» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
42 / 374
»»

klinker ::

Aliexpress, TopOne seller in obvezno pri shipping izbrat DHL (+20€)

zzbil ::

Pomoje da sem že 20x vprašal glede garancije pri top one. VSAK mi pove drugače. Nekdo da je 1 leto, nekdo da je sploh ni, nekdo da garancijo imajo, ampak je isto kakor da je ni... Ima kdo izkušnje z uveljavljanjem garancije?

klinker ::

V temi o Mi5 je nekdo opisal lastne izkusnje.
Zgleda pa da ne crkujejo kaj dosti, glede na to da skoraj noben nima izkusenj s tem :)

zzbil ::

Res? Bi bil tako prijazen in mi prosim skopiral sporočilo lastnika mi5, ki je uveljavljal garancijo, ker sam res nikjer ne najdem :)
Je pa res da na internetu ni veliko govora o tem torej ni nek velik problem :)

dexman ::

Lastim si Xiaomi MI4c in me zelo moti poraba baterije. Odločil sem se da bom šel iz MIUI 8 na CM13. Bootloader imam že odklenjen. A mi lahko nekdo opiše postopek kako se to naredi. Nisem še nikoli flashal. Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dexman ()

roberto1 ::

Moj prvi stik z Xiaomi je bil na Mi4c in je že imel nameščen CM13. Če se prav spomnim, ni bilo nekega gaina z baterijo napram Miui. Mi4c ni nek prvak z baterijo, čeprav kolega ki ga ima sedaj z nonstop vklopljenimi podatki pravi, da komot pride skozi dva dni, se pravi ga polni vsak tretji dan. Toliko v intermezzo (ravno sem se pogovarjal z njim, da imamo fresh data). Ima trgovino in je kar na telefonu s klici in browsanjem. Mogoče ti laufa kaj v ozadju, mogoče je kriv rom. Kolega ima weekly eu. rom menda nekje iz poletja in nismo nič upgradali!

Kar se tiče flašanja, pa je za CM isti postopek na Xiaomiju, kot za eu rom. Ker že imaš odklenjen bl. potem je potrebno flashat twrp z adb-jem in nazadnje preko twrp flašaš CM. Team Superluminal je odlična namenska zadeva za tvoj mi4c. Tukaj imaš tudi linke do pravega twrp (meni je najbolje delovalo z 2.8.x.x.) in pravih gaapsov (ki jih potrebuješ da flašaš google services).

Če te bo kaj zafrkavalo napišpi tukaj ali na zs. Mi4c sem res "preflašal" do onemoglosti:))))


dexman je izjavil:

Lastim si Xiaomi MI4c in me zelo moti poraba baterije. Odločil sem se da bom šel iz MIUI 8 na CM13. A mi lahko nekdo opiše postopek kako se to naredi. Nisem še nikoli flashal. Hvala za pomoč.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

klinker ::

zzbil je izjavil:

Res? Bi bil tako prijazen in mi prosim skopiral sporočilo lastnika mi5, ki je uveljavljal garancijo, ker sam res nikjer ne najdem :)
Je pa res da na internetu ni veliko govora o tem torej ni nek velik problem :)


V bistvu sem zdaj vidu da je tebi odgovarjal, tako da ne vem kaj se delas neumnega.
Sicer pa ce te se vedno muci, imas mail, pa pisi zeljenemu prodajalcu kako je na tem.

dexman ::

Naložen imam MIUI 8.0.5.0 Stable. Telefon uporabljam minimalno, vse imam izklopljeno in mi zdrži 2 dni in nič več. Nisem vse skupaj nič na netu, zelo malo goovorim, nič igrc... Pričakoval sem vsaj 3-4 dni pri tako mizerni uporabi.

roberto1 ::

hmmm...2 dni ni tako slabo, ampak v primerjavi z dotičnim primerom, ki sem ga omenil - je slabše. On ima weekly eu.rom tam nekje iz poletja (nismo nič upgradali) in je z vsem zelo zadovoljen. Je pa imel prej Redmi 3 Pro in Meizu M3 Note pa sta ta dva še za odtenek boljša (kar se tiče baterije)
Jaz osebno nisem prišel več kot 2 dni skozi (pač veliko štrckam).

