» »

Applove novosti: iPhone SE, manjši iPad Pro, iOS 9.3, cenejša ura, CareKit

1
2
»

Thuban ::

flagellum je izjavil:

Tri leta star telefon bo čez tri leta še dobil posodobitev. Kateri alternativni mobilnik dobi po 6 letih še kako posodobitev?
- jaz bi se ne preveč hvalil s tem. Namreč ko je iPhone 4s, dobil posodobitve na zadnji iOS je postal tako počasen, da bi bilo bolj če bi ostal na starejšem iOSu.


Iphone 4s je bil odličen telefon. Če ga ne bi pohabili z novejšim OS, uporabniki ne bi imeli nekega dobrega razloga za nakup novejšega...razen bling bling.

D3m0r4l1z3d je izjavil:

 podobno s 5c

podobno s 5c



govoriš neumnosti. Iphone SE bo zelo zmogljiv, po spec praktični isto kot trenutni flagship, samo da bo manjši. Iphone 5cheap je bil podhranjen že ko je prišel na trg.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

hojnikb ::

Mogoče pa niso namenoma pohabl, ampak je enostavno hardware prešvoh za novejši OS in fičerje.

A se kdo od PCjašov tudi pritožuje da mu dela win10 slabo na pentiumIII ?
#brezpodpisa

Thuban ::

Ni važno ali so ga namerno ali ne. Posodobitev so omogočili, kasnejšni downgrade ni bil možen. Lahko bi stestirali in ugotovili da stvar enostavno ne funkcionira in posodabljanja ne bi omogočili.

Tako pa je mnogo ljudi posodobilo in so od tega trenutka dalje imeli neuporaben telefon, ki ga je praktično nujno bilo potrebno menjati kljub temu da so še en dan prej imeli odličen telefon.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

WamPIRe- ::

Res ne razumem telefonov za 300,400,500€ s 16GB placa. Par minutni video v HD je prec giga...
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

hojnikb ::

fora 16GB telefonov je, da kupiš 64GB telefon.
#brezpodpisa

Thuban ::

WamPIRe- je izjavil:

Res ne razumem telefonov za 300,400,500EUR s 16GB placa. Par minutni video v HD je prec giga...


s tem dvigneš vrednost modelom s 32 in več gb prostora. 1 človek bo morda vzel 16 gb verzijo ker je si dražjega ne more privoščiti ampak bi vseeno rad imel Iphona, 10 drugih pa bo vzelo 32 ali 64 gb verzijo za 100 ali 200 dolarjev več. Tudi če bodo zato prodali ledvico.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

MrNighthawk ::

invisuu je izjavil:

bdoxx je izjavil:

Ker najpomembnejša stvar na telefonu so updati?


Ja! Ker imam telefon primarno za poslovno komunikacijo, sekundarno za osebno komunikacijo, potem dolgo časa nič, potem pa še kak RSS feed in kakšno sliko šklocnit enkrat na mesec. Ni mi vseeno, če je "kritična varnostna luknja" na mojem telefonu nezakrpana po 6 mesecev ali več. Ali pa izvem, da pač tega updejta ne bom deležen, ker sem dal 700€ za telefon že pred letom in pol, kar pomeni da je telefon sedaj samo še za v kanto (HTC One M7 specifično, je pa res da sem ga nabavil malo preden so izdali M8, kar sploh ni pomembno zame kot stranko).

Mah iskreno sem se tako nažrl tega Androida, da ga več videti nočem. Če ne bo iOS pa bo Windows Phone, Androida pa nikoli več, ker če ne nabaviš Nexusa (tako pravijo, nimam izkušenj razen kar sem ga malo sprobal) ali rootaš (pa pa garancija) imaš v žepu špiliko za igrce igrat.


Tukaj ni problematika Androida ampak Samsung, HTC, Sony,... Nexus telefoni so redno nadgrajeni, stari in novi modeli. Se pa pojavljajo težave pri Applu, da updejti niso najbolj prilagojeni za stare telefone.

