» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
209 / 374
»»

roberto1 ::

lopov je izjavil:

Telemach ima v ponudbi 3 Xiamoi naprave, med drugim tudi "Xiaomi Redmi 5 32 GB", očitno gre za model z B20.

Kolega me je prosil naj mu na Aliexpress (Goldway) najdem ta model, a brez uspeha. Večinoma mi vrne "5 plus" in brez B20.

Ima kdo pri roki link na pravi model? TM ga nudi za 200 EUR brez vezave, kolega bi dal max do 160 z vsemi stroški.



Nekako je očitno zmanjkalo Global verzije Redmi 5 na aliju in kolikor sem jaz gledal je tako pri Goldway kot pri MiGlobalstore nimajo (samo kitajske verzije z Global romom). Zdaj je pa spet res, da dobiš Redmi 5 na recimo mimovrste za 159€ (sicer zlate barve), kar je če vprašaš mene - soliden nakup sploh ker dobiš normalno 2 letno eu garancijo. In lahko potrdim da je tudi meni osebno 5,7-5.8 18:9 ekran ravno pravšnji.
Lahko pa se seveda pripeti da črnega za dober denar več ne bo. Potem pa ti preostane samo a2lite ali pa v 5.99" S2, 5 Plus, Note 5 itd.


Dodatek: Honorbuy jih ima v EU-direct opciji (brez davka) in te stane black 137€
prav tako jih ima grossoshop, ampak tam si skoraj na 180!
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

lopov ::

Super, hvala!

Dimnik ::

Jaz sem vzel črni redmi5, 3/32 na firstphone.si z poštnino 137e, dobil tretji dan od naročila

Klamzi ::

Kateri rom za Redmi 4 Prime?
Namreč na "global stable" me že od nekdaj zafrkava mobilni prenos podatkov, ko ga najbolj rabim mi prekinja in brezveze preklaplja med 3G, 4G, 4G+, v najslabšem primeru ostanem brez... Če z aftermarket romom nebo bolje, se mu slabo piše... :)

lopov ::

Dimnik je izjavil:

Jaz sem vzel črni redmi5, 3/32 na firstphone.si z poštnino 137e, dobil tretji dan od naročila


Ima B20?

Dimnik ::

lopov je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Jaz sem vzel črni redmi5, 3/32 na firstphone.si z poštnino 137e, dobil tretji dan od naročila


Ima B20?


Ja, je global verzija

gregor ::

Nova 10" tablica za cca 275 USD

https://www.gizmochina.com/2018/08/14/x...

fraising ::

Ima kdo idejo, kje na hitro dobit zaščitno steklo za xiaomi mi a2?

antonija ::

pri enemu od kitajcev? a2 in 6x sta hardwaresko ista, tako da tudi stekla pasejo na oba.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

scipascapa ::

pri logiranju v mi telefona in posledično mi cloud je bila neka povezava i.mi.cloud.com ali nekaj drugega?

ve kdo morda pravo povezavo?

Dimnik ::

us.i.mi.cloud.com

scipascapa ::

hvala.

ne dela.

https://i.mi.com/#/

to pa dela.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

unlock now me preusmeri na kitajsko stran, je kje eng?

facepalm ::

Jaz sem uporabil kar google translate:)

dominuspro ::

Morem deliti svojo navdušenost nas fotkicem na mix 2s, ki sem ga pred meseci nabavil boljši polovici... Neki se trudim s sony a5100, vse možne nastavitve, pa prava razdalja, iskanje opore oz. stativ... Ona pa nahitro šklocne in pride ven super fotka(pa je res antitalent za tehniko nasploh). Včasih prav frustrirajoče.

K0l1br1 ::

dominuspro je izjavil:

Morem deliti svojo navdušenost nas fotkicem na mix 2s, ki sem ga pred meseci nabavil boljši polovici... Neki se trudim s sony a5100, vse možne nastavitve, pa prava razdalja, iskanje opore oz. stativ... Ona pa nahitro šklocne in pride ven super fotka(pa je res antitalent za tehniko nasploh). Včasih prav frustrirajoče.

Super fotka, ko jo gledaš na telefonu ali super fotka, ko primerjaš obe recimo na PC_ju? Ker dosedaj še nisem videl, da bi telefon slikal bolje kot fotoaparat, navkljub vsem pravljicam in anekdotam, ki jih razni vedo povedati.