Poizkusi CM, mogoče boš imel boljši rezultat. Sicer pa če imaš odklenjen Bootloader, lahko poizkusiš 10 različnih romov v enem dnevu. Samo twrp flašaj na telefon.
Cukni si dol adb universal driver, in inštaliraj po tem vodiču, ki je sicer za root, ampak nič ne de.
Edino 2.8.7.0 twrp za libro je težje najt na netu. Če boš flašal 3.0.2.0. je treba po bootanju v twrp eno minuto počakat, ker frizne. Potem deluje bp in normalno narediš najprej wipe in potem flašaš CM13 rom u install opcijo. Potem flašaš gaaps in narediš še enkrat wipe in je to to.

lp

dexman je izjavil:

Naložen imam MIUI 8.0.5.0 Stable. Telefon uporabljam minimalno, vse imam izklopljeno in mi zdrži 2 dni in nič več. Nisem vse skupaj nič na netu, zelo malo goovorim, nič igrc... Pričakoval sem vsaj 3-4 dni pri tako mizerni uporabi.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Ales ::

Samo tako za dodatno primerjavo, pri vseh FB/itd. sinhronizacijah izklopljenih, brez Googlovih servisov, in cca. do 30 min pogovorov dnevno mi LG V10 drži med 5 in 8 dni, odvisno koliko se preganjam po netu, ssh-ju, itd.. Osvetlitev večinoma držim na slabih 50%, razen zunaj, takrat na 100%. Torej telefon z 5,7' ekranom z resolucijo 1440 x 2560, plus še en vedno prižgan majhen ekran, baterija 3000 mAh.

V tem trenutku je recimo na 86%, polnjen je bil 40 ur in 8 minut nazaj, v tem času 1,5 ure pogovorov, cca. 2 ure Wi-Fi-ja, nekaj sms-jev, itd. Predviden čas baterije je še 180 ur.

roberto1 ::

Super rezultat, LG dela odlične naprave (G2, G3, G4 in Flex2 so bili odlični telefoni), ampak če ne uporabljaš stvari kot so sinhronizacija, Google servisi in FB, potem nisi ravno tipični uporabnik. Se pravi večina userjev, si s tem rezultatom ne more nič začet. Jaz in še marsikdo drug je recimo konstantno na wifi-ju v službi 8 ur. Da ne omenjam podatkov izven tega časa. Potemtakem težko primerjamo te podatke oz. so neprimerljivi. V realnem scenariju pa battery life V10 izgleda takole. Se pravi nič posebnega.
Še enkrat - Respect LG-ju, uporabljal, odlične naprave. Še vedno pa kljub temu, da so cenejše od Applea, Samsunga, HTC-ja in Sony-ja, mi ne dajo vrednosti Xiaomi in Meizu recimo.



Ales je izjavil:

Samo tako za dodatno primerjavo, pri vseh FB/itd. sinhronizacijah izklopljenih, brez Googlovih servisov, in cca. do 30 min pogovorov dnevno mi LG V10 drži med 5 in 8 dni, odvisno koliko se preganjam po netu, ssh-ju, itd.. Osvetlitev večinoma držim na slabih 50%, razen zunaj, takrat na 100%. Torej telefon z 5,7' ekranom z resolucijo 1440 x 2560, plus še en vedno prižgan majhen ekran, baterija 3000 mAh.

V tem trenutku je recimo na 86%, polnjen je bil 40 ur in 8 minut nazaj, v tem času 1,5 ure pogovorov, cca. 2 ure Wi-Fi-ja, nekaj sms-jev, itd. Predviden čas baterije je še 180 ur.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Ales ::

Xiaomi (in Meizu in še kdo bi se našel) naprave imajo v tem trenutku enega najboljših razmerij med ceno in vrednostjo za uporabnika, o tem ni dvoma. Moje številke sem dal samo kot primerjavo, kaj se da doseči.

roberto1 ::

@Aleš - itak. Nič slabega čez LG. Konec koncev delajo naprave za EU trg (s pri nas uradno veljavno garancijo in vsem kar spada zraven), kar za kitajce v redkih izjemah v tem trenutku ne moremo trditi (in pri ceni se to seveda mora poznati tako ali drugače). Tako da vsak medalja ima dve plati.
Someday never comes!

next3steps ::

Konec oktobra bo XiaoMi predstavil še dve napravi.

zzbil ::

Klinker: meni ni noben z izkusnjami z garancijo odgovarjal, vsaj po mojem spominh da ne. Res pa je da sem že prevečkrat smetil temo z tem vprašanjem, ampak odgovori povsod drugacni. Top one sem kontaktiral in so mi rekli da garancije ni, je pa samo garancija, ki ti garantira, da če telefon ne pride kot oglaševan da dobiš denar nazaj. No ja.. Res je skrivnosten tale top one z svojo garancijo :/

roberto1 ::

Mogoče za koga zanimivo.
Ale123 tukaj me je pred časom opozoril na trgovino Goldway na aliexpressu. Danes sem videl, da imajo na zalogi Dark Grey verzijo Redmi 3s 3/32 v International varianti, se pravi z Bandom 20 za LTE. Imajo prav tako Euro Express, ki stane 15 in nekaj EUR (seller shipping method) - skratka podobno kot Top One ali Efox (brez sitnosti na carini oz. mimo carine). Vse skupaj potem stane cca 150EUR, kar je skoraj cena kitajske verzije 3s.

