» »

Umik bankovca za 500€

Umik bankovca za 500€

««
«
1 / 8
»»

Jerry000 ::

https://www.google.si/#q=umik+500+banko...

Zanima me kako je z tem, če umaknejo in imaš ti doma še kakšnega, se to še da zamenjat? Imam sam ta bankovec (prišparan denar sem nekega dne zamenjal za ta bankovec (manj prostora zavzame kot 500 v 20, 100€). Je pametno da se to čimprej menja v manjše bankovce?

kloko ::

Če lahko menjavaš še vedno npr. tolarske bankovce, ni vrag da tega tvojega 500€ ne bi spravil v promet...

L.p., Kloko

Tody ::

V banki slovenija ti bodo ta denar še lep čas menjavali. V ostalih bankah pa vrjetno še kakih 5 let.

AC_DC ::

Brez panike, najprej morajo tak predlog sprejeti...

Jerry000 ::

Ok, potem ga bom pa še obdržal ker je bolj praktično :). Res? Tolarje še vedno jemljejo za zamenjavo? Nisem vedu tega. Pa so kaj več vredni?

Smurf ::

Jerry000 je izjavil:

Ok, potem ga bom pa še obdržal ker je bolj praktično :). Res? Tolarje še vedno jemljejo za zamenjavo? Nisem vedu tega. Pa so kaj več vredni?

Valuto razmerje je fiksno 239,nekaj zakaj bi bilo vredno vec?

Smrekar1 ::

Jerry000 je izjavil:

https://www.google.si/#q=umik+500+banko...

Zanima me kako je z tem, če umaknejo in imaš ti doma še kakšnega, se to še da zamenjat? Imam sam ta bankovec (prišparan denar sem nekega dne zamenjal za ta bankovec (manj prostora zavzame kot 500 v 20, 100€). Je pametno da se to čimprej menja v manjše bankovce?


Vsaj še kakih 20 let ga boš lahko zamenjal, vprašanje je edino kje. Najprej na katerikoli banki, kasneje samo še na centralni banki.

Furbo ::

Ne zganjaj panike, kot prvo, bodo morali zaradi inflacije kvečjemu uvesti še 1.000eur bankovec, ne pa skenslati tega.
Kot drugo pa ne verjamem, da bi nemci to dopustili.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Jerry000 ::

Furbo je izjavil:

Ne zganjaj panike, kot prvo, bodo morali zaradi inflacije kvečjemu uvesti še 1.000eur bankovec, ne pa skenslati tega.
Kot drugo pa ne verjamem, da bi nemci to dopustili.

Saj ne zganjam panike, zanima me...informativno.

Machete ::

Furbo je izjavil:

Ne zganjaj panike, kot prvo, bodo morali zaradi inflacije kvečjemu uvesti še 1.000eur bankovec, ne pa skenslati tega.
Kot drugo pa ne verjamem, da bi Albanci to dopustili.


fixed
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Furbo ::

Ne ponarejaj mojih izjav, ne glede na to, da si tako početje videl na kakem tujem forumu in se zdaj zdiš sam sebi blazno fancy.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

No, ne se razburjat, se ti opravičujem, če jemlješ to kot podtikanje besed. Šlo je zgolj za šalo, saj se tem bankovcem (+ 200 eurskemu) na ulici že dolgo 'ljudsko oz. norčavo' reče šiptarji. Je pa kot v vsaki šali kar veliko resnice v tem, pa nisem 'stereotipar'.

Jerry, ti pa ne paničari lol. Prvo, to je dolgotrajen proces, kot drugo pa tako praktično za hrambo spet ni. Tistih par mm razlike ne verjamem, da ti toliko pomeni, da ne bi imel v hiši kam dat kupčka, četudi bi jih imel po 10eur :]
Pridejo pa prav pri premikih večjih vsot od lokacije do lokacije.
Tu pa pride na svoje tudi zgornja šala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Machete je izjavil:

No, ne se razburjat, se ti opravičujem, če jemlješ to kot podtikanje besed. Šlo je zgolj za šalo, saj se tem bankovcem (+ 200 eurskemu) na ulici že dolgo 'ljudsko oz. norčavo' reče šiptarji. Je pa kot v vsaki šali kar veliko resnice v tem, pa nisem 'stereotipar'.