Kar se tiče rootanja je pa HTC naredil z A9 modelom dober korak. Mislim, da za sedaj samo v ZDA, ampak bootloader je odklenjen in ga lahko rootaš brez izgube garancije. Kar je dobra stvar, če bi se stvari razvijale v to smer, da kupiš samo hardware. Potem imaš pa na voljo kup distribucij, ki jih lahko naložiš.

WamPIRe- ::

Thuban je izjavil:

WamPIRe- je izjavil:

Res ne razumem telefonov za 300,400,500EUR s 16GB placa. Par minutni video v HD je prec giga...


s tem dvigneš vrednost modelom s 32 in več gb prostora. 1 človek bo morda vzel 16 gb verzijo ker je si dražjega ne more privoščiti ampak bi vseeno rad imel Iphona, 10 drugih pa bo vzelo 32 ali 64 gb verzijo za 100 ali 200 dolarjev več. Tudi če bodo zato prodali ledvico.


Ja tole je kar logično :)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

kronik ::

Glede počasnosti 4S je Apple fasal skupinsko tožbo in izgubil. Sklepam, da bo po zadnjem update zadeva delovala bolj tekoče. Ne smemo pa pozabit, da je telefon star 5 let. Mi pa še vedno brezhibno deluje 8 let stari 3g model (orginal baterija) kar je boljše od vseh prejšnjih telefonov, ki sem jih imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kronik ()

Furbo ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

 podobno s 5c

podobno s 5c



Ja to bo to, telefon ki je hitrejši od najhitrejšega androida, zate še ni dovolj hiter.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sandmodnigga ::

Thuban je izjavil:

Ni važno ali so ga namerno ali ne. Posodobitev so omogočili, kasnejšni downgrade ni bil možen. Lahko bi stestirali in ugotovili da stvar enostavno ne funkcionira in posodabljanja ne bi omogočili.

Tako pa je mnogo ljudi posodobilo in so od tega trenutka dalje imeli neuporaben telefon, ki ga je praktično nujno bilo potrebno menjati kljub temu da so še en dan prej imeli odličen telefon.

Tole z nezmoznostjo downgrejda je zavajanje.

Thuban ::

madona pa me popravi a, ne pa da se peteliniš. Me ne zanima če je zavajanje, nisem novinar. Sem samo navedel info ki so mi bile znane. Ker je to god damn forum.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

CoolBits ::

Downgrade je vedno mozen se vsaj kak mesec po upgradu, pol pa pac ne vec.

[D]emon ::

Kar nekaj verzij iOS-a ne dovoli downgrade-a razen ce telefon spravis v DFU mode. Pa se takrat ni garant.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

iKst ::

WamPIRe- je izjavil:

Res ne razumem telefonov za 300,400,500€ s 16GB placa. Par minutni video v HD je prec giga...


- Glasbe nimam na telefonu ker imam par različnih streaming servisov.
- Filmov nimam na telefonu, ker imam netflix in youtube.
- Fotke se mi syncajo v cloud takoj, ko pridem do wifi signala (ki je danes skoraj povsod). Video enako.

Za nekaj appov, sprotne fotke in mogoče kako risanko za tamalo mi pa 16gb več kot zadošča.

Sicer sem se v zadnjem času že precej navadil na 5,5 in 6" telefone, ampak tale SE zgleda zanimiv. IMHO Apple sicer dela napako, da ga prodaja za tako nizko ceno.

CoolBits ::

http://api.ineal.me/tss/status
Tukaj piše katere verzije so trenutno podpisane in jih lahko namestiš.

Trenutno je zunaj 9.3 in še vedno lahko greš nazaj na 9.2.1, če ti 9.3 ni ok...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

D3m0r4l1z3d ::

Furbo je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

 podobno s 5c

podobno s 5c



Ja to bo to, telefon ki je hitrejši od najhitrejšega androida, zate še ni dovolj hiter.

Mah, ne, itak da je super hiter, samo Comact serija od Sony ima še možnost highend hwja v manjšem ohišju, je pa res da presenetljivo malo se jih odloči za ta korak, očitno ni kaj prida s prodajo, Applu pa zna celo uspeti
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PrimozR ::

Thuban je izjavil:

flagellum je izjavil:

Tri leta star telefon bo čez tri leta še dobil posodobitev. Kateri alternativni mobilnik dobi po 6 letih še kako posodobitev?
- jaz bi se ne preveč hvalil s tem. Namreč ko je iPhone 4s, dobil posodobitve na zadnji iOS je postal tako počasen, da bi bilo bolj če bi ostal na starejšem iOSu.