Osebno nisem kupoval tam, tako da ne morem jamčit, da tole vse poteka kot piše, ampak če koga zanima, naj preveri. Nimajo vsi izdelki Euro Express opcije, samo nekateri. Prav tako so samo nekateri v "international varianti". Zato "caution".
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

AvtoR ::

@roberto1
V specifikacijah v linku ni nikjer omenjen B20 band.

roberto1 ::

Z rdečo pod sliko vseh jezikov na romu, poišči B20 pod FDD LTE.

AvtoR je izjavil:

@roberto1
V specifikacijah v linku ni nikjer omenjen B20 band.
Someday never comes!

nofaith ::

Sem danes flashal cm13 na mojega mi maxa in me prav zanima če bo kaj razlike v bateriji. Zadeva pa laufa tip top, mi je veliko bolj všeč od MiUI čeprav je tudi mi ui še kar uredu. Prva stvar ki sem jo opazil pa je da na CM13 začuda bralec prstnih odtisov deluje veliko bolje. Poročam kako je z baterijo, do zdaj imam take izkušnje (miui), da če hočeš priti pod 50% v dnevu se moraš zelo potrudit.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nofaith ()

Blazz ::

zanimiva opazka na efox. Če daš v košarico 2 telefona, izgine German express opcija...

Mare3 ::

Blazz je izjavil:

zanimiva opazka na efox. Če daš v košarico 2 telefona, izgine German express opcija...


Pri Top One sem isto mislil dva telefona za eno poštnino pa ni šlo...je treba dvakrat plačati poštnino.

System ::

Ce bo kdo naroceval na efoxu RN3Pro dobis z odklenjenim bootloaderjem ter china global stable 8.0.1.0 (LHOCNDG).
Zlahka sem preko updaterja nalozil global stable 8.0.2.0(LHOMIDG).

Zanima me kateri rom mi priporocate trenutno oz. je multirom boljsi? Mam cez vikend cas se igrat s tem. :)

Tomson ::

Tale Efox si pa precej časa vzame za izdobavo. 21.9 naročil Redmi 3s, šele danes 30.9 sem dobil mail, da je bil odpremljen ... Upam, da to ne pomeni, da je sedaj še 7-14 dni do dostave (German Express) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

HDvideo ::

Je kakšen uporabnik tukaj, ki si lasti kamero yi prve generacije in je mogoče že poskušal uporabit kakšne skripte, ki naj bi izboljšale kvaliteto slike oz. omogočile dodatne nastavitve?
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

AvtoR ::

roberto1 je izjavil:

Z rdečo pod sliko vseh jezikov na romu, poišči B20 pod FDD LTE.

AvtoR je izjavil:

@roberto1
V specifikacijah v linku ni nikjer omenjen B20 band.


Ja, imaš prav! Ampak če pogledaš spodaj, kjer so specifikacije, pa pod LTE (rdeče označeno) ni B20 banda.



WCDMA: 850/900/1900/2100MHz;

FDD LTE:B3:1800/B1:2100/B4:1700/2100/B5:850/B7:2600MHz

TD LTE:BB40:2300/B41:2500MHz

Saj nič ne trdim, da ne podpira B20, samo malo konfuzni so tile podatki.

roberto1 ::

true,,,zato pa je najboljše, da kdorkoli ga bo to zanimalo, dobi neko potrditev od njih. Vemo pa, da te naprave obstajajo.

AvtoR je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Z rdečo pod sliko vseh jezikov na romu, poišči B20 pod FDD LTE.

AvtoR je izjavil:

@roberto1
V specifikacijah v linku ni nikjer omenjen B20 band.


Ja, imaš prav! Ampak če pogledaš spodaj, kjer so specifikacije, pa pod LTE (rdeče označeno) ni B20 banda.



WCDMA: 850/900/1900/2100MHz;

FDD LTE:B3:1800/B1:2100/B4:1700/2100/B5:850/B7:2600MHz

TD LTE:BB40:2300/B41:2500MHz

Saj nič ne trdim, da ne podpira B20, samo malo konfuzni so tile podatki.
Someday never comes!

