» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
39 / 374
»»

klinker ::

Miui je kar pozresna zadeva.
Sicer pa meni ze AOSP na 5X kuri stalno okoli 1,4gb, pa imam malo extra appsov, fb in ostale socialne krame ki lavfa v ozadju ne furam.

Tomson ::

antonija je izjavil:

Moj redmi 3s ima takoj po rebootu v EU ROM brez dodatnih nalozenih aplikacij in brez vpisa v Mi/Google account 2GB porabe.


Hmm... Glede na to da ciljam na EU Rom, je torej 3GB skoraj "a must" ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MucuCat ::

antonija je izjavil:

Moj redmi 3s ima takoj po rebootu v EU ROM brez dodatnih nalozenih aplikacij in brez vpisa v Mi/Google account 2GB porabe.


Ja ampak verjetno maš 3gb verzijo. Na 3gb verziji si verjetno system rezervira več rama, ker po tej logiki bi bla 2gb verzija neuporabna pa štekala, če bi po rebootu pa brez aplikacij že bil cel ram porabljen :D

antonija ::

"a must" na linux sistemih je drugacen kot "a must" na drugih OSih... Linux vedno pokuri ves RAM ki ga lahko, potem ga pa po potrebi porazporeja med procesi. Ce si navajen na windowse pa ko enkrat zmanjka RAMa zacne vse delati zeloooo pocasi ker grejo podatki takoj na disk (na linuxu se sicer zgodi podobno, ampak trenutna poraba RAMa ni dober indikator).

Jaz bi rekel da mora 2GB verzija dleovati povsem tekoce, dokler gor ne poganjas kaj zelo zahtevnega (na telefonih so to najverjeneje kaksne igrice, sklepam da se ne bos sel video obdelave na telefonu).

Drugace pa se enkrat poglej razliko v ceni in doloci a je doovlj majhna da pac kupis 3GB in je problem resen, ali pa hocejo prevec $$ za 1GB RAMa in dodatnih 16GB prostora, pa kupi 2GB. Meni so vsi xiaomiji smesno poceni glede na druge telefone in sploh nisem razmisljal o 2GB verziji...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

matobeli ::

2/16 dela povsem tekoče. Poraba cca 1.2G. Ne igram igric.

Tomson ::

Mah, za darilo, za teto bo, povsem nezahtevna uporaba, mogoče kakšna igra ala kakšen kviz, nič zahtevnega ali množičnega. Razlika je 30€, ampak če ta dodaten 1GB Rama ne bo izkoriščen teh 30€ raje porabim za SD kartico pa kakšen ovitek itd ...

@matobeli: hvala za komentar, očitno bo torej 2GB povsem ok. Predvidevam da tudi EU Rom ne bo potratnejši kot drugi Romi ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

System ::

Jaz imam 1GB prostega na RN3Pro 2GB po rebootu. Vse deluje tekoce...Modern Combat 5 in Asphalt 8 komot shrani v RAM in odpira brez reloadanja. Npr RAM score na RN3Pro ima boljsi 2GB verzija proti 3GB.

Zlikovec ::

Za linux je free ram useless ram. Ne se preveč ubadat s temu koliko rama je prostega, ker sistem ne bo deloval nič hitreje če bo imel veliko prostega rama, prej počasneje. Sam imam mi4c s 3GB rama, in je vedno vsaj 1GB prostega, ne glede na število odprtih aplikacij. Veliko bolj je pomembno kako Android alocira ta ram in ga dodeljuje aplikacijam, ter kdaj presodi da je potrebno aplikacijo zapreti. MIUI ima verjetno še veliko prostora za optimizacijo porabe rama, vem da so npr. pri OnePlus3 veliko delali na tej optimizaciji, da so se aplikacije hitro odpirale iz rama, in ne na novo ob zagonu. Ampak so še kar daleč od tega, da bodo efektivno pokuril 6GB ...

http://www.howtogeek.com/128130/htg-exp...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

Mare3 ::

Prosim za pomoč. Dobil sem Redmi Note 3 Pro ter nalagal EU ROM in preveril po postopku, da je bootloader odklenjen. Po postopku iz izberixiaomi.si sem flashat twrp naredi wipe vsega kar piše, flashal ta rom: https://www.androidfilehost.com/?fid=24... in po končanem postopku reset telefona se telefon ne prižge. Ko ga prižgem se na kratko pokaže MI zna in ugasne. Telefon sem ponovno dal v fastboot stanje priklopil na računalnik in tokrat mi pokaže da je bootloader zaklenjen, ne vem zakaj... Kaj storiti?