RockyS ::

fraising je izjavil:

Ima kdo idejo, kje na hitro dobit zaščitno steklo za xiaomi mi a2?


Če želiš, imam eno viška. Sem iz Maribora, tak da če plačaš pivo je tvoje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Nataly ::

Pozdravljeni,

telefon mi je padel na tla. In posledično mi danes ne deluje zvok, sogovornik me NE sliši, jaz njega JA.

Ali zna kdo to popraviti?

Lp

dexterboy ::

Si poskusila, če deluje preko slušalk?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

broken/link ::

če bo preko slušalk vse OK se je lahko zgodilo tudi samo to, da je pri konektorju za slušalke prišlo do stika. jaz sem imel točno ta problem. Ko sem konektor za slušalke spucal je spet delovalo bp.

Nataly ::

Trenutno imam pri roki le slušalke, ki imajo dva kabla (za računalnik), tako da sprobam doma.

Kako se spuca konektor za slušalke, glede na to, da se telefona ne da razdreti?

Hvala vama za idejo, upam da odpravim vzrok težave :S

dominuspro ::

K0l1br1 je izjavil:

dominuspro je izjavil:

Morem deliti svojo navdušenost nas fotkicem na mix 2s, ki sem ga pred meseci nabavil boljši polovici... Neki se trudim s sony a5100, vse možne nastavitve, pa prava razdalja, iskanje opore oz. stativ... Ona pa nahitro šklocne in pride ven super fotka(pa je res antitalent za tehniko nasploh). Včasih prav frustrirajoče.

Super fotka, ko jo gledaš na telefonu ali super fotka, ko primerjaš obe recimo na PC_ju? Ker dosedaj še nisem videl, da bi telefon slikal bolje kot fotoaparat, navkljub vsem pravljicam in anekdotam, ki jih razni vedo povedati.


Nisem rekel, da je boljša... Tega nebi rekel tudi, če bi res bila :) Je pa naravnost neverjetno, da na tako majhnem senzorju in brez neke optike pride ven taka zadeva. In res vse naredi avto... Še photoshop sem spustil prej pri naštevanju komplikacij fotografiranja s fotkičem. Moj point je, da se zelo rado zgodi, da bo nek foto laik oz. amater dobil boljši rezultat s temi zadnjimi smartphoni, kot pravim fotkičem.
Vsakemu svoje pač, jasno. Ampak telefon je vedno pri roki...

-valvoline- ::

redmi note 5 ali a2 lite?

antonija ::

Fotoaparat ti ne garantira dobre fotografije. Je smao orodje. Ce poznas dovolj teorije in imas doovlj izkusenj (prakse), potem bo fotoaparat v 100% posekal vsako auto-fotko.

Je pa res da je ljudi ki poznajo vsaj malo teorije danes zelo zelo malo, takih z dovolj prakse pa se manj. In s tem ni nic narobe.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Ijus ::

dexterboy je izjavil:

OK, pogledal sem tole stran;
https://www.celsoazevedo.com/files/andr...
in NE morem VERJETI razlikam v sliki.
Za takšno razliko v kvaliteti slik bom pa reskiral mojega RN4 za to rutanje in ostale zadeve.
Mi lahko nekdo samo prosim lepo napiše, kje naj začnem. Ker tole nisem nikoli delal :(


stari, če še nisi začel, ustavi, ker če mene vpršaš ti una spremenjena zadeva sam kontrast pa brightness nabije.

buttcrack ::

probal na Redmi 3 naložit tale portan Gcam pa mi sploh ne odpre appa... poizkusil tudi s flashanjem v magisku front camera unlock al kaj je že... pa kljub temu nič.

ma kdo kak predlog?

prenasalec ::

buttcrack je izjavil:

probal na Redmi 3 naložit tale portan Gcam pa mi sploh ne odpre appa... poizkusil tudi s flashanjem v magisku front camera unlock al kaj je že... pa kljub temu nič.

ma kdo kak predlog?

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/wiki/ad...

radmannsdorf ::

Nataly je izjavil:

Trenutno imam pri roki le slušalke, ki imajo dva kabla (za računalnik), tako da sprobam doma.

