» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
38 / 374
»»

mrbanana ::

Še moja zgodba o nakupu Xiaomija 8-)
Iskal sem cenovno "dostopen" aparat z večjim zaslonom in zmogljivejšo baterijo za punco, odločil sem se za Xiomi Mi Max Pro.
Naročil sem ga na strani grossoshop.net z UPS dostavo cca. 250€, trgovec je priložil tudi steklo, folijo in TPU etui.
Dobil sem ga v dveh dneh, prednaložen China Global ROM - takoj sem dal zahtevek za unlock bootloaderja ampak zaradi "firbca" nisem čakal/zdržal dlje kot en dan tako da sem direktno preko MiFlash naložil fastboot TWRP in EU ROM.

Prvi vtisi so super; MIUI 8 deluje odlično, odzivno, stabilno, v nekaterih celo "boljše" kot stock Android ROMi.
Xiomi Mi Max Pro v rokah deluje čisto "premium" kvalitetne izdelave - kljub velikosti (6.44) še vedno obvladljiv z eno roko, edino kar pogrešam je USB Type C in hiter polnilec - kljub temu da aparat podpira QC 3.0 ga ni v paketu.

jopar ::

antonija je izjavil:

Za unlock bootloaderja nacelno rabis:
napravo z developer ROMom
reboot v fastboot
unlock app od xiaomija
dovoljenje za svoj account za odklepanje
ce se le da naj bo naprava logirana na isti account kot je unlock app

Probaj najprej zgornjo "osnovno" verzijo, pa ce se vedno ne bo delalo bo treba kaj vec probat.

Sem probal še z developer verzijo in isto ne gre.

nofaith ::

@mrbanana
Samo pazi ker na 6.44 inche je tako imenovani ''bendgate'' resna zadeva. Samo ne ga shranjevat v preveč ozkih žepih. Če na mojega postaviš ravnilo se že pozna zelo majhna krivina očesu neopazna.

Lahko pa še eno izkušnjo delim z vami od slušalk od xiaomija in secer tele http://www.ebay.com/itm/121984357414. In res so odlične, in dih jemajoče. Za 15€ res nimajo konkurence. Lepo definirani basi in višji toni. Edino pri sredjih tonih je mogoče majhen spust. Res čudo, kaj kitajci spravijo skupaj za dobrih 15€.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

roberto1 ::

question! Kaj ti napiše MiUnlock?


jopar je izjavil:

antonija je izjavil:

Za unlock bootloaderja nacelno rabis:
napravo z developer ROMom
reboot v fastboot
unlock app od xiaomija
dovoljenje za svoj account za odklepanje
ce se le da naj bo naprava logirana na isti account kot je unlock app

Probaj najprej zgornjo "osnovno" verzijo, pa ce se vedno ne bo delalo bo treba kaj vec probat.

Sem probal še z developer verzijo in isto ne gre.
Someday never comes!

jopar ::

Not connected to the phone.
Sploh ne zazna naprave.

matobeli ::

En butast vprašanje, si naložil gonilnike? Naloži Mi PC suite in jih bo avtomatsko zraven naložilo.

To se je meni zgodilo :))

jopar ::

Ja gonilnike sem dal adb, intel usb in mi pc suite.

roberto1 ::

čudno. Res da nisem še nikoli odklepal Mi Pada, ampak definitivno bo nekaj z driverji, če ti naprave ne zazna.
Someday never comes!

jopar ::

roberto1 je izjavil:

čudno. Res da nisem še nikoli odklepal Mi Pada, ampak definitivno bo nekaj z driverji, če ti naprave ne zazna.


Pa tudi na dveh različnih računalnikih in brez uspeha.

roberto1 ::

je možno, da je tako enostavno, zgolj z developer options/oem unlock in cmd/fastboot oem unlock???
Teoretiziram, ampak splača se preverit

jopar je izjavil:

roberto1 je izjavil:

čudno. Res da nisem še nikoli odklepal Mi Pada, ampak definitivno bo nekaj z driverji, če ti naprave ne zazna.


