» »

xiaomi telefoni in ostale naprave

xiaomi telefoni in ostale naprave

««
206 / 374
»»

jizzer ::

Saj pravim - sistemske. Itak sem razmišljal če bi sploh nabavil v osnovi zaradi MIUI, pa sem okleval in se, kasneje po reviewih, vseeno odločil da to ignoriram. Zdaj mi je malo žal. Prvo search po nastavitvah sploh ne dela; drugo iščem vse kot da imam prvič v roki telefon, ker je neintuitivno (za moje pojme); bt trusted device, mi zaenkrat ne dela; na full screen display modu je povsem nemogoče zagnat GAssistenta, pa je drugače super concept. To se spomnim trenutno. Pa še ta display over other apps mores posebaj enejblat (ampak dobro, to ima ta A Oreo foro).
Saj ni nič kritičnega, ampak si nisem predstavljal, da bodo taki problemi. Morem si vzet eno popoldne čas, pa stvari podrobneje pregledat, pa bo potem šlo. Če pa ne, pa naložim neki stock android rom gor. Tenks za heads-up samo flashal MIUI itak ne bom, rad bi zgolj probal če je kaj bolje.

prenasalec ::

jizzer je izjavil:

Saj pravim - sistemske. Itak sem razmišljal če bi sploh nabavil v osnovi zaradi MIUI, pa sem okleval in se, kasneje po reviewih, vseeno odločil da to ignoriram. Zdaj mi je malo žal. Prvo search po nastavitvah sploh ne dela; drugo iščem vse kot da imam prvič v roki telefon, ker je neintuitivno (za moje pojme); bt trusted device, mi zaenkrat ne dela; na full screen display modu je povsem nemogoče zagnat GAssistenta, pa je drugače super concept. To se spomnim trenutno. Pa še ta display over other apps mores posebaj enejblat (ampak dobro, to ima ta A Oreo foro).
Saj ni nič kritičnega, ampak si nisem predstavljal, da bodo taki problemi. Morem si vzet eno popoldne čas, pa stvari podrobneje pregledat, pa bo potem šlo. Če pa ne, pa naložim neki stock android rom gor. Tenks za heads-up samo flashal MIUI itak ne bom, rad bi zgolj probal če je kaj bolje.

Glede Trusted Device, to misliš da lahko odkleneš telefon brez gesla z Bluetooth napravo? Z Mi Bandom 3 meni to OK dela, zanimivo da imaš težave s tem.
Te pa razumem če ti MIUI ni všeč. Meni je sicer lep in intuitiven, stock Android pa mi malenkost slabše izgleda :P
Glede Google Assistenta - baje bolje deluje če iz Play Stora potegneš še aplikacijo dol? Poizkusi.
Glede MIUI 10 je pa tako - če ti 9 ni všeč, ti najbrž tudi 10 ne bo, saj ni kakšne ogromne razlike (nimam osebno naloženega, govorim iz glave glede na reviewe ki sem jih videl).

Zgodovina sprememb…

ombre ::

Kupil sem si RN5. Po dveh tednih čakanja sem odklenil bootloader in je gor že Ressurection mod. Ima pa MIUI par fajnih opcij - predvsem gesture control mi je bil všeč (brez gumbov), tako da sem naložil neko podobno foro za ta rom. Stvar deluje, ni pa to nek presežek telefona. Za osnovno uporabo pa je več kot dovolj, fajn pa je tudi da je kar velika skupnost na XDA in ima uradno podporo za Lineage OS.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

nofaith ::

imam redmi note 4 snapdragon na kateremu se je pojavil gost touch. software ni sem ga probal že zamenjat. a mi ostane še kaj drugega kot da ga odprem in se malo poigram s konektorjem za digitizer?
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

FireSnake ::

jizzer je izjavil:

Saj pravim - sistemske. Itak sem razmišljal če bi sploh nabavil v osnovi zaradi MIUI, pa sem okleval in se, kasneje po reviewih, vseeno odločil da to ignoriram. Zdaj mi je malo žal. Prvo search po nastavitvah sploh ne dela; drugo iščem vse kot da imam prvič v roki telefon, ker je neintuitivno (za moje pojme); bt trusted device, mi zaenkrat ne dela; na full screen display modu je povsem nemogoče zagnat GAssistenta, pa je drugače super concept. To se spomnim trenutno. Pa še ta display over other apps mores posebaj enejblat (ampak dobro, to ima ta A Oreo foro).
Saj ni nič kritičnega, ampak si nisem predstavljal, da bodo taki problemi. Morem si vzet eno popoldne čas, pa stvari podrobneje pregledat, pa bo potem šlo. Če pa ne, pa naložim neki stock android rom gor. Tenks za heads-up samo flashal MIUI itak ne bom, rad bi zgolj probal če je kaj bolje.