Kako se spuca konektor za slušalke, glede na to, da se telefona ne da razdreti?

Hvala vama za idejo, upam da odpravim vzrok težave :S

Naša kristalna krogla ne najde modela tvojega telefona, tako da sorry, nič ne bo.

buttcrack ::

prenasalec je izjavil:

buttcrack je izjavil:

probal na Redmi 3 naložit tale portan Gcam pa mi sploh ne odpre appa... poizkusil tudi s flashanjem v magisku front camera unlock al kaj je že... pa kljub temu nič.

ma kdo kak predlog?

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/wiki/ad...

preizkusim ko pridem domov... tenks

Nataly ::

radmannsdorf je izjavil:

Nataly je izjavil:

Trenutno imam pri roki le slušalke, ki imajo dva kabla (za računalnik), tako da sprobam doma.

Kako se spuca konektor za slušalke, glede na to, da se telefona ne da razdreti?

Hvala vama za idejo, upam da odpravim vzrok težave :S

Naša kristalna krogla ne najde modela tvojega telefona, tako da sorry, nič ne bo.


Potem pa prisepnem, da imam Redmi 4X. Res je, preko slusalk me sogovornik slisi. Kako naj ukrepam naprej, odpravim tezavo?

Dimnik ::

Po vsej verjetnosti je crknil mikrofon ali cela spodnja enota, kjer se priključi polnilec....kaj pa če daš na zvočnik, te sliši med pogovorom?

dexterboy ::

Ijus je izjavil:

dexterboy je izjavil:

OK, pogl...lal :(

stari, če še nisi začel, ustavi, ker če mene vpršaš ti una spremenjena zadeva sam kontrast pa brightness nabije.

Hvala za info, še nisem začel ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Nataly ::

Dimnik je izjavil:

Po vsej verjetnosti je crknil mikrofon ali cela spodnja enota, kjer se priključi polnilec....kaj pa če daš na zvočnik, te sliši med pogovorom?


Tudi na zvocnik mislim, da se ne slisi pa tudi ne bi se mogla pogovarjati v javnosti, da je sogovornik na zvocniku. Kako pa zamenjam mikrofon?

roberto1 ::

buttcrack je izjavil:

probal na Redmi 3 naložit tale portan Gcam pa mi sploh ne odpre appa... poizkusil tudi s flashanjem v magisku front camera unlock al kaj je že... pa kljub temu nič.

ma kdo kak predlog?



Predvidevam da imaš rootan telefon in v build.prop enablan camera2api. Če ti z appom "camera2api check" pokaže full ali legacy support, potem je potrebno probat gcam apk, ki se ne sesuva. Če so vse pred dispozicije izpolnjene, bi moralo delovat. Je pa res, da sem jih sam poizkusil enih 10 preden sem našel delujočega za moj model.
Brez roota in brez camera2api enablanega (HAL1) pa ne bo delovalo.
Someday never comes!

flameir ::

-valvoline- je izjavil:

redmi note 5 ali a2 lite?


Tudi jaz nabavljam za kolega, bivšega lastnika redmi note 3. Verjetno kar a2 lite. Saj ni kakšnega hudega buga/slabosti? Če ni, potem bi kar nabavil, če kdo ve za kakšen link. Hvala. :)

dexterboy ::

Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Dimnik ::

Ja in to z linka boš nekje oktobra dobil....preden limate linke, prej poglejte kdaj bodo komaj odposlali...

roberto1 ::

honorbuy ima precej solidno ceno za 4/64 - 195€, plus zgolj 15€ eu shippinga. Glede na to, da je EU warehouse v Novi Gorici, je preverjeno da zadeva pride v max 3 dneh
Someday never comes!

stjan ::

Ali je na tem telefonu, ki naj bi imel samo angleščino in kitajščino, na kakšen način mogoče nastaviti slovenski jezik ?

https://www.honorbuy.com/1285-xiaomi-re...

roberto1 ::

stjan je izjavil:

Ali je na tem telefonu, ki naj bi imel samo angleščino in kitajščino, na kakšen način mogoče nastaviti slovenski jezik ?

https://www.honorbuy.com/1285-xiaomi-re...


