» »

Folija za toplotno in sončno zaščito

Folija za toplotno in sončno zaščito

SloBiscuit ::

Pozdrav,

takole je. Vročina se bliža, dnarja pa za klimo ni. Našel sem pa manjšen produkt, ki bi mi pomagal ohladiti sobo oz. stanovanje in to je ta folija.

Bivam v manjšem stanovanju, sem podnajemnik tako da kakšni večji posegi odpadejo (še rulet nam ne pustijo naštelat)

Zdaj je tukaj par problemov.

Prvo je da se ne spoznam na te stvari čisto nič. 0, zil, zero, nada.

Drugo pa nimam pojma kako se to obnese in koliko to pripomore k ohlajanju prostora oz. koliko pomaga, da se prostor ne segreva toliko.

Tretje je pa seveda cena in pa količina (najmanjša možna), ki je pa neznana.

Tako, da če kdo kaj več ve od mene, bi prosil da mi malo pomaga.

Lp,

xoxo
neznanec555

MoRp ::

+ pozna se toliko da se splaca dat folijo na okna

- v prostoru je veliko temneje, ciscenje je tezje (vcasih se prav zazre v folijo)

Ce imas termopan okna NUJNO folijo na zunanjo stran. V primeru montaze na notranjo se plini v termopan oknu segrevajo in lahko pocijo (ne znam razlozit kaj tocno je fora, sam to pise v vseh navodilih za uporabo teh folij).

Cena folije je taka, da kar pogumno v trgovino in se loti, mogoce bos zjebal kak meter ali dva folije sam prej kot slej ti bo ratalo. (Poglej malo youtube mojstre, da vidis osnove/trike)
Ce si iz osrednje Slovenije poslji ZS pa magari pridem mimo...

Invictus ::

Poleti si doma v gatah ... Pa ni problema ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nurse013 ::

Poleti so se vcasih gate prevec
:)
you gotta be kidding me...

matobeli ::

Poceni je tudi astronavtska folija, pa malo preseva. Pomaga pa zelo.
Bi se pa verjetno najdle kakšna senčila ki so na priseske ampak nič ne bo tolk učinkovito kot folija.

Magic1 ::

Kaj pa zunanje žaluzije, če zadeva ni preveč na udaru vetra?
Magic

SloBiscuit ::

Vsako poletje sem v gatah, pa se še vedno kuham. Poleti je fora, da sonce pribija direktno skozi okna in v prostor. Ker smo pač tko obrnjeni v bloku.

Zunanje žiluzije? Žaluzije imam na notri, ampak kaj klinac ko sonce še vedno preveč notri nabija.

A v Merkurju imajo te folijo oz. kje jih lahko najdem?

Drugače pa hvala MoRP, ampak bom že sam pogruntal :) Nekaj pa moram sam narest.
neznanec555

MoRp ::

Vsake toliko imajo zadevo v Lidlu - zaščitna folija za okna 9,99 € (http://vsikatalogi.si/lidl-katalog/lidl...

Drugače pa jaz kupujem TU

Kakšen mesec nazaj sem odkril še TEGA, vendar nisem še nič kupil pri njemu, tako da ne vem kako je glede kvalitete. Po napisanem naj bi imel celo boljšo robo kot S&S


SloBiscuit je izjavil:

Drugače pa hvala MoRP, ampak bom že sam pogruntal :) Nekaj pa moram sam narest.


Sej ni kej pogruntat, worst case boš mel miljardo mehurčkov, ki pa ne vplivajo na delovanje folije (vsaj ne prov zlo) ;)

SloBiscuit ::

Kolko pa kaj pri njih stane? http://www.sign-supply.si/folije-za-zas...

Računam za 7 oken
neznanec555

SloBiscuit ::

EDIT

Sem poklical, pravjo da je 26€ za en meter. Malo predrago zame...

Kakšna je pa potlej razlika med temi za 10€ od lidla pa med temi k so za 26€ za en meter na sign&supply?
neznanec555

WarpedGone ::

razlika je 16 eur, ne zajebavam.
Lidl ftw
Zbogom in hvala za vse ribe

MoRp ::

Ni razlike. :-) oz kot je napisal WO 16€ :-D
Jbg tko je. Jst mam 10% popusta, sam to ti ne pomaga prou dosti. Kaksne dimenzije mas okna? Bom mal pogledal ce mam kej "odpada" za vsaj ksno okno...
Pocakaj na Lidl.

SloBiscuit ::

Okna imam 103 x 103.

Dobro bom šel v lidl pogledat, to majo od 14.4 naprej ane?
neznanec555

GupeM ::

SloBiscuit je izjavil:

Okna imam 103 x 103.

Dobro bom šel v lidl pogledat, to majo od 14.4 naprej ane?

Ne, to ti je dal samo primer. Katalog je iz leta 2014.

matobeli ::

Ampak zna bit da bo spet v ponudbi kmalu. Poletje trka in trgovci si želijo naše denarce.

blackbfm ::

Cena folije je taka, da kar pogumno v trgovino in se loti, mogoce bos zjebal kak meter ali dva folije sam prej kot slej ti bo ratalo.


našpricaš folijo in podlogo z milnico in dokler je mokro se nič fiksno ne prime.. na koncu stisneš ven odvečno vodo.. to je fool proof postopek

m0LN4r ::

Ojla, jst mam v novem stanovanju 2x2m steklo proti jugu proti soncu.
Bi ta folija kaj pomagala ? Je tezko namestit na veliko stekleno povrsino?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MoRp ::

Vecja kot je povrsina bolj je zaj#//$. Folja je max sirine 120cm (al 150 pozabu) tko da bo treba iz dveh kosov. Kot je rekel blackbfm itak se to ne zalima tko da bi blo konc, pa se ko se prlima traja dan ali dva da se vsede.

Pomaga pa sorazmerno z velikostjo, vecja kot je povrsina bolj se cuti ustavitev sonca (najvecji efekt je pri izlozbah - v Skofji Loki sem limal na trgovino z direktnim opoldanskim soncem, tolk je zgalo da smo sli domov in se vrnili ob 19h in ponoci limali - razlika brutalno obcutna. Smo pa dali folijo ki je špegu 86%, tako da je izlozba zgubila efekt ker ni blo not vidt, sam potem je vsaj klima lahko nardila svoje. Razmisljali so da bi kupili klimat za hlajenje, pa potem niso...)

m0LN4r ::

Slisi se super. Katero folijo pa ste uporabili? Mene ne moti ce je spegu ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Folija za bazen.

Oddelek: Pomoč in nasveti
103070 (2699) borut_p
»

Infinity mirror

Oddelek: Pomoč in nasveti
122361 (1917) natalina
»

folija proti vročini - avtostekla

Oddelek: Na cesti
166369 (5870) kixs
»

Sem "pogruntal" zanimivo in poceni vrsto hlajenja?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282912 (1678) brandy

Več podobnih tem