» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
210 / 374
»»

Dimnik ::

dexterboy je izjavil:

facepalm je izjavil:

Ce ti je sd625 dovolj, je redmi note 4 se vedno best buy in dev community je noro razvit. Note 5 je novejsi, boljsi, drazji in vecji. Sproval sem oba. Ce mi danes postavis na mizo ta dva telefona in bi se moral odlociti katerega bi uporabljal za naslednje leto, bi vzel note4.
Moje mnenje: note5 je prevelik, nima boljsega zaslona, ima slabsi battery life, kamera malenkost boljsa.

Oprosti, ker te nadlegujem, @epecar, ampak ali lahko napišeš, če je kaj, kar bi bilo dobro spremeniti pri RN4, ko si omenil, da je dev community razvit. Je to kakšna aplikacija, drugi rom, kaj tretjega...
Odkar imam RN4, cca. pol leta, moram priznati, da je to noooro dober telefon. Da, imam jajca to napisati, ker sem si prej lastil lumio 950 XL. Na baterijo pozabim, kdaj sem jo dal filat in četudi ni do konca polna, me zaradi Li-Poly sploh ne gane misel na spominski efekt. Kar dejansko pogrešam, so zgolj in samo tri stvari; večji ekran, boljši fotkič in brezžično polnenje :)
(brez dual wi-fi in NFC se pa da preživeti, no sweat...)


No zaradi večjega ekrana in boljše kamere, smo pri hiši zamenjali enega rn3 z rn5.
Za dual wifi, te mogoče narobe razumem, že rn3 ima dual...

Kayzon je izjavil:

Tukaj imas hud ovitek.

https://www.svet-telefonije.com/izdelek...


Tole si mu prilimal za redmi5, on rabi za redmi note5, sicer je pa cena kar...proti ebay in aliexpress

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

facepalm ::

dexterboy je izjavil:


Oprosti, ker te nadlegujem, @epecar, ampak ali lahko napišeš, če je kaj, kar bi bilo dobro spremeniti pri RN4, ko si omenil, da je dev community razvit. Je to kakšna aplikacija, drugi rom, kaj tretjega...
Odkar imam RN4, cca. pol leta, moram priznati, da je to noooro dober telefon. Da, imam jajca to napisati, ker sem si prej lastil lumio 950 XL. Na baterijo pozabim, kdaj sem jo dal filat in četudi ni do konca polna, me zaradi Li-Poly sploh ne gane misel na spominski efekt. Kar dejansko pogrešam, so zgolj in samo tri stvari; večji ekran, boljši fotkič in brezžično polnenje :)
(brez dual wi-fi in NFC se pa da preživeti, no sweat...)


Trenutno (ce uporabljas EU rom), ne vidim potrebe po modifikacijah in flashanju nekih tretjih romov. Razen gcam moda, kateri je nepogresljiv.
To, da ima razvit dev community je dobro za prihodnost, ko bo telefon ze "obsolete". Ze sedaj pa lahko flashas port android 9.

Kaj si mislil kot "dual wifi"? Da si lahko povezan na 2 wifi networka istocasno al zgolj podporo 5ghz? Slednjo namrec ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

dexterboy ::

Dual WiFi sem mislil 2,4 in 5 GHz.
RN4 tega nima :)
Hvala na odgovoru.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Dimnik ::

Ima verjetno, če redmi note3 ima

facepalm ::

dexterboy je izjavil:

Dual WiFi sem mislil 2,4 in 5 GHz.
RN4 tega nima :)
Hvala na odgovoru.


Ima ima:)
Domac router oddaja na 2.4ghz in 5ghz. RN4 se je povezal na obe frekvenci.

Edit: tudi na spec sheetu navajajo 802.11ac standard

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

tebodi ::

roberto1 je izjavil:

tebodi je izjavil:

stjan je izjavil:

hvala za razlago

Android ne pride v poštev, je MIUI prijaznejši, in ostajam pri EU ROM zadnjih par let, deluje čisto ok.
Čeprav nisem navdušen nad »notchem«, je malo manjša velikost prednost, vendar se nagibam k Redmi Note 5, saj se tukaj prisotna večina v tem cenovnem rangu odloča za to varianto?

