» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
112 / 374
»»

Excavator ::

Ponovno kupujem nek Xiaomi telefon, želim fingerprint sensor, večja baterija, podporo naših LTE frekvenc(RN3 Pro tega nima), decent kamero, NFC če je možno.
Budget okoli 400e.
Z RN3 Pro sem zelo zadovoljen, a potrebujem 4G podporo, water resistance po možnosti ter nfc.

miko22 ::

MI5s bo zate.

ivanuscha ::

Water resistantance nima noben Xiaomi. Edino Mi6 je splash resistant.

Excavator ::

Water resistance ni obvezen.

Excavator ::

miko22 je izjavil:

MI5s bo zate.

Ima kateri v tem rangu mogoče odklenjen band 20?(Telemach LTE)

next3steps ::

Galaxy S7 E. Etiga, sem izustil.

matobeli ::

Bolje rečeno, bleknil.

Ne da je slab telefon, ampak, S7 ni nek hud pravak kar se tiče baterije. Pa še dobit ga za cca 400EUR (novega) je mal problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

next3steps ::

Ima pa vse, kar OP rabi. Baterija pri takih zahtevah ne bo zdržala nikjer. Dobi se ga pa od 300 do 400 eur.


Naslednja NOVA zanesljiva opcija je https://geizhals.eu/samsung-galaxy-a5-2...
Decent kamera, fingerprint, IP68, NFC, baterija vsaj dva dni za povprečnega Janeza, superioren support, sub-400 price tag

Zgodovina sprememb…

Excavator ::

Kaj pa Xiaomiji, če je temu namenjena tema?

next3steps ::

Xiaomi še ni izdal naprave, ki bi zadostovala njegovim pogojem.

Excavator ::

Water resistance lahko izpustimo, ni pogoj. LTE pa je zaželen, a ni tako nujen

facepalm ::

Ce LTE b20 ni obvezen, je Mi6 64gb taman (izpolnjuje vse ostale pogoje).

Excavator ::

Je pa cenovno gledano kar dražji od Mi5s. Mi presega budget 300-400e, kateremu pa npr. mi5s ustreza odlično.

facepalm ::

Nekaj se je govorilo, da posiljajo nekatere trgovine brez davka. Ce to drzi za Goldway, te pride mi6 401eur. Ce drzi za gearbest pa 383eur + stroski postnine. http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...

Excavator ::

Mi6 najdem na goldwayu za 450e.

robertko ::

Excavator je izjavil:

Mi6 najdem na goldwayu za 450e.


€ 423,92 z poštnino, črni(6GB RAM 64GB ROM) iz Goldway-a.

urkov ::

Excavator je izjavil:

Ponovno kupujem nek Xiaomi telefon, želim fingerprint sensor, večja baterija, podporo naših LTE frekvenc(RN3 Pro tega nima), decent kamero, NFC če je možno.
Budget okoli 400e.
Z RN3 Pro sem zelo zadovoljen, a potrebujem 4G podporo, water resistance po možnosti ter nfc.

Oprosti vendar nimaš prav moj redmi note 3 pro podpira LTE (band 20)
4G: FDD LTE B1/2/3/4/5/7/8/20/28(2100/1900/ 1800/ 1700/ 850/ 2600/ 900/ 800/ 700MHz);
TD-LTE B40(2300MHZ)
https://www.honorbuy.com/918-xiaomi-red...
https://www.honorbuy.com/11-xiaomi global version glej..

Se oproščam v kolikor imaš kenzo, moj je kate..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urkov ()

invi2020 ::

Od kar imam RN3 sem izven scene Xiaomijev. Mislim naročiti RN4, bral pa sem, da je sedaj problem pošiljanja po EU brez DDV. Našel sem na Geekbuying, da imajo ES skladišče in za 170EUR dobiš 3+32 črni RN4...pozna kdo boljšo ponudbo? Glede na to, da je iz ES ali dobiš brez DDV, je že kdo naročil iz tu?
http://www.geekbuying.com/item/Global-V...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invi2020 ()

Excavator ::

urkov je izjavil:

Excavator je izjavil:

Ponovno kupujem nek Xiaomi telefon, želim fingerprint sensor, večja baterija, podporo naših LTE frekvenc(RN3 Pro tega nima), decent kamero, NFC če je možno.
Budget okoli 400e.
Z RN3 Pro sem zelo zadovoljen, a potrebujem 4G podporo, water resistance po možnosti ter nfc.

Oprosti vendar nimaš prav moj redmi note 3 pro podpira LTE (band 20)
4G: FDD LTE B1/2/3/4/5/7/8/20/28(2100/1900/ 1800/ 1700/ 850/ 2600/ 900/ 800/ 700MHz);
TD-LTE B40(2300MHZ)
https://www.honorbuy.com/918-xiaomi-red...
https://www.honorbuy.com/11-xiaomi global version glej..

