» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
41 / 374
»»

HDvideo ::

Mene zanima koliko je dela če naročim MI5 (sealed box) in potem nanj provam naložit global rom.
Ali poleg MiFlash toola in samega global roma potrebujem še kaj?
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

antonija ::

za global rabis samo global rom, ne rabis miflasha.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

HDvideo ::

Se pravi moram rom namestiti preko recoveryja in moram predhodno odkleniti bootloader?
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

antonija ::

nalozis rom na telefon in instaliras z updater appom. Za uradne ROMe ne rabis nic odklepat.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mickov ::

Načrtujem nakup Redmi 3S pri domačem spletnem trgovcu. Na vprašanje o jezikovni podpori so mi odgovorili, da telefon ne podpira SLO menujev, s čimer se lahko sprijaznim.

Zanima pa me, če se potem lahko nastavi vsaj SLO tipkovnica in izpis čžš v aplikacijah (SMS, e-mail...)

vilonja ::

https://xiaomi.eu/community/threads/6-9...

http://www.izberixiaomi.si/namestitev-x...
Imaš vse podrobno razloženo. Skoraj ne moreš zafrkniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

Mickov ::

Ne mislim nameščati novega/drugega rom-a. V telefonu takšnem kot je, bi rad omogočil naš razpored tipk in izpis šumnikov. Če kdo ve, ali se lahko preko nastavitev to omogoči?

Tega podatka po daljšem brskanju po tem forumu, pa še kje drugje pač nisem našel. "Flashanje" rom-a odpade, bom pač izbral kaj drugega.

vilonja ::

Da tipko dalj časa držiš za šumnik.

antonija ::

Instaliraj si poljubno tipkovnico, ki podpira slovenske znake. Gor bi morala biti ze googlova tipkovnica, ki podpira tudi slovenscino.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mare3 ::

Google tipkovnico inštaliraj, pomoje da je najboljša opcija čeprav ne vem zakaj eni še vedno podčrtuje vse po vrsti z rdečo kljub temu da sem vse izklopil...

Dimnik ::

Mare3 je izjavil:

Google tipkovnico inštaliraj, pomoje da je najboljša opcija čeprav ne vem zakaj eni še vedno podčrtuje vse po vrsti z rdečo kljub temu da sem vse izklopil...


Imam enak problem, pa imam tudi vse izklopljeno😠

matobeli ::

Google tipkovnica deluje in ti jo sistem sam ponudi v uporabo. Čžš. Sistem je še vedno android, pa čeprav spimpan.

Ima pa neke bugice, meni recimo ne premakne na qwertz, ampak imam stalno na qwerty, pa tudi neki predlogi in podčrtovanje so včasih prisotni. Recimo ko tole pišm ni nobene od teh dveh težav. V smsju pa se mi zdi da ja.

NiKeC ::

HDvideo je izjavil:

Mene zanima koliko je dela če naročim MI5 (sealed box) in potem nanj provam naložit global rom.
Ali poleg MiFlash toola in samega global roma potrebujem še kaj?


En nasvet: ne naročaj sealed box. Zmeni se, naj ti nič ne nalagajo, naj pa obvezno naredijo quality check. Jaz sem namreč imel to nesrečo, da telefon imel (pri sealed box) defekten ekran in sem ga moral poslati nazaj... Vzame dosti časa...

matobeli ::

Je pa smiselni dodat da kljub temu je 3s čista zmaga. Tako ekonomska kot uporabniška. Baterija je res izven vseh kategorij.

HDvideo ::

NiKeC je izjavil:

HDvideo je izjavil:

Mene zanima koliko je dela če naročim MI5 (sealed box) in potem nanj provam naložit global rom.
Ali poleg MiFlash toola in samega global roma potrebujem še kaj?


En nasvet: ne naročaj sealed box. Zmeni se, naj ti nič ne nalagajo, naj pa obvezno naredijo quality check. Jaz sem namreč imel to nesrečo, da telefon imel (pri sealed box) defekten ekran in sem ga moral poslati nazaj... Vzame dosti časa...


Ja to me je po eni strani tudi skrbelo tako da hvala za nasvet.
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HDvideo ()

klinker ::

NiKeC je izjavil:

HDvideo je izjavil:

Mene zanima koliko je dela če naročim MI5 (sealed box) in potem nanj provam naložit global rom.
Ali poleg MiFlash toola in samega global roma potrebujem še kaj?


