» »

Houston, We Have A Problem! (Yugoslavian space program)

Houston, We Have A Problem! (Yugoslavian space program)

AngelOfDeath ::

Nekako ne najdem teme na to na ST-ju ?

edit: Slovnica

Starodavni ::

Dvomim, da je to resnična stvar, bolj zgleda kot kvazi-dokumentarec. Jugoslavija še za jedrski program atomskih bomb ni imela dovolj sredstev, kaj šele za odpravo v vesolje LOL.

tony1 ::

Jasno je, da gre za mockumentary. Komaj čakam, da pride v kino.

Miha 333 ::

Napoveduje se že nekaj let. Tu je star napovednik iz leta 2012. Se mi zdi, da so malo spremenili zgodbo?

Srchko ::

je kvazi-trailer za kvazi-dokumentarec :) dokumentarca samega po sebi sploh ni...

Starodavni ::

Piše da bo ta zadeva prišla maja 2016, tako da bomo čakali še malo. :) Bo vsaj zanimivo videti, kako je zmontirano in prirejeno.

včasih so kvazi-dokumentarci res zanimiv.

Izi ::

IMDb - Houston, We Have a Problem! (2016)
Zadeva bo dolga kar konkretnih uro in pol.
Žanr je Docufiction. To je mešanje dokumentarca in fikcije.

To NI Docudrama ali Mockumentary.
Docudrama je film, ki je posnet v stilu dokumentarca in samo temelji na nekih resničnih dogodkih. Mockumentary pa je tudi film posnet v dokumentarnem stilu, ki pa vse skupaj predstavi v satirični obliki ali se celo norčuje iz zadeve. Tega tukaj ne bo.
Docufiction, po drugi strani je čisti dokumentarec, ki z originalnimi arhivskimi posnetki in pričevanji dejanskih ljudi, vodi v smer nepreverljivega mita in postavlja vprašanje, Kaj pa če je vse res?

Gre se torej za Mit in ne neko izmišljotino ali celo parodijo. Mit ponavadi temelji na resničnih ali vsaj deloma resničnih dogodkih. Posnetki bodo arhivski iz vseh mogočih koncev, ki se jih sicer da razlagati na več načinov, ne bodo pa nič prirejeni ali celo ponarejeni. Enako bo z pričevanji ljudi, ki dejansko verjamejo v zadeve ki jih govorijo, seveda pa vsi vemo da ljudje verjamejo v marsikaj.

Ne glede ali boš zadevo gledal z odprto glavo ali pa si se že sedaj odločil da gre za neumno izmišljotino bo ogled zanimiv in zna postaviti kakšno zanimivo vprašanje.
Vsaj osnovne zadeve so preverljive. Jugoslavija je bila dobrih 50 let nazaj dejansko ena izmed svetovnih velesil, Tito pa praktično najbolj znan svetovni politik. Edina svetovna država, ki si je kdajkoli v zgodovini drznila reči Fack-off tako Rusom kot Amerikancem. Denarja je bilo ogromno, tajne službe v Jugi pa so bile zelo verjetno bolj napredne kot CIA ali KGB.
Vprašanje kaj se je dejansko dogajalo v političnem zakulisji, da ne omenjamo ogromnih skrivnih dvoran, ki se raztezajo kilometre globoko v Bosanske in Srbske gore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Nikec3 ::

Tisti trailer iz leta 2012 jew bil veliko bolj zabaven. Sicer pa, prvi komentar na youtubeu:

While Russians send dogs to space as a test, Yugoslavs send Americans :) ...

8-):))
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

jest10 ::

Edina svetovna država, ki si je kdajkoli v zgodovini drznila reči Fack-off tako Rusom kot Amerikancem.

In od obeh prejemala denarno pomoč:))

Gre se torej za Mit in ne neko izmišljotino ali celo parodijo.

????
Če tlačno obleko iz miga 21 predstavljajo kot zadevo za v vesolje, je to izmišljotina. Itd.

oo7 ::

Na Tribeci svetovna premiera filma Houston, imamo problem!

Igrano-dokumentarni film režiserja Žige Virca Houston, imamo problem!, ki raziskuje mit o domnevnem ameriškem nakupu tajnega jugoslovanskega vesoljskega programa v zgodnjih 60. letih preteklega stoletja, vrednem več milijard dolarjev, bo danes doživel svetovno premiero na ameriškem filmskem festivalu Tribeca.

Na tem newyorškem festivalu, ki so ga ustanovili Robert De Niro, Craig Hatkoff in Jane Rosenthal, bodo letos prikazali več kot sto filmov. Houston, imamo problem! je uvrščen v uradni program festivala - izbran pa je bil med 6.626 prijavljenimi filmi z vsega sveta.

http://www.rtvslo.si/kultura/film/na-tr...

tony1 ::

Jap, od 5. maja v Slo kinih :-)

Heavy ::

Daleč je Žiga prišel od Tine Strela :)
#TeamFelix

BlaY0 ::

jest10 je izjavil:


Če tlačno obleko iz miga 21 predstavljajo kot zadevo za v vesolje, je to izmišljotina. Itd.