Se oproščam v kolikor imaš kenzo, moj je kate..


Nimam global.

Zgodovina sprememb…

Excavator ::

Našel preorder mi max 2, https://www.honorbuy.com/1135-mi-max-2-... ampak izgleda nelegit, saj na njihovi uradni strani telefona v črni barvi še ni.
Hardware wise, se mi zdi mi max 2 dobra izbira, nima band 20 in je sicer veliko večji.
Kateri bi bil boljša izbira?

sundance ::

Zdravo,
na hitro bi rabil malo pomoči, kakšen nasvet.
Včeraj mi je po 5 letih crknil xperia p, rabim na hitro en nov telefon.
Gledam pa: xiaomi note 4, xiaomi note 4x, huawei p8lite, xperia xa1. Se pravi nekje v rangi 200eur.
Glavno mi je čim boljša kamera (vem, da čudežev za ta dnar ne bo, ampak najbolj kr lahk pač), sturdy izdelava (sm mal bl štorast pa mi mobi kr doskrat po tleh zgrmi, solidna baterija.

Aja gledam pa vse skup na mimovrste, gledal sem xiaomije tud na honorbuy pa goldway, me pa zanima, goldway se mi zdi da sm vidu da traja cca 1 mesc da pride sm, kar je preveč (drži, ne drži?)(dobim pa na goldway za podobn dnar mi5 toj pa tud res), honorbuy pa je razlike 20-30eur kr je pa malo gled ena to da če je kj narobe se lahk žalim na mimovrste tm pa ne vem klako gre na honorbuy (garancija + vračilo izdelka v 15 dneh če mi ni kul me v bistvu vleče bl na nakup na mimovrste).

povejte kva mislte, vsaka pomoč dobrodošla:)
hvala lp

Drmr ::

Drmr je izjavil:

Update glede narocila iz Goldwaya.
Danes, po 5ih dneh od narocila so mi pisali da je telefon Z DHL na poti iz Honk konga v UK in poslali tracking stevilko. Iz UK naprej imam drugo DHL tracking stevilko.

Nov update, danes dostavljeno. Se pravi 5 dni da so odposlali in potem se 7 dni potovanja z DHL.
Izbral sem DHL opcijo in v komentar dopisal tisto kar je bilo napisano par strani nazaj in ni bilo nobenih dodatnih stroskov s carino.

krop ::

Tudi jaz dobil danes z dhl opcijo:)

Drmr ::

Aja sem pozabil omenit. Vzel sem paket ki ima poleg prozoren silicon case in clear cover (narocil sem Redmi Note 4 int). Silikonski cover izgleda ok, ga bom uporabljal dokler ne dobim drugega narocenega, stekelce pa je neuporabno, mislim da je narejeno za Redmi 4, ker je povsem premajhno.

Drmr ::

Ce se bo se kdo spraseval Redmi Note 4 international je po izgledu Redmi Note 4x.

okica11 ::

Drmr je izjavil:

Ce se bo se kdo spraseval Redmi Note 4 international je po izgledu Redmi Note 4x.

Po izgledu že. Kakšna pa je razlika med redmi 4x note (ne international) in med note 4 international? International ima 4g band 20 ki ga note 4x nima.. Je še kaka druga razlika?

Naročil sem 4x pa mi je žal da nisem vzel 4 international ker ga po resnici nisem zasledil (cena črnega N4x in srebrnega N4 international je ista). Sedaj sem poskušal skenslat naročilo...Bomo videli če bo šlo ker je menda danes šlo na dhl (status le: Shipment information received -- naročeno preko HongKong Goldway)

miko22 ::

obstaja kje kaka tabela teh band20,.. šifrant z Mhz, ki jih imajo naši operaterji?

MrStein ::

Seveda: LTE frequency bands @ Wikipedia

Tule pa še tabela, kaj imajo v kateri državi:
List of LTE networks @ Wikipedia (je za ves svet, tudi Slovenijo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RejZoR ::

Mal gledam Redmi Note 4 in Redmi 4X, konkretno model z bolj zmogljivim Helio 20X chipsetom. Je vredno gledat starejšega z boljšim (in bolj požrešnim) procesorjem al je Note 4 "the shit"? Cenovno sta ene 20€ narazen...

Also, kako je z Androidom? Še vedno 6.0 al je že kaj od Nougata? Nočem že ob nakupu bit softwarsko zadaj...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

roberto1 ::

RejZoR je izjavil:

Mal gledam Redmi Note 4 in Redmi 4X, konkretno model z bolj zmogljivim Helio 20X chipsetom. Je vredno gledat starejšega z boljšim (in bolj požrešnim) procesorjem al je Note 4 "the shit"? Cenovno sta ene 20EUR narazen...

