» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
111 / 374
»»

okica11 ::

Mislim, da bo moj naslednji telefon v kratkem kar Xiaomi Redmi Note 4X...
Zanima me, če se bolj splača vzeti 3gb verzijo (Snapdragon 625) ali 4gb (MTK Helio X20). So kakšni znani problemi s temi telefoni ali ja načeloma vse ok?
MIUI je problematičen ali ne? Omrežje (pri A1) naj ne bi bilo problematično :)

urkov ::

https://www.gizmochina.com/2017/01/19/h...
Odločitev je vsekakor tvoja ;) .

MrStein ::

Hmm, zelo dober test. Trajanje baterije bi naj bilo tam-tam. Nekje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

urkov ::

https://www.gizmochina.com/2016/01/15/s...
Zanimivo, da se tukaj helio lahko skrije !

balluf ::

Mi lahko kdo pomaga ,sem nekaj nastavljal na Xiaomi Redmi 4 Prime pa mi je nastal tak menu, kaj sem naredil;(.
Mi lahko kdo pomaga nastaviti na normalni kot je bil prej?

 slika

slika

robertko ::

balluf je izjavil:

Mi lahko kdo pomaga ,sem nekaj nastavljal na Xiaomi Redmi 4 Prime pa mi je nastal tak menu, kaj sem naredil;(.
Mi lahko kdo pomaga nastaviti na normalni kot je bil prej?

 slika

slika




http://en.miui.com/thread-40957-1-1.html

balluf ::

Jaz :8):D, hvala.

ivanuscha ::

okica11 je izjavil:

Mislim, da bo moj naslednji telefon v kratkem kar Xiaomi Redmi Note 4X...
Zanima me, če se bolj splača vzeti 3gb verzijo (Snapdragon 625) ali 4gb (MTK Helio X20). So kakšni znani problemi s temi telefoni ali ja načeloma vse ok?
MIUI je problematičen ali ne? Omrežje (pri A1) naj ne bi bilo problematično :)


Jaz imam Note 4 International 4/64gb s S625, ti ga lahko edino priporočim :)
Baterija je vsekakor precej bolj vzdržljiva z S625, MIUI deluje zelo tekoče...

Dami ::

robertko je izjavil:

http://en.miui.com/thread-40957-1-1.html
Sn vidu v settingsih sam nisem probal. Zakon zadeva za starše, sploh če si windowsphona navajen. Hvala :D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

stara mama ::

Ve kdo, zakaj se telefon poveže na 4G omrežje, samo ko je vklopljen wireless? Ravno takrat mi nič ne koristi.
Ko izklopim WiFi, gre takoj na H+ (Telemach)
Gre se za Redmi Note 4X (SD), 8.2.5.0 (global stable)
Ekologija™ in Trajnost™

gregyk ::

stara mama je izjavil:

Ve kdo, zakaj se telefon poveže na 4G omrežje, samo ko je vklopljen wireless? Ravno takrat mi nič ne koristi.
Ko izklopim WiFi, gre takoj na H+ (Telemach)
Gre se za Redmi Note 4X (SD), 8.2.5.0 (global stable)


To mislim da je samo bug (ali pa feature) da prikaže vedno 4G ko si na wi-fiju. Itak nisi na oboje nikoli povezan, ko je wifi so podatki izklopljeni avtomatsko. Meni isto kaže na Telekomu.

stara mama ::

Pol pa ne vem, zakaj je to tako in v čem je fora, ker drugače nikoli ne poveže na 4G, tudi če stojim pod anteno (1800).
Upam da tud to ni feature...
Ekologija™ in Trajnost™

j4nm4n ::

Jaz sem mel iste težave na Redmi 3S Prime... Samo so bile težave ko je bila antena z bandom 20 (800), v večjih mestih je delalo normalno. Nisem mel druge razlage kot da je crknila antena in ne lovi več b20... Prej je bilo 6 mesecev brez problema. Na novem dela brez problema.

okica11 ::

Hvala @urkov in @live !
Če prav razumem je x20 torej hitrejši (x10 bistveno slabši) od SD625. Je pa menda več možnosti za custom ROMe na SD in mogoče je pikico boljša avtonomija na SD. Avtonomija pri 4000mah bateriji se mi ne zdi toliko pomembna.. Možnost custom romov mi je morda bolj pomembna. Čeprav spet, 4GB rama v primerjavi z 3GB--ne vem koliko rama android porabi...

Ker se ne spoznam na Xiamoije-- je v rangu do ~200€ kaj boljšega od Redmi Note 4X na področju kamere (low light)? Verjetno se bo poznal skok iz Lumie 930...

next3steps ::

Moraš razumeti, da četudi je sam senzor dober, kitajci slabo rokujejo z njim. Če znaš in imaš voljo ročno nastavljati nastavitve slike, lahko dobiš kar dobre fotke.

