» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
208 / 374
»»

facepalm ::

Koliko bi bil vreden rabljen mi6 6/128gb?

Tomson ::

Glede na cene novega in glede na cene rabljenih bi lahko dobil zanj 350€-400€, če je lepo ohranjen, pod pogojem da boš našel kupca, ker se že dobi Xiaomi Mi 8 za okoli 400€. Bolj realno pa bi zanj dobil okoli 300€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

klinker ::

antonija je izjavil:

Xiaomi EU ROMi se mi prav zato dopadejo, ker je od goola gor samo play store. Vse ostalo se nalozi po zelji. A Android One ima potem gor tudi nahgouts, keep, vseh 5-6 play store (store, books, music, itd.)?
Je kje seznam kaj tocno je vkljuceno v xiaomijev Android One?
Kako je kaj z update-i? Mi A1 je sicer sele od septembra 2017, tado da sklepam da update-i so se vedno na voljo, ampak a so kaksne info do kdaj bojo update-i?


Na stock androidu lahko vse to skenslas, tako da bi moglo it tudi na A2.

antonija ::

klinker je izjavil:

Na stock androidu lahko vse to skenslas, tako da bi moglo it tudi na A2.
Skenskas "disable" ali skenslas "uninstall"?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mtosev ::

oreo note 5a update coming anytime soon?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klinker ::

antonija je izjavil:

klinker je izjavil:

Na stock androidu lahko vse to skenslas, tako da bi moglo it tudi na A2.
Skenskas "disable" ali skenslas "uninstall"?


Ene eno, druge pa drugo. Tocno se vec ne spomnem ker ze nekaj casa nisem vec na Nexusu, vecina pa je slo dejansko uninstallat.

Konlov ::

Ali 4x ima NFC, oziroma katerikoli xiaomi?

Dimnik ::

Poglej na gsm arena, moj mi note3 ima

Dami ::

Konlov je izjavil:

Ali 4x ima NFC, oziroma katerikoli xiaomi?

Noben Redmi nima NFC, še Mi serija nimajo nujno vsi.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Benny123 ::

Po 2 tednih uporabe redmi note 5 dual camera ai 4/64gb moram reči, da sem zelo razočaran. Najbolj me jezi pošiljanje SMS. Prvega nikoli ne pošlje pol pa ja. V glavnem obup kar se tiče smsjev. Če ma kdo rešitev na dan z njo.. Sistem je Oreo sam ta muiui al kaj je že dostikrat zmrzne. Slabo predvaja videje s spletne strani, baterija ni na ravni note 4 , ki ga tudi imam. Kamera je slaba oz zelo povprečna, moj Huawei p8 jo poseka kadar hočeš. Tolk slabih fotk v lajfu nisem naredil. Težko je slikat ostro, stabilizacija je slaba. Wifi dostikrat prekinja, GPS je povprečno močan. V glavnem note 4 je meni boljši telefon, razlike med procesorjem se nikakor ne opazi. Baterija obljublja veliko v resnici pa jo telefon kuri hitro. camera, ki naj bi bila kao ful dobra je zelo povprečna, na ravni telefonov izpred 3 let. Če je bil note 4 bomba za svoj denar je po mojem tole korak naprej in en korak nazaj. V glavnem če mate note 4 ne kupujte note 5. Dobili boste slabšo baterijo in to je to.. ostalo isti k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

Dimnik ::

Tole ti nekaj ne štima....imaš uraden rom?

Imam pri hiši isto zadevo malo več kot mesec dni...zaštekal nobenkrat, sms delujejo normalno, wifi normalno, kamera brez pripomb.....

Benny123 ::

Ja uraden

Benny123 ::

Aja pa face unlock itak ne dela če ne preklopite na regijo India, pol ti pa uro zmeša pa bogve kaj še. Pri sms včasih kar zbriše prvo številko npr 040 111 222 postane 40 111 222 .. haha wtf

Notification so tudi ena posebna reč, tako nelogična zadeva da folk padeš. Pa včasih v imeniku sploh ne najdem koga, moram pod Search vpisat njegovo ime pol pa dela..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

Benny123 ::

V glavnem svetujem da se izognete miuiu če se le da, meni je žal da nisem vzel mia2 četudi ima na papirju slabšo baterijo in je brez sd slota in nima običajnega priklopa za slušalke

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

Dimnik ::

Počasi,.počasi....že nekaj časa so xiaomiji pri hiši pa vsi delajo odlično z miui, od redmi serije in mi serije.