En nasvet: ne naročaj sealed box. Zmeni se, naj ti nič ne nalagajo, naj pa obvezno naredijo quality check. Jaz sem namreč imel to nesrečo, da telefon imel (pri sealed box) defekten ekran in sem ga moral poslati nazaj... Vzame dosti časa...


Kolko si placal postine za vracilo?

NiKeC ::

klinker je izjavil:

NiKeC je izjavil:

HDvideo je izjavil:

Mene zanima koliko je dela če naročim MI5 (sealed box) in potem nanj provam naložit global rom.
Ali poleg MiFlash toola in samega global roma potrebujem še kaj?


En nasvet: ne naročaj sealed box. Zmeni se, naj ti nič ne nalagajo, naj pa obvezno naredijo quality check. Jaz sem namreč imel to nesrečo, da telefon imel (pri sealed box) defekten ekran in sem ga moral poslati nazaj... Vzame dosti časa...


Kolko si placal postine za vracilo?


Poštnina je bila 8€ - s trackingom preko Pošte Slovenije.

ssd8 ::

Za tiste, ki jim spellchecker podčrtuje besede z rdečo, meni je pomagala rešitev opisana tukaj:
http://en.miui.com/thread-115560-1-1.ht...

klinker ::

NiKeC je izjavil:

klinker je izjavil:

NiKeC je izjavil:

HDvideo je izjavil:

Mene zanima koliko je dela če naročim MI5 (sealed box) in potem nanj provam naložit global rom.
Ali poleg MiFlash toola in samega global roma potrebujem še kaj?


En nasvet: ne naročaj sealed box. Zmeni se, naj ti nič ne nalagajo, naj pa obvezno naredijo quality check. Jaz sem namreč imel to nesrečo, da telefon imel (pri sealed box) defekten ekran in sem ga moral poslati nazaj... Vzame dosti časa...


Kolko si placal postine za vracilo?


Poštnina je bila 8€ - s trackingom preko Pošte Slovenije.


Sem mislu da je drazje, pa ni neke panike.

pingo76 ::

Ali so vsi npr redmi 3s ali 3x hardversko enaki in international verzija je samo to da ima gor global rom?

roberto1 ::

Hardwersko so enaki, le da ima "international" verzija LTE Band 20. Vsi "lahko" potencialno imajo Global Rom, Intl pa ga ima zagotovo:)

lp


pingo76 je izjavil:

Ali so vsi npr redmi 3s ali 3x hardversko enaki in international verzija je samo to da ima gor global rom?
Someday never comes!

gregor ::

nekaj slik novih tv-jev







pingo76 ::

roberto1 je izjavil:

Hardwersko so enaki, le da ima "international" verzija LTE Band 20. Vsi "lahko" potencialno imajo Global Rom, Intl pa ga ima zagotovo:)

lp


pingo76 je izjavil:

Ali so vsi npr redmi 3s ali 3x hardversko enaki in international verzija je samo to da ima gor global rom?


Hvala. A to 100% drži, da če kupim international dobim B20?

knap ::



roberto1 ::

Pri specs mora bit posebej navedeno, potem naj bi načeloma držalo. Na honorbuyu piše takole:

FDD LTE B1/2/3/4/5/7/8/20/28(2100/1900/ 1800/ 1700/ 850/ 2600/ 900/ 800/ 700MHz); TD-LTE B40(2300MHZ)

Držijo pa kot vidim samo Note 3 International, 3s nimajo na zalogi. Redki modeli so sploh na voljo, očitno so tudi količine problem in cena "visoka".

pingo76 je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Hardwersko so enaki, le da ima "international" verzija LTE Band 20. Vsi "lahko" potencialno imajo Global Rom, Intl pa ga ima zagotovo:)

lp


pingo76 je izjavil:

Ali so vsi npr redmi 3s ali 3x hardversko enaki in international verzija je samo to da ima gor global rom?


Hvala. A to 100% drži, da če kupim international dobim B20?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

pingo76 ::

Ko prideš na obalo maš pivo v dobrem oz. drugo pijačo po izbiri. Najavi se prek ZS. Hvala ker nisem rabil prebirat 100 strani za te 3 informacije. :)

Matevzs01 ::

Hmm, trenutno se odločam za nov telefon. V mislim imam predvsem Redmi 3S Pro ampak sem med brskanjem opazil govora o novem modelu Redmi 4, je kaj resnite na tem glede na to da govorijo že od avgusta dalje, čeprav je 3S Pro prišel komaj avgusta?
In pa malo sem danes gledal tudi sicer precej star model Mi 4, ki je pri TO trenutno celo cenejši od Redmi 3S ampak če pogledamo da ima isto rama, 801 procesor in FullHD ekran... Nevem, kaj pravite? :)

antonija ::

Redmi 3s je budget telefon z ogromno baterijo. SIcer "budget" pri kitajcih se vedno pomeni vse igracke, precej hiter procesor in graficna in ogromno RAMa in storage-a, ampak tehnicno gledano je redmi linija se vedno budget.