Iphone 4s je bil odličen telefon. Če ga ne bi pohabili z novejšim OS, uporabniki ne bi imeli nekega dobrega razloga za nakup novejšega...razen bling bling.

D3m0r4l1z3d je izjavil:

 podobno s 5c

podobno s 5c



govoriš neumnosti. Iphone SE bo zelo zmogljiv, po spec praktični isto kot trenutni flagship, samo da bo manjši. Iphone 5cheap je bil podhranjen že ko je prišel na trg.

Boljši fotič, recimo boljši displej, hitrejši procesor, več RAMa, itd. Že 1 GB RAMa na iPhone 6 je v praksi baje kar na meji (kar se opazi s pogostim ponovnim nalaganjem aplikacij in tabov v browserju).

hojnikb je izjavil:

Mogoče pa niso namenoma pohabl, ampak je enostavno hardware prešvoh za novejši OS in fičerje.

A se kdo od PCjašov tudi pritožuje da mu dela win10 slabo na pentiumIII ?

Težko, ker uporabniki P3 večinoma živijo v preteklosti, skupaj s tem pa pride tudi Windows 98 (imaš take primerke tudi na temle forumu).

Sicer pa AFAIK Win10 na starih kištah deluje bolje, kot 8/7/Vista.

MrNighthawk je izjavil:

Tukaj ni problematika Androida ampak Samsung, HTC, Sony,... Nexus telefoni so redno nadgrajeni, stari in novi modeli. Se pa pojavljajo težave pri Applu, da updejti niso najbolj prilagojeni za stare telefone.

Kar se tiče rootanja je pa HTC naredil z A9 modelom dober korak. Mislim, da za sedaj samo v ZDA, ampak bootloader je odklenjen in ga lahko rootaš brez izgube garancije. Kar je dobra stvar, če bi se stvari razvijale v to smer, da kupiš samo hardware. Potem imaš pa na voljo kup distribucij, ki jih lahko naložiš.

Točno to je efektivno mogoče pri Nexusih (odklep bootloaderja ne izniči garancije), a se v praksi izkaže, da redne updejte dobiš samo s stock verzijo OS-a. Custom ROM-i zamujajo nekje toliko, kot veliki proizvajalci pri 1 leto starih flagshipih, vsaj če govoriš o popularnih ROMih, ki imajo za seboj spodobno stopnjo testiranja. Sicer pa testiraš ti, končni uporabnik.

Pri Applu je pa še vedno treba upoštevati, da gre za upgrade 5 in tudi več let starega telefona. Česar ne počne _nihče_ drug. Morda je končni efekt slabši, a zato ravno pri Applu ni povsem pametno posodabljati takoj, da počakaš prve odzive drugih. V vsakem primeru so ti pa dali razne (varnostne) popravke in ti omogočili nadaljnjo združljivost (kar nekaj appov zahteva minimalno verzijo iOS-a, kolega z iPhone 4 recimo ne more namestiti GoPro appa, GoPro Sessions pa praktično ni nastavljiv brez appa).

iKst je izjavil:

WamPIRe- je izjavil:

Res ne razumem telefonov za 300,400,500EUR s 16GB placa. Par minutni video v HD je prec giga...


- Glasbe nimam na telefonu ker imam par različnih streaming servisov.
- Filmov nimam na telefonu, ker imam netflix in youtube.
- Fotke se mi syncajo v cloud takoj, ko pridem do wifi signala (ki je danes skoraj povsod). Video enako.

Za nekaj appov, sprotne fotke in mogoče kako risanko za tamalo mi pa 16gb več kot zadošča.

Sicer sem se v zadnjem času že precej navadil na 5,5 in 6" telefone, ampak tale SE zgleda zanimiv. IMHO Apple sicer dela napako, da ga prodaja za tako nizko ceno.