Pa tudi na dveh različnih računalnikih in brez uspeha.
Someday never comes!

jopar ::

roberto1 je izjavil:

je možno, da je tako enostavno, zgolj z developer options/oem unlock in cmd/fastboot oem unlock???
Teoretiziram, ampak splača se preverit

jopar je izjavil:

roberto1 je izjavil:

čudno. Res da nisem še nikoli odklepal Mi Pada, ampak definitivno bo nekaj z driverji, če ti naprave ne zazna.


Pa tudi na dveh različnih računalnikih in brez uspeha.


Ko bi le bilo. Tudi to sem že sprobal. Praktično vse variante z miui foruma.

buttcrack ::

če sei na vseh treh mašinah naredil isto, ni čudno, da ne uspe... btw, imaš 64 bit win?

antonija ::

jopar je izjavil:

antonija je izjavil:

Za unlock bootloaderja nacelno rabis:
napravo z developer ROMom
reboot v fastboot
unlock app od xiaomija
dovoljenje za svoj account za odklepanje
ce se le da naj bo naprava logirana na isti account kot je unlock app

Probaj najprej zgornjo "osnovno" verzijo, pa ce se vedno ne bo delalo bo treba kaj vec probat.

Sem probal še z developer verzijo in isto ne gre.
A "fastboot devices" ti kaj napise ko Mi Pad priklopis na USB v fastboot nacinu?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jopar ::

Ne nič ne napiše, windowsi so pa 10 64 bit.

antonija ::

Pol sploh comp ne zazna naprave :( Pri meni jo je fastboot zaznal, MiFlash pa ne, pa sem uporabil starejso verzijo MiFlash da je delalo.

Ce imas moznost uporabi frisen OS (brez vseh driverjev) in probaj cim manj sam instalirat: najprej priklopi napravo v normalnem nacinu in pocakaj da winsi nalozijo vse driverje, potem instaliraj adb (systemwide), priklopi v fastbootu in poglej ce ti zazna napravo, potem pa nalozi mi unlock thingy in spet probaj ce bo delalo v fastboot nacinu.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

buttcrack ::

v command promptu pojdi fastboot zaganjat tam kjer imaš fastboot file.

rukn jih nekam na C:\adb magar in pol tam zaganjaj fastboot komande. adb dobiš http://en.miui.com/forum.php?mod=attach...

matobeli ::

Evo če bi znal kdo pomagat:

1. kljub vsem nastavitvam mi še vedno kaže QWERTY tipkovnico
2. Uporabljam Hangout za SMS, MMS in googletalk, včasih se original app "Messaging" vmešava vmes in prevzame kakšno sporočilo, ki ga potem ne vidim v Hangout, ali pa dobim v oba programa, skratka ena aplikacija ki ne ve kje ji je mesto (v mapi "smetišče")

Če bi rootal, se da te appe ki jih ne rabim odstranit ali tudi ne?

borisk ::

za qwertz tipkovnico:

pod jezik in vnos moraš v zavihku googlova tipkovnica->jeziki izklopiti sistemski jezik, pa potem vklopiti slovenščina QWERTZ ostale pa izklopiti.

lp, Boris

matobeli ::

Ma ja, sej to imam, celo izbrano imam specifično "QWERTZ in ne QWERTY"

Bom probal če mi dvorak dela.

borisk ::

kaj pa če v mesengerju držiš preslednico za izbiro tipkovnice ? ;)

matobeli ::

Se ne zgodi nič (predvidevam da bi mi ponudilo še kakšen jezik če bi ga imel), pa na presledku piše slovenščina :)

tenchu ::

Bi mi priporočali Redmi Pro? Sem na kitajskem in ga lahko dobim za 200€.