Z Redmi 6 Pro nič ni narobe, pač malo mu je mia2 lite vzel spotlight, podobno kot a2 6x.Kar se tiče LTE, smo tukaj veliko povedali na to temo, bistveno je samo to, da zunaj mest, ne boš nujno imel LTE, ampak H ali H+ (odvisno tudi od operaterja).
Note 5 je super zadeva, ampak 5.99 ni ravno za vsakogar, tudi meni je kot si omenil 5.7-5.8 idealno za ta format. Je sicer Note 5 malce hitrejši, pa mogoče je kamera malenkost boljša, ampak če hočeš imeti kompaktnejši telefon in miui, potem je Redmi 6 Pro super. Upoštevajoč pač minuse, ki jih prinese kitajska verzija napram globalni.


Vsem hvala za napotke in izkušnje! Odločilno pomaga, ker sem najprej mislil kar naročiti Redmi 6 Pro, pa sem si rekel, treba še preveriti in povprašati, že skoraj naročil Note 5, nato pa nazadnje nazaj na 6 Pro, ki je tudi cenovno malenkost ugodnejši. Ker gre za običajno "nepretirano" vsakodnevno uporabo, kjer pa so današnje velikosti nazadnje velika neprijetnost, ki je moteča ob vsakokratnem prenašanju in jemanju iz žepa.

Kolikor vidim, edino še ni uradne/dokončne podpore Xiaomi.EU, za katero pa upam, da ne bo več dolgo trajalo, da bo na "rednem seznamu" updateov.
>Aug 8, 2018
>EU rom has a important problem with redmi 6 pro.
>Camera app close when you select " portrait " or " retrato " option .
>Not solved over last update ( 8.8 )

Xiaomi še vedno "way to go"..

Carjou ::

Zdravo, kateri Xiaomi telefon je najbolje kupiti za do 150€ ( vec ne, ker ga bo uporabljal otrok ).

Lp Simon

facepalm ::

Jaz bi za otroka vzel najboljsi model, ki ga imajo v Hofru, zaradi garancije. Ce me za garancijo nebi skrbelo bi pa kupil kaj rabljenega. Npr Mi A1 za cca 140eur.

Carjou ::

Kaj pa tale? Edino resolucija se mi nedopade.

https://www.honorbuy.com/1398-redmi-s2-...

roberto1 ::

Carjou je izjavil:

Zdravo, kateri Xiaomi telefon je najbolje kupiti za do 150€ ( vec ne, ker ga bo uporabljal otrok ).

Lp Simon


Redmi 5 ali Redmi S2 zagotovo. Redmi 5 Ima tamali doma in je bomba. Dela tekoče, vse igrce delujejo, baterija je solidna, prevelik tudi ni. S2 je že malce večji in verjetno za otroke single kamera ni neki deal breaker, SD 450 pa je itak zad malenkost downclockan 625. Sicer sta po mojem mnenju ob splavitvi mnogih novih Xiaomi zadev, ta dva najbolj podcenjena modela in to neupravičeno. Karkoli vzameš, ne bo napak.
Mislim pa da honorbuy eden izmed redkih še drži Global verzijo Redmi 5 v vseh barvah, na aliju jih je vsepovsod zmanjkalo!
Someday never comes!

facepalm ::

Jaz bi se vedno raje prisegel na redmi note 4 global. Ce se ga da se dobit novega.

Carjou ::

Hvala za odgovore sem nabavil Redmi S2.

Lep pozdrav, Simon

manta ::

Zdravo,

za zeno moram kupit telefon do 300€. Vazno ji je tekoce delovanje telefona in solidna baterija. Sedaj ima Nexus x5, ki je cez cas postal neuporaben, programi se odpirajo pocasi, pogosto zasteka in pomaga samo reset... Telefon mora tekoce delat z instagramom, snapchatom in podobno navlako. Fotoaparat je drugotnega pomena.
Prosim za predloge :)

broken/link ::

xiaomi a1 ali a2 - imata čisti android, izdelava je kul, fotoaparat je ok v tem rangu, po moje boš s tem najbolj zadel.

manta ::

Je smiselno vzet 6gb rama al je 4gb zadosti oz. v kaksnih primerih se pozna razlika?

PacificBlue ::

roberto1 je izjavil:

Carjou je izjavil:

Zdravo, kateri Xiaomi telefon je najbolje kupiti za do 150EUR ( vec ne, ker ga bo uporabljal otrok ).

