» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
207 / 374
»»

facepalm ::

@scipascapa do sedaj sem bil vedno zadovoljen z goldway trgovino na aliexpressu. Placas cca 20eur za dhl in dobis v cca 10ih dnevih brez dajatev, brez komplikacij.

scipascapa ::

facepalm ::

jp. in po/v narocilu posljes sellerju sporocilo GW-EUsupport in dobis free zascito za steklo in etui. Naj bi tudi "prednostno" obravnavali narocilo. To poletje sta dva kolega narocila tam in oba dobila v spodobnem casu, cca 10 dni. Jaz sem nazadnje lani in je bilo vse enako.

scipascapa ::

hm samo 30€ razlike kot pri nas.

Global Version Original Xiaomi Redmi Note 5 3GB RAM 32GB ROM Mobile Phone Snapdragon 636 Octa Core 5.99" 18:9 Screen Dual Camera
Rated 4.9/5 based on 1447 customer reviews 4.9 (1447 votes)
2944 orders
Price: € 147,42 / piece
Condition: New
Color: Black]
Shipping: € 22,82 to Slovenia via DHL Estimated Delivery Time:9-19days
Quantity: piece (570 pieces available)
Total Price: € 170,24

https://www.mishop.si/xiaomi-redmi-note...

to pa ni več taka razlika, s tem, da imaš pri nas 2 letno garancijo.

facepalm ::

Se strinjam. Ce imas moznost narociti z amazona, dobis 4/64 za 200eur.

Kar se slo garancije tice imam enega Mi A1 trenutno na popravilu. Sem prav firbcen ce je servis za Xiaomi kaj bolj resen od servisa za Samsunge in Apple.

SendID ::

pwn3rrr je izjavil:

SendID je izjavil:

Imam eno vprašanje, da ne bom odpiral nove teme. Tudi jaz sem pred kratkim postal lastnik redmi note 5 modela in za enkrat vse deluje super. Zataknilo se mi je pri MMS-jih. Ne morem jih ne pošilati, ne prejemati. Sem na BOB omrežju in APN nastavitve sem preveril/prepisal iz drugega telefona že neštetokrat. Zaenkrat nisem našel rešitve. Je mogoče že kdo imel podobno izkušnjo / kaj storiti?

V nastavitvah dostopnih točk nastavi 2 dostopni točki, eno za internet in eno za MMS, izbrana mora biti za internet.

Poročaj, če deluje. Pred prejemanjem ali pošiljanjem MMS sporočila pa vedno izklopi WIFI in vklopi mobilne podatke.


OK, da še jaz poročam, odkril sem napako, čisto po naključju in ni problem v dostopnih točah, ampak v aplikaciji. Sem uporabljal "Android messages" in tu MMS sporočila nikakor ne delujejo. Sem preklopil na "Textra" in zdaj deluje.
Kot gledam je to problem v MIUI 9.

A kdo ve kdaj bo MIUI 10 update preko OTA?

MrStein ::

Hmm, na http://en.miui.com/download.html su umaknili Redmi Pro? Pa ravno je en update dobil te dni...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dexterboy ::

No, evo, dokaz, da nimam pojma. Kaj pomeni obvestilo, da sem sedaj razvijalec? Do tega sem prilezel na sledeč način;
nastavitve - o telefonu - MIUI verzija
Kliknil na ta miui verzijo, pa je napisalo, da me še pet korakov loči do razvijalca. Še petkrat sem poklikal na isto polje verzije miui, da sem sedaj razvijalec...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

facepalm ::

S tem si odklenil "developer options" menu v nastavitvah.

Dimnik ::

dexterboy je izjavil:

No, evo, dokaz, da nimam pojma. Kaj pomeni obvestilo, da sem sedaj razvijalec? Do tega sem prilezel na sledeč način;
nastavitve - o telefonu - MIUI verzija
Kliknil na ta miui verzijo, pa je napisalo, da me še pet korakov loči do razvijalca. Še petkrat sem poklikal na isto polje verzije miui, da sem sedaj razvijalec...


Pojdi v nastavitvah pod možnosti za razvijalce in daj vse tri animacije na 0,5 iz 1, kar je tovarniško nastavljeno, bo malo hitrejši med prehodi....

louser ::

dexterboy je izjavil:

Aha, že vidim, da sem ustrelil mimo, se opravičujem za napačno postavljeno vprašanje;
Srednji je ta, ki si ga lastim in gre prijatelju. Jaz pa se bom moral odločiti za enega od teh dveh, levega ali desnega.