System ::

Pomojem nekaj istega, kot RN3Pro oz. procesor je slabsi, ima usb c in amoled display(meni osebno je boljsi lcd). Tak da vprasanje...Jaz bi izbral RN3Pro,Mi Note ali Mi5 raje kot tega za 200eur.

next3steps ::

No ja, procesor ni slabši..
Po zmogljivosti je nekako takole
Mi Note 2, Mi5, RedmiPro, RN3Pro - s tem, da je Mi Note 2 še neizdan telefon, Mi5 in RedmiPro pa sta dokaj primerljiva.

System ::

No ja, RN3Pro ima manj zatikanja v spilih napram Redmi Pro,boljsi proc in gpu.
Link

tenchu ::

Kar se tice igranja igric mi je vseeno, ker jih ne igram. Redmi pro ima res premium feel in všeč mi je zaslon. Dve kameri se mi zdijo odveč. Drugače pa sem hotel kupit redmi 3X, ker sem želel 5" in manjšo ceno, zdaj se pa nagibam k temu, da vsee kakšen evro več odstejem. Upam, da bo Redmi 4 prišel ven do 2. septembra, ko se vračam v Slovenijo.

roberto1 ::

Načeloma bi moral bit Redmi Pro vredu, meni osebno pač Mediatek ni top (razen za budžet verzije okoli 100EUR a la Meizu M3 Mini in M3 Note, ki pa je že dražji).
Drugače je dosti boljša podpora za Snapdragon čipovje, tudi baterije držijo dlje.
Glede na to, da je mi5 zelo poceni, bi šel samo v smeri a la Redmi Note 3 Pro ali pa mi5. Če si na budžetu in fan 5", potem Redmi 3s ali 3 Pro. To so preverjene in odlične verzije.

Ostalo je vprašljivo. Podobna zgodba je bila z originalnim MTK Redmi Note 3. Ko je prišel ven pro, nisi imel kaj razmišljat.
Se pa strinjam, da je Redmi Pro vizualno zelo dober.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

gregor ::

CrazyFish ::

Pozdravljeni,
vem, da je gotovo že nekje omenjeno v temi vendar bi vas prosil, da mi predlagate izbiro:
https://www.aliexpress.com/store/produc... - Xiaomi Redmi 3 Pro Prime
https://www.aliexpress.com/store/produc... - Xiaomi Redmi 3S Pro
Zanima me glede procesorjev, ker se spoznam o njih kot Alenka Bratušek o angleščini. Se pravi malo. ;) Pa tudi o omrežjih, sam sem pri Telemachu, vem da LTE ne bo deloval, kako je pa z drzgimi frekvencami?
Hvala!
Lp, CrazyFish

Zgodovina sprememb…

roberto1 ::

Sem imel oba v roki, razen novejšega SD procesorja v bistvu ni neke razlike v day 2 day uporabi pa sploh nobene. Če igraš kakšne igre, je mogoče SD 430 z novejšo Adreno za odtenek boljši. Ta mali s 3S se še ni pritožil, da bi mu kakšen špil štekal, kar je za mene dovolj dobra referenca. Drobovje je drugače razen zgoraj omenjene razlike skoraj identično, ne moreš v bistvu zgrešit z nobenim, tudi cena je tu nekje.
Jaz bi vseeno vzel 3s, ker je pač novejši.

CrazyFish je izjavil:

Pozdravljeni,
vem, da je gotovo že nekje omenjeno v temi vendar bi vas prosil, da mi predlagate izbiro:
https://www.aliexpress.com/store/produc... - Xiaomi Redmi 3 Pro Prime
https://www.aliexpress.com/store/produc... - Xiaomi Redmi 3S Pro
Zanima me glede procesorjev, ker se spoznam o njih kot Alenka Bratušek o angleščini. Se pravi malo. ;) Pa tudi o omrežjih, sam sem pri Telemachu, vem da LTE ne bo deloval, kako je pa z drzgimi frekvencami?
Hvala!
Someday never comes!

next3steps ::

roberto1 je izjavil:

Načeloma bi moral bit Redmi Pro vredu, meni osebno pač Mediatek ni top (razen za budžet verzije okoli 100EUR a la Meizu M3 Mini in M3 Note, ki pa je že dražji).
Drugače je dosti boljša podpora za Snapdragon čipovje, tudi baterije držijo dlje.
Glede na to, da je mi5 zelo poceni, bi šel samo v smeri a la Redmi Note 3 Pro ali pa mi5. Če si na budžetu in fan 5", potem Redmi 3s ali 3 Pro. To so preverjene in odlične verzije.