FoxKnox ::

okica11 je izjavil:

Hvala @urkov in @live !
Če prav razumem je x20 torej hitrejši (x10 bistveno slabši) od SD625. Je pa menda več možnosti za custom ROMe na SD in mogoče je pikico boljša avtonomija na SD. Avtonomija pri 4000mah bateriji se mi ne zdi toliko pomembna.. Možnost custom romov mi je morda bolj pomembna. Čeprav spet, 4GB rama v primerjavi z 3GB--ne vem koliko rama android porabi...

Ker se ne spoznam na Xiamoije-- je v rangu do ~200€ kaj boljšega od Redmi Note 4X na področju kamere (low light)? Verjetno se bo poznal skok iz Lumie 930...


Moje skromno mnenje je vsekakor SD. Res je, x20 je verjetno hitrejši, ampak tudi potratnejši.Sam imam cca pol leta MTK 3/64 pa nikoli ne dobimo več kot 6 ur SOT -a (screen on time).Za RN 4x SD so poročali na uradnem forumu o 8-9 tudi 11 ur SOT- a ??? Tudi posodobitve MIUI so pogostejše pri SD. Če bi se sedaj pri tej izbiri odločal, bi vsekakor izbral 4/64 SD, saj tudi pri ceni ni dosti razlike.

gregyk ::

Če koga zanima nakup Redmi Note 4X črn 3/16, ga bom v kratkem prodajal, cena ugodna, več info na ZS.

hobbit ::

Zio,

Na redmi4 pro zgleda kot da se gps(aplikacija here we go) sam vklopi in isce. Sicer ne kaze, da bi bil prizgan vendar v notification baru mi pa pise ekaj v stilu 'iskanje gps' in ikonca od here appa. Mam obcutek, da mi zre baterijo... Kaksen predlog?

ivanuscha ::

FoxKnox je izjavil:

okica11 je izjavil:

Hvala @urkov in @live !
Če prav razumem je x20 torej hitrejši (x10 bistveno slabši) od SD625. Je pa menda več možnosti za custom ROMe na SD in mogoče je pikico boljša avtonomija na SD. Avtonomija pri 4000mah bateriji se mi ne zdi toliko pomembna.. Možnost custom romov mi je morda bolj pomembna. Čeprav spet, 4GB rama v primerjavi z 3GB--ne vem koliko rama android porabi...

Ker se ne spoznam na Xiamoije-- je v rangu do ~200EUR kaj boljšega od Redmi Note 4X na področju kamere (low light)? Verjetno se bo poznal skok iz Lumie 930...


Moje skromno mnenje je vsekakor SD. Res je, x20 je verjetno hitrejši, ampak tudi potratnejši.Sam imam cca pol leta MTK 3/64 pa nikoli ne dobimo več kot 6 ur SOT -a (screen on time).Za RN 4x SD so poročali na uradnem forumu o 8-9 tudi 11 ur SOT- a ??? Tudi posodobitve MIUI so pogostejše pri SD. Če bi se sedaj pri tej izbiri odločal, bi vsekakor izbral 4/64 SD, saj tudi pri ceni ni dosti razlike.


Lahko samo pritrdim. Na testu gsmarena je razlika ca. 30 ur, 83 proti 119 če se ne motim, v prid SD,po njihovi testni proceduri.
Jaz dobim z vsakim polnjenjem vsaj 10 ur SOT. Vse dela zelo tekoče, tako da se pomoje MTK res ne splača. Je pa še razlika, MTK je v celoti kovinski, SD pa ima spodnji in zgornji rob zadnje strani iz plastike. Ene par plusov MTK gotovo ima, še več plusov pa ima SD verzija. MTK se tudi precej bolj greje.

Zgodovina sprememb…

knap ::

Xiaomi Mi Pad 3 review: For those who dream of owning an iPad mini that runs Android
http://www.androidpolice.com/2017/06/12...

matobeli ::

ivanuscha je izjavil:


Lahko samo pritrdim. Na testu gsmarena je razlika ca. 30 ur, 83 proti 119 če se ne motim, v prid SD,po njihovi testni proceduri.


Tudi med Redmi Note 4 in Redmi 4 Pro je velika razlika v njihovem testu, v prid Note modelu.

Specifikacije pa identične, razen velikosti ekrana, kar pa bi morala biti prej slabost kot prednost.
Tako da, go figure.
Verjetno precej odvisno od trenutne verzije MIUIja ki je bila uporabljena v testu.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

MrStein ::

Kako pa testirajo, da dobijo 5 dni trajanja baterije? Koliko življenjsko je?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

1h browsinga, 1h klicev in 1h videa pri 200nits svetilnosti, oziroma pred JAN17 na 50%.

http://www.gsmarena.com/battery-test.ph...
http://www.gsmarena.com/gsmarena_lab_te...