Lp Simon


Redmi 5 ali Redmi S2 zagotovo. Redmi 5 Ima tamali doma in je bomba. Dela tekoče, vse igrce delujejo, baterija je solidna, prevelik tudi ni. S2 je že malce večji in verjetno za otroke single kamera ni neki deal breaker, SD 450 pa je itak zad malenkost downclockan 625. Sicer sta po mojem mnenju ob splavitvi mnogih novih Xiaomi zadev, ta dva najbolj podcenjena modela in to neupravičeno. Karkoli vzameš, ne bo napak.
Mislim pa da honorbuy eden izmed redkih še drži Global verzijo Redmi 5 v vseh barvah, na aliju jih je vsepovsod zmanjkalo!


Ne vem a sem te narobe zastopil, ampak S2 ima dual kamero in SD 625 procesor. Trenutno ga imam in v primerjavi s prejšnjim note4x dela lepše fotke,sploh v portret mode. Ima pa slabšo baterijo 3000mhA in zaslon je 720p. Za osnovno uporabo je deal breaker, brez dvoma.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

manta je izjavil:


za zeno moram kupit telefon do 300EUR. Vazno ji je tekoce delovanje telefona in solidna baterija. Sedaj ima Nexus x5, ki je cez cas postal neuporaben, programi se odpirajo pocasi, pogosto zasteka in pomaga samo reset...

Z reset misliš ponovni zagon, ali brisanje vseh nastavitev?
Če prvo, probaj še drugo (itak bo na istem, če nov telefon kupi), prej seveda shrani vse podatke (slike in pdobno...).

Sicer za ta telefon obstaja ločena tema, lahko tam vprašaš: Google Nexus 5X
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

SumTingWong ::

Če smo realni, ga Xiaomi za 170 € pokosi v performansu ... napredek v treh letih je velik

Za 280 € dobiš Xiaomi Mi8 SE (pa še rdeč je :) ) https://www.aliexpress.com/item/Origina...

Mi A2 je 220 € s poštnino, MI8 SE pa 280 €. Za +60€ dobiš:

- lepši mobitel
- bolj futureproof procesor
- več RAM, več prostora
- boljša kamera (čeprav si rekel da je sekundarnega pomena)
- malenkost boljša baterija + faster charging

Tudi Mi8 SE bo dobival posodobitve, nič skrbet.

Matek ::

Dva ključna minusa si pozabil - nima Android One, temveč MIUI (glede na to, da je imel človek prej Nexusa, je to očitno pomembna reč) in pa nima naših LTE bandov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

nofaith ::

A iz honkong goldway se še dobi robo brez problema z dhl poštnino?
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

SumTingWong ::

Res, gledal sem Global verzijo, linkal kitajsko. My bad. Glede stock ROM, pa ... MIUI se zelo hitro navadiš in ne zavira sistema, kot recimo Touchwiz.

Sam sem na OxygenOS (OnePlus), ki je 90% stock ROM, ampak ne bi šel nikoli na čisto Stock ROM. Oxygen ima nekaj bombončkov, ki olajšajo in polepšajo celotno zadevo.

@nofaith: da

Veron ::

Največji minus Mi8 SE je pomankanje B20 LTE podpore. Sicer če si uporabnik Mobitel omrežja še ni tako zelo hudo, če si uporabnik A1 omrežja pa se zelo pozna (nevem kako je pri Telemachu).

Večji Mi8 (brez SE) pa podpira B20. Škoda, teli ogromni telefoni mi gredo prav na živce (osebna preferenca).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

nofaith ::

Mam mi5 pa sem že razmišljal da bi upgradal na mi8se.
Meni manjka NFC brestična plačevanja s telefoni so dejansko zelo uporabna stvar, pa raje bi imel običen lcd zaslon kot amoled, če ga razbijež je malenkost ne pa par 100€.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

roberto1 ::

PacificBlue je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Carjou je izjavil:

Zdravo, kateri Xiaomi telefon je najbolje kupiti za do 150EUR ( vec ne, ker ga bo uporabljal otrok ).