Enako za drugi dve točki, ampak glasbo pa večinoma poslušam tam, kjer nimam niti WiFi-ja, pogosto pa tudi ne dobrega mobilnega signala. Torej streamanje odpade. Je pa prejšnji telefon imel 16 GB placa, kar je dovolj, da preživiš (pobrišeš fotke, appe, ki jih ne uporabljaš, spucaš cache, itd.), ti pa 32 GB v tej situaciji da absolutni mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Motion ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Furbo je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

 podobno s 5c

podobno s 5c



Ja to bo to, telefon ki je hitrejši od najhitrejšega androida, zate še ni dovolj hiter.

Mah, ne, itak da je super hiter, samo Comact serija od Sony ima še možnost highend hwja v manjšem ohišju, je pa res da presenetljivo malo se jih odloči za ta korak, očitno ni kaj prida s prodajo, Applu pa zna celo uspeti

Men se zdi, ko se enkrat navadiš relativno večjega zaslona (rečmo od 5 do 5.5 inčev), in pomojem se ga dokaj hitro navadiš če telefon ne uporabljaš izključno za klicanje in SMS-je, da je dosti dosti težje it nazaj na recimo 4 inčem zaslon. Čeprav se dostikrat pizdim, ko telefon (skoraj) leti potleh ko se stegujem v zgornji kot, ki ga ne dosežem, pa ni šans da bi šel nazaj na manjši zaslon. Niti na 4.5 inčni ne.
Tako se mi zdi da se ta telefon ne bo prodajal tolko zaradi manjših dimenzij, kolkor se bo ker je cenejši kot ostali iphoni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

treshold2 ::

Pri Antutu Benchmark, Iphone SE je boljši od S7. Sem gledal na enoj hrvaškoj strani (bug.hr),kje sem našel novico o tem telefonu.
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

sajmonmofo ::

normalno da je bolsi ce ima vec kot pol manjso resolucijo :D

Motion ::

treshold2 je izjavil:

Pri Antutu Benchmark, Iphone SE je boljši od S7. Sem gledal na enoj hrvaškoj strani (bug.hr),kje sem našel novico o tem telefonu.

To je tako tako. Odvisno od sistema in uporabe.
Tuki ma sigle core in multi core teste iz ArsTechice. (Sej uporabla isti SoC kit 6s?)


Kdojeto ::

Motion je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Furbo je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

 podobno s 5c

podobno s 5c



Ja to bo to, telefon ki je hitrejši od najhitrejšega androida, zate še ni dovolj hiter.

Mah, ne, itak da je super hiter, samo Comact serija od Sony ima še možnost highend hwja v manjšem ohišju, je pa res da presenetljivo malo se jih odloči za ta korak, očitno ni kaj prida s prodajo, Applu pa zna celo uspeti

Men se zdi, ko se enkrat navadiš relativno večjega zaslona (rečmo od 5 do 5.5 inčev), in pomojem se ga dokaj hitro navadiš če telefon ne uporabljaš izključno za klicanje in SMS-je, da je dosti dosti težje it nazaj na recimo 4 inčem zaslon. Čeprav se dostikrat pizdim, ko telefon (skoraj) leti potleh ko se stegujem v zgornji kot, ki ga ne dosežem, pa ni šans da bi šel nazaj na manjši zaslon. Niti na 4.5 inčni ne.
Tako se mi zdi da se ta telefon ne bo prodajal tolko zaradi manjših dimenzij, kolkor se bo ker je cenejši kot ostali iphoni.


Saj verjamem da se ga lahko navadiš, ampak recimo jaz dostikrat uporabljam telefon z eno roko, kar je že pri prehodo iz iphone 4 na 5 bil že problem za nekatere, ki imajo krajše prste... Trenutno sem res v dilemi ali bom kupil iphone SE ali pa pač pozabim na upravljanje s telefonom z eno roko in se pač privadim da ga pač vedno vzamem v obe roki in kupim 6S/7...

Dodaten problem pri iphone 6s ali celo 6s+ je pa potem še da postaja že precej nelagoden ko ga nosiš v žepu v hlačah :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kdojeto ()

Motion ::

Kdojeto je izjavil:

Motion je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Furbo je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

 podobno s 5c

podobno s 5c



Ja to bo to, telefon ki je hitrejši od najhitrejšega androida, zate še ni dovolj hiter.