Mare3 ::

Edit: zadevo je rešil ponovni unloack bootloaderja.

premak ::

A mi lahko nekdo nekaj razloži. Naročil sem Redmi Note 3 Pro, predvidoma prispe čez kak teden.
Verjetno si bom naložil eu rom, zato sem že sprožil postopek za odklenitev bootloaderja. V bistvu sem dobil na tel. neko kodo, vnesel gor in sedaj je zadeva v postopku.
V katerem koraku potem navedeš napravo? Se odklepanje zgodi takrat, ko se v Mi account prvič logiram s to napravo?

Mare3 ::

premak je izjavil:

A mi lahko nekdo nekaj razloži. Naročil sem Redmi Note 3 Pro, predvidoma prispe čez kak teden.
Verjetno si bom naložil eu rom, zato sem že sprožil postopek za odklenitev bootloaderja. V bistvu sem dobil na tel. neko kodo, vnesel gor in sedaj je zadeva v postopku.
V katerem koraku potem navedeš napravo? Se odklepanje zgodi takrat, ko se v Mi account prvič logiram s to napravo?


http://www.izberixiaomi.si/odklep-bootl...

Kateri etui uporabljate ker tale ki a dobiš kot gift pri Top One je katastrofa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

matobeli ::

Ko boš dobil potrditev na SMS da lahko odkleneš, boš šel prenest MiUnlockFlash orodje in sledil navodilom (vpis v Mi account, boot v fastboot,...)

Če ti ne bo uspelo ker bo vrglo kakšen error ven je treba počakat še kakšen dan, ali več. Mejčken je bugasto vse skupaj.

robertko ::

Če bo kdo naročeval RN3pro 3/32 barva Gold ali silver, na Grossoshop-u je akcija + lahko še koristi kupon za 10€ popust - do sobote.
Lp

gregor ::

Xiaomi Mi 5S Antutu Score Revelaed...
http://www.gizmochina.com/2016/09/21/xi...



Purported Xiaomi Mi Note 2 Pro screenshot has 8GB RAM and Android 7
http://www.gizchina.com/2016/09/21/purp...
http://www.techradar.com/news/phone-and...
http://phandroid.com/2016/09/20/xiaomi-...

Off topic ali pa tudi ne ;):

iPhone 7 Estimated to Cost Apple $224.80 to Produce, Yet Starts at $649!
http://www.gizmochina.com/2016/09/21/ip...

klinker ::

antonija je izjavil:

"a must" na linux sistemih je drugacen kot "a must" na drugih OSih... Linux vedno pokuri ves RAM ki ga lahko, potem ga pa po potrebi porazporeja med procesi. Ce si navajen na windowse pa ko enkrat zmanjka RAMa zacne vse delati zeloooo pocasi ker grejo podatki takoj na disk (na linuxu se sicer zgodi podobno, ampak trenutna poraba RAMa ni dober indikator).

Jaz bi rekel da mora 2GB verzija dleovati povsem tekoce, dokler gor ne poganjas kaj zelo zahtevnega (na telefonih so to najverjeneje kaksne igrice, sklepam da se ne bos sel video obdelave na telefonu).

Drugace pa se enkrat poglej razliko v ceni in doloci a je doovlj majhna da pac kupis 3GB in je problem resen, ali pa hocejo prevec $$ za 1GB RAMa in dodatnih 16GB prostora, pa kupi 2GB. Meni so vsi xiaomiji smesno poceni glede na druge telefone in sploh nisem razmisljal o 2GB verziji...


Si kdaj nagradil ram na winsih?
Ce si, pol si opazu da po nadgradnji pokuri tolko vec kot si nadgradil?
Tako da win, linux, osx...ista pasta...vec imas rama, vec ga bo os pokuru.