Počakaj, da začneš prečkati mejo. Ta jajc se zelo težko loti podatkovne povezave v tujini.
Potrjeno še iz strani sodelavke in njenega moža.

Jaz nisem dolgo zdržal z njim. Preprosto preveč kompromisov.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

antonija ::

Jaz sem imel samo v indiji probleme s podatkovno povezavo, ampak sumim da je za to bolj kriv T2 kor pa telefon. Imajo neko cudno foro glede roaminga...

Govorite pa o telefonih za 150EUR, ki imajo hardware telefonov za 300 in vec EUR. Upam da niste pricakovali Sansumg S9 ali pa iPhone X za tak denar? Nekje se mora poznati prihranek, ne samo v vasem zepu.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

gregor ::

Xiaomi Mi A2 preview: Android One at its best
https://www.androidcentral.com/xiaomi-m...

koli99 ::

Benny123 je izjavil:

Meni je prioriteta baterija zato sem vzel Redmi note 5, 4gb/64gb,za 167 eur...


Kje si ga dobil / oz. kje se ga dobi najugodneje? hvala!

buttcrack ::

GB pomoje

kanarin ::

Tudi sam sem od včeraj ponosni lastnik RN5 (GB, naročen 29.6, EU Priority Line, 147 € 3/32 GB brez nobenih dodatnih stroškov), malo več je trajalo za dostavo kot sem pričakoval, ampak zdaj je končno tukaj :D. Moja referenca oz primerjava je Redmi 4 Prime (ne uporabljam ga sicer jaz, ampak moja boljša polovica). Prvi vtis je pričakovan - kot nekdo , ki je dosedaj uporabljal največji ekran 5,2 inčev (trenutni Samsung A5 2016) je 6 inčni zaslon seveda ogromen. Vendar se kaj kmalu navadiš. Dizajn je precej boljši kot R4, še posebej zaradi lepo zaobljenih robov deluje na pogled še tanjši kot v resnici je. Ni pa ravno lahek. Kvaliteta ekrana se mi ne zdi kaj boljša od R4, kvečjemu na prvi poglej celo malo slabša (mogoče je to stvar nastavitev- tem, ozadja, moram se še malo poigrat). Pri kameri seveda takoj opaziš razliko. In ravno tu imam jaz prvo vprašanje. Ta vgrajeni app za kamero mi nikoli mi ni bil ravno všeč - saj recimo sploh ne moreš izbirati ločljivosti posnetkov (kar se mi zdi absurdno). Lahko samo izbiraš 4:3, 16:9 ali full screen. Ok, izberem 16:9, normlna slika ("Photo") je OK, nato poskusim ta famozni portrait mode (oz bohek efekt) - in glej ga zlomka - taka slika je potem v 4:3 (z najvišjo ločljivostjo očitno). Kako se to spremeni, da bi tudi portrait mode slika bila 16:9 ? Kakšen app za kamero priporočate ?

Druga zadeva je tipkovnica - ta privzeta mi ni všeč, namestil sem swiftkey pa tudi iz množice ne najdem res prave zame. In to je iOS izgled tipkovnice - sem naložil par iOS tipkovnic - pa ne podpirajo šumnikov...pomoč prosim.

gregor ::

ne vem ali je že bilo omenjeno

očitno so sedaj na voljo uradne globalne verzije za mi8, z eu polnilcem itd

https://goldway.aliexpress.com/store/31...

https://www.aliexpress.com/store/301004...


kanarin ::

Pa kje ste vsi? Postavil sem par vprašanj, pa kot da ta tema kar mrknila...

antonija ::

Pa kje ste vsi? Postavil sem par vprašanj, pa kot da ta tema kar mrknila...
Poisci appe ki so ti vsec pa je. Jaz uporabljam stock kamero in stock tipkovnico iz EU ROMa.