Seveda, Global rom je potrebno inštalirat in imaš slo jezik. Čeprav se ti splača "stegnit" teh 20€ in imaš Global verzijo z B20 LTE, eu polnilcem in slo že nameščeno.
Someday never comes!

stjan ::

hvala za odgovor, sem pozneje videl da je še nekaj telefonov za podobno ceno.
Sedaj pa vidim da so trije za ca. 120 eur, pa imam problem, ker ne vem kaj je boljše :)
Xiaomi Redmi S2 , Redmi 5 ali Redmi 6, je med njimi kakšna bistvena razlika ali je vse podobno ?

Toliko podobnih telefonov, rabim pa nekaj da solidno deluje in da baterija drži čim dlje, pa slike naj bi bile kolikor toliko dobre.

roberto1 ::

Če ti ni prevelik, izmed te trojice zagotovo S2. Imaš sposoben cpu, dobro dual kamero, solidno baterijo. Zaslon imajo vsi trije zelo podoben, meni osebno je Redmi 5, ki sem ga tudi sam imel, po velikosti ravno pravšnji, tudi Redmi 6 verjetno super leži v roki. Tekoče bodo za vsakdanjo rabo delovali vsi trije. Osebno bi pred Mediatekom zmeraj izbral Snapdragon, ampak to je bolj osebna preferenca. Se pravi S2, Redmi 5 in potem Redmi 6 bi jaz izbiral.
Za par 10€ več imaš pa recimo z Redmi 5 plus boljši zaslon od S2, ampak single kamero, za cca 50-60€ več pa imaš Mi A2 Lite, ki je manjši S2 z boljšim zaslonom, boljšo baterijo, podobno kamero in čistim Androidom, kar je tudi za marsikoga faktor.
Someday never comes!

stjan ::

hvala za razlago

tebodi ::

stjan je izjavil:

hvala za razlago


Imam podobno, nabavljam za družino, običajna nezahtevna raba, sem pregledal zadnjih nekaj strani in mesecev debat, pa nisem našel kaj govora o Redmi 6 Pro.
Pa tudi online navedbe specifikacij in primerjave so vedno pogosteje nepravilne ali nezanesljive, zato bi vprašal:

Ali je kaj narobe z Redmi 6 Pro, naj bi šlo za "neglobalno" verzijo A2 (lite), z minimalnimi hardware razlikami, in izgleda pa ne podpira vseh EU frekvenc? To, da dela po EU (vse uporabljane 3G/4G frekvence), sicer je ključno, me pa zanima, kolikšna točno je ta razlika.

Kaj bi bilo torej bolje (spodnje navedbe iz Goldwaya na AE):

1. Redmi 6 Pro = 130 EUR: 3/32GB Sd 625, je najnovejši, drugi ROM-i še niso nujno na voljo, zanima me edino Xiaomi.EU ROM.
2. Redmi Note 5 = 140 EUR: 4/64GB Sd 636, naj bi bila malo boljša kamera in boljši snapdragon 636, ne vem koliko boljša kamera ali cpu dejansko je?
3. Mi A2 Lite 4/64GB Sd 625 = 195 EUR: Sd 625, sicer android One…

Redmi S2 se zdi bistveno slabši: zaslon 1440x720, baterija 3000mAh,…

Android ne pride v poštev, je MIUI prijaznejši, in ostajam pri EU ROM zadnjih par let, deluje čisto ok.
Čeprav nisem navdušen nad »notchem«, je malo manjša velikost prednost, vendar se nagibam k Redmi Note 5, saj se tukaj prisotna večina v tem cenovnem rangu odloča za to varianto?

facepalm ::

Ce ti je sd625 dovolj, je redmi note 4 se vedno best buy in dev community je noro razvit.
Note 5 je novejsi, boljsi, drazji in vecji.
Sproval sem oba. Ce mi danes postavis na mizo ta dva telefona in bi se moral odlociti katerega bi uporabljal za naslednje leto, bi vzel note4.
Moje mnenje: note5 je prevelik, nima boljsega zaslona, ima slabsi battery life, kamera malenkost boljsa.

roberto1 ::

tebodi je izjavil:

stjan je izjavil:

hvala za razlago


Imam podobno, nabavljam za družino, običajna nezahtevna raba, sem pregledal zadnjih nekaj strani in mesecev debat, pa nisem našel kaj govora o Redmi 6 Pro.
Pa tudi online navedbe specifikacij in primerjave so vedno pogosteje nepravilne ali nezanesljive, zato bi vprašal:

Ali je kaj narobe z Redmi 6 Pro, naj bi šlo za "neglobalno" verzijo A2 (lite), z minimalnimi hardware razlikami, in izgleda pa ne podpira vseh EU frekvenc? To, da dela po EU (vse uporabljane 3G/4G frekvence), sicer je ključno, me pa zanima, kolikšna točno je ta razlika.