Tomson ::

Xiaomi Redmi 3s naročen. Z 32GB SD kartico ter poštnino (GermanExpress) pride na Effox okroglih 125€ (z "CART2016E" kodo), če komu prav pride info ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

scipascapa ::

tomson: ker rom dobiš?

Buggy ::

Ce pri efoxu vzames in izberes DHL tudi ni carine in davka isto kot pri Top One?

errhec ::

Pri eFou vzameš german express (zollfrei).
dd

Tomson ::

scipascapa je izjavil:

tomson: ker rom dobiš?


Kdo bi vedel, sem jih malo povprašal o varianti z EU ali Official romom ter odklenjenim bootloaderjem, pa sem dobil takšen odgovor:

Can you ship me the phone with EU ROM preloaded? Or do I have to do it my self? In that case, can you send it with unlocked bootloader and official ROM?


Dear customer,
Thank you for your interested in our products. sorry we don't have EU ROM pack offered. ​Pls contact us ​freely ​if any problems.

Best regards,
Guo
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

System ::

Dobil bos china stable z google play. :)
Mene pa zanima kako bi najlazje downgradal iz MIUI 8 china stable na MIUI 7 china stable.

antonija ::

Downloadaj zeljeni ROM in ga flashaj?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

roberto1 ::

Tole zna bit koristno

Če ne bo šlo z updater app, potem bo potrebno flašat z MIflash.

System je izjavil:

Dobil bos china stable z google play. :)
Mene pa zanima kako bi najlazje downgradal iz MIUI 8 china stable na MIUI 7 china stable.
Someday never comes!

kumer ::

matobeli ::

Redmi 3s Global:
Downloading update: v8.0.3.0.MALMIDG
wo-hoo! :D

MucuCat ::

kumer je izjavil:

New Xiaomi Mi 5S teaser brags about device's performance

http://www.gsmarena.com/first_xiaomi_mi...
http://www.gizmochina.com/2016/09/21/xi...
http://www.phonearena.com/news/Xiaomi-t...


Zgleda, da se ljudje sploh ne pozanimajo pred nakupon naprave, ki jo bodo uporabljali 1000x na dan...

in kaj ti potem pomaga vsa ta "zmogljivost" telefona?

Pozitivne stvari:
- aplikacijo odpre 0,3s hitreje :D
- igranje grafično najzahtevnejših iger je mogoče bolj tekoče

Negativne stvari:
- poraba baterije je višja
- pregrevanje

Torej, če ne igraš graično najzahtevnejših iger (ogromna večina iger se komot igra tudi na 2 leti starih telefonih), si samo na slabšem če maš "boljši" SOC.

Če bi imelna izbiro isti telefon za isto ceno z Snapdragon 821 ali pa z snapdragon 430, bi takoj vzel snapdragon 430 verzijo.

matobeli je izjavil:

Redmi 3s Global:
Downloading update: v8.0.3.0.MALMIDG
wo-hoo! :D



Kooooooončnoooo!

Ti najde update, če daš na telefonu search for update? Ker bi me punca zadavla, če ji še 1x na sveže flasham :D

between, danes na redmi 3s ni zvonila budilka in občasno gre kak sms na stock messaging nasmesto na googlovega, ki je nastavljen na default. upam, da so to porihtali. Drugač pa telefon je odličen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MucuCat ()

Joze_K ::

matobeli je izjavil:

Redmi 3s Global:
Downloading update: v8.0.3.0.MALMIDG
wo-hoo! :D


a je tole uporabno za tega
http://www.enaa.com/oddelki/telefonija/...

nikjer ne piše če je global

buttcrack ::

MucuCat je izjavil:

...between, danes na redmi 3s ni zvonila budilka...

sem mislu, da se samo meni blede, ampak je očitno nekaj res na temu.

do sedaj je bilo to šele enkrat v pol leta, ampak je pa zelo čudna situacija :)

next3steps ::

MucuCat je izjavil:



Negativne stvari:
- poraba baterije je višja
- pregrevanje

Ravno obratno:



Ni pa 821 nek smiseln apgrejd, če si kupil telefon z letošnjim čipovjem.

pingo76 ::

Kaj pa je Redmi 3X? 3S z 2 ram in 32 rom? pač x kombinacija 3s?