Jerry, ti pa ne paničari lol. Prvo, to je dolgotrajen proces, kot drugo pa tako praktično za hrambo spet ni. Tistih par mm razlike ne verjamem, da ti toliko pomeni, da ne bi imel v hiši kam dat kupčka, četudi bi jih imel po 10eur :]
Pridejo pa prav pri premikih večjih vsot od lokacije do lokacije.
Tu pa pride na svoje tudi zgornja šala.

Ne paničarim, sprašujem, ker sem prebral in me zanima. Kako praktično je pa meni, pa to seveda prepusti meni :).

Hvala za info vsem!

djabi ::

Če bo EU umaknila vso govotino, se bo na črnih trgih - pa tudi drugje - pojavila alternativna (fizična) valuta.

fosil ::

Tolarske bankovce na banki Slovenije menjavajo neomejeno dolgo, kovance pa samo še do konca leta 2016.
Tako da tudi če bi ukinil ta bankovec, bi ga lahko zamenjal še zelo dolgo, zelo verjetno celo neomejeno dolgo.
Tako je!

Miha 333 ::

Je to prvi korak k ukinitvi gotovine?

Kebo ::

Pomoje bo gotovina še zelo dolgo. Mogoče bodo omejili plačila visokih zneskov z gotovino, ampak za manjše vsote pa pomoje ne bo šla nikamor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

Glugy ::

To je korak k brisanju zavedanja. Za revne države je 500 evrski bankovec mesečna plača ali celo več. Če ta bankovec ukinš, se to zavedanje kako zelo podplačan si močno zmanjša.

Miha 333 ::

Res pa je, da ga v življenju še nisem imel v rokah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Machete ::

Ta je dokaj bosa. Američani imajo največji bankovec 100$. Raja še vedno ve, da je podplačana. Brez 500 dolarskega bankovca v obtoku. Na povprečnega prebivalca tretjega sveta, pa ta pildek tudi ne upliva kaj veliko. Še vejo ne da obstaja. Če pa že, pa vejo da obstaja tudi Ferrari za pol milijona. Ne verjamem, da bi se kaj manj zavedali kako so podplačani, če ukinemo Ferrarije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Fojbiran ::

Da bi zmanjšali kriminal in teoristične napade bodo odslej tudi trgovci lahko prodajali živila samo v pol kilogramski embalaži. Večje kličine namreč omogočajo teoristom lažje kopičenje zalog. Avtomobilski rezervarji za gorivo pa bodo 30 litrski, zato teoristi ne bodo mogli "švercati" goriva. Adijo evropska pamet.

nurmaln ::

Kebo je izjavil:

Pomoje bo gotovina še zelo dolgo. Mogoče bodo omejili plačila visokih zneskov z gotovino, ampak za manjše vsote pa pomoje ne bo šla nikamor.

To je pa že. Podjetje ne sme sprejeti plačila večjega od 5000€ v gotovini.
Po drugi strani pa nikjer ne piše da ne smejo v razmaku dve minuti izdat dva računa v višini 4999€. Tako da bolj ali manj bedarija.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

mihec87 ::

Enim se kisa...Bojo pač v kovčku nesli 100eur bankovce ali pa menjava dobrine za dobrino(praški za orožje ipd..)... Včasih se mi zdi kot da ljudje na teh položajih nimajo stika z tem kar se dogaja v rl kot da so v nekem balončku..

AC_DC ::

Potem bo največji bankovec za 200 eur.

Jerry000 ::

AC_DC je izjavil:

Potem bo največji bankovec za 200 eur.

Ne:
Glavno vodilo pri morebitnem umiku najbolj vrednega evrskega bankovca iz obtoka je argument, da bi to prispevalo k okrepitvi boja proti terorizmu in organiziranemu kriminalu, kjer so gotovinske transakcije pogoste. S tem v zvezi se pojavljajo tudi pozivi k umiku bankovca za 200 evrov.


Vir: http://www.zurnal24.si/500-evrski-banko...

