se dogaja tudi npr. na Macih, ce uporabim kabel z ozemljitvijo ni tezav, brez pa je isti obcutek kot ga ti omenjas.


Ne razumem dobro tega, kakšen polnilec rabim točno? Mi lahko kdo da kakšen link? Hvala

Benny123 ::

Aja pa pretvornik oz adapter uporabljam, neki z Mimovrste, ker original ima ploščate konektorje https://www.mimovrste.com/prenosniki-po...

Ma najraje bi kupil nov polnilec samo ne vem kakšnega, da bo delal na Xiaomi air 13

AgiZ ::

mare84 je izjavil:

Zdravo,
že dve leti sem uporabnik xiaomija mi4c, s katerim sem zelo zadovoljen, edina slabost telefona je slab sprejem GPS signala. Odločam se za nakup Pocaphona, pa me zanima, če lahko kdo, ki si že lasti omenjen telefon pove kako je z GPS sprejemom oz napravi test le tega (npr. z GPS Test aplikacijo - https://play.google.com/store/apps/deta...

Hvala in lep pozdrav!

Sam še kar uporabljam Mi4c, pa ga ne mislim zamenjati. LineageOS teče na njem super, nobenih težav. Če se ti ljubi, poskusi z novim romom.

Drmr ::

Nimam casa iskat kaksen polnilec rabis, na macu tale trese, nima ozemljitve:


Tale pa jo ima in ne trese:



Ce pogledas vticnico lahko vidis da ima poleg dveh lukenj se dva jezicka - ozemljitev. Pri prvem adapterju tista dva jezicka nimata vloge, zato laptop 'trese'.

Stari maček ::

AgiZ je izjavil:

mare84 je izjavil:

Zdravo,
že dve leti sem uporabnik xiaomija mi4c, s katerim sem zelo zadovoljen, edina slabost telefona je slab sprejem GPS signala. Odločam se za nakup Pocaphona, pa me zanima, če lahko kdo, ki si že lasti omenjen telefon pove kako je z GPS sprejemom oz napravi test le tega (npr. z GPS Test aplikacijo - https://play.google.com/store/apps/deta...

Hvala in lep pozdrav!

Sam še kar uporabljam Mi4c, pa ga ne mislim zamenjati. LineageOS teče na njem super, nobenih težav. Če se ti ljubi, poskusi z novim romom.

GPS na Pocotu dela odlično. Je zelo občutljiv in odziven. V avtu imaš lahko telefon na sedišču in dela! Tule je test, medtem ko sem v mansardi.
https://drive.google.com/file/d/1RO0RaD...

Drmr ::

Jaz sem gps uporabil par dni nazaj v Italiji in nekaj malega po Ljubljani in dela ok.
Isto mi je bil gps ok v RN4.

Videl sem da nekaterim ni vsec auto brightness na xiaomijih, ne opazam problemov na pocotu, tu in tam ga kdaj mogoce malo popravim, naceloma pa je ok.

Z danasnjim updatom bi naj face unlock delal tudi v Belgiji, izgleda da pocasi dodajajo drzave.

mare84 ::

Odlično, hvala Drmr in Stari maček za hiter odgovor! :)

vonOwner ::

Lahko nekdo prilepi link do kakšne ugodne variante za mi8?? >:D

bmwwww ::

vonOwner je izjavil:

Lahko nekdo prilepi link do kakšne ugodne variante za mi8?? >:D


Nekaj res na hitro pregledano, samo na aliexpressu. Si treba malo več cajta vzet.

64/6

128/6

mare84 ::

Tole je kar dober deal: 347,18 € z poštnino in brez carine
https://www.aliexpress.com/store/produc...

Dimnik ::

Tole ni global verzija, ampak global rom...

gregor ::

Official teaser suggests Xiaomi Mi Mix 3 will have 10GB RAM and 5G?
https://www.gizmochina.com/2018/10/16/o...

Dami ::

vonOwner je izjavil:

Lahko nekdo prilepi link do kakšne ugodne variante za mi8?? >:D

Na amazon.de je mi8 6/64 za 414 in ker ga lahk kupim brez davka ter imam eu garancijo, je aliexpres zame zgodovina:)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

genesiss ::

Na amazon.de imac poco-ta 6/128 za 331€:https://www.amazon.de/dp/B07GXX2MDQ?smi...

Dami ::

genesiss je izjavil:

Na amazon.de imac poco-ta 6/128 za 331€:https://www.amazon.de/dp/B07GXX2MDQ?smi...