Tisti ki imate 3S kako vam kaj zgleda poraba baterije (občasno čačkanje po netu, maili itd brez igric npr)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

matobeli ::

Poraba zgleda dobro. Zelo dobro.

Do 80% se mi sicer zdi da hitro pride, potem pa kar dolgo traja, pomojem ga bom povprečno na 3 dni normalne uporabe z rednim surfanjem, emaili in nekaj pogovorov. Ga sicer nimam pol leta da bi zelo točno poročal ampak občutek pravi tako :D

Bi ga brez problema spravil na 4dni+. Že samo brskanje po ST mi pomojem požre kakšen dan ali vsaj pol uporabe.

DeusB ::

Telefon uporabljam dober teden in se ga v tem času polnil samo enkrat! Torej baterija mi drži že 5 dni! je pa Redmi 3S. Uporabljam ga pa za klicanje seveda in internet. Otroci občasno tudi kako igro in YouTube. Kar se baterije tiče 1A++ zaenkrat.

antonija ::

Na mojem 3s ga google nekaj biksa, ker pokuri ogromno baterije. 30% pokuri "Google services", nadaljnih 20% pa pokuri "Android system". Od hardware-a je pa ekran pokuril 20% in "phone idle" 16% vsega naboja. Recimo danes ponoci (telefon zaklenjen v standby zdraven postelje) je izginilo 10% baterije (iz 70% na 60%). Amapk kolikor berem se obcasno googlu nekaj utrga na androidu 6 in potem pocne takele akrobacije... :8) Pozna kdo resitev?

P.S.: Ponoci je bil pred spanjem spraznjen cache da nebi kaksne smeti tekle v ozadju.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MucuCat ::

next3steps je izjavil:

MucuCat je izjavil:



Negativne stvari:
- poraba baterije je višja
- pregrevanje

Ravno obratno:



Ni pa 821 nek smiseln apgrejd, če si kupil telefon z letošnjim čipovjem.


1. Citiranje qualcoma o qualcomovem produktu je ful smiselno ja :D. vsak hvali svoje produkte
2. 5% power saving glede na 820 niti slučajno ne pomeni da je procesor varčen.
3. nevem kako je z 821 ampak vem da prejšnjih par verzij je melo težave s pregrevanjem

Torej na koncu kar se zgodi je če maš 430 SOC boš ob polni obremenitvi porabit max 80% zmogljivosti, če pa maš 821 SOC pa boš ob polni obrmenitvi porabil 40% zmogljivosti. To je isto, kot, če bi si kupoval avto za po mestu pa bi rekel da boš vzel formulo, ker je najhitrejša, čeprav se nikoli ne boš vozil več kot 50 km/h. Pač plačaš premium za nekaj kar ne rabiš.

Vsak se za sebe odloča :)

System ::

Meni pa na RN3Pro nenormalno dolgo drzi baterija. :) V idle v 10h niti 1%, 11h screen on time. Pregrevanja na 650 ni, 801 in 821 pa naj bi imela to tezavo, ki pa gre popravit z softwareom. Naprimer na svojem S5 imam 8x Cortex A53 @ 1600Mhz, 4delajo,4 se pa vklopijo po potrebi, medtem, ko na mojem RN3 vseh 6 laufa, bi blo boljse, ce bi se 2x A72 vklopila samo po potrebi. Potem pa je se odvisno kaki je pokrov, kovina boljse odvaja kot plastika ali steklo.. ..20-30 stopinj je najboljše za baterijo, pa pol do 50 se tut nima prehudega efekta...meni je RN3 prisel na max 40 stopinj, ko sem testiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: System ()

next3steps ::

Načeloma je 430, če bi ga lahko neposredno primerjal z 821 (torej v primeru, da bi oba bila namenjena istim produktom), konkretno slabši.

Processing

Process Technology
28 nm LP


Se pa že z lune vidi, kateri čip je boljši, vsaj s tehnološkega vidika. Na koncu koncev je pa to primerjava hrušk, jabolk in divjih svinj.

MucuCat ::

next3steps je izjavil:

Načeloma je 430, če bi ga lahko neposredno primerjal z 821 (torej v primeru, da bi oba bila namenjena istim produktom), konkretno slabši.