Mi linija je pa "the shit", ampak razlike (kot si sam napisal) niso velike.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Matevzs01 ::

Saj zato :P Pač budget sem si dal nekje 150-180€ ;) In mislim, da pri Xiaomiju dobiš največ za to ceno, je pa res, da nimam nikakršnih izkušenj in bo to moj prvi kitajc zato tukaj sprašujem kaj bi vi kupili na moje mestu? Ali novejši budget 3S Pro ali precej star flagship Mi 4 ali se pričakuje še kaj novega in padec cen v roku cca 2 tednov, ali pa kaj čisto druga? :)

antonija ::

Odvisno kaj hoces. 3s ni najhitrejsi in ima ogromno baterijo. Pocasen pa tudi ni, za budget telefon je superca.

Mi 4 je druge sorte telefon... flagship, poudarek na performancah, itd.

Odvisno kaj hoces...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mare3 ::

Po mojih izkušnjah priporočam, da gledaš da ima 3gb ram-a in full hd ekran. Prej sem imel Redmi 3 z 2gb rama sedaj imam Remi note 3 pro z 3gb in moram poveat da je razlika zelo občutna sploh ko preklapljaš med aplikacijami in pri odpiranju. Full hd se pa splača če pogledaš dosti posnetkov in bi rad boljšo resolucijo. Baterija je približno ista pri obeh. Kamera boljša pri Note .

roberto1 ::

@Matevzs01 - verjetno ciljaš na 5", kar pomeni da imaš od Xiaomi na voljo sledeče:

Redmi 3 Pro 3/32 cca 150EUR, vredu performance, 720p zaslon, dovolj rama in spomina, super baterija, skratka opcija super telefona za majhen denar

Redmi 3s Pro 3/32 cca 150EUR, podobna zadeva kot Redmi 3, z novejšim procom, isto super baterija, 720p zaslon

Mi4c 3/32 cca 190EUR (če ga še kje dobiš), 1080p zaslon, dosti boljši fotkač kot redmi serija, hitrejši in tudi bolj vroč sd 808 procesor, slabša baterija, plastika, usb-c, quick charge

Mi4s 3/64 cca 210-220EUR. 1080p zaslon, veliko spomina, 808 proc, dober fotkač, baterija slabša in ne vem zakaj, ampak tisti ki sem ga imel v roki, je bil zelo "hot". Slabost je tudi steklo odspredaj in zadaj, kar pomeni da en padec iz roke in fuč. Drugače, usb-c in quick charge so plusi.

Mi4 je kar stara zadeva, čeprav ima 32-bitni 801 SD procesor še zmeraj "decent punch". Je pa res da je od naštetih edini mi4 z single sim, ostali so vsi dual. Če ti je to pomembno ne vem.
Redmi 4 izgleda še nekaj časa ne bo, do 180EUR pa bi jaz osebno šel ali z 3s ali 3pro. Pri 5" je razlika med 720p in 1080 marginalna, v battery performance pa ogromna.
Mogoče ti kaj koristi ta info.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

System ::

No kolicina RAMa ni tak ponembba, tudi 2GB je dovolj za vecino. Na RN3Pro si moras pravilno nastavit v developer options, samo varcevalni nacin odpade. Najboljse, da si nastavis na Medium ali High memory optimization ter izklopis MIUI optimization in background process limit=Standard. Po defaultu mislim, da lahko v RAMu drzi samo 4, po teh nastavitvah sem probal z 15 pa odpira brez reloadanja iz zRAMa, lahko pogledas z diskinfo.

MucuCat ::

System je izjavil:

No kolicina RAMa ni tak ponembba, tudi 2GB je dovolj za vecino. Na RN3Pro si moras pravilno nastavit v developer options, samo varcevalni nacin odpade. Najboljse, da si nastavis na Medium ali High memory optimization ter izklopis MIUI optimization in background process limit=Standard. Po defaultu mislim, da lahko v RAMu drzi samo 4, po teh nastavitvah sem probal z 15 pa odpira brez reloadanja iz zRAMa, lahko pogledas z diskinfo.