HDvideo ::

AvtoR, če si na mobitelu ali simobilu in ne živiš ravno sredi šume se nimaš kaj sekirat lohko vzameš tudi kitajsko verzijo bo ravno tako deloval LTE.
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

System ::

Tomson je izjavil:

Tale Efox si pa precej časa vzame za izdobavo. 21.9 naročil Redmi 3s, šele danes 30.9 sem dobil mail, da je bil odpremljen ... Upam, da to ne pomeni, da je sedaj še 7-14 dni do dostave (German Express) ...

To zato, ker efox iz Kitajske posilja v cetrtek ali petek, se pravi 1x tedensko in ce narocis npr. v sredo moras imeti sreco, da se isti teden da na posto, ce ne sele naslednji cet ali petek.
Z German Express oz. DPD pa pride k tebi v cca 1 tednu. V mojem primeru je po petih dneh ze bil v SLO, potem so pa nasi 2 dni rabli :p Lahko pa gres osebno prevzet, ce si neucakan, ko bo v skladiscu pri nas v Mariboru ali LJ.

knap ::

Xiaomi Mi Note 2 Now Rumored to Launch in November, 2K Curved display in Tow
http://www.gizmochina.com/2016/09/29/xi...

zanimiva novost, ne ravno dobra za nas ki ne živimo v Indiji
upam, da ne bo več takih telefonov ki bodo naprodaj samo v trgovinah

Xiaomi Redmi 3S Plus lands in India as company's first offline-only smartphone
http://www.gsmarena.com/redmi_3s_plus_i...

Report: Xiaomi Redmi 3S Plus to go on sale in Indian retail stores from Saturday
http://www.androidauthority.com/report-...

tenchu ::

Prodam nov mi5s, sveze iz kitajske. Verzija 64gb, bele barve. Cena 365€, imam samo enega. Prevzem Lj ali NG.

dexman ::

Problem imam pri flashanju. Ko sem v fastbootu mi ne explorer ne prepozna telefona. Inštaliral sem universal ADB drivers. Probal na 2 računalnikih, na nobenem ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dexman ()

roberto1 ::

Ko si v fastbootu ti v cmd-ju pod "fastboot devices" ne prepozna telefona?


dexman je izjavil:

Problem imam pri flashanju. Ko sem v fastbootu mi ne explorer ne prepozna telefona. Inštaliral sem universal ADB drivers. Probal na 2 računalnikih, na nobenem ne dela.
Someday never comes!

dexman ::

prepozna ga v fastbootu...vendar ne vidim v windows explorerju ikone od telefona.-....kam bom prenesel ROM če ne vidim telefona? oz mi ga winsi ne prepoznajo....Če nisem v fastbootu ko ga connectam preko USB kabla ga lepo prepozna...

primozzzz ::

dexman je izjavil:

Problem imam pri flashanju. Ko sem v fastbootu mi ne explorer ne prepozna telefona. Inštaliral sem universal ADB drivers. Probal na 2 računalnikih, na nobenem ne dela.


Enake težave vendar z Mi5.. Probal vse živo, ostaja isti problem.. Mogoče je kriv res samo kabel.. Če rešiš težžavo prosim sporoči..
NI PODPISA

System ::

Jaz mam enake tezave z RN3, vceraj mi je delalo in je explorer ga prikazal, danes pa ne.

Z mi pc suite ga pa pozna...

Sem mislil, da gre preko updaterja nalozit global dev rom, ce mam zadnji global stable pa ocitno negre...Nima veze ta dela super. :)

roberto1 ::

mogoče jaz ne razumem prav, ampak rom si preneseš v MTP, če bi že hotel. Ampak v fastboot načinu tako ali tako flašaš z nekim toolom (ali je to MIflash, ali flašaš recovery z adb), kateri rom pobere iz kompa, kar pomeni da ne rabiš roma na računalniku.
Če flašaš s twrp ali CWM, potem rabiš skopirat rom na telefon, jasno.

