» »

Formatiranje diska

Formatiranje diska

foto15 ::

Včeraj zjutraj sem dal formatirati zunanji 5TB disk. Na njem imam naloženega cca 1,5TB. Danes pa sem si po nesreči prekinal formatiranje. Bilo je že na cca 90%. Formatiralo pa ga je 31 ur. Zanima me, če morem formatirati še enkrat vse od začetka, ali velja, če dam kar hitro formatiranje, ker mi trenutno napiše, da ga morem formatirat pred uporabo. Ta ki sem ga zdaj, je bil ta počasni format. Formatiram ga pa zato, ker ga bom vrnil nazaj v trgovino (vračilo denarja v 14 dneh), da nebi kdo kar tako z lahkoto prišel do mojih podatkov. Zanima me predvsem to, če je v teh 90% že formatiralo teh 1,5TB. Gre to po vrsti in od začetka? Ker to se mi zdi, da je zdaj formatiralo vseh 5TB. Ostalih 3,5TB ne rabi bit formatiranih.

crniangeo ::

Se enkrat ponovi vajo :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

737 ::

Formatiranje ne izbriše podatkov. Treba jih bo povoziti. To lahko storiš na roke, posnameš čez na primer filme. Lahko pa uporabiš namenski program, kot je Eraser za Windows, Killdisk s Hiren's boot Cd-ja 9.9 itd.

Riff ::

zakaj pa ne daš quick format, je prec narjeno

solatko ::

Riff - Quick format pusti podatke nedotaknjene, izbriše samo poti in vsak file recovery, brez problema povrne vse, kar je bilo na disku.
OP bi rad uničil podatke.

Lahko daš quick in upaš, da je podatke prvi format prepisal z 0 ali 1.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasno formatiranje 5TB zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
8835 (657) krneki0001
»

Po nesreči formatiran disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214675 (12113) SloBiscuit
»

Formatiranje WIN 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
101441 (1261) r3spect
»

Quick Format

Oddelek: Pomoč in nasveti
51138 (1112) Malajlo
»

Zunanji HDD v Hoferju (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20515174 (7547) pirlo

Več podobnih tem