Kaj naredi high memory optimization?
Pa kaj je miui optimization?

System ::

Link
Potem sem pa pac probaval z kakimi nastavitvami je najboljse za mene...

Matevzs01 ::

Hvala vsem za odgovore, predvsem @roberto1! ;)
Tako je, ciljam na 5". Sem sprva gledal tudi Mi4s ampak to steklo res kaže, da je malo preveč občutljiva zadeva tako, da sem ga odpisal.
Recimo ko si omenil Redmi 3 Pro in Redmi 3S Pro za isto ceno - zakaj bi se recimo kdorkoli odločil za Redmi 3 Pro če je starejša verzija? A je res proc na ta novem 430 slabši od 615 v tastarem?
Glede RAMa mislim, da ni kaj za razmišlat, za teh nekaj € več se mislim, da splača vzet 3GB verzijo.
QuickCharga mislim da nerabim, ker koliko sem čital tako ali tako je to res bolj za skrajne primere, ker v normalni uporabi se bolj splača normalno polnit, ker potem dlje vzdrži baterija.

Vglavnem hvala vsem, sem sedaj že skoraj prepričan v Redmi 3S, če nič ne kaže na Redmi 4 v kratkem in potem upam, da bom imel nekaj časa mir. :)

MucuCat ::

Matevzs01 je izjavil:

Hvala vsem za odgovore, predvsem @roberto1! ;)
Tako je, ciljam na 5". Sem sprva gledal tudi Mi4s ampak to steklo res kaže, da je malo preveč občutljiva zadeva tako, da sem ga odpisal.
Recimo ko si omenil Redmi 3 Pro in Redmi 3S Pro za isto ceno - zakaj bi se recimo kdorkoli odločil za Redmi 3 Pro če je starejša verzija? A je res proc na ta novem 430 slabši od 615 v tastarem?
Glede RAMa mislim, da ni kaj za razmišlat, za teh nekaj € več se mislim, da splača vzet 3GB verzijo.
QuickCharga mislim da nerabim, ker koliko sem čital tako ali tako je to res bolj za skrajne primere, ker v normalni uporabi se bolj splača normalno polnit, ker potem dlje vzdrži baterija.

Vglavnem hvala vsem, sem sedaj že skoraj prepričan v Redmi 3S, če nič ne kaže na Redmi 4 v kratkem in potem upam, da bom imel nekaj časa mir. :)



Punca ma redmi 3s pa je res odlicen telefon. Narocil na efox za 101€ + 15€ postnine in ga dobil v 1 tednu. Sd430 je bolsi od sd616.

Jaz pa cakam na redmi 4. Pomoje se ne bo hitro.

System je izjavil:

Link
Potem sem pa pac probaval z kakimi nastavitvami je najboljse za mene...


Hvala. Res koristni nasveti! Vcasih je sms bil poslan na stock sms app namesto na google messenger in google clock budilka 1x ni zvonila. To je pomoje vse zaradi MIUI optimization opcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MucuCat ()

butters81 ::

Zdravo,

imam probleme naročiti preko aliexpress (sem pisal tudi v namensko temo), tako da očitno preko Top-one trgovine ne bom moral kupiti redmi 3s pro. Zanima me izkušnja tistih, ki ste ga kupili na efox. Razumem, da sta obe trgovini cenovno enaki ccs135€ za telefon in 20€ za poštnino za moj model. Problem je ker bi imel Grey verzijo (se pravi črn), kar verjetno je Grau verzija na efoxu. Druga zadeva je da na top one posebi piše da je global rom, support OTA, na efoxu ne piše nič ker rom dobiš. Je pa efox zelo privlačen zaradi paypala (ko dobim refund nazaj na aliexpress bom verjetno kar s paypalom na efoxu opravil), kar zelo olajša zadevo.

Kar me zanima, ali se res lahko na 3s flasha global rom preprosto (se pravi brez odklepanja bootloaderja) samo praktično updateš pravi global rom in je to to? Pa še to, če pomeni Grau verzija črne barve? Hvala za vse info, sem nov v nakupovanju xiaomi naprav, tako da sem se komaj odločil za nakup, pa pridejo problemi na aliexpressu (in to potem ko sem mencal ravno zaradi tega, da plačilo ne bo šlo čez, in bi raje paypal).