:D

sodnicaN ::

odkupim za 5eur po kosu

mihec87 ::

Predlagam prehod na cente da ne bomo dvakrat zapravljali čas/denar..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

poweroff ::

mihec87 je izjavil:

Enim se kisa...Bojo pač v kovčku nesli 100eur bankovce ali pa menjava dobrine za dobrino(praški za orožje ipd..)... Včasih se mi zdi kot da ljudje na teh položajih nimajo stika z tem kar se dogaja v rl kot da so v nekem balončku..

Imajo, imajo. Že sedaj se velika večina transakcij (mislim, da nad 60%, če ima kdo točen podatek, se priporočam) izvaja negotovinsko. Poleg tega se v državah omejuje najvišje možne gotovinske transakcije (v Sloveniji so nad 5000 EUR prepovedane), še nižje pa so te omejitve za pravne osebe.

Včasih si lahko dobil plačo na roke, zdaj samo na TRR, itd.

Prištej k temu še krčenje mreže bankomatov (so pač strošek), razmah nakupovanja po spletu in avtomatskih blagajnah (vse elektronsko), uvedbo NFC za hitra mikroplačila, pa bo gotovinskega poslovanja v prihodnosti le za vzorec.

Tako kot sedaj nekateri čudaki uporabljamo GPG za šifriranje e-pošte. Saj se da, nas je pa zelo malo.
sudo poweroff

sandmodnigga ::

Furbo je izjavil:

Ne zganjaj panike, kot prvo, bodo morali zaradi inflacije kvečjemu uvesti še 1.000eur bankovec, ne pa skenslati tega.
Kot drugo pa ne verjamem, da bi nemci to dopustili.

A misliš ta isti švabisti, ki na bankomatu izdajajo bankovec za 5EUR?

Sergio ::

Poleg tega se v državah omejuje najvišje možne gotovinske transakcije (v Sloveniji so nad 5000 EUR prepovedane)


A lahko vir za tole? Tole mi je popolnoma neverjetno. Thanks.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

PandaFlow2 ::

http://www.racunovodja.com/clanki.asp?c...

Ljudem, ki se pritožujejo zakaj ti delodajalec ne more dati plače v kešu, pa samo: smo v letu 2016 :D

AC_DC ::

bambam20 ::

Miha 333 je izjavil:

Res pa je, da ga v življenju še nisem imel v rokah.



Zanimivo. nisem sploh pomislil, da obstaja nekdo, ki si ni lastil vsaj 500€.. Sam sem imel naenkrat največ 10
* 500€,

Sergio ::

Uh, hvala. Res nisem vedel za to. No ja, sej je smiselno.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Miha 333 ::

bambam20 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Res pa je, da ga v življenju še nisem imel v rokah.



Zanimivo. nisem sploh pomislil, da obstaja nekdo, ki si ni lastil vsaj 500€.. Sam sem imel naenkrat največ 10
* 500€,

Govorim za 500 EUR bankovec, so kar redkost. Seveda sem si že lastil več kot 500 € gotovine, vendar bankovca za 500 € ni bilo nikoli zraven.

bambam20 ::

Miha 333 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Res pa je, da ga v življenju še nisem imel v rokah.



Zanimivo. nisem sploh pomislil, da obstaja nekdo, ki si ni lastil vsaj 500€.. Sam sem imel naenkrat največ 10
* 500€,

Govorim za 500 EUR bankovec, so kar redkost. Seveda sem si že lastil več kot 500 € gotovine, vendar bankovca za 500 € ni bilo nikoli zraven.



Ja. To sem mislil pa narobe napisal. Meni se ne zdi nič nenavednega, da ima človek občasno v denarnici bankovec za 500€.

poweroff ::

PandaFlow2 je izjavil:

Ljudem, ki se pritožujejo zakaj ti delodajalec ne more dati plače v kešu, pa samo: smo v letu 2016 :D

Saj se ne pritožujem, samo ugotavljam, da se gotovinsko poslovanje de facto čedalje bolj omejuje. In enkrat ga ne bo več.

Stvar je pa v tem, da je gotovinsko poslovanje anonimno, elektronsko pa ne.