Prav od amazona (3th party firme ne pridejo v poštev) je 359€, 6/64 je pa 329€.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

bmwwww ::

Dami je izjavil:

vonOwner je izjavil:

Lahko nekdo prilepi link do kakšne ugodne variante za mi8?? >:D

Na amazon.de je mi8 6/64 za 414 in ker ga lahk kupim brez davka ter imam eu garancijo, je aliexpres zame zgodovina:)


Na aliexpressu za 370 s poštnino

genesiss je izjavil:

Na amazon.de imac poco-ta 6/128 za 331€:https://www.amazon.de/dp/B07GXX2MDQ?smi...


305 Eur danes plačal za pocota 128/6 iz Italije

MrStein ::

Drmr je izjavil:


Z danasnjim updatom bi naj face unlock delal tudi v Belgiji, izgleda da pocasi dodajajo drzave.

Zakaj je to sploh vezano na države? Zakonski razlogi?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gddr85 ::

najbrž GDPR

MrStein ::

GDPR velja v celotni EU, ne pa posamezno po državah.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gddr85 ::

potem pa najbrž še odstopanja posameznih držav od GDPR glede varovanja podatkov

MrStein ::

Mimogrede: včeraj je končno crknil (beri: se je izpraznila baterija) Redmi Pro.

Če ga ne uporabljaš, drži hudičevo dolgo. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Iskraman ::

Xiaomi Mi Mix 2S 4G Phablet - WHITE 2
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...

Prejšnja promo koda je potekla, obstaja mogoče nova?

Se najde kdo, ki uporablja ta telefon? Skrbi me predvsem polarizacija zaslona; da nima slučajno enake težave kot Pocophone, pri katerem naj se ne bi videlo zaslona v pokončnem položaju ob uporabi polariziranih očal?

Tomson ::

@Iskraman:
prav za omenjeno verzijo trenutno ne, je pa tale, precej dobra opcija: Xiaomi Mi Mix 2S Global 6/128GB s kodo: GBMP2S128 iz 374€ na 361€, oz. je koda: GBMPM2S za Xiaomi Mi Mix 2S Global 6/64GB, ki ni potekla, a trenutno ne deluje.

Sam imam omenjeni telefon, preveril, v pokončnem položaju je ok, v položnem enkran zatemni, potem se poizkusil še na Huawei P10 Lite, je pa zanimivo obratno, v pokončnem položaju je ekran zatemnjen, v položnem je ok, na starejšem Samsung Note 3 z AMOLED zaslonom je vedno ok, na OnePlus 5T z AMOLED kolikor se spomnim pa se je ekran pri položnem položaju zopet zatemnil ...

@vonOwner:
kolikor gledam je tole trenutno najugodneje: Xiaomi Mi 8 Global 6/64GB za 339€ in Xiaomi Mi 8 Global 6/128GB za 356€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Go-ahead ::

Kakšen telefon predlagate za cca 150 EUR. Rabim namreč dva za bolj neizkušena uporabnika - nadgradnje Romov ne pridejo v poštev. Od kje naj ju naročim , ne bi rad čakal 3 tedne in več.

Hvala

Bonticer ::

facepalm ::

Go-ahead je izjavil:

Kakšen telefon predlagate za cca 150 EUR. Rabim namreč dva za bolj neizkušena uporabnika - nadgradnje Romov ne pridejo v poštev. Od kje naj ju naročim , ne bi rad čakal 3 tedne in več.

Hvala


Ce je govora o pametnem telefonu, bi vsekakor priporocal Xiaomi Mi A1. Eden redkih "pali/vozi" budget telefonov.

skodars ::

Živjo,

kolegu je na Redmi note 5 crknila vtičnica za slušalke (nekaj je zlomil) zanima me, če morda kdo ve kateri bi bil pravi del za naročiti, da bi potem zamenjali ta del...

Lp,
Peter

Stari maček ::

skodars je izjavil:

Živjo,

kolegu je na Redmi note 5 crknila vtičnica za slušalke (nekaj je zlomil) zanima me, če morda kdo ve kateri bi bil pravi del za naročiti, da bi potem zamenjali ta del...