Ostalo je vprašljivo. Podobna zgodba je bila z originalnim MTK Redmi Note 3. Ko je prišel ven pro, nisi imel kaj razmišljat.
Se pa strinjam, da je Redmi Pro vizualno zelo dober.

IMO se MediaTeku dela krivico na račun stare (ne)slave. Problemi s temperaturami so odpravljeni, s trotlanjem verjetno tudi. Za nek vrhunski 3D gaming morda res ni (Mali t880 malenkost zaostaja za konkurenco), baterija pa bi morala vseeno ob prenovljeni izdaji teh mlinčkov zdržati dlje (2 dni).
Teh 200 je ta naprava tudi vredna.

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_pr...

PS Kar se tiče igračkanja z ROMi, to za neke casual userje itak ni.

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

tenchu je izjavil:

Kar se tice igranja igric mi je vseeno, ker jih ne igram. Redmi pro ima res premium feel in všeč mi je zaslon. Dve kameri se mi zdijo odveč. Drugače pa sem hotel kupit redmi 3X, ker sem želel 5" in manjšo ceno, zdaj se pa nagibam k temu, da vsee kakšen evro več odstejem. Upam, da bo Redmi 4 prišel ven do 2. septembra, ko se vračam v Slovenijo.

Dobro jutro, danes smo 20. september :)

roberto1 ::

Imaš popolnoma prav. Priznam, da nisem poizkusil X20 ali X25 čipseta, tako da večinoma črpam iz izkušenj s P10, ki pa je čisto drugačna zadeva za čisto drugačen tip telefonov (zelo dober čipset za budžet variante). Najbrž pa je tudi MTK-jev slab sloves, ki si ga omenjal, s tem povezan.

Malce me spominja ta zadeva s SD in MTK-jem na pretekli boj me Intelom in AMD-jem. Upajmo, da bo MTK šel dlje časa, saj je dobra konkurenca najboljše, kar se lahko kupcu zgodi.



next3steps je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Načeloma bi moral bit Redmi Pro vredu, meni osebno pač Mediatek ni top (razen za budžet verzije okoli 100EUR a la Meizu M3 Mini in M3 Note, ki pa je že dražji).
Drugače je dosti boljša podpora za Snapdragon čipovje, tudi baterije držijo dlje.
Glede na to, da je mi5 zelo poceni, bi šel samo v smeri a la Redmi Note 3 Pro ali pa mi5. Če si na budžetu in fan 5", potem Redmi 3s ali 3 Pro. To so preverjene in odlične verzije.

Ostalo je vprašljivo. Podobna zgodba je bila z originalnim MTK Redmi Note 3. Ko je prišel ven pro, nisi imel kaj razmišljat.
Se pa strinjam, da je Redmi Pro vizualno zelo dober.

IMO se MediaTeku dela krivico na račun stare (ne)slave. Problemi s temperaturami so odpravljeni, s trotlanjem verjetno tudi. Za nek vrhunski 3D gaming morda res ni (Mali t880 malenkost zaostaja za konkurenco), baterija pa bi morala vseeno ob prenovljeni izdaji teh mlinčkov zdržati dlje (2 dni).
Teh 200 je ta naprava tudi vredna.

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_pr...

PS Kar se tiče igračkanja z ROMi, to za neke casual userje itak ni.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

CrazyFish ::

roberto1 je izjavil:

Sem imel oba v roki, razen novejšega SD procesorja v bistvu ni neke razlike v day 2 day uporabi pa sploh nobene. Če igraš kakšne igre, je mogoče SD 430 z novejšo Adreno za odtenek boljši. Ta mali s 3S se še ni pritožil, da bi mu kakšen špil štekal, kar je za mene dovolj dobra referenca. Drobovje je drugače razen zgoraj omenjene razlike skoraj identično, ne moreš v bistvu zgrešit z nobenim, tudi cena je tu nekje.
Jaz bi vseeno vzel 3s, ker je pač novejši.