Benny123 ::

Ja očitno vsem dela super sam meni ne. In ja tudi mi imamo pri hiši xiaomije trenutno note 3 4 in 5. Težave imam samo z note 5, 3 in 4 delata bp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

ombre ::

Imam redmi note 5 pa ne morem rečt da so slike zanič... Niso sicer na ravni iphona so pa čisto ok... Sicer pa če te moti MIUI pa daj gor kaj druzga. Sam sem po čakanju in dveh tednih dal gor ressurection mod. Večinoma zadovoljen, samo baterija pa slabše drži kot pa pri originalnem os-u. Težav ki jih omenjaš sam nisem zasledil. Mogoče imaš pokvarjen telefon?
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Dimnik ::

No, in....z ostalima dvema si zadovoljen? Sedaj pa naenkrat bum...malo poguglaj,ponastavi telefon, itd...pa potem dalje.
Te razumem, da te razjezi ko ne dela kot mora, če nebo nič pomagalo si dobil telefon z napako.

Benny123 ::

Factory reset se nisem probal haha sem pa res butelj.. no pa probajmo

borisk ::

sam sem zadovoljen z redmi note 5, nima nič težav katere opisuješ. imam pa verzijo z b20 in dvema kamerama, kako točno ima naziv pa ne vem ker je redmi pri note 5 naredil totalno zmešnjavo.

3p ::

Benny123 je izjavil:

Ja uraden


Uraden xiaomijev ali predelavo kakega prodajalca? (Ti OTA update deluje?)

gddr85 ::

redmi note 5 /pro, redmi 5 in redmi 5 plus

Outcast ::

Ne spremljam teme, me pa zanima kakšne (če) imate izkušnje z Xiaomi Redmi 5 Plus?
Hvala za odgovore;)

Benny123 ::

Imam rom Miuiu 9.5.19.0 (oeimifa).. ota update pravi da ni nobenega novega updata.. a dela ali ne pa ne piše hehe

Tudi moj je b20 verzija imena pa ne vem, uradno je redmi note 5 ima pa dvojno kamero in 636 Snapdragon 4/64 verzija z gearbesta global rom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

Benny123 ::

Evo update o telefonu, smsji zdej delajo format telefonskih mora bit +386, facelock dela na india regijo, slike so ok pri dobri svetlobi, drugače pa slabe, težko je slikat proti večeru sploh če se ti malo trese roka, zgleda da nima stabilizacije nobene oz slabo. Baterija je povprečna ko ugasnes vse sinhronizacije in notificatione in internet drži ok. V glavnem ok, ko se ga navadiš malo ampak kdor ima note 4 je to to

jany103 ::

Ok hocem narocit Redmi note 5 za mamo preko goldway ker sem bral tu na forumu da se najbol splaca. Ampak glej ga zlomka prodajalec mi napise da je potrebno doplacilo 35$ ker je slovenia kao v remote area? Se je to se komu drugemu zgodilo al je to kaksna nova finta?

Dimnik ::

Ni slovenija v remote area, ampak tvoja pošta, verjetno je manjša posta, poglej na dhl strani za tvoj kraj. Jaz sem naročam k znancem v mesto, ker ni v remote arei. Ker drugače se res doplača remote area...

jany103 ::

Ja to pa je res ja. Hvala

ivanuscha ::

Benny123 je izjavil:

Evo update o telefonu, smsji zdej delajo format telefonskih mora bit +386, facelock dela na india regijo, slike so ok pri dobri svetlobi, drugače pa slabe, težko je slikat proti večeru sploh če se ti malo trese roka, zgleda da nima stabilizacije nobene oz slabo. Baterija je povprečna ko ugasnes vse sinhronizacije in notificatione in internet drži ok. V glavnem ok, ko se ga navadiš malo ampak kdor ima note 4 je to to


Vedno moraš slikat z vključenim HDR! Pa poizkusi z google camero. Sigurno so fotke boljše od Redmi Note 4, ki dela že čisto ok fotke.

scipascapa ::

evo dobil NOTE 5 3/32GB z mishopa....samo so se zmotili, dali so mi nižjo ceno....kaj zdaj?