Kaj bi bilo torej bolje (spodnje navedbe iz Goldwaya na AE):

1. Redmi 6 Pro = 130 EUR: 3/32GB Sd 625, je najnovejši, drugi ROM-i še niso nujno na voljo, zanima me edino Xiaomi.EU ROM.
2. Redmi Note 5 = 140 EUR: 4/64GB Sd 636, naj bi bila malo boljša kamera in boljši snapdragon 636, ne vem koliko boljša kamera ali cpu dejansko je?
3. Mi A2 Lite 4/64GB Sd 625 = 195 EUR: Sd 625, sicer android One…

Redmi S2 se zdi bistveno slabši: zaslon 1440x720, baterija 3000mAh,…

Android ne pride v poštev, je MIUI prijaznejši, in ostajam pri EU ROM zadnjih par let, deluje čisto ok.
Čeprav nisem navdušen nad »notchem«, je malo manjša velikost prednost, vendar se nagibam k Redmi Note 5, saj se tukaj prisotna večina v tem cenovnem rangu odloča za to varianto?


Z Redmi 6 Pro nič ni narobe, pač malo mu je mia2 lite vzel spotlight, podobno kot a2 6x.Kar se tiče LTE, smo tukaj veliko povedali na to temo, bistveno je samo to, da zunaj mest, ne boš nujno imel LTE, ampak H ali H+ (odvisno tudi od operaterja).
Note 5 je super zadeva, ampak 5.99 ni ravno za vsakogar, tudi meni je kot si omenil 5.7-5.8 idealno za ta format. Je sicer Note 5 malce hitrejši, pa mogoče je kamera malenkost boljša, ampak če hočeš imeti kompaktnejši telefon in miui, potem je Redmi 6 Pro super. Upoštevajoč pač minuse, ki jih prinese kitajska verzija napram globalni.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

scipascapa ::

kaj pa vem, meni je note 5 zaenkrat čisto ok....morda zaa odtenek preveil....

samo še nek hud ovitek ali usnjeno pouch torbico, samo ko jo ni :(

Zgodovina sprememb…

Kayzon ::

dexterboy ::

facepalm je izjavil:

Ce ti je sd625 dovolj, je redmi note 4 se vedno best buy in dev community je noro razvit. Note 5 je novejsi, boljsi, drazji in vecji. Sproval sem oba. Ce mi danes postavis na mizo ta dva telefona in bi se moral odlociti katerega bi uporabljal za naslednje leto, bi vzel note4.
Moje mnenje: note5 je prevelik, nima boljsega zaslona, ima slabsi battery life, kamera malenkost boljsa.

Oprosti, ker te nadlegujem, @epecar, ampak ali lahko napišeš, če je kaj, kar bi bilo dobro spremeniti pri RN4, ko si omenil, da je dev community razvit. Je to kakšna aplikacija, drugi rom, kaj tretjega...
Odkar imam RN4, cca. pol leta, moram priznati, da je to noooro dober telefon. Da, imam jajca to napisati, ker sem si prej lastil lumio 950 XL. Na baterijo pozabim, kdaj sem jo dal filat in četudi ni do konca polna, me zaradi Li-Poly sploh ne gane misel na spominski efekt. Kar dejansko pogrešam, so zgolj in samo tri stvari; večji ekran, boljši fotkič in brezžično polnenje :)
(brez dual wi-fi in NFC se pa da preživeti, no sweat...)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

scipascapa ::

meni je zdaj v 4 dneh porabil 25% baterije.....ista ali podobnoa uporaba kot prej.....smeji se mi...nexus 5 bi moral 2x že filat.

kayzon: ebay 5EUR :)

Zgodovina sprememb…

««
209 / 374
»»