Also, kako je z Androidom? Še vedno 6.0 al je že kaj od Nougata? Nočem že ob nakupu bit softwarsko zadaj...


Zmeraj je nek kompromis. X20 je hitrejši, a ima slabšo avtonomijo. Je pa spet res, da danes dejansko skoraj vsi midrangerji delujejo tekoče!

Plus tega, če kadarkoli razmišljaš o menjavi roma za kak custom (RR, Lineage, Mokee.....), potem si s Helio Note 4 na slabšem (beri za SD telefone je mnogo X večja izbira).

Pri Xiaomi je pač tako, da razen security patcha, vizualno ne boš vedel na katerem Androidu si. Kitajci tudi radi sami dodajajo v svoj skin nekatere zadeve, ki jih na mnogih Android telefonih ni, tako da če ti res ni pomemben zgoraj omenjen dejavnik, si ne bi razbijal glave o nečem, kar vidiš samo v "About", nimaš pa od tega kot user dejansko nič.
Po mojih izkušnjah je celo boljše furat MM na neketerih modelih, saj se zelo pozna pri avtonomiji (sploh pri custom romih je MM za mnogo telefonov še vedno par ur SOT odspredaj).
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

RejZoR ::

Note 4 ima Lineage (bivši Cyanogen) kot opcijo? Gledam LineageOS stran, pa ga ni gor :( V omari imam prazgodovinskega Galaxy S2, ki ima zarad Cyanogena novejši ROM kot pa moj trenutni telefon. Go figure lol...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Xiaomi nima Gorilla Glass stekel? To je pa a bit crap. Glih ekran je nekaj kar nimam nobenega namena lepit raznih crap folij. Not cool.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

roberto1 ::

RejZoR je izjavil:

Xiaomi nima Gorilla Glass stekel? To je pa a bit crap. Glih ekran je nekaj kar nimam nobenega namena lepit raznih crap folij. Not cool.


Ja nekje je potrebno "šparat":))). Tukaj imajo samo najvišji modeli deklarirano zaščito. Čeprav, osebno sam ne dam veliko na te opevane in reklamirane zaščite. Nekaj drži, veliko pa je nateg.
Po 4 mesecih sem imel Note3 brez stekla še vedno brez najmanjše praske. Moja je imela na G4 z GG4 po nekaj tednih kar nekaj mikro prask, pa pazi na telefon. Pač odvisno kaj s telefonom delaš in koliko paziš.
Osebno pa mi to nikoli ni bil dealbreaker.
Someday never comes!

klinker ::

RejZoR je izjavil:

Xiaomi nima Gorilla Glass stekel? To je pa a bit crap. Glih ekran je nekaj kar nimam nobenega namena lepit raznih crap folij. Not cool.


A folje se kdo lepi?
Nillkin tempered glass H+ pro pokni gor pa je.

roberto1 ::

RejZoR je izjavil:

Note 4 ima Lineage (bivši Cyanogen) kot opcijo? Gledam LineageOS stran, pa ga ni gor :( V omari imam prazgodovinskega Galaxy S2, ki ima zarad Cyanogena novejši ROM kot pa moj trenutni telefon. Go figure lol...


Custom romi so posebno poglavje. Po pravilu jih potrebno preizkusit kar nekaj, da najdeš enega, kjer vse stvari kolikor tolikor delujejo. Po pravilu so skoraj na vseh napravah s custom romi kamere crap, baterija zna biti boljša, hitrost je seveda veliko večja brez nepotrebne navlake. Velika verjetnost pa je, da nekaj ne bo delovalo, aplikacije znajo crashat, gps zafrkavat z lockom, ipd. Pač, če se da komu s tem zafrkavat.
Jaz sem preflašal ogromno custom romov, čeprav je ideja super, se zmeraj vračam nazaj k stock romom. Kljub temu da so malo počasnejši, vsaj vse osnovne funkcije delujejo ok.
Ampak to je mogoče debata za kakšno drugo temo:)
Someday never comes!

RejZoR ::

Mislim da bom primaknil še 100€ in si vzel Xiaomi Mi5 čeprav je po letnici starejši.

+ Gorilla Glass spredaj in zadaj izgleda sila lepo
+ Kamera z OIS in 4K snemanjem videa
+ Precej boljši CPU (bolj s filozofijo hitrejših jeder namesto MOAR CORES)
+ LineageOS ROMi so na voljo direktno na strani (imam že izkušnje s CyanogenROM)
+ USB Type C + UFS 2.0 onboard spomin

Tole mi je sila všeč. Edino kar me je zmotilo je JerryRigsEverything bend test kjer pa se je dobesedno zdrobil v prah. AUČ. Sicer vidim, da je kar orenk pritisnil in sam zelo pazim telefon tko da pomoje ne bi smel bit prevelik problem. I hope.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

roberto1 ::

RejZoR je izjavil:

Mislim da bom primaknil še 100€ in si vzel Xiaomi Mi5 čeprav je po letnici starejši.