Ti je vsec odgovor? Ali raje gledas "mrknjeno" temo?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Killermode ::

kanarin je izjavil:

In ravno tu imam jaz prvo vprašanje. Ta vgrajeni app za kamero mi nikoli mi ni bil ravno všeč - saj recimo sploh ne moreš izbirati ločljivosti posnetkov (kar se mi zdi absurdno). Lahko samo izbiraš 4:3, 16:9 ali full screen. Ok, izberem 16:9, normlna slika ("Photo") je OK, nato poskusim ta famozni portrait mode (oz bohek efekt) - in glej ga zlomka - taka slika je potem v 4:3 (z najvišjo ločljivostjo očitno). Kako se to spremeni, da bi tudi portrait mode slika bila 16:9 ? Kakšen app za kamero priporočate ?

"Bokeh efekt" ima tudi slikanje v Photo načinu.
Potrtraite je samo na 4:3
Probaj z open camera

kanarin je izjavil:

Druga zadeva je tipkovnica - ta privzeta mi ni všeč, namestil sem swiftkey pa tudi iz množice ne najdem res prave zame. In to je iOS izgled tipkovnice - sem naložil par iOS tipkovnic - pa ne podpirajo šumnikov...pomoč prosim.


Sam uporabljam Swiftkey že vsaj peto leto, in sem zelo zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Edina tipkovnica, ki jo uporabljam na katerikoli mobilni napravi, je Hacker's Keyboard.

user-pass ::

Eno vprasanje, ce bi danes hoteli narociti Xiaomi A2 Lite 4gb/64GB verzijo, kje bi to naredili? Gearbest ga ima iz HK, to pomeni, da je potem se carina na vse ali imajo kaksne fore? Hvala!

WallSreet ::

Ok da ne odpiram nove teme. Mi zna nekdo povedati kaj za vraga je narobe z mojim telefonom. Torej zadnjih nekaj dni enostavno ne morem klicati oziroma se prijaviti v aplikacije kot je recimo twitter itd. Ko želim poklicati določeno osebo mi pravi "uporaba vašega mobija ni mogoča prosimo pokličite mobitelov center za pomoč uporabnikom". Gre za Nokio lumio 920. Naročnine nimam sem pa preveril stanje na računu in mi kaže da imam gor še vedno približno 4€ tako da denar ni problem. Zanima me kaj bi lahko bilo? Tudi ko se želim prijaviti na twitter mi napiše "Unable to log in Client is not permitted to perform this action"?? Torej kaj bi lahko bilo? Sem se prijavil tudi v mail @live.com in pogledal če je morda to razlog saj tistega maile nisem uporabljal že od začetka nakupa (4+ leta). Sem se še enkrat prijavil in odjavil pa še vedno isti problem. Tudi telefon sem že kar nekajkrat ugasnil ter ponovno prižgal saj sem mislim da gre morda za PIN kodo vendar mi PIN kodo normalno sprejme. Kaj bi lahko bilo narobe? Posodobil sem tudi pa še vedno isti problem...pomoč.

PgSurfer ::

Žal se tu spoznamo samo na Xiaomije. :(

kanarin ::

antonija je izjavil:

Pa kje ste vsi? Postavil sem par vprašanj, pa kot da ta tema kar mrknila...
Poisci appe ki so ti vsec pa je. Jaz uporabljam stock kamero in stock tipkovnico iz EU ROMa.

Ti je vsec odgovor? Ali raje gledas "mrknjeno" temo?


"Hvala" za "prijazen" odgovor in "uporabne" informacije. S takimi posti se tukaj sploh ne rabi niti oglašat.

WallSreet ::

PgSurfer je izjavil:

Žal se tu spoznamo samo na Xiaomije. :(


Ups...se opravičujem...bom probal pod drugo temo...hvala

antonija ::

kanarin je izjavil:

"Hvala" za "prijazen" odgovor in "uporabne" informacije. S takimi posti se tukaj sploh ne rabi niti oglašat.
Potem pa drugic ne tecnariti da rabis odgovor in pocakaj da ti odgovori kdo samovoljno, brez tezenja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

radmannsdorf ::

kanarin je izjavil:

Pa kje ste vsi? Postavil sem par vprašanj, pa kot da ta tema kar mrknila...

http://www.fleksy.com/

GRT ::

kanarin je izjavil:

antonija je izjavil:

Pa kje ste vsi? Postavil sem par vprašanj, pa kot da ta tema kar mrknila...
Poisci appe ki so ti vsec pa je. Jaz uporabljam stock kamero in stock tipkovnico iz EU ROMa.