Frekvence pa lovi normalno? Nekje sem prebral, da jih 3S podpira nekaj manj?
Lp, CrazyFish

roberto1 ::

Tule so vse informacije, ki jih potrebuješ!

lp

CrazyFish je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Sem imel oba v roki, razen novejšega SD procesorja v bistvu ni neke razlike v day 2 day uporabi pa sploh nobene. Če igraš kakšne igre, je mogoče SD 430 z novejšo Adreno za odtenek boljši. Ta mali s 3S se še ni pritožil, da bi mu kakšen špil štekal, kar je za mene dovolj dobra referenca. Drobovje je drugače razen zgoraj omenjene razlike skoraj identično, ne moreš v bistvu zgrešit z nobenim, tudi cena je tu nekje.
Jaz bi vseeno vzel 3s, ker je pač novejši.

Frekvence pa lovi normalno? Nekje sem prebral, da jih 3S podpira nekaj manj?
Someday never comes!

tenchu ::

buttcrack je izjavil:

tenchu je izjavil:

Kar se tice igranja igric mi je vseeno, ker jih ne igram. Redmi pro ima res premium feel in všeč mi je zaslon. Dve kameri se mi zdijo odveč. Drugače pa sem hotel kupit redmi 3X, ker sem želel 5" in manjšo ceno, zdaj se pa nagibam k temu, da vsee kakšen evro več odstejem. Upam, da bo Redmi 4 prišel ven do 2. septembra, ko se vračam v Slovenijo.

Dobro jutro, danes smo 20. september :)


Ups, 2. oktobra :D

O Red mi Pro ne dobim veliko mnenj, ki bi ga hvalili. Na kateri strani se bodo najprej pojavile novice ali špekulacije o izdaji Red mi 4?

next3steps ::

Lahko počakaš do 27. septembra, ko bo predstavljen Mi5S. Morda bo zraven tudi RedMi4...
http://tech.firstpost.com/news-analysis...

antonija ::

Nekje zgoraj sem napisal da flash Global Stable Fastboot image-a na Redmi 3s zaklene bootloader nazaj... ga ne :) Samo recovery zamenja s tovarniskim, tako da ponoven odklep ni potreben (vsaj pri meni ni bil), TWRPja pa ni vec gor (in se ga ubistvu niti ne rabi gor, ker se lahko telefon vedno samo zboota v TWRP s fastbootom).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

buttcrack ::

tako je, enako je bilo pri meni na R3, s to razliko, da je šlo za global dev varianto.

tenchu ::

next3steps je izjavil:

Lahko počakaš do 27. septembra, ko bo predstavljen Mi5S. Morda bo zraven tudi RedMi4...
http://tech.firstpost.com/news-analysis...


Super, upam da bo to to. Ko telefon predstavijo je że takoj dostopen v njihovih trgovinah?

Mare3 ::

Jaz že komaj čakam na svojega Redmi note 3 pro upam da bo izpolnil pričakovanja :) trenutno je v Angliji..

next3steps ::

Mislim, da so dokaj hitro po predstavitvi že dostopni v njihovi trgovni. Žal pa to ne pomeni, da so takrat tudi dostopni pri resellerjih (Top One, Banggood, itd. )

Dimnik ::

Mare3 je izjavil:

Jaz že komaj čakam na svojega Redmi note 3 pro upam da bo izpolnil pričakovanja :) trenutno je v Angliji..


Mare kdaj si ga naročil? Jaz sem v nedeljo zvečer naročil redmi note 3 pro prime pri top one...sem že dobil sledilno in je odpemljen proti angliji😎

tenchu ::

next3steps je izjavil:

Mislim, da so dokaj hitro po predstavitvi že dostopni v njihovi trgovni. Žal pa to ne pomeni, da so takrat tudi dostopni pri resellerjih (Top One, Banggood, itd. )


Takrat bom ravno v Shenzhenu, bom kar na vrata tovarne potrkal :D Redmi 3s mi je sicer ok, ampak bi bil upgrade na 1080p zaslon in boljši design zelo dobrodošel!