@scipascapa; na gerbestu izbereš priority line dostavo pa v naslednjem oknu EU priority line, dobiš in 3 weeks, no problemo s pošto in carino...

Saj čas dostavljanja ni problematičen. Težava je v tem, da se z plačilom uvrstiš komaj v čakalno vrsto.

hobbit ::

Pozdrav,

uporablja kdo od Šaomija robotski sesalnik? Če ja katerega in ali si z njim zadovoljen? Kako se kaj spopada z neravninami(recimo prehod iz enega v drug prostor vmes pa je letvic od 0,5cm).

renofkinja ::

Zanimivo da na spletni strani mishop.si nikjer ni podrobnosti uveljavljanja garancije.

broken/link ::

napiši jim mail, pa dej še pripombo zravn, da bi bilo te info lepo dat na www.

okica11 ::

Uporablja kdo Xiaomi Mi TV ?

dc10 ::

hobbit je izjavil:

Pozdrav,

uporablja kdo od Šaomija robotski sesalnik? Če ja katerega in ali si z njim zadovoljen? Kako se kaj spopada z neravninami(recimo prehod iz enega v drug prostor vmes pa je letvic od 0,5cm).


... jih kar veliko uporablja, je pa posebej tema o sesalcih, tam imaš tudi linke do testov itd.... pa ja, 0,5 cm je mačji kašelj za sesalec...

lp

user-pass ::

Danes sem dobil Mi Lite 2 4/64, narocil pa 03.08., poslano iz Irske. Lepo dela, fino odziven, nobenega junka ni gor, vse OK zaenkrat. Vec osebno ne rabim. Cena je bila 220€ s postnino. Kupljeno na nemskem ebayu.

scipascapa ::

zegnar....mi lite ne obstaja, si lahko bolj natančen....misliš mi a2 lite?

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

user-pass ::

Ja, mi je usel A2 ja. Tudi linki so pravi.

fraising ::

Zdravo,

kako je možna taka razlika med tema dvema telefonoma, čeprav gre za isti model? Razlika v ceni pa minimalna?

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-N...

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-5...

prenasalec ::

fraising je izjavil:

Zdravo,

kako je možna taka razlika med tema dvema telefonoma, čeprav gre za isti model? Razlika v ceni pa minimalna?

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-N...

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-5...

Ni isti model. https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

fraising ::

prenasalec je izjavil:

fraising je izjavil:

Zdravo,

kako je možna taka razlika med tema dvema telefonoma, čeprav gre za isti model? Razlika v ceni pa minimalna?

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-N...

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-5...

Ni isti model. https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...



to mi je jasno ampak skoraj 1x boljši performance za pičlih 30$ razlike...

SumTingWong ::

Tole premaga Xiaomi Mi8 na celi črti. Pa cena je ze v osnovi nizja kot pri Xiaomiju. Jaz sem impressed.

https://www.gizmochina.com/2018/08/08/m...

roberto1 ::

SumTingWong je izjavil:

Tole premaga Xiaomi Mi8 na celi črti. Pa cena je ze v osnovi nizja kot pri Xiaomiju. Jaz sem impressed.

https://www.gizmochina.com/2018/08/08/m...



Uporabljal veliko Meizu telefonov vse od M2Note do Pro 6 Plus. Kvaliteta izdelave, baterija, zaslon, kamera - vse zelo dobro. Software pa je prava ahilova tetiva in tako je že leta. Updatov za že izdane naprave praviloma ni oz. so redki, z Global verzijo roma ostajajo na Androidu 6,7 ali celo 5 dandanes, da ne govorim o security patchih.
Prevod UI-ja je precej šlampast,B20 ima res samo par modelov.

Super telefoni, tudi Flyme se ti sčasoma prikupi ampak level Xiaomi kar se softwarea tiče pa to ni in še dolgo ne bo (če sploh kdaj). Precejšnje kompromise je treba tukaj kot user iz Evrope sklepat.
Škoda pzpv, ker naprave so hardwersko res dobre.
Someday never comes!

Vanadium ::

Tudi jaz sem imel nekaj meizu telefonov, vse je bilo top, od procesorja, izdelave, ipd... ampak software pa poraz. Najboljše za njih bi bilo se pridružiti android one projektu pa bi bilo še to top.

louser ::

Svoj čas jih je folk nabavljal, ker so tiščali Samsungov flagship SoC v napravo za bistveno manjšo ceno.