Za nekoga ki ne igra igric na telefonu več kot 15min na dan bi kar zadelo.

antonija ::

Jaz polnim redmi 3s na 6-7 dni.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Scaramouche ::

Xiaomi RedMi 4X vs RedMi Note 4X

https://si.mobileshop.eu/mobilni-telefo...

tukaj je za 152€, se splača kupovati iz tujine za note 4x?

Dami ::

Follow-up report glede BT: sem sprobal redmi 4x na hondi crv ter hrv. Zaznalo vse s prve in dela odlično. Na moji mazdi3 nisem testiral, ker mi je crknil že lani enkrat, ker na stari Nokii 820 ni več delal, na ostalih avtih pa. Bom enkrat ko/če ga dam popravit.

Iščem pa en kvalitedn usnjen full body flip-case za redmi 4x (navadn, ne note), če ima kdo kakšno idejo lepo prosim za link.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Drmr ::

Update glede narocila iz Goldwaya.
Danes, po 5ih dneh od narocila so mi pisali da je telefon Z DHL na poti iz Honk konga v UK in poslali tracking stevilko. Iz UK naprej imam drugo DHL tracking stevilko.

urkov ::

Scaramouche je izjavil:

Xiaomi RedMi 4X vs RedMi Note 4X

https://si.mobileshop.eu/mobilni-telefo...

tukaj je za 152€, se splača kupovati iz tujine za note 4x?


Osebno se mi zdijo malo čudni tele Slovaki, nikjer ni podatka koliko približno računajo stroške pošiljanja, polomljena slovenšćina..

https://www.honorbuy.com/ Tukaj poglej, dobiš v dveh dneh telefon, ker je iz EU skladišča (Italija-Gorizia), je pa poštnina kar draga 35 eur.
Nimaš pa potem nobenega problema glede carine...

okica11 ::

Je kdo prakticiral garancijo pri nakupi iz Goldway/honorbuy/... ?

Scaramouche ::


Osebno se mi zdijo malo čudni tele Slovaki, nikjer ni podatka koliko približno računajo stroške pošiljanja, polomljena slovenšćina..


piše ti zastonj! na desni strani!

tonic ::

cca. 3 mesce uporabnik mi 5s+ 6GB/128GB 8-)
zelo zmogljiv aparat, se mi zdi >:D

naložen lineageos ;)

urkov ::

Scaramouche je izjavil:


Osebno se mi zdijo malo čudni tele Slovaki, nikjer ni podatka koliko približno računajo stroške pošiljanja, polomljena slovenšćina..


piše ti zastonj! na desni strani!

Pa verjameš ti tem "pravljicam" to je verjetno samo za Slovake, si se registriral?

demzi ::

urkov je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


Osebno se mi zdijo malo čudni tele Slovaki, nikjer ni podatka koliko približno računajo stroške pošiljanja, polomljena slovenšćina..


piše ti zastonj! na desni strani!

Pa verjameš ti tem "pravljicam" to je verjetno samo za Slovake, si se registriral?


Jaz "tem pravljicam" verjamem. Tam noročil (redmi note 4x 3/32) dostava zastonj in brez problemov.

Drmr ::

Jaz sem poskusil narociti od Slovakov in sem tudi pri zakljucevanju nakupa dobil dodatek postnine.

knap ::

Xiaomi Mi Max 2 - The Best SD625 Phone from Xiaomi?
http://www.gizchina.com/2017/06/12/xiao...

demzi ::

Drmr je izjavil:

Jaz sem poskusil narociti od Slovakov in sem tudi pri zakljucevanju nakupa dobil dodatek postnine.

Tako je bilo aprila letos pri meni...

Podrobnosti o izdelku

Xiaomi Redmi Note 4X Dual SIM 32GB Zlata
MobileShop garancija 1 181 € 181 €

Znesek vašega naročila

Znesek: 181 €
DOSTAVA: FREE
STROŠKI ZAVAROVANJA: -
KUPON ZA POPUST: -10 €
SKUPAJ: 171 €

Scaramouche ::

-
KUPON ZA POPUST: -10 €
SKUPAJ: 171 €


Kje dobiš kupon?