Mah, ne, itak da je super hiter, samo Comact serija od Sony ima še možnost highend hwja v manjšem ohišju, je pa res da presenetljivo malo se jih odloči za ta korak, očitno ni kaj prida s prodajo, Applu pa zna celo uspeti

Men se zdi, ko se enkrat navadiš relativno večjega zaslona (rečmo od 5 do 5.5 inčev), in pomojem se ga dokaj hitro navadiš če telefon ne uporabljaš izključno za klicanje in SMS-je, da je dosti dosti težje it nazaj na recimo 4 inčem zaslon. Čeprav se dostikrat pizdim, ko telefon (skoraj) leti potleh ko se stegujem v zgornji kot, ki ga ne dosežem, pa ni šans da bi šel nazaj na manjši zaslon. Niti na 4.5 inčni ne.
Tako se mi zdi da se ta telefon ne bo prodajal tolko zaradi manjših dimenzij, kolkor se bo ker je cenejši kot ostali iphoni.


Saj verjamem da se ga lahko navadiš, ampak recimo jaz dostikrat uporabljam telefon z eno roko, kar je že pri prehodo iz iphone 4 na 5 bil že problem za nekatere, ki imajo krajše prste... Trenutno sem res v dilemi ali bom kupil iphone SE ali pa pač pozabim na upravljanje s telefonom z eno roko in se pač privadim da ga pač vedno vzamem v obe roki in kupim 6S/7...

Dodaten problem pri iphone 6s ali celo 6s+ je pa potem še da postaja že precej nelagoden ko ga nosiš v žepu v hlačah :S

Sej tud jst ga, in je doskrat že letel po tleh zaradi tega. Sam vselih ni šans da grem na manjšo velikost.
Pa ma tudi uno funkcijo kot iphoni, da ti vse pomakne na sponji del zaslos, sam kaj ko se nikol ne spomnim uporabit ko bi prišla prov.

MrNighthawk ::

PrimozR je izjavil:

Pri Applu je pa še vedno treba upoštevati, da gre za upgrade 5 in tudi več let starega telefona. Česar ne počne _nihče_ drug. Morda je končni efekt slabši, a zato ravno pri Applu ni povsem pametno posodabljati takoj, da počakaš prve odzive drugih. V vsakem primeru so ti pa dali razne (varnostne) popravke in ti omogočili nadaljnjo združljivost (kar nekaj appov zahteva minimalno verzijo iOS-a, kolega z iPhone 4 recimo ne more namestiti GoPro appa, GoPro Sessions pa praktično ni nastavljiv brez appa).


Agreed. Ampak mislim, da večino ljudi, ki še ima 5 let star telefon jim je čisto vseeno a dela sekundo hitrejše ali počasneje. V kolikor imaš Nexusa 4 še vedno obstaja opcija CyanogenMod npr. Če ti je res toliko do tega. Upam, da se bo dalo kdaj uradno zamenjat Androida tudi z delno podporo.

          ::

MrNighthawk je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Pri Applu je pa še vedno treba upoštevati, da gre za upgrade 5 in tudi več let starega telefona. Česar ne počne _nihče_ drug. Morda je končni efekt slabši, a zato ravno pri Applu ni povsem pametno posodabljati takoj, da počakaš prve odzive drugih. V vsakem primeru so ti pa dali razne (varnostne) popravke in ti omogočili nadaljnjo združljivost (kar nekaj appov zahteva minimalno verzijo iOS-a, kolega z iPhone 4 recimo ne more namestiti GoPro appa, GoPro Sessions pa praktično ni nastavljiv brez appa).


Agreed. Ampak mislim, da večino ljudi, ki še ima 5 let star telefon jim je čisto vseeno a dela sekundo hitrejše ali počasneje. V kolikor imaš Nexusa 4 še vedno obstaja opcija CyanogenMod npr. Če ti je res toliko do tega. Upam, da se bo dalo kdaj uradno zamenjat Androida tudi z delno podporo.