Skratka, prihajamo v svet, kjer bodo vse naše finančne transakcije elektronske in sledljive, kjer ne bo mogoč bank run (!), kjer imamo vsi v žepih sledilne naprave, kjer so naše komunikacije sledljive (prometni podatki), kjer je sledljiva naša socialna mreža (prometni podatki telefonije in e-pošte, socialna omrežja,...), kjer so naše naprave potagane (metapodatki fotografij, datotek,...). Skratka, o vseh se zbira čedalje več podatkov. Zaenkrat je še problem analiza, ampak tudi nismo daleč od tega, da se te zadeve analizirajo v realnem času.
sudo poweroff

SambaShare ::

Miha 333 je izjavil:

Govorim za 500 EUR bankovec, so kar redkost. Seveda sem si že lastil več kot 500 € gotovine, vendar bankovca za 500 € ni bilo nikoli zraven.

Niso neka huda redkost, samo pač gre bolj za naložbeno vrsto gotovine, ne pa nekaj kar bi nosil v trgovine. Sem pa strogo proti ukinitvi. Tisto kriminala kar baje podpirajo (kot tudi ostala gotovina) je smešno nizka cena za zasebnost in svobodo ki jo nudi gotovina.

thramos ::

poweroff je izjavil:

Skratka, prihajamo v svet, kjer bodo vse naše finančne transakcije elektronske in sledljive, kjer ne bo mogoč bank run (!),


Kjer bodo negativne obrestne mere res imele moč ...

sandmodnigga ::

Mutnih poslov ne moraš lavfat s TRRji. No lahko, samo moraš biti High-End biznismen.

Furbo ::

sandmodnigga je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ne zganjaj panike, kot prvo, bodo morali zaradi inflacije kvečjemu uvesti še 1.000eur bankovec, ne pa skenslati tega.
Kot drugo pa ne verjamem, da bi nemci to dopustili.

A misliš ta isti švabisti, ki na bankomatu izdajajo bankovec za 5EUR?


Izdajajo tudi kaj drugega, morda je bil že bolj prazen.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

[D]emon ::

Jerry000 je izjavil:

Ok, potem ga bom pa še obdržal ker je bolj praktično :). Res? Tolarje še vedno jemljejo za zamenjavo? Nisem vedu tega. Pa so kaj več vredni?


Tolarji se lahko se vedno zamenjajo, po tecaju, ki je bil v veljavi takrat, ko smo prevzeli evro, t.j. 239.640 SIT = 1 EUR
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Furbo ::

Nekateri prevaranti na bolhi jih pa odkupujejo po polovični ceni, ker kdo tega ne ve :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sandmodnigga ::

Furbo je izjavil:

sandmodnigga je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ne zganjaj panike, kot prvo, bodo morali zaradi inflacije kvečjemu uvesti še 1.000eur bankovec, ne pa skenslati tega.
Kot drugo pa ne verjamem, da bi nemci to dopustili.

A misliš ta isti švabisti, ki na bankomatu izdajajo bankovec za 5EUR?


Izdajajo tudi kaj drugega, morda je bil že bolj prazen.

Nekako je point v tem, da imajo minimalke večje od nas, na bankomatu pa dvigujejo keše za škatlo čikov. Nekaj, kar pri nas kljub manjši plači ni mogoče.

opeter ::

Kolikor razumem, hočejo dolgoročno ukinit gotovino zaradi tega, da bo večja kontrola (FURS, ipd.). Big Brother v RL!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Furbo ::

V Nemčiji se kar na veliko uporabljajo veliki bankovci.
In tudi na koncept zasebnosti dajejo precej, vsaka spodobna trgovina pridno omenja, da ti za nakupe do 15.000 ni treba kazati osebne izkaznice in te tudi nimajo za terorista, če plačuješ tako.

Ne zdaj soditi po nekem bankomatu. Fora nemških bankomatov je v tem, da če boš recimo dvignil 200€, ti bo dal pač vse vrste bankovcev, ker so pač uporabnikom prijazni. Ne pomeni to, da dajejo samo drobiž.
Samo mi smo navajani balkanskih bank, ki se jim fučka za uporabnike in vedno turijo tiste neumne dvajsetake.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

opeter ::

Furbo je izjavil:

Samo mi smo navajani balkanskih bank, ki se jim fučka za uporabnike in vedno turijo tiste neumne dvajsetake.