Naprosyn ::

Je kdo uporabljal Redmi 4 Pro in Redmi 4X Pro (3/32) in lahko pove koliko se občuti razlike v vsakdanji uporabi ?
Papirnate poznam (SD625 in 1080p zaslon : SD435, 720p zaslon), bolj me zanimajo dejanske razlike v hitrosti delovanja. Nisem preveč zahteven, rad bi vsaj nekaj podobnega kot je Nexus 4. Brez pomisleka bi vzel 4 Prime, če ne bi bila črna barva 40 € dražja. :)

MrStein ::

Pa pol na jabolčnike kažejo, češ, kupujejo glede na barvo. >:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Naprosyn ::

Lahko se pridejo k meni učit kako se komplicira glede barve. 8-) Ne glede na to, da pri telefonih res vidim samo črne, bi pri 4 Pro šel skozi tudi prejšnji model zlate, ker je bil v celoti v eni barvi. Sem ga tudi pretipal v živo in je kar lepa barva, bolj peščena kot zlata. Nova modela v sivi in zlati sta spredaj bela in tega ne bi mogel gledati 2+ leti. :)

flameir ::

Mene zanima, če ima kdo podoben problem, kot jaz. Kar na enkrat mi je namreč na telefonu (Redmi 4 Prime) internet začel delovati z mizernimi hitrostmi, recimo v centru Ljubljane rabi 1minuto, da naloži npr. rtvslo. Se pravi govorimo o hitorsti le nekaj kilobajtov. Morda kdo ve v čem je težava? Prej je vse delovalo odlično zadnja 2 meseca.

Prilagam še sliko verzije ROMA, če kaj pomaga, če ima kakšen bug slučajno (ne spremljam kaj preveč tega).

Najlepša hvala!

 about phone

about phone

demzi ::

Scaramouche je izjavil:

-
KUPON ZA POPUST: -10 EUR
SKUPAJ: 171 EUR


Kje dobiš kupon?


To so bili velikonočni kuponi, katere si avtomatsko dobil v tistem času.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: demzi ()

Scaramouche ::

demzi je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

-
KUPON ZA POPUST: -10 EUR
SKUPAJ: 171 EUR


Kje dobiš kupon?


To so bili velikonočni kuponi, katere si avtomatsko dobil v tistem času.


kok časa potuje phone?

demzi ::

Scaramouche je izjavil:

demzi je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

-
KUPON ZA POPUST: -10 EUR
SKUPAJ: 171 EUR


Kje dobiš kupon?


To so bili velikonočni kuponi, katere si avtomatsko dobil v tistem času.


kok časa potuje phone?


Sam sem ga dobil v parih dneh (3-5 cca) ne spomnim se točno.

vrossi46 ::

Še kje se da kaj tako bolj poceni kupit to vrsto telefona?
In kako je z carino?


http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...

urkov ::

lopov ::

Iščem Mi 5s, nujno mora imeti B20 :)

Karkoli sem našel ime "international" ROM, mislim pa, da rabim "global".

Če ma kdo pri roki ustrezno povezavo na model sive barve, ki ima EU-shipping se lepo priporočam.

fopi ::

lopov je izjavil:

Iščem Mi 5s, nujno mora imeti B20 :)

Karkoli sem našel ime "international" ROM, mislim pa, da rabim "global".

Če ma kdo pri roki ustrezno povezavo na model sive barve, ki ima EU-shipping se lepo priporočam.



Tega ni.

lopov ::

Hvala, tega nisem vedel :(

Sem pa v namenski temi Mi5* našel vprašanje glede NFC in urbane: https://slo-tech.com/forum/t667530/p549...

... Šel prebrat razširjana navodila od Urbane in videl da potrebujem NFC HCE. V NFS nastavitvah imam pa samo Secure Element možnost. Seveda iščem zakaj je temu tako (ROM Global Stable 8.2.2, nič roota, nič odklepal bootloaderja) ampak zaenkrat neuspešno. Tukaj pa vprašam ali je slučajno kdo že usposobil delovanje Urbane na Mi5 in kako.


Glede na to, da tam ni odgovora in to temo najbrž bere več ljudi me zanima, kako je z NFC -- urbana dela al ne? Kakšni drugi problemi?

Thx,
b.

mimo ::

Situacija z BT na Mi5 se mi zdi mal sumljiva, enkrat sem ga poskusu priklopit na nek nfc zvocnik pa ni slo. Mogoce deluje samo za xiaomi dodatke.

lopov je izjavil:

Hvala, tega nisem vedel :(

Sem pa v namenski temi Mi5* našel vprašanje glede NFC in urbane: https://slo-tech.com/forum/t667530/p549...

... Šel prebrat razširjana navodila od Urbane in videl da potrebujem NFC HCE. V NFS nastavitvah imam pa samo Secure Element možnost. Seveda iščem zakaj je temu tako (ROM Global Stable 8.2.2, nič roota, nič odklepal bootloaderja) ampak zaenkrat neuspešno. Tukaj pa vprašam ali je slučajno kdo že usposobil delovanje Urbane na Mi5 in kako.


Glede na to, da tam ni odgovora in to temo najbrž bere več ljudi me zanima, kako je z NFC -- urbana dela al ne? Kakšni drugi problemi?

Thx,
b.
««
111 / 374
»»