Kagemusha ::

Ce koga zanima xiaomi redmi 5 plus 4/64 naj pogleda med male oglase

RockyS ::

Dobil a2, dela super, o bateriji se ne morem poročati. Slike so tudi super. Čeprav se mi zdi da AI naredi selfije, da izgledajo bolj umetno. Naročil sem na goldway z dhl, brez dodatnih stroškov. Zraven tpu ovitek ki se dejansko prilega ter steklo in obicajna plasticna zaščita za ekran. Zaenkrat zelo zadovoljen, le s to verzijo androida se moram spoprijateljiti.
Npr. Ko izklopim mobilne podatke vsakič vpraša ce sem preprican.
Ce so mobilni podatki izklopljeni je v status baru ikona za signal nad katero je "x" (iks).
Prikazovanje stanja baterije v procentih je prikazano zraven ikone za baterijo in ne v njej.
Notification light je samo bela, na prejšnjem telefonu so bile razlicne barve za različna obvestila.

scipascapa ::

epecar: sem dobil še 5€ na mishop.si in brezplačna poštnina.
195€ spodobna cena za 3/32gb pri nas. iz gearbesta še do danes nisem dobil lol....no vsaj refund sem.

SumTingWong ::

Strinjam se s povedanim. Imel pred leti MX4.

Danes sem malo primerjal Meizu 16 in OP5, ki si ga lastim. Meizotu očitam manjko 4G 2600MHz in 800 MHz, Galileo (GPS), slabši storage (UFS 2 vs 2.1), slabša baterija in slaba/ničelna podpora za custom ROM.
Mi je bil pa za predstavljeno ceno res krasen, sploh ker ima indisplay fingerprint in res dober screentobody ratio.

antonija ::

Moj Redmi 3s prime se ze stara, zato si ogledujem nej spodoben nadomestek. Gledam v rangu 200+/-nekaj EUR. Rad bi da je telefon majhen (za danasnje razmere) in da ima cimboljse performance kar se baterije tice (sem spada tudi cimbolj varcen SOC). Za kamero mi je precej vseeno (raje slikam s fotoaparatom), raw power CPUjev in GPUjev je dovolj dober zame ze nekaj let, bi si pa zelel 3.5mm jack. Za notc na vrhu ekrana mi je tudi vseeno, SD slot je zelo zazeljen.
V ozji izbor so potem prisli redmiji 5, redmiji 6 in A2 lite. Pri vseh sem gledal 4/64 konfiguracijo. Nisem se uspel najti redmi 6 z B20, tako da nad njimi (se) nisem najbojl navdusen, ampak tudi brez B20 bi prezivel ce je telefon boljsi nakup.

Tukaj se pojavi prvo vprasanje: MIUI se mi kar dopade, predvsem EU ROM varianta, kjer ni vkljuenega skoraj nic google in xiaomi sranja od appov. Kaksna je situacija na Android One? Koliko smeti od googla je prednamescenih na A2 lite oz. ali je namesceno kaj takega kar se ne da odstranit (in se vedno imeti delujoc telefon)?
Kako dolgo se dobijo update-i za Android One v povprecju? Ker MIUI se posodablja dooolgo casa (tudi ce android verzija v ozadju ostane enaka).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Smrkc ::

Sam sem bil pred enako zagato - v poplavi phabletov najti dovolj majhen telefon z zmogljivo baterijo. Odločil sem se za A2 lite, ki meri manj od 150 mm. Na update sploh nisem pomislil, ampak sem kar predvideval, da bo glede na stock različico androida posodabljanje ažurno. Ravnotako pričakujem telefon brez nepotrebnih predinštaliranih aplikacij. Več o tem lahko povedo uporabniki, ki omenjeni telefon že imajo.

buttcrack ::

naloženo imaš večino googlovega balasta, ki pa ga lahko disableaš - odstranit se ga večinoma ne da. važno je, da ni v napoto.

antonija ::

Xiaomi EU ROMi se mi prav zato dopadejo, ker je od goola gor samo play store. Vse ostalo se nalozi po zelji. A Android One ima potem gor tudi nahgouts, keep, vseh 5-6 play store (store, books, music, itd.)?
Je kje seznam kaj tocno je vkljuceno v xiaomijev Android One?
Kako je kaj z update-i? Mi A1 je sicer sele od septembra 2017, tado da sklepam da update-i so se vedno na voljo, ampak a so kaksne info do kdaj bojo update-i?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

-valvoline- ::

Zakaj gre 7-10gb spomina samo za os? A se da reparticirat da bo manj?