Processing

Process Technology
28 nm LP


Se pa že z lune vidi, kateri čip je boljši, vsaj s tehnološkega vidika. Na koncu koncev je pa to primerjava hrušk, jabolk in divjih svinj.


Če nobena aplikacije ne more izkoristit niti 430 v celoti (razen mogoče kaka igra) potem je vseeno, če je 821 1000000x močnejši in je pač 99,9999% tega procesrja neuporabnega.

Ravno to hočem povedat, da ne razumem zakaj ljudje danes še vedno gledajo na "moč" procesorja, ko pa so že telefoni nižjega cenovnega razreda preveč zmogljivi. No razen, če ti igraš 3 grafično zahtevne igre na enkrat pa še kličeš babico po telefonu. Potem bi ti res priporočal 821 :D

Buggy ::

tudi meni ni jasno zakaj je v telefonu potreben utra mocan 10 core proc. Kaj pravzaprav pocnete vi s telefoni, ki naj bi bili prvenstveno namenjeni klicanju, mailom, light browsingu in ajde slikanju ter kaksnim uporabnim appom?

Igrice upam da tukaj ne stejejo? Vec hkratnih stvari ki so odprte? Tistih pa ms ko je pocasneje verjetno ne pokvari tako izkusnje, da bi moral namesto za 150€ Redmi 3S dati 400-500€ za fone, da bi normalno funkcioniralo vse?

roberto1 ::

Finta je v tem, da so bili včasih telefoni za 150EUR res katastrofa, danes pa temu ni več tako. V vsakodnevni uporabi namreč nič kaj ne zamujaš s temi čipseti. Baterije so v kitajskih telefonih tako ali tako večje kapacitete, potem pa še zraven varčen čip in HD zaslon in je to dodatni balzam za battery life (recimo Redmi 3Pro/S).

Mogoče se razlika pozna v fotkačih, ampak tudi tukaj budžet telefoni ob dobri svetlobi naredijo dobre slike.

Nasplošno je mid-range postal zelo uporaben, če vprašate Sony ali Samsung morajo takšni telefoni seveda stati 350-400EUR. Apple pa itak ne verjame v poceni telefone, ker jim ni treba:).Pri Kitajcih pa je to seveda popolnoma drugačna zgodba.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

knap ::

Review: Xiaomi Redmi Pro

http://www.androidheadlines.com/2016/09...

Almost no one does value better than Xiaomi in the smartphone market, and the Redmi Pro is proof of that. Top tier hardware build and design, tons of software features and great battery life are a few of the highlights of the Redmi Pro. Better than average sound output and camera performance in this price category are also worth noting, and an excellent display coupled with great every day and gaming performance round out the device as a whole. There are still some serious issues with MIUI out of the box though, and it takes way more effort and hunting around in the settings than it should just to get apps to work like they should. Out of the box you'll find missing notifications, apps getting constantly closed once they go into the background, and services that simply don't work because of Xiaomi's "power savings" in their OS. These can be turned off and fix the issues, but they simply should not be enabled out of the box, as it's going to create an overly frustrating experience for more users than they help.

next3steps ::

Buggy je izjavil:

tudi meni ni jasno zakaj je v telefonu potreben utra mocan 10 core proc. Kaj pravzaprav pocnete vi s telefoni, ki naj bi bili prvenstveno namenjeni klicanju, mailom, light browsingu in ajde slikanju ter kaksnim uporabnim appom?

Igrice upam da tukaj ne stejejo? Vec hkratnih stvari ki so odprte? Tistih pa ms ko je pocasneje verjetno ne pokvari tako izkusnje, da bi moral namesto za 150€ Redmi 3S dati 400-500€ za fone, da bi normalno funkcioniralo vse?

Saj veš, da se ne uporablja vseh 10 jeder, ampak se preklaplja med njimi (4/4/2).

Buggy ::

Saj veš, da se ne uporablja vseh 10 jeder, ampak se preklaplja med njimi (4/4/2).


in kaj konkretno v praksi pri uporabniski izkusnji je to meni pomembno?