Dami ::

scipascapa je izjavil:

evo dobil NOTE 5 3/32GB z mishopa....samo so se zmotili, dali so mi nižjo ceno....kaj zdaj?

Greš na pir? :))
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Benny123 ::

Ok Google camera itak ne dela na note 5 pa še folk jo je spljuval na Google Play

facepalm ::

Google camera na playstoreu? Wtf?
Verjetno je bilo misljeno na enega od gcam modov ampak afaik za to rabis root, ker mores enablat camera2 api

roberto1 ::

Gcam port precej izboljša sliko vseh kamer, sploh pri low-budget Xiaomijih je razlika zelo opazna. Boljši kontrast, neprimerno več detajlov, skratka Googlov HDR+ je zakon. Je pa res, da je potrebno kot je epecar omenil zgoraj, rootat napravo in enablat camera2api v build.prop in preizkusit veliko modov, da dela vse kot treba. Gcam dela lepo tudi na Miui9 in meni osebno tudi na Miui10 na eu.romu (redmi 3s), čeprav so z Miui10 načeloma težave.
Gre pa za mod, ki so ga userji portnili iz takratnega Pixla, primarno namenjen Mi5 in Mi5s, kasneje pa so ugotovili da dela na skoraj vseh napravah seveda izključno z SD čipovjem. Luštna zadeva, če ima kdo željo tukaj so vsi zbrani porti.
Someday never comes!

scipascapa ::

a zdaj pa še rootat N5? Eh.

dexterboy ::

OK, pogledal sem tole stran;
https://www.celsoazevedo.com/files/andr...
in NE morem VERJETI razlikam v sliki.
Za takšno razliko v kvaliteti slik bom pa reskiral mojega RN4 za to rutanje in ostale zadeve.
Mi lahko nekdo samo prosim lepo napiše, kje naj začnem. Ker tole nisem nikoli delal :(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

borisk ::

https://c.mi.com/thread-1005937-1-1.html

bom namestil čez vikend pa javim kako kaj. Če ugotovim kater twrp naj uporabim, imam note5 z SD636 kar bi po mojem uporabil 5pro TWRP?

AgiZ ::

roberto1 je izjavil:

Gcam port precej izboljša sliko vseh kamer, sploh pri low-budget Xiaomijih je razlika zelo opazna. Boljši kontrast, neprimerno več detajlov, skratka Googlov HDR+ je zakon. Je pa res, da je potrebno kot je epecar omenil zgoraj, rootat napravo in enablat camera2api v build.prop in preizkusit veliko modov, da dela vse kot treba. Gcam dela lepo tudi na Miui9 in meni osebno tudi na Miui10 na eu.romu (redmi 3s), čeprav so z Miui10 načeloma težave.
Gre pa za mod, ki so ga userji portnili iz takratnega Pixla, primarno namenjen Mi5 in Mi5s, kasneje pa so ugotovili da dela na skoraj vseh napravah seveda izključno z SD čipovjem. Luštna zadeva, če ima kdo željo tukaj so vsi zbrani porti.

Najlepša hvala. Sam nisem našel takega preglednega spiska Google Camera portov. Bom poskusil.

lopov ::

Telemach ima v ponudbi 3 Xiamoi naprave, med drugim tudi "Xiaomi Redmi 5 32 GB", očitno gre za model z B20.

Kolega me je prosil naj mu na Aliexpress (Goldway) najdem ta model, a brez uspeha. Večinoma mi vrne "5 plus" in brez B20.

Ima kdo pri roki link na pravi model? TM ga nudi za 200 EUR brez vezave, kolega bi dal max do 160 z vsemi stroški.

antonija ::

lopov je izjavil:

Telemach ima v ponudbi 3 Xiamoi naprave, med drugim tudi "Xiaomi Redmi 5 32 GB", očitno gre za model z B20.