Ti je vsec odgovor? Ali raje gledas "mrknjeno" temo?


"Hvala" za "prijazen" odgovor in "uporabne" informacije. S takimi posti se tukaj sploh ne rabi niti oglašat.

Zdej mu pa še všeč ni. Nabijem jaz tebe.
BDW +1 za Flexy

Zgodovina sprememb…

juve91 ::

Kaksna dobra in poceni pametna zapestnica?

louser ::

Xiaomi

dexterboy ::

Hojla,
Zdej, ali sem jest "za luno", ampak sem probal tole hakersko tipkovnico...
Ni haska. Sem jaz falil nastavitve ali pa res ne obstaja tipkovnica za androta, kjer bi že imel običajen razpored črk, ki vključuje tudi šičnike in šumnike.... Sem izbral slovensko tipkovnico, pa še vedno moram držati pritisnjeno tipko, da dobim stresico nad črko ;(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

GRT ::

Poskusi fleksy. Ko se je enkrat navadiš in nastaviš po svojih željah sploh ne boš pomislil na kaj drugega. Pa kakšna, google, swiftkey... in podobne.

dexterboy ::

Oj,
sem našel rešitev, v hakers keyboard moraš izbrati full 6 row prikaz, da dobiš vse črke. Posledično je vse manjše... bam pa še probal fleksy, wright away :)
Ali pa kupil telefon z večjim ekranom. Ala Mi Max 2 ali pa Mi Max 3 :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

GRT ::

Samo ne takoj obupat. Treba si jo je nastavit in prebrat nekatera navodila. Poglej-te si tudi kakšen youtube review.

louser ::

dexterboy je izjavil:

Oj,
sem našel rešitev, v hakers keyboard moraš izbrati full 6 row prikaz, da dobiš vse črke. Posledično je vse manjše... bam pa še probal fleksy, wright away :)
Ali pa kupil telefon z večjim ekranom. Ala Mi Max 2 ali pa Mi Max 3 :))

Potem v tem trenutku raje namesto Mi Max 3 izberi kar Honor Note 10.

krop ::

Flexy je vredu sm moti me đć se da to odstranit?

Ijus ::

kaj se kregate :|
ne se kregat pobje no.

radmannsdorf ::

krop je izjavil:

Flexy je vredu sm moti me đć se da to odstranit?

Seveda, odpreš Flexy app, levo zgoraj meni, potem izbereš "languages" in "options kolešček" pri slovenščini, in izbereš QWERTZ.
Če izbereš QWERTZ (Slovenian), pa bodo tudi šumniki. Jaz imam rajši brez šumnikov, da so črke večje, za šumnik, je pa dolg pritisk na S recimo.

GRT ::

Ja samo on bi rad šumnike in brez đć...
Saj potem pa nismo nikamor prišli to ima pa itak vsaka tipkovnica.
Jaz te opcije ne najdem tudi z izbiro drugih jezikov.

antonija ::

IMO slovenski QWERTZ ne obstaja, ampak celoten balkan uporablja istega (s Ć in Đ).

QWERTZ @ Wikipedia

Razen ce je kdo naredil custom layout brez "jugoslovanskih" znakov, uradni pomojem ne obstaja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MrStein ::

A ni Slovenija pred, zaokrožimo 10 leti, sprejela svoj, slovenski standardni layout?
Bila novica (in debata) na slotech.

Sicer vprašanje, če kdo upošteva...

Popravek: Evo, tole: Novice » --Nerazporejeno-- » Nov slovenski razpored na tipkovnicah
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

GRT ::

antonija je izjavil:

IMO slovenski QWERTZ ne obstaja, ampak celoten balkan uporablja istega (s Ć in Đ).

QWERTZ @ Wikipedia
Razen ce je kdo naredil custom layout brez "jugoslovanskih" znakov, uradni pomojem ne obstaja.


Slovenski qwwrtz obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GRT ()

antonija ::

A to obstaja kje v praksi? Sicer sta ć in đ se vedno gor, samo sta na 3. nivoju.

Bi pa sel stavit da s eje treba zelo namatrat ce bi hotel kupit tako tipkovnico... jo je ze kdo videl v zivo?