;-) ::

Kateri xaomi za okoli 150€ je zdaj top izbira?

next3steps ::

Buggy je izjavil:

Saj veš, da se ne uporablja vseh 10 jeder, ampak se preklaplja med njimi (4/4/2).


in kaj konkretno v praksi pri uporabniski izkusnji je to meni pomembno?

Da boš vedel,
tudi meni ni jasno zakaj je v telefonu potreben utra mocan 10 core proc.

da to ni ultra močan 10 core procesor, ampak je procesor ki ob določenih obremenitvah uporabi določena jedra.

Da ne bo stokanja, zakaj je Iphone 7 hitrejši od kitajca.

MucuCat ::

;-) je izjavil:

Kateri xaomi za okoli 150€ je zdaj top izbira?


Redmi 3s ce hoces normalno velikost. Ce pa so ti vsec veliki pa redmi note 3

Buggy ::

next3steps je izjavil:

Buggy je izjavil:

Saj veš, da se ne uporablja vseh 10 jeder, ampak se preklaplja med njimi (4/4/2).


in kaj konkretno v praksi pri uporabniski izkusnji je to meni pomembno?

Da boš vedel,
tudi meni ni jasno zakaj je v telefonu potreben utra mocan 10 core proc.

da to ni ultra močan 10 core procesor, ampak je procesor ki ob določenih obremenitvah uporabi določena jedra.

Da ne bo stokanja, zakaj je Iphone 7 hitrejši od kitajca.

se vedno ne vem kaj je v praksi razilka. So to minute, sekunde, mislisekunde, crasshanje al samo gimmick?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

MucuCat ::

next3steps je izjavil:

Buggy je izjavil:

Saj veš, da se ne uporablja vseh 10 jeder, ampak se preklaplja med njimi (4/4/2).


in kaj konkretno v praksi pri uporabniski izkusnji je to meni pomembno?

Da boš vedel,
tudi meni ni jasno zakaj je v telefonu potreben utra mocan 10 core proc.

da to ni ultra močan 10 core procesor, ampak je procesor ki ob določenih obremenitvah uporabi določena jedra.

Da ne bo stokanja, zakaj je Iphone 7 hitrejši od kitajca.


Se kr ne razume :-D :-D :-D

Vemo, da ne uporablja vseh 10 jeder na enkrat in razumem da je iphonov procesor daaaaaaaaaalec najhitrejsi. Torej razlika med iphonom in 7x cenejsim telefonom je, da iphone odpre sms app 0.000003s hitreje pa dialer app 0.000004s hitreje pa browser 0.0007s hitreje. Razlika v RESNICNI hitrosti med najhitrejsim telefonom in nekim x xiaomi telefonom je zanemarljiva.

Pa ves zakaj so narejeni qualcom procesorji da ne uporabljajo vseh jeder na enkrat? 99% ljudi uporablja telefon za klice, sms, glasba, net, mooogoce kaka igra. Za te stvari sta 2 jedri ze prevec. 10 jih je zaradi marketinga.

V vseh postih znas samo povedat kateri procesor je hitrejsi, ne znas pa povedat kaj so prednosti na primer 821 proti 430..

Pa ne me narobe razumet. Nocem se kregat ali pa bit nesramen. Rad debatiram in zanima me mnenje ljudi, ki razmislajo drugace, kot jaz. Mogoce pa se jaz motim. Skozi debato se lahko vsi kaj naucimo ^_^

next3steps ::

Qualcommova stran pove vse, zakaj je kateri čip boljši in čemu je namenjen. Če greš gledat, se ti bo morda vse zdelo isto, a ni.
Daydream support, VR support, hitrejši LTE modem, več grafične moči, podpora za kamere z več Mpixli, wireless charging, zajem slike do 4K resolucije, podpora za ekrane z večjimi resolucijami (do 4K), hitrejši in varčnejši delovni pomnilnik, USB 3.0, PDAF (PDAF uses a sensor placed in the light path created by the mirror. It works basically the same way with any DSLR, or single lens reflex camera, like the E-5. It uses two sensor points to detect the phase difference in the light path and find the exact distance.), za avdiofile vgrajen amp.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

je kdo kupil redmi 3s preko naših trgovcev, da pove kateri rom je gor?
««
39 / 374
»»