Res je.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

technolog ::

Glugy je izjavil:

To je korak k brisanju zavedanja. Za revne države je 500 evrski bankovec mesečna plača ali celo več. Če ta bankovec ukinš, se to zavedanje kako zelo podplačan si močno zmanjša.


Kaj, a resno to verjameš? Ne rečem, če bi ga gledal 24/7 na reklamnih panojih, ampak jaz moram priznat, da sem bankovec za 500 videl samo na televiziji.

Fojbiran ::

poweroff je izjavil:

PandaFlow2 je izjavil:

Ljudem, ki se pritožujejo zakaj ti delodajalec ne more dati plače v kešu, pa samo: smo v letu 2016 :D

Saj se ne pritožujem, samo ugotavljam, da se gotovinsko poslovanje de facto čedalje bolj omejuje. In enkrat ga ne bo več.

Stvar je pa v tem, da je gotovinsko poslovanje anonimno, elektronsko pa ne.

Skratka, prihajamo v svet, kjer bodo vse naše finančne transakcije elektronske in sledljive, kjer ne bo mogoč bank run (!), kjer imamo vsi v žepih sledilne naprave, kjer so naše komunikacije sledljive (prometni podatki), kjer je sledljiva naša socialna mreža (prometni podatki telefonije in e-pošte, socialna omrežja,...), kjer so naše naprave potagane (metapodatki fotografij, datotek,...). Skratka, o vseh se zbira čedalje več podatkov. Zaenkrat je še problem analiza, ampak tudi nismo daleč od tega, da se te zadeve analizirajo v realnem času.


Bank run bo še vedno mogoč.

Gotovina je kralj.

Bančni račun ti zaprejo v 1 2 3, omejijo ti količino dviga in se lahko samo še slikaš pred bančnim okencem.

Vse za to da raja ne more pobegniti s kešem v tretjo državo, a v JU se perejo milijoni.

A. Smith ::

poweroff je izjavil:

PandaFlow2 je izjavil:

Ljudem, ki se pritožujejo zakaj ti delodajalec ne more dati plače v kešu, pa samo: smo v letu 2016 :D

Saj se ne pritožujem, samo ugotavljam, da se gotovinsko poslovanje de facto čedalje bolj omejuje. In enkrat ga ne bo več.

Stvar je pa v tem, da je gotovinsko poslovanje anonimno, elektronsko pa ne.

Skratka, prihajamo v svet, kjer bodo vse naše finančne transakcije elektronske in sledljive, kjer ne bo mogoč bank run (!), kjer imamo vsi v žepih sledilne naprave, kjer so naše komunikacije sledljive (prometni podatki), kjer je sledljiva naša socialna mreža (prometni podatki telefonije in e-pošte, socialna omrežja,...), kjer so naše naprave potagane (metapodatki fotografij, datotek,...). Skratka, o vseh se zbira čedalje več podatkov. Zaenkrat je še problem analiza, ampak tudi nismo daleč od tega, da se te zadeve analizirajo v realnem času.


Z vsem naštetim se zelo zelo strinjam.

Dodal bom samo še en razlog, zakaj so se pojavili tako močni pritiski po ukinitvi gotovine: s tem, ko uporabnik denarja ne more več dvigniti z banke, mu le-ta zlahka cepi negativne obresti. Negativne obresti oz. ležarina pomenijo, da mora imetnik računa plačevati, da ima lahko denar na računu. Lahko ga seveda prenese na drugo banko in ležarino plačuje tam, ne more pa ga dvigniti v obliki gotovine in se ležarini dokončno izogniti. In če mislite, da negativne obresti nikjer ne obstajajo, se globoko motite.

Tako ali tako se ve, da je bančni sistem v EU v pi*di do kolen, situacija z negativnimi obrestmi to samo potrjuje.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100 EUR dvig na bankomatu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810990 (783) mihi666
»

Sodobne makroekonomske težave in vojna proti gotovinskemu denarju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15430572 (22259) A. Smith
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523123 (20208) thramos
»

Ponarejen denar

Oddelek: Loža
469679 (7299) Stari maček

Več podobnih tem