EDIT: ker na netu najdem samo osnutek standarda...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

MrStein ::

Lahko bi naročil gravuro... (torej custom)
Za softver pa sam napišeš (editor kbd layout-a je precej simpl stvar)

(dejansko videl pa še nisem, vprašanje, če obstaja)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

GRT ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GRT ()

Konlov ::

Meni pa Flexy skozi velike črke kaže...

buttcrack ::

nazaj na temo... tipkovnice nimajo veze s xiaomijem..............

GRT ::

buttcrack je izjavil:

nazaj na temo... tipkovnice nimajo veze s xiaomijem..............

Ima veze.
Uporabnik kanarin sprašuje:

kanarin je izjavil:


Druga zadeva je tipkovnica - ta privzeta mi ni všeč, namestil sem swiftkey pa tudi iz množice ne najdem res prave zame. In to je iOS izgled tipkovnice - sem naložil par iOS tipkovnic - pa ne podpirajo šumnikov...pomoč prosim.


In potem se pritožuje, ker ni bilo odgovora. Sedaj ga pa že več kot tri dni ni za povohat.
Se pa strinjam, da bi moral uporabnik v štartu odpret drugo temo ali pa bi nesposobni moderatorji morali to storit takoj in ukrepat.
Vem, da bo moj post spet brisan samo se ne sekiram, moderatorji in ostalo vodstvo še vedno vidi moj komentar za ostale se pa ne sekiram.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

GRT ::

Konlov je izjavil:

Meni pa Flexy skozi velike črke kaže...

Pojdi v nastavitve-in označi: Case sensitive layaut in Auto-capitalization.
Prva ti prikaže male črke, druga ti pa avtomatsko po piki in podobnih ločitvah začne z veliko začetnico.

Ahim ::

kanarin je izjavil:

Kako se to spremeni, da bi tudi portrait mode slika bila 16:9 ? Kakšen app za kamero priporočate ?


Open Camera - prosto na voljo v PlayStore, brez raznih bedarij, brez reklanega govna, omogoca nastavitev locljivosti (in zraven napise tudi razmerje stranic slike, npr. 4:3) in se cel kup drugih stvari. Ni sicer nadomestilo za zaresen fotoaparat, lahko pa nastavis precej vec stvari rocno kakor v tovarnisko prilozenih aplikacijah.

_sas_ ::

A mogoče kdo ve, če se da na MI MIX 2 kje povečat vibriranje za klice ... ne najdem, če obstaja ta funcija :|

dexterboy ::

Da ne bom falil teme, ker sem skoraj pisal v GearBest postih :)
Ker mi frend že kokodajska za moj telefon :(, bi povprašal, kaj je bolje vzeti, levega ali desnega?
Srednji je ta, ki ga imam, zelo sem zadovoljen z njim, odkrito povedao, ga tudi en bi prodal...
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Dodatek; Redmi Note 4 imam global verzijo.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Killermode ::

dexterboy je izjavil:

Da ne bom falil teme, ker sem skoraj pisal v GearBest postih :)
Ker mi frend že kokodajska za moj telefon :(, bi povprašal, kaj je bolje vzeti, levega ali desnega?
Srednji je ta, ki ga imam, zelo sem zadovoljen z njim, odkrito povedao, ga tudi en bi prodal...
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Dodatek; Redmi Note 4 imam global verzijo.

Odvisno kaj je tvojemu frendu bolj "všeč" (levi)orginal android ali (desni)MIUI iteracija.
Osebno mi je MIUI izkušnja zelo všeč, ker jo sam uporabljam že 5 let.

scipascapa ::

ker nočem naročiti telefona več iz Gearbesta (50 dni čakanja + čakanje refunda), kje kupiti telefon, da bo zagotovljena dostava v znosnem času 2-3 tednov max?

dexterboy ::

Aha, že vidim, da sem ustrelil mimo, se opravičujem za napačno postavljeno vprašanje;
Srednji je ta, ki si ga lastim in gre prijatelju. Jaz pa se bom moral odločiti za enega od teh dveh, levega ali desnega.

@scipascapa; na gerbestu izbereš priority line dostavo pa v naslednjem oknu EU priority line, dobiš in 3 weeks, no problemo s pošto in carino...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

««
206 / 374
»»