Mare3 ::

V peteksem naročil včeraj poslali verjetno sta to moj in tvoj paket skupaj ker vidim dva komada pod isto sledilno številko. :)

Dimnik je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Jaz že komaj čakam na svojega Redmi note 3 pro upam da bo izpolnil pričakovanja :) trenutno je v Angliji..


Mare kdaj si ga naročil? Jaz sem v nedeljo zvečer naročil redmi note 3 pro prime pri top one...sem že dobil sledilno in je odpemljen proti angliji😎

gregor ::

Xiaomi Redmi Pro review
http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_pr...

The new craze on the smartphone block is the dual camera setup. First pioneered by HTC, it seems that now everyone is into it. The results are only getting better.

Xiaomi might be a bit late to the dual-camera party but it one-ups the competition so far by offering the faux bokeh as a real-time video effect.

Still, the depth-of-field effects produced by Xiaomi are hardly out of this world (meaning they still look artificial on most occasions), but the primary snapper is quite good on its own even without the magic tricks.

Not only that, but this smartphone punches way above its price tag in most every department. Just take the great looking metal body or the OLED display as an example.

The real issue here is that the Xiaomi Redmi Pro is currently available only in China (officially at least), so your only way to get one is through gray importers, which sell them online. Getting one is cheap but getting after-sales support from the manufacturer or arranging warranty claims can potentially turn into a hassle down the line so make sure you understand the compromises you're committing to in this respect.

If you need more convincing, have a look at the list below which sums up our test results with the Xiaomi Redmi Pro nicely....



Xiaomi Redmi Pro review: Deca-core performance at a mid-range price - Redmi Pro is a force to be reckoned with
http://www.pcadvisor.co.uk/review/andro...

The Xiaomi Redmi Pro offers unbeatable value for money at around ?250, undercutting every flagship yet offering much the same performance and many comparable features. Due to the lack of Google Play and a number of Chinese preinstalled apps we'd recommend Xiaomi phones only to seasoned Android users, however

Tomson ::

Je v delovanju oz. v praksi dejansko kakšna razlika med Xiaomi Redmi 3s in 3s Pro? Kot gledam je edina razlika v 2Gb/16Gb in 3Gb/32Gb ... Pod kakšnimi pogoji bi se poznala razlika med 2Gb/3Gb ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

klinker ::

Viska rama ne skodi na MIUI, kot gledam na 3pro od moje, ga ima 1,8gb konstantno v uporabi.

MucuCat ::

Tomson je izjavil:

Je v delovanju oz. v praksi dejansko kakšna razlika med Xiaomi Redmi 3s in 3s Pro? Kot gledam je edina razlika v 2Gb/16Gb in 3Gb/32Gb ... Pod kakšnimi pogoji bi se poznala razlika med 2Gb/3Gb ?


Po mojem mnenju nikoli ne boš rabil več, kot 2gb ram... razen, če imaš fuuuuul aplikacij na telefonu pa da ti nevem kaj vse v ozadju laufa pa da igraš grafično najzahtevnejše igre (torej če si star 12 :D ).

Mam moto g (2015) z 1gb ram in je telefon brez reboota vklopljen že kak teden in imam 300mb free ram. Je pa res, da ne igram iger.

klinker je izjavil:

Viska rama ne skodi na MIUI, kot gledam na 3pro od moje, ga ima 1,8gb konstantno v uporabi.


skoraj ne verjamem, da je to zaradi MIUI. Bom preveril danes na puncinem redmi 3s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MucuCat ()

antonija ::

Moj redmi 3s ima takoj po rebootu v EU ROM brez dodatnih nalozenih aplikacij in brez vpisa v Mi/Google account 2GB porabe.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
««
38 / 374
»»