Kayzon ::

Sploh ne vem v katero temo naj pisem,danes je sel mobitel popolnoma po gobe in namrec imel sem Sony Xperia Z2 (3gb ram,21mp kamera) in me zanima ce se da dobiti podobno mocen telefon za ene 150-200€?

3p ::

Kayzon je izjavil:

Sploh ne vem v katero temo naj pisem,danes je sel mobitel popolnoma po gobe in namrec imel sem Sony Xperia Z2 (3gb ram,21mp kamera) in me zanima ce se da dobiti podobno mocen telefon za ene 150-200€?


Mi A2 za ~220€.

Redmi Note 5 plus... ki ima sicer bolj kilav procesor. (za ~150€)

Matej_K ::

3p je izjavil:


Redmi Note 5 plus... ki ima sicer bolj kilav procesor. (za ~150€)


Kako je z A2 Lite v primerjavi z Redmi Note 5? Hitrost mislim.
... .. .

Smrkc ::

Redmi note 5 ima boljši procesor. V realnosti (razen za zahtevne igre) razlike ne bi smel opaziti.

antonija ::

a lahko kdo, ki ima xiaomijev android one telefon (A2 ali A2 lite ce je mozno) naredi en screenshot vseh appov, ki so prednalozeni?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

user-pass ::

antonija je izjavil:

a lahko kdo, ki ima xiaomijev android one telefon (A2 ali A2 lite ce je mozno) naredi en screenshot vseh appov, ki so prednalozeni?

Od Xiaomi-ja sta ce se ne motim samo TV remote app in pa file manager, potem jih je pa se par od Googla. Cisto tocno ne vem, ker mi je takoj po prvem loginu naloadalo 52 appov iz auto-backupa iz prejsnjega telefona. Dejansko je minimalno stevilo appov gor po defaultu.

facepalm ::

antonija je izjavil:

a lahko kdo, ki ima xiaomijev android one telefon (A2 ali A2 lite ce je mozno) naredi en screenshot vseh appov, ki so prednalozeni?


https://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_a2-rev...

Tukaj je par screenov.. ti da nek feeling kaj je gor.

antonija ::

Hvala za tole.

Na zalost je gor skoraj ves sekret od googla :( Glih ko sem se razvadil z EU ROMi ki je skoraj sterilen kar se googla tice.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

scipascapa ::

Generton ::

scipascapa je izjavil:

hm samo 30€ razlike kot pri nas.

Global Version Original Xiaomi Redmi Note 5 3GB RAM 32GB ROM Mobile Phone Snapdragon 636 Octa Core 5.99" 18:9 Screen Dual Camera
Rated 4.9/5 based on 1447 customer reviews 4.9 (1447 votes)
2944 orders
Price: € 147,42 / piece
Condition: New
Color: Black]
Shipping: € 22,82 to Slovenia via DHL Estimated Delivery Time:9-19days
Quantity: piece (570 pieces available)
Total Price: € 170,24

https://www.mishop.si/xiaomi-redmi-note...

to pa ni več taka razlika, s tem, da imaš pri nas 2 letno garancijo.


Mishop ni uraden retiler za Xiaomi, le to je Xiaomi Slovenija, ki trenutno se ne prodaja samostojno ampak so v telemachu in A1. S 16.8.2018 pa Tudi Harveynorman. Pooblasceni servis pa je KRON IT.

louser ::

A bo HarveyNorman prodajal tudi dražje modele?

scipascapa ::

generton: hja jaz nočem pri telemachu ali a1 vzemi......hvala vseeno imam uradni servis z 2 letno garancijo.
za 195EUR bo dober, res bi ga dobil iz gearbesta za 150EUR samo če ga dobiš.

Uporabniki RN5: katero zaščito, ovitek, torbico kaj svetujete.

https://www.ebay.co.uk/itm/PULL-UP-STRI...

tole mi je malo drago?

Zgodovina sprememb…

Generton ::

louser je izjavil:

A bo HarveyNorman prodajal tudi dražje modele?

Harveynorman bo prvotno dobil Mi8, cene se nisem izvedel, mislim papa da okrog 570-600e

Kayzon ::

3p je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Sploh ne vem v katero temo naj pisem,danes je sel mobitel popolnoma po gobe in namrec imel sem Sony Xperia Z2 (3gb ram,21mp kamera) in me zanima ce se da dobiti podobno mocen telefon za ene 150-200€?


Mi A2 za ~220€.

Redmi Note 5 plus... ki ima sicer bolj kilav procesor. (za ~150€)


Oprosti,kje si videl A2 za 220€? Gledam in stane 260 evrov pa naprej.
««
207 / 374
»»