Lep pozdrav

antonija ::

Kar me zanima, ali se res lahko na 3s flasha global rom preprosto (se pravi brez odklepanja bootloaderja) samo praktično updateš pravi global rom in je to to?
Ja.
Pa še to, če pomeni Grau verzija črne barve?
Grau pomeni siva, 3s uradno ne obstaja v crni barvi (samo zlata, srebrna in siva). Je pa res da ima sivo ohisje crno plastiko okrog ekrana...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

roberto1 ::

Siv je ta s črno sprednjo stranjo, kot si sam pravilno ugotovil. Kar se tiče global roma in efoxa je vprašanje. Jaz sem imel global rom iz efoxa, iz njihovih oznak pa je bilo težko razbrati ali je to res official rom. Glede na to, da sem imel bootloader odklenjen, predvidevam da je bil nek njihov custom rom (v official global namreč ni slo jezika, kar je še eden giveaway)
Kako je s prehodom iz ene verzije roma na drugo na official romu z updater app, se nisem nikoli poglabljal, ker sem takoj flašnil eu rom na vsakega xiaomija. Možno je, da gre, je pa kar nekaj "if" scenarijev, ker ne veš kakšen rom boš dobil pri efoxu.
Someday never comes!

butters81 ::

Hvala za hitre odgovore. Ja mislil sem uradno siv (črn spredaj siv zadaj). Se pravi ni problema ruknit gor official global rom, tudi če dobim telefon z odklenjenim BL. Saj ne more biti bolj komplicirano kot android telefoni, ki sem jih do sedaj nekaj malega flashal, rootal itd. Počakam na rešitev z aliexpress, potem pa naročim in vidim kaj dobim :)

sem upal, da bom naslednji konec tedna že nov imel nov telefon, bo treba verjetno še kakšen teden počakati :)

antonija ::

Ce dobis odklenjen bootloader, bi jaz uradni ROM nalozil s fastboot imageom (prepise vse po vrsti vkljucno z recoveryjem, ce so ti slucajno dali kaksnega drugega na telefon).

Ce dobis pa sealed box (kar sem jaz narocil pri top one) potem pa lahko gor nalagas vse uradne ROMe z updater appom (sem porbal, dela BP).

Drugace je pa to cisto navaden android, samo drug skin je cez. Ce si prej kaksnega flashnil in rootnil, bo zdaj veliko lazje, ker xiaomi tolerira tako pocetje in ti celo pomaga pri njem (imajo svoja orodja). Ni vec treba iskat bugov s katerimi bi lahko rpisle do roota in odklenjenega bootloaderja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Spock83 ::

Kolegica je v Sloveniji kupila Xiaomi Redmi 3. Ima cel kup bloatwara. Kako se najlažje tega znebim? A je to global ROM? Fajn bi bilo tudi, da ima Slovenščino. Piše samo MIUI 77.1.1.0

A to bi šlo? http://en.miui.com/a-233.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

matobeli ::

Verjetno so še kakšne črke za številkam? Zgleda kot uradni global, verjetno ima tudi google aplikacije naložene?

Kaj pa je mišljeno kot bloatware (specifično katere aplikacije)? Na mojem R3s sem lahko vse aplikacije kot so FB, twitr ipd. lahko pobrisal. Ostalo je pa veliko aplikacij ki so "sistemske" ala kalkulator, teme, media player,... teh se ne da odstranit (podobno kot pri ostalih znamkah).

Spock83 ::

Android: 5.1.1 LMY47V
MIUI: 77.1.1.0 (LHPCNCK)

Aplikacije kot so DU Battery, 360 Security, Clean master, Bosot... itd

Google play pa ima ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

roberto1 ::

tvoj scenarij in rešitev!
Definitivno to ni official rom!

lp

Spock83 je izjavil:

Android: 5.1.1 LMY47V
MIUI: 77.1.1.0 (LHPCNCK)

Aplikacije kot so DU Battery, 360 Security, Clean master, Bosot... itd

Google play pa ima ja.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

matobeli ::

Točno to ja, 1. zadetek na googlu. Verjetno bi tudi z tistim vodičem na izberixiaomi delovalo.

kumer ::

Spock83 ::

Torej, če tako naredim:
Root: ttp://en.miui.com/thread-262103-1-1.html
Naložim ta http://en.miui.com/download-298.html ROM na SSD
Upadatam po tej metodi: http://en.miui.com/a-233.html

Bo šlo?

Hvala za pomoč.

zzbil ::

Zdravo! Iščem trgovino, ki pošilja xiaomi telefone (mi5s) v slovenijo in ima razumno ceno. Glavni pogoj je tudi garancija.
Hvala za vse predloge :)
««
41 / 374
»»