Kolega me je prosil naj mu na Aliexpress (Goldway) najdem ta model, a brez uspeha. Večinoma mi vrne "5 plus" in brez B20.

Ima kdo pri roki link na pravi model? TM ga nudi za 200 EUR brez vezave, kolega bi dal max do 160 z vsemi stroški.
Pomojem gre za tole: https://www.aliexpress.com/item/Global-...

Preveri specse ce se res ujema.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Killermode ::

lopov je izjavil:

Telemach ima v ponudbi 3 Xiamoi naprave, med drugim tudi "Xiaomi Redmi 5 32 GB", očitno gre za model z B20.

Kolega me je prosil naj mu na Aliexpress (Goldway) najdem ta model, a brez uspeha. Večinoma mi vrne "5 plus" in brez B20.

Ima kdo pri roki link na pravi model? TM ga nudi za 200 EUR brez vezave, kolega bi dal max do 160 z vsemi stroški.

Kaj pa redmi note 5?

antonija ::

Telemach pravi da ima 5.7" ekran. Note je 5.99".
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Killermode ::

antonija je izjavil:

Telemach pravi da ima 5.7" ekran. Note je 5.99".

Samo predlog sem dal. Glede na to da je note veliko boljši telefon in razlika v velikosti minimalna.

antonija ::

Se strinjam.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

lopov ::

Hja, zgodba je taka, da kupuje za mamo, kateri je namenil 5A, nato pa je ona v poslovalnici videla R5 in hoče tistega :) Mama bi sicer uporabljala napravo le za klice in Viber.

Če bi obstajal 5A s 3Gb rama v izvedbi z B20, bi ga vsekakor priporočil, tako pa je model z B20 le z 2Gb rama.

Model je pravi, le da najbrž ne morem kupiti pri tem prodajalcu in da ni "zapletov" :)

antonija je izjavil:

lopov je izjavil:

Telemach ima v ponudbi 3 Xiamoi naprave, med drugim tudi "Xiaomi Redmi 5 32 GB", očitno gre za model z B20.

Kolega me je prosil naj mu na Aliexpress (Goldway) najdem ta model, a brez uspeha. Večinoma mi vrne "5 plus" in brez B20.

Ima kdo pri roki link na pravi model? TM ga nudi za 200 EUR brez vezave, kolega bi dal max do 160 z vsemi stroški.
Pomojem gre za tole: https://www.aliexpress.com/item/Global-...

Preveri specse ce se res ujema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

antonija ::

Ce je model ta pravi potem pogledas AliE stacune, za katere se ve da znajo spravit robo v EU brez dodatnih stroskov.
Ali pa za 200EUR pogleda R6, A2 lite, itd. Ponavadi je mamam vseeno kateri telefon imajo, pa tudi prepricat jih ni tezko kateri je "bolj pravi za njih". ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zk_eu ::

A mogoče kdo ve kako je z garancijo, če naročim telefon z gearbeasta? A jo lahko uveljavljam pri tej slovenski družbi? Naročil bi si namreč rad A2 lite global, ampak ga še ni v SLO.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

antonija ::

Ce bos narocil pri kitajcu bos imel garancijo pri kitajcu. Lahko da ti bo katera od trgovin kaj vec obljubila, ampak moje izkusnje s kitajci in garancijo ali reklamacijo so zelo zelo negativne.
nategunski pezdeti so
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

lopov ::

Ja sej ...tko se začne. Iščeš "poceni" telefon, pripravljen si plačati največ 120 EUR in ker ga ni, vzameš "nekaj" dražjega ... Končaš z napravo za 180 EUR katero obdržiš, mami pa predaš svoj "stari" telefon in jo odpraviš z besedami "če je bil zame OK, bo zate še preveč dober!" :))

louser ::

antonija je izjavil:

Ce bos narocil pri kitajcu bos imel garancijo pri kitajcu. Lahko da ti bo katera od trgovin kaj vec obljubila, ampak moje izkusnje s kitajci in garancijo ali reklamacijo so zelo zelo negativne.
nategunski pezdeti so

Zgolj preprodajalci. Naj ti bo mandarinščina domač jezik!
««
208 / 374
»»