To, da Apple izda nov update za stare telefone še zdaleč ne pomeni, da uporabnik dobi tudi vse nove fičrje. Npr. kot eno glavnih novisti v iOS 9.3 so oglaševali funkcijo NightShift, ki naj bi ti v nočnih urah zmanjšala količino modre svetlobe in s tem blagodejno vplivala na izločanje hormonov in kakovost spanja. Pustimo ob strani dejstvo, da je vse skupaj po besedah strokovnjakov za te zadeve popolno zavajanje, ampak to možnost so dobile samo naprave s 64 bitnim procesorjem. Se pravi, da so pri Applu prilagoditev barvne palete skodirali skrajno neoptimalno ali pa zadeve namenoma nočejo vključiti v starejše naprave.

trnvpeti ::

>zadeve namenoma nočejo vključiti v starejše naprave
to ze delajo nekaj casa, pac treba je povecevat prodajo in dobicek

njyngs ::

https://www.techinasia.com/awkward-mome...

Glavno da se Crapple dela norca iz ljudi.

kronik ::

          je izjavil:


To, da Apple izda nov update za stare telefone še zdaleč ne pomeni, da uporabnik dobi tudi vse nove fičrje. Npr. kot eno glavnih novisti v iOS 9.3 so oglaševali funkcijo NightShift, ki naj bi ti v nočnih urah zmanjšala količino modre svetlobe in s tem blagodejno vplivala na izločanje hormonov in kakovost spanja. Pustimo ob strani dejstvo, da je vse skupaj po besedah strokovnjakov za te zadeve popolno zavajanje, ampak to možnost so dobile samo naprave s 64 bitnim procesorjem. Se pravi, da so pri Applu prilagoditev barvne palete skodirali skrajno neoptimalno ali pa zadeve namenoma nočejo vključiti v starejše naprave.


Ali pa backlight tega preprosto ne omogoča na starih kantah. 4S recimo dosti zadev iz ios 9 ni dobil, sicer bi verjetno postal neuporaben. Važno je, da se vse luknje in bugi popravijo, za nove funkcije boš pač nov telefon nabavil, če so ti že življenjskega pomena. Sicer pa iphone menjavaš na 3 leta ali morda 4 ker ostalo je navadno preseravanje. Čeprav po novem sistemu "staro za novo" boš očitno vsako leto dobil novega za 'drobiž'.

treshold2 ::

Sem našel ovo na 9GAG, nisem vedo toliko o Apple , ne vem je li tačno ali ne :

http://9gag.com/gag/7020076
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

[D]emon ::

9gag, stealing content since 2008.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

iKst ::

treshold2 je izjavil:

Sem našel ovo na 9GAG, nisem vedo toliko o Apple , ne vem je li tačno ali ne :

http://9gag.com/gag/7020076


Kaki kretenizmi. Jaz rabim poceni traktor, BMW pa dela premium športne limuzine. Torej, BMW sucks.

treshold2 ::

iKst je izjavil:

treshold2 je izjavil:

Sem našel ovo na 9GAG, nisem vedo toliko o Apple , ne vem je li tačno ali ne :

http://9gag.com/gag/7020076


Kaki kretenizmi. Jaz rabim poceni traktor, BMW pa dela premium športne limuzine. Torej, BMW sucks.


Morda Apple hater .
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

Mavrik ::

iKst je izjavil:

treshold2 je izjavil:

Sem našel ovo na 9GAG, nisem vedo toliko o Apple , ne vem je li tačno ali ne :

http://9gag.com/gag/7020076


Kaki kretenizmi. Jaz rabim poceni traktor, BMW pa dela premium športne limuzine. Torej, BMW sucks.


Ne vem no, meni kot lastniku kosov Apple hardwara so vse te kritike zelo na mestu. Saj ne kritizira cene in marketa, ampak predvsem zavajujoče oglaševanje in gradjo komponent tako, da jih je drago popravljati in pritisk za ciklično menjavanje delujočega hardwara.