Lp Simon


Redmi 5 ali Redmi S2 zagotovo. Redmi 5 Ima tamali doma in je bomba. Dela tekoče, vse igrce delujejo, baterija je solidna, prevelik tudi ni. S2 je že malce večji in verjetno za otroke single kamera ni neki deal breaker, SD 450 pa je itak zad malenkost downclockan 625. Sicer sta po mojem mnenju ob splavitvi mnogih novih Xiaomi zadev, ta dva najbolj podcenjena modela in to neupravičeno. Karkoli vzameš, ne bo napak.
Mislim pa da honorbuy eden izmed redkih še drži Global verzijo Redmi 5 v vseh barvah, na aliju jih je vsepovsod zmanjkalo!


Ne vem a sem te narobe zastopil, ampak S2 ima dual kamero in SD 625 procesor. Trenutno ga imam in v primerjavi s prejšnjim note4x dela lepše fotke,sploh v portret mode. Ima pa slabšo baterijo 3000mhA in zaslon je 720p. Za osnovno uporabo je deal breaker, brez dvoma.


Malo sem nerodno cross reference delal z Redmi 5 in S2, zato je nejasno izpadlo.
Someday never comes!

kanarin ::

A kdo ve, kdaj bo na voljo MIUI 10 a RN5 ?

borisk ::

Developer rom je že nekaj časa, izberi pravi telefon in namesti.

http://en.miui.com/download.html

kanarin ::

Mislil sem na uradni oz stable ROM in na OTA nadgradnjo. Nočem se zafrkavat z nekimi ročnimi nadgradnjami oz developer ROM-i.

buttcrack ::

eu dev rom je čist ok, ni neki bav bav :)

Carjou ::

Danes dobil Redmi S2, tenutno uporabljam Iphone in lahko rečem, da bo moj naslednji telefon povsej verjetnosti Xiaomi.

Lp, Simon

-valvoline- ::

Pravkar opazil da je max 3 ze uradno naprodaj. Mika me tistih 5500mah under the hood, kako je uporabniska izkusnja tisti k mate 1 ali 2 glede na velikost zaslona?

nofaith ::

Jst sm mel mi max enko dobro leto, dokler ga nisem razbil. Hitro se navadiš velikosti, baterijo je težko porabit v enmu dnevu. Je pa telefon res ogromen, jaz sem ga nosil po žepih in mi je blo kul, sam moraš pa v zakup vzet da pač enostavno nebo šel v avto v kakšen telefonu namenjen predalček pa tako.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

roberto1 ::

Prav tako imam doma max v "treskah" in čakam na nov lcd. Nabavil sem ga bolj iz radovednosti in je kar logističen izziv to imet s seboj. Poleti sploh gre težko v žep, drugače pa je zadeva luštna, 3 je še veliko bolj dodelan. Imet tako velik zaslon za karkoli je seveda super, ampak težko bi se navadil stalno na tako velik telefon.
Someday never comes!

gregor ::

kaj pravite na to novo igračo by xiaomi :)

POCO F1 review: Incredible performance at an unbeatable price
https://www.androidcentral.com/poco-f1-...

The POCO F1 is the most affordable Snapdragon 845 phone, and that isn't likely to change ever.



Pros:
Unmatched value
Rugged design
Top-notch performance
Outstanding battery life

Cons:
Average camera
No water resistance





The model with 6GB of RAM and 64GB of storage will retail for INR20,999 ($300), the variant with 6GB of RAM and 128GB of storage will be available for INR23,999 ($345), and the high-end option with 8GB of RAM and 256GB of storage will go on sale in the market for INR28,999 ($415). Then there's an Armored Edition with a kevlar back and 8GB/256GB for INR29,999 ($430). Xiaomi is offering LPDDR4X RAM and UFS 2.1 flash memory as standard on all three variants.


kakšen je potem razlog da bi namesto tega očitno odličnega in zelo poceni tel nabavil mi8?

ekran?, še kakšna druga razlika?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

SumTingWong ::

Cheap look? Kamera? Plus cena je za Indijo, bogve kakšna bo za preostali svet oziorma ko/če pride v Evropo. Nekaj se je šušljajo na Romunskih pa Beloruskih spletnih retailerjih.

Dimnik ::

Tako je, mi8 dobiš za 340eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

gregor ::

pomembna bo cena na kitajskem, če bo ugodna in bo npr 100 usd cenejši kot MI8, potem ne vem zakaj ne bi bil za nabavit
ok, morda je kamera tisti faktor, ki bi me skrbel

poceni izgled pa mi ni pomemben, nimam telefona zato, da bi se hvalil z njim...