Lp,
Peter

https://www.aliexpress.com/item/New-For...

vonOwner ::

Tomson je izjavil:

@Iskraman:
prav za omenjeno verzijo trenutno ne, je pa tale, precej dobra opcija: Xiaomi Mi Mix 2S Global 6/128GB s kodo: GBMP2S128 iz 374€ na 361€, oz. je koda: GBMPM2S za Xiaomi Mi Mix 2S Global 6/64GB, ki ni potekla, a trenutno ne deluje.

Sam imam omenjeni telefon, preveril, v pokončnem položaju je ok, v položnem enkran zatemni, potem se poizkusil še na Huawei P10 Lite, je pa zanimivo obratno, v pokončnem položaju je ekran zatemnjen, v položnem je ok, na starejšem Samsung Note 3 z AMOLED zaslonom je vedno ok, na OnePlus 5T z AMOLED kolikor se spomnim pa se je ekran pri položnem položaju zopet zatemnil ...

@vonOwner:
kolikor gledam je tole trenutno najugodneje: Xiaomi Mi 8 Global 6/64GB za 339€ in Xiaomi Mi 8 Global 6/128GB za 356€



Hvala, super variante so. A je ze kdo narocal z gearbesta a se plača še carina?

bmwwww ::

vonOwner je izjavil:

Tomson je izjavil:

@Iskraman:
prav za omenjeno verzijo trenutno ne, je pa tale, precej dobra opcija: Xiaomi Mi Mix 2S Global 6/128GB s kodo: GBMP2S128 iz 374€ na 361€, oz. je koda: GBMPM2S za Xiaomi Mi Mix 2S Global 6/64GB, ki ni potekla, a trenutno ne deluje.

Sam imam omenjeni telefon, preveril, v pokončnem položaju je ok, v položnem enkran zatemni, potem se poizkusil še na Huawei P10 Lite, je pa zanimivo obratno, v pokončnem položaju je ekran zatemnjen, v položnem je ok, na starejšem Samsung Note 3 z AMOLED zaslonom je vedno ok, na OnePlus 5T z AMOLED kolikor se spomnim pa se je ekran pri položnem položaju zopet zatemnil ...

@vonOwner:
kolikor gledam je tole trenutno najugodneje: Xiaomi Mi 8 Global 6/64GB za 339€ in Xiaomi Mi 8 Global 6/128GB za 356€



Hvala, super variante so. A je ze kdo narocal z gearbesta a se plača še carina?


Če daš priority line shipping nimaš dodatnih stroškov, sicer pa to najboljše tam pod temo: kaj kupiti - gearbest vprašat.

vonOwner ::

Velja, najlepša hvala za pomoč!

Skyfall ::

Mogoče kdo ve kdaj bo Xiaomi Note 4 dobil uradno Miui 10 po uradni poti?

HitraSperma ::

Ima kdo MI8 - kako se kaj obnese baterija in stabilnost - so kaksni bug-i?
fgdsfjk

husky1 ::

Koliko časa traja dostava iz kitajske za Mi8 priority line?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: husky1 ()

Tomson ::

Preko GB? Od dneva odprave do dostave 12-14dni v povprečju, konkretno če gledaš npr. tale Mi 8 za 339€, je datum odpreme 2.november, se pravi je dostava nekje 15.november ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

husky1 ::

Ja preko GB. Hvala. Zanima me, je razlika priority line vs priority line EU?

amacar ::

HitraSperma je izjavil:

Ima kdo MI8 - kako se kaj obnese baterija in stabilnost - so kaksni bug-i?

Imam bug, da ne kaže vseh obvestil, sploh floating ne, čeprav sem izklopil saving opcije in restrictions (nekaj takšnega, kar opisuje tale: https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comment.... Od aplikacije Mi Home mi npr. sploh ne kaže nobenih notificationov, čeprav imam vse vklopljeno. Medtem ko telefon uporabljam mi samo zapiska/zavibrira, in ker ima notch niti ne vem kakšno obvestilo sem prejel, moram odpreti notification center, čeprav imam nastavljeno na floating. Prav tako včasih notificatione dobim z zamikom par (10+) minut. Upam na kakšen popravek v MIUI, trenutno je naložen 10.0.2.0.
Baterija ni nič posebnega, meni se zdi, da mi zdrži tam 25% dlje kot iphone 7, ki pa je res bil že star 2 leti. Prav tako se mi zdi, da prehitro pospravi aplikacije iz rama, glede na to, da ima 6gb bi lahko skoraj vse ostale odprte vsaj kakšen dan, ne pa da jih na novo reloada. Mogoče bi si želel stock android gor.
Moti me še en bug (ali pa je mogoče feature?). In sicer, ko sem npr v tretjem podmeniju aplikacije nastavitev in jo zapustim, ter se vrnem nazaj me vedno vrže na osnovni seznam. Enako se dogaja tudi v drugih aplikacijah. Npr si dopisuješ preko SMS in imaš odprt pogovor z osebo. Zatem se prestaviš v chrome in ko odpreš SMS aplikacijo te vrže v seznam vse sporočil namesto tja kjer si bil prej, torej na določenem klepetu.
Overall pa dela hitro in tekoče (sploh za ta denar), sem mislil, da me bo motil fingerprint zadaj, ampak Face Id dela tako hitro, da v 95% uporabljam samo še to. Minus je seveda, da niti ne morem pogledati obvestil na začetnem zaslonu, saj mi takoj odklene telefon.
Glede na vseskupaj sam prehod iz iphona 7 ni bil preveč boleč, jezijo me ta obvestila, saj je to ena izmed osnovnih funkcij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Benny123 ::