Na letošnjem keynoteu so se celo norčevali z ljudi ki uporabljajo 5 let star hardware, kar je ena res najbolj nagravžnih stvari kar sem jih od kakšnega corpota videl v zadnjem času.
The truth is rarely pure and never simple.

iKst ::

Ah, dej no Mavrik. Poglej Macbook pro in smešne "probleme", ki jih omenja. Soldered RAM, Fused display itd. Ja, doh. Če hočeš prenosljivost in kompaktno ohišje, ki ne škripa, moraš pač zalotat ram na matično. To, da zadeva ni upgradable pač vzameš v račun, ko kupiš računalnik. Tako je pri vseh proizvajalcih, ki delajo podobno velike in zmogljive prenosnike. Če rabiš nadgradljivost pač kupiš 2kg težji in večji prenosnik.

Pa tale o "two year lifespanu" je tudi neumnost. Doma imam v uporabi več kot 5 let starega macbook proja, ki še vedno dela neprimerno boljše kot nov laptop za cca. 500€.

Ostali ranti so podobno blesavi.

Mavrik ::

Tole je glih izmišljotina vredna kritike - prav nobenega razloga ni zakaj ne bi bil RAM upgradable in ohišje ne bi "škripalo". To je lih marketinski bullshit ki si ga požrl - moderni SODIMM sloti ne dodajo prav nič profilu (kar lahko tudi vidiš na konkurenčnih ThinkPadih, ki imajo enako kvaliteto izdelave).

To da mora biti prenosnik težek, da je nadgradljiv je lih bullshit ki ti ga je Apple marketing prodal zato, da boš plačal 800EUR za menjavo plate in kupil nov laptop za 3000EUR namesto ploščice za 150EUR za RAM.

iKst je izjavil:


Pa tale o "two year lifespanu" je tudi neumnost. Doma imam v uporabi več kot 5 let starega macbook proja, ki še vedno dela neprimerno boljše kot nov laptop za cca. 500EUR.


Tvoja primerjava prenosnika za 2500EUR proti prenosniku za 500EUR je še večja neumnost. Prosim primerjaj ekvivalentne stvari. Recimo 2500EUR vredne ThinkPade in njihovo življenjsko dobo (kjer ti recimo z Linuxa ne zginejo gonilniki ko se je to zgodilo pri recimo El Capitanu za Mac Proje).

iKst je izjavil:


Ostali ranti so podobno blesavi.


Ne niti malo niso blesavi. Kar bi vedel če ne bi za vir svojih informacij uporabljal Apple marketing.

Ja, veliko kritik Appla je brezveze. Ja delajo kvaliteten hardware. Samo večino tistega seznama pa popolnoma velja in je vredno kritike. Pač biti prisiljen plačati 800EUR za popravilo prenosnika po enem letu in pol (ker jasno, Apple ne da tri leta garancije v Sloveniji) ker se ne da zamenjati RAMa ali Wifi ploščice je vredno kritiziranja.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

iKst ::

moderni SODIMM sloti ne dodajo prav nič profilu (kar lahko tudi vidiš na konkurenčnih ThinkPadih, ki imajo enako kvaliteto izdelave).


Kateri so konkurenčni ThinkPadi? X1 carbon in yoga imata zalotan ram (prav tako surface book, xps 13, zenbooki...). T460s ima pa en slot, če se ne motim, ampak je debelejši od macbooka (in 3 leta novejši).

Pa lahko se navežemo na en drug rant iz linka: Vsi omenjeni prenosniki so v podobnem cenovnem razredu.

Tvoja primerjava prenosnika za 2500EUR proti prenosniku za 500EUR je še večja neumnost. Prosim primerjaj ekvivalentne stvari. Recimo 2500EUR vredne ThinkPade in njihovo življenjsko dobo (kjer ti recimo z Linuxa ne zginejo gonilniki ko se je to zgodilo pri recimo El Capitanu za Mac Proje).


Govorim o low end macbook pro 13", ki je takrat stal 1200€, kupljen na fizično osebo, brez popustov v Big Bangu. Pač, 2 letni life span je bullshit.

Ne niti malo niso blesavi. Kar bi vedel če ne bi za vir svojih informacij uporabljal Apple marketing.


Seveda so blesavi. Bolj blesave bi težko našel. Kar ve vsak, ki uporablja common sense in ščepec kritičnega razmišljanja.

Mavrik ::

iKst je izjavil:


Seveda so blesavi. Bolj blesave bi težko našel. Kar ve vsak, ki uporablja common sense in ščepec kritičnega razmišljanja.