Če dam moj mi5 v fastboot mi ga v device manager prepozna kot Marshall London Bootloader Interface. Logično mi ga ne zazna v explorerju, kot napravo na katero bi nekaj kopiral (zato je MTP).
Mogoče napaka v komunikaciji ali poimenovanju, ampak mislim da tu nekaj ni jasno.

dexman je izjavil:

prepozna ga v fastbootu...vendar ne vidim v windows explorerju ikone od telefona.-....kam bom prenesel ROM če ne vidim telefona? oz mi ga winsi ne prepoznajo....Če nisem v fastbootu ko ga connectam preko USB kabla ga lepo prepozna...
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

dexman ::

Možno, da je napaka v komunikaciji. Jest sem probal flashat po tem postopku, ki je opisan tukaj:

http://www.izberixiaomi.si/namestitev-x...

in mi ne rata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dexman ()

roberto1 ::

Če imaš odklenjen bootloader je postopek zelo enostaven.
1) fastboot način
2) flash pravega twrp z "fastboot flash recovery xxxxxxx" (ki ga skopiraš v mapo kjer so adb driverji in odkoder laufaš command window)
3) bootanje twrp s "fastboot reboot" ukazom in potem držanjem volume up gumba da se naprava takoj zažene v twrp
4) wipe ter namestitev pravega roma, ki ga seveda prej skopiraš na telefon

Skoraj nič ne more iti narobe. Flašal enih 20 naprav po istem postopku.


dexman je izjavil:

Možno, da je napaka v komunikaciji. Jest sem probal flashat po tem postopku, ki je opisan tukaj:

http://www.izberixiaomi.si/namestitev-x...

in mi ne rata.
Someday never comes!

dexman ::

Potem ROM namestim v telefon preden začnem vse te korake izvajat?

Pod točko 3 se vpiše samo ukaz "fastboot reboot"?

Hvala ya pomoč.

Samson ::

Ce imas telefon v fastboot, flashni twrp in reboot recovery. Izberi v twrp sideload in potem ukaz adb sideload imeroma. Pred tem dej rom v dir kjer laufas adb.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

primozzzz ::

Sedaj sem nalozil nov rom prek miui strani..http://en.miui.com/download-299.html seveda sem downloadal prek telefona... Moram rect da mi z miui 8 MTP povezava dela :)
NI PODPISA

pingo76 ::

dexman je izjavil:

Naložen imam MIUI 8.0.5.0 Stable. Telefon uporabljam minimalno, vse imam izklopljeno in mi zdrži 2 dni in nič več. Nisem vse skupaj nič na netu, zelo malo goovorim, nič igrc... Pričakoval sem vsaj 3-4 dni pri tako mizerni uporabi.


Čemu ti služi smartphone potlej? Vzemi nekaj old school ki bo zdržalo 7dni, je pa jajc ko naprednih funkcij ni... :/

antonija ::

Sej redmi 3s zdrzi 7 dni ob taki uporabi, s tem da lahko se ob tistih redkih priloznostih, ko je pac treba gledat web ali kaj drugega v velikosti postne znamke, telefon to omogoci.

Ce je pa telefon tista stvar s katero cel dan drkas FB, brskas po netu in igras igrice, potem pa pac vzames nekaj ogromnega kar sploh ni telefon.

Vazno je da imamo vsi dovolj izbire (ceprav je nimamo, ker jaz hocem imet drobovje od redmi 3s v 4" - 4.5" velikosti).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

RutS ::

Sem lastnik Redmi 3s že nekaj mesecev, telefon mi je super, vse dela kot mora...
moti me edino ena stvar, in to je vibracija telefona pri klicih...moram ga imeti potiho, ter tudi ko ga imam v žepu, komaj da čutim vibracijo, če nisem v tihem in mirnem prostoru... je to normalno za 3s, je mogoče kaka rešitev da se vibracija pojača?? Hvala za odgovore, lp

kumer ::

Xiaomi Mi Note 2 teaser showcases dual rear camera setup
http://www.phonearena.com/news/Xiaomi-M...

Xiaomi Mi Note 2 Leaked! Poster shows Dual Curves / 2K Display
http://www.xiaomitoday.com/xiaomi-mi-no...

MucuCat ::

kumer je izjavil:

Xiaomi Mi Note 2 teaser showcases dual rear camera setup
http://www.phonearena.com/news/Xiaomi-M...

Xiaomi Mi Note 2 Leaked! Poster shows Dual Curves / 2K Display
http://www.xiaomitoday.com/xiaomi-mi-no...


2k display in dual curves :D :D :D

Če bi ga zastonj dobil ga nebi uporabljal. Kdo kupuje take telefone?

scipascapa ::

telefoni prehitevajo naše potrebe.

miko22 ::

roberto1 ::

Če si danes naročil, bi znalo prit. Vprašaj jih kdaj pošiljajo ven pošiljke. Tako lahko bolje tempiraš oddajo naročila, če se ne motim sem nekje zasledil tor in čet, nisem pa 100%. Lp


miko22 je izjavil:

https://www.aliexpress.com/store/produc...

Bo to prišlo do 14.10.?
Someday never comes!

Mare3 ::

Verjetno bo prišlo ponavadi pride v manj kot 8dni...
««
42 / 374
»»