Kakšno leto nazaj sem malo prebiral tale forum. Na njem se pojavlja par zanimivih ljudi, ki so bili v tistem času tam zaposleni kot letalski tehniki v TOC-u... nihče ne ve nič o obstoju takšnega programa.

krneki0001 ::

BlaY0
Željava je bilo letališče, ne proizvodnja.



Recimo zelo malo ljudi ve kako je iskra delovala. Morali so recimo za vojsko narest 200.000 postaj RUP 20, RUP 12 in RUP 3. Kar je ostalo materialov so pa njihovi "znalci" malo pobrskali po vezjih, kaj bi lahko iz preostanka naredili. In dobili smo 2 različna radia Planica in Slavica. Oba mi še danes delujeta brez problemov, pa sta stara preko 40 let.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

krneki0001 je izjavil:

BlaY0
Željava je bilo letališče, ne proizvodnja...

Sem mislil da boš napisal kaj novega... v dokumentarcu se ta baza pojavlja v povezavi z tajnim vesoljskim programom, ki ga nikoli ni bilo.

krneki0001 ::

Tam notri niso nič razvijali, to sem hotel povedat. To je bila vojašnica in letališče v enem ogromnem podzemnem bunkerju.

Če so kaj razvijali, so razvijali v posebnih programih po fabrikah, recimo iskra je imela tak poseben program, kjer so optiko za tanke izdelovali. Če se kdo spomni afere, ko so dobili ladjo, ki je v iran vozila slovenske namerilne naprave za T72.

kow ::

Zabaven "dokumentarec". Reziser se dela norca iz ljudi kot je Izi, ti pa tudi ob ogledu ne zastekajo. Priceless.

AngelOfDeath ::

Glede na to da je bila na HBO, je kdo gledal ?

Mislite da je resnica.... ?
edit: Slovnica

leiito ::

AngelOfDeath je izjavil:

Glede na to da je bila na HBO, je kdo gledal ?

Mislite da je resnica.... ?


To resno?

oo7 ::

Ah sem ujel ravno konec na HBO potem pa nisem gledal.

Bo pa spet na HBO 11.10.2016 ob 17.30 :)

scipascapa ::

danes pogledal.

čuhalev ::

Jaz pa včeraj.

Izi ::

Hmm, nekam hudo dobre ocene dobiva ta film.
http://www.imdb.com/title/tt5518022/
Trenutno je na 8,3. Očitno ga bom moral res pogledat.

slodreamer ::

kr zanimiv film, pač malo z rezervo treba vzet, mene edino žižek vmes moti, ker me pač moti :D

          ::

AngelOfDeath je izjavil:

Glede na to da je bila na HBO, je kdo gledal ?

Mislite da je resnica.... ?


Najverjetneje je precej od tega res.

maco-maco ::

Mi je bil všeč tale film.

Zgodovinska izhodišča
Kaj?

Assass1n ::

Sem gledal, jaz vrjamem.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Machete ::

Glede na hype sem pričakoval vsaj resen mockumentari, pa niti to ni. Še trolanje je preveč prozorno in plehko.
Še prikrit bulšit je tako očiten, da izpade bedno vse skupaj.
Tisti, ki pa verjame karkoli od povedanega/prikazanega, pa naj se malo zamisli :)
Čudež je, da so migi sploh leteli, kaj šele kaj drugega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

leiito ::

Izi je izjavil:

Hmm, nekam hudo dobre ocene dobiva ta film.
http://www.imdb.com/title/tt5518022/
Trenutno je na 8,3. Očitno ga bom moral res pogledat.


Ocene na imdb gre včasih vzet z rezervo. Indijski filmi npr. majo vsi vsaj 8, tud največji low budget pofl, ker so Indijci pogosto nekritično patriotski in umetno nabijajo ocene svojih filmov. In niso edini.

Machete ::

Ja, plus 670 glasov, kar je nič. To so ravno vsi žlahtovci vpletenih, bivši sošolci in investitorji v projekt.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Izi ::

Končno sem pogledal in moram reči, da je zelo v redu narejeno. Nekajkrat sem skoraj umrl od smeha.

Ameriški znanstveniki bi radi preučili prašiča, ki je preživel potovanje v stratosfero, ampak naši so ga že spekli na žaru in pojedli :))
Pa svetovna blamaža, ki smo si jo skuhali s projektom Yugo Amerika je narejena da dol padeš. Na žalost je ta del popolnoma resničen :D
Žižek, ki ga je običajno res bolj težko poslušati, se mi pa zdi, da tukaj prav paše notri.