Realno ko greš iz premium firme na Xiaomi te jezi kar nekaj stvari, vendar te misel na ceno, ki si jo plačal hitro pomiri..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

Stari maček ::

Benny123 je izjavil:

Realno ko greš iz premium firme na Xiaomi te jezi kar nekaj stvari, vendar te misel na ceno, ki si jo plačal hitro pomiri..

Sam sem šel iz Samsung Note4 na Pocophone, pa imam težavo le s polarizacijo ekrana. Baterija, zaradi katere sem tudi menjal telefon, je neprimerno boljša.

bmwwww ::

Stari maček je izjavil:


Sam sem šel iz Samsung Note4 na Pocophone, pa imam težavo le s polarizacijo ekrana. Baterija, zaradi katere sem tudi menjal telefon, je neprimerno boljša.


Jaz pa upam da dobim ta teden Pocota, pa bom delil še svoje mnenje. Ampak po videnih testih, mnenjih ostalih, mora bit za ta denar top telefon. Skrbijo me samo "reklame", ki bi naj bile v MIUIju.

Killermode ::

bmwwww je izjavil:

Stari maček je izjavil:


Sam sem šel iz Samsung Note4 na Pocophone, pa imam težavo le s polarizacijo ekrana. Baterija, zaradi katere sem tudi menjal telefon, je neprimerno boljša.


Jaz pa upam da dobim ta teden Pocota, pa bom delil še svoje mnenje. Ampak po videnih testih, mnenjih ostalih, mora bit za ta denar top telefon. Skrbijo me samo "reklame", ki bi naj bile v MIUIju.

Zaenkrat reklam v MIUI ni, so pa v nekaterih MI aplikacijah. (Mi Community, Mi Store, Mi Apps, Cleaner, Security, Themes)

klinker ::

Stari maček je izjavil:

Benny123 je izjavil:

Realno ko greš iz premium firme na Xiaomi te jezi kar nekaj stvari, vendar te misel na ceno, ki si jo plačal hitro pomiri..

Sam sem šel iz Samsung Note4 na Pocophone, pa imam težavo le s polarizacijo ekrana. Baterija, zaradi katere sem tudi menjal telefon, je neprimerno boljša.


Lol.
Sel si iz 5 generacij starega telefona na novega. Seveda je baterija boljsa, ce pa je na unemu ze oddelala svoje, pa se kaj je verjetno boljse kot na uni "starini".
Bos vidu ce bos pocota imel tolko casa kot Note 4 :D

bmwwww ::

klinker je izjavil:


Lol.
Sel si iz 5 generacij starega telefona na novega. Seveda je baterija boljsa, ce pa je na unemu ze oddelala svoje, pa se kaj je verjetno boljse kot na uni "starini".
Bos vidu ce bos pocota imel tolko casa kot Note 4 :D


Meni je moj Samsung S6 služil 3.5 leta. Zdaj čakam Pocota, pa menda bi ja mogo zdržat eno isto časovno obdobje.

gorazdkop ::

Redmi note 4 se mi je začel konec prejšnjega tedna precej greti. Nekaj mi kuri baterijo, pa ne znam ugotoviti, kaj. Razen rednih posodobitev aplikacij, se ne spomnim, da bi se kaj dogajalo z mojim telefonom.
Tudi aplikacije ne nameščam in brišem masovno. V tem času ne vem, če sem katero novo naložil
Kakšna ideja?
««
230 / 375
»»