LP

gregor ::

Xiaomi Poco F1 launched as the cheapest Snapdragon 845 flagship smartphone with Rs. 19,999 (~$286) pricing
https://www.gizmochina.com/2018/08/22/x...



Pocophone F1 with Snapdragon 845 launched at a baffling price of Rs 20,999
https://www.gizchina.com/2018/08/22/poc...

kamera je ista kot v MI8

Konlov ::

Ali se še dobi kak 5col z min.4000mah baterijo...

Dimnik ::

nofaith je izjavil:

A iz honkong goldway se še dobi robo brez problema z dhl poštnino?


Seveda..
Naročil prejšni torek zvečer, danes je pri meni(redmi note5)

Egidij88 ::

Boy oh boy... tale Poco F1 bo imel 4000 mAh. SD845 in 6/64GB za 300$, yes please. Je pa kar težko izbrati... ali šparati in kupiti Mi A2, ali dati 410€ za OnePlus 6.

Drmr ::

Egidij88 je izjavil:

Boy oh boy... tale Poco F1 bo imel 4000 mAh. SD845 in 6/64GB za 300$, yes please. Je pa kar težko izbrati... ali šparati in kupiti Mi A2, ali dati 410EUR za OnePlus 6.

Sem na podobnem. Ker je razlog nadgradnje predvsem boljsa kamera me najbolj mika MI 8, cena je ze pod 400eur, mislim da je boljsa izbira od Oneplus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drmr ()

Domobrancek ::

Tale poco zaenkrat zgleda super: https://www.gsmarena.com/xiaomi_pocopho...

aborko ::


Baterija naj bi zdržala 25 ur predvajanja videja glede na gsmarena test :O Še redmi note 4x, ki je res top kar se tiče baterije ima zgolj 15 ur.

SumTingWong ::

Egidij88 je izjavil:

Boy oh boy... tale Poco F1 bo imel 4000 mAh. SD845 in 6/64GB za 300$, yes please. Je pa kar težko izbrati... ali šparati in kupiti Mi A2, ali dati 410€ za OnePlus 6.


Pocakati na OnePlus 6T, ki pride oktobra :)

krho ::

Tudi official xiaomi store na aliexpress-u ima akcijo čez 5 dni...
A2 252€A ga kdo najde ceneje.. Pa v bistvu bi bila že 4/64G verzija dovolj
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Dimnik ::

To je mi global store...
Tukaj imaš z gratis mi band3

Global Version Xiaomi Mi A2 MiA2 4GB RAM 64GB ROM Mobile Phone Snapdragon 660 Octa Core 5.99" 19:9 Full Screen 20MP Dual Camera
http://s.aliexpress.com/3E3eyM7j?fromSn... to Clipboard


ali pa

Global Version Xiaomi Mi A2 MiA2 6GB RAM 128GB ROM Mobile Phone Snapdragon 660 Octa Core 5.99" 19:9 Full Screen 20MP Dual Camera
http://s.aliexpress.com/jEjIz6VV?fromSn... to Clipboard

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

krop ::

MI A2 ima švoh baterijo. Kaj pa oneplus 6 vs MI8? Ne morem se odločit ;)

gregor ::

to je tema za xiaomi, torej bom rekel: vzami mi8 :D

1BSN ::

Zanimam se za nakup Xiaomi Mi A2 Lite. Vzel bi ga za punco, pa bi vas prosil za vaše mnenje, torej ali ga priporočate ali odsvetujete?

Sem googlal tudi kako se obnese pa se še vedno ne morem odločit.

Vzel bi tegale:

Xiaomi Mi A2 Lite 32GB

Možna opcija bi bil tudi tale:

Xiaomi Redmi 5

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 1BSN ()

dexterboy ::

Hojla, v temle sem popoln analfabet; gledal sem modrozobe slušalke;
https://www.mishop.si/tronsmart-encore-...
Imel bi jih za outdoor trening, ne za po stanovanju in nabiranje sevanja v butari.
So te gooody ali je kaj boljšega na GB-u?
Telefon je Xiaomi, itak :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.
««
210 / 374
»»