Fora je, da so ključni politični dogodki vsi resnični samo razlogi so tako izkrivljeni, da je vse skupaj parodija na zgodbo o Jugoslaviji. Jugoslavija je takrat res dobila velikanske vsote denarja od ZDA, samo razlogi so bili drugi. Pavić, skupaj z ostalimi Jugo inženirji, ki naj bi bili poslani v Ameriko so pa izmišljeni skupaj s celotnim vesoljskim programom seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Ales ::

Ena od boljših slovenskih filmskih stvaritev, zelo prijetno sem presenečen. Ocena na IMDB je popolnoma zaslužena.

PARTyZAN ::

Pogledal, ena redkih vsebin kjer sem zraven zaspal. Preveč ste hypal.

Nikec3 ::

Pogledal. Meh, nič posebnega, če je to res najboljši naš film leta, potem smo pa res slabi.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

čuhalev ::

Pozabljate, da je najpomembnejše razmerje med kvaliteto in vloženim denarjem. Če imaš milijone, boš itak naredil dobrega, kaj pa če ga nimaš?

Prelivi videoposnetkov so mi odlični. Pa celo ,,Tine Strela" je viden v nekaterih kadrih. :)) Res pa je, da je film za vsaj kakšnih deset minut nategnjen.

leiito ::

čuhalev je izjavil:

Pozabljate, da je najpomembnejše razmerje med kvaliteto in vloženim denarjem. Če imaš milijone, boš itak naredil dobrega, kaj pa če ga nimaš?

Prelivi videoposnetkov so mi odlični. Pa celo ,,Tine Strela" je viden v nekaterih kadrih. :)) Res pa je, da je film za vsaj kakšnih deset minut nategnjen.


Da milijoni garantirajo dober film, ni ravno res, ne manjka mega budget poflov, kaj šele milijonskih. In obratno.

Zdi se Houston večina tu gleda s stališča resničnosti, sem pogooglu in lažejo, ergo film je slab. Da je morala večina čekirat, kako je dejansko blo z jugo vesoljskim programom, govori filmu v prid, valjda ni bil namen producentov zavajat javnost. Avtorju Houstona gre priznati tudi solidno montažo in domiselnost pri promociji.

Po svoje je kriivčno, da je naš sistem financiranja kulture sistem tak kot je, da nam prek davkov vzamejo denar, da se financira umetnost, kakršna bi nam po mnenju države morala biti všeč, če hočemo gledati to, kar nam je dejansko všeč, moramo pa s svojim denarjem. Še večja je škoda za umetnike same, ker dobivajo denar režimski kulturniki s kao avantgardnimi inštalacijami in performansi, super talent a la Mitja Okorn pa ni bil dovolj dober.

Nikec3 ::

Vseeno mi je za financiranje. Med gledanjem filma niti v enem trenutku nisem imel neke želje, da bi ga gledal dalje. Se pa zdržal do konca in lahko zdaj ocenim kako se mi je zdelo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Ta dokumentarec je danes ob 20.05 uri na Slo 1 če še kdo ni gledal.

Unknown_001 ::

Lari fari space program.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

lonz ::

Ne pozabit, da je to mocumentary, kjer se Michael Manske (speaker na radio SI) pretvarja da je zgodovinar in kjer je eden glavnih komentatorjev Slavoj Žižek...
...arrrrrr, shiver me timbers...

zavajon ::

leiito je izjavil:

Zdi se Houston večina tu gleda s stališča resničnosti, sem pogooglu in lažejo, ergo film je slab. Da je morala večina čekirat, kako je dejansko blo z jugo vesoljskim programom, govori filmu v prid, valjda ni bil namen producentov zavajat javnost.

Žal ne morem nikakor razumeti, kaj se nekaterim mota po ganglijih, da vidijo v tem filmu resničnost. Pa saj že Žižek na začetku razloži, kako je s tem.
Vsekakor pa je priporočljivo ob ogledu vseh dokumentarcev na Discoveriju in podobnih pomisliti na ta film. Saj se še spomnimo tistega dokumentarca o predoru Markovec. ;)

Okapi ::

Unknown_001 je izjavil:

Lari fari space program.

Ne štekaš, ne?;((

Unknown_001 ::

Okapi je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Lari fari space program.

Ne štekaš, ne?;((


Nisam gledo al osuđujem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

opeter ::

Super je sestavljen. Predvsem pa sam nivo, brez težav se lahko primerja z zahodno produkcijo!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

globoko grlo ::

ja, + za produkcijo in idejo :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HBO ali Netflix

Oddelek: Loža
339890 (2834) predi
»

[HBO] WATCHMEN 2019 (Season 1)

Oddelek: Sedem umetnosti
282721 (1395) oo7
»

VAXXED in kontroverzija , ki obdaja film

Oddelek: Loža
466909 (3108) grex
»

Yugoslavian space program (trailer novega filma) (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5115984 (13272) Matako
»

Spartacus na Kanalu A

Oddelek: Sedem umetnosti
245162 (4305) TheHusky

Več podobnih tem