To da mi tu ponavljaš izjave Apple marketinga (torej podjetja, ki ji je v interesu da boš čimvečkrat kupil nepopravljiv kos hardwara) pač ni kritično razmišljanje.

iKst je izjavil:


Kateri so konkurenčni ThinkPadi? X1 carbon in yoga imata zalotan ram (prav tako surface book, xps 13, zenbooki...). T460s ima pa en slot, če se ne motim, ampak je debelejši od macbooka (in 3 leta novejši).


Določene serije Zenbookov pridejo kar lepo z dodatnimi RAM sloti in niso debelejši od Macbookov.

Sicer pa povej mi, zakaj točno braniš bogato rit v Cupertino ko dela stvari ki so direktno v nasprotju s tvojimi interesi kot uporabnik? Zakaj želiš plačevati več za Applovo strojno opremo v primerih ko to koristi samo podjetju in ne tebi?

S kod tole bizarno branjenje najbogatejšega podjetja na svetu tudi po tistem ko te direktno nateguje?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

Sicer pa povej mi, zakaj točno braniš bogato rit v Cupertino ko dela stvari ki so direktno v nasprotju s tvojimi interesi kot uporabnik? Zakaj želiš plačevati več za Applovo strojno opremo v primerih ko to koristi samo podjetju in ne tebi?

S kod tole bizarno branjenje najbogatejšega podjetja na svetu tudi po tistem ko te direktno nateguje?


svaka cast applovem marketing oddelku, ker so res profesionalci, da znajo spremenit mislenje se takim poznavalcim.

hell, se mene so skoraj ujel. sam sem potem dal v roke kalkulator pa pros/cons na kup, pa ni blo racunice za moj namen uporabe. ceprav ne zanikam da delajo odlicne stroje.

sicer pa cost cutting in planned obsolescence, nic drugega. enostavno so racunalniki postal predobri v zadnjih letih (hell, ce ne zahtevas prevec, se lahko z core2 duo prezivis bp).
to pac ni dobro za prodajo in je treba nekak zacet drugje iskat luknje.
#brezpodpisa

iKst ::

To da mi tu ponavljaš izjave Apple marketinga (torej podjetja, ki ji je v interesu da boš čimvečkrat kupil nepopravljiv kos hardwara) pač ni kritično razmišljanje.


Ne, kritično razmišljanje je to, da ne verjameš vsakemu claimu, ki ga applov marketing proizvede in se potem kot nor obešaš na to.

Določene serije Zenbookov pridejo kar lepo z dodatnimi RAM sloti in niso debelejši od Macbookov.


Ja, določene serije. Določene pa ne, kar pomeni, da očitno ni tako trivialno dodati dimm slotov.

Po tem linku bi lahko sklepal, da je Apple edini, ki nateguje uporabnike z non-upgradable sistemi, pa je v resnici velika večina ultrabookov takšnih.

Sicer pa povej mi, zakaj točno braniš bogato rit v Cupertino ko dela stvari ki so direktno v nasprotju s tvojimi interesi kot uporabnik? Zakaj želiš plačevati več za Applovo strojno opremo v primerih ko to koristi samo podjetju in ne tebi?


Malo si obrnil. Ta rit iz Cupertina je bogata, ker dela dobre stvari, ne zato, ker bi uporabnike nategovala z manjkajočimi dimm sloti.

Njihovih izdelkov, ki so v nasprotju z mojimi interesi pa pač ne kupim. Zato trenutno nimam nobenega njihovega izdelka. Pač, freedom of choice pa to, če mi ne paše, da prenosnik nima dimm slotov, ga ne kupim, ne grem jokat na 9gag z neko bedno infografiko.

Furbo ::

Kritično razmišljanje bi bilo tudi to, če ne bi našli svojega mnenja na tistem gag-nekaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iPad Pro, iPhone 6S, nove ure, WatchOS 2, iOS 9 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10632616 (21537) Furbo
»

Applove novosti: iOS 9, OS X El Capitan, Apple Music, watchOS 2, Apple Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037999 (33506) m0LN4r
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795487 (84585) amacar

Več podobnih tem