+ Gorilla Glass spredaj in zadaj izgleda sila lepo
+ Kamera z OIS in 4K snemanjem videa
+ Precej boljši CPU (bolj s filozofijo hitrejših jeder namesto MOAR CORES)
+ LineageOS ROMi so na voljo direktno na strani (imam že izkušnje s CyanogenROM)
+ USB Type C + UFS 2.0 onboard spomin

Tole mi je sila všeč. Edino kar me je zmotilo je JerryRigsEverything bend test kjer pa se je dobesedno zdrobil v prah. AUČ. Sicer vidim, da je kar orenk pritisnil in sam zelo pazim telefon tko da pomoje ne bi smel bit prevelik problem. I hope.


Zelo pametna odločitev. Mi5 je super telefon. Sploh sedaj ko se da dobit za zelo dober denar. Jaz sem uporabljal originalni Xiaomi hardcase, ki je skoraj "neviden" in pa Nillkin 9H+ steklo ter ni bilo nobenih težav ne z delovanjem, ne s trpežnostjo. Bonus je, da je zelo zelo lahek telefon.
Someday never comes!

RejZoR ::

Sicer me blazno mika Mi6 ampak zdej sem pa že skoraj v 600€ teritoriju kar pa mi je mal prehuda...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

matobeli ::

Mi5 je hud, pa še fingerprint ima spredaj na tipki kar je kul.

Ima pa nekaj slabšo baterijo od R4, kar je, skupaj z ceno, prevagalo da sem vzel raje R4, ki sicer lepo ustreza mojim potrebam. Ampak če bi se še enkrat odločal bi verjetno vzel mi5 ker si nisem mislil da je toliko boljša kamera na mi5 (ga ima kolega).

roberto1 ::

matobeli je izjavil:

Mi5 je hud, pa še fingerprint ima spredaj na tipki kar je kul.

Ima pa nekaj slabšo baterijo od R4, kar je, skupaj z ceno, prevagalo da sem vzel raje R4, ki sicer lepo ustreza mojim potrebam. Ampak če bi se še enkrat odločal bi verjetno vzel mi5 ker si nisem mislil da je toliko boljša kamera na mi5 (ga ima kolega).


To si lepo naslovil eno pomembno stvar, na katero se kljub ogromno napravam nikoli nisem prav navadil. To je prstni odtis odzadaj. Je naravno ko primeš telefon, ampak vedno mi je bolj ležalo odspredaj.
Sedaj izbiram samo med telefoni, ki to podpirajo. Meizu, Zuk, Xiaomi Mi itd.
Ko se enkrat navadis na back tipko na home gumbu in pa swipe-anje je pa zelo težko it nazaj na zaslonske tipke.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

RejZoR ::

Evo, naročil belega Xiaomi Mi5 :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Reaper ::

Kje in za koliko €? :)

RejZoR ::

http://www.wayteq.si

Iz kitajske bi ga dobil par evrov ceneje ampak se mi ne da čakat nanj 1 mesec. Kurci mi zadnje čase obdavčijo čist vse pakete, tko da že avtomatično prištevam 22% DDV za vse kar je izven EU...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

scipascapa ::

Iz Kitajske bi plačal še 22% ali kako?

RejZoR ::

Carina je kurba ja. Lahko razkiraš in upaš, da ne bojo ocarinili ampak sem se na to že dolgo nehal zanašat. Prištej 22% DDV + carinjenje + manipulativne stroške na vse stvari, ki imajo znesek nad 22€. Carina se plača za zneske nad 150€.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

scipascapa ::

mene Xiaomi odbija s tem sranjem, ko ni slovenščine.

RejZoR ::

Jezst itaq uporabljam vse stvari v Angleščini, ker je naš domač jezik na žalost preveč lesen in čuden za tuje, sploh tehnološke izraze. In besede so načeloma vedno blazno dolge kar je tečno pri omejenih grafičnih elementih.

A ne se jebat no. Ravno dobil mail, da jim je zmanjkalo Mi5 modelov. :rolleyes:
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

krop ::

Xiaomi ima Slovenščino. Iz Kitajske se, da dobit brez ddv-ja in carine v 5-10tih dneh. Malo preberi temo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krop ()

RejZoR ::

Eh kurc, sem pol mal pobrskal eBay in našel Mi5 belega za 256€ brez poštnine in iz evrope. Upam da jim jih tud ne bo zmanjkalo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dami ::

krop je izjavil:

Xiaomi ima Slovenščino.
"Lite mode" pa na žalost ni preveden.

A se dobi kje tist Nillkin tempered glass tudi za redmi 4x? Sam za note najdem, za navadnega pa ne :(
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()
««
112 / 374
»»