» »

pomoč glede računalnika

pomoč glede računalnika

Gutjerez ::

Ker sem dobil en računalnik češ da če ga kdo rabi ga naj ima.

Gre za pentium D procesor 3.0
ima not grafično nvidia quadro
ima 2gb ddr2 rama
ter 160 GB disk

ko sem priklopil na monitor in v biosu preverjo specifikacije sem opazil da že v biosu ko se pomikam po jezičkih na nek način šteka. ne dela tekoče.
jutri bom naložil gor windows 7 da bom videl kaj in kako bo.

od vas pa želim sedaj izvedeti kje bi lahko bil problem. ker kot vem v biosu more vedno delati premikanje tekoče. tu pa če se pomikam desno in 5x hitro pritisnem tipko desno pol še 2 sekundi gledam kako se pomika v desno.
gre za kaj hujšega da nebom za bv nalago gor win.

nekomu se bo zdelo to vprašanje čudno. a jaz vprašam zato ker me pač zanima. Če bi vedel nebi vprašal. Lp
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

FX6300B ::

nikar ne nalagaj windows 7 oz katerikolih windowsev ker ti bo štekalo, raje naloži kak lubuntu, xubuntu ki ni zahteven...
May the force be with you!

solatko ::

Najprej preglej kondenzatorje, če ti šteka že v bios-u, so lahko krivec.
Ven vzemi tudi Ram-e jih očisto (konektorje z radirko, ležišča spihaj).
Zamenjaj tudi termalno pasto, saj je glede na strost mašine, pod hladilnikom, samo še prah od paste.
Delo krepa človeka

Gutjerez ::

Kolega ima nek starejši racunalnik in je tega dobil z neke firme kjer so ga imeli za obdelovanje podatkov ter risanje nacrtov. In je ta vseeno novejsi od njegovega. In ce bo dober zeli imeti gor nalozen ali xp aliwin 7. Da bo lahko njegova hcerka gledala risanke na youtube. Zatosem prvo vpraso. Ima dvojne ddr2 rame. 2gb in 2x 512. Probal bom vsakega posebej. Tudi termalno pasto na novo namazen. Ventilator na graficni je malce glasen ampak ni spet tak problem. Torej dokler bo bios steko se mi sploh ne splaca nalagat windowsow? Ce je tako pol vem da nekaj ni vredu. Popoldan lahko poslikam in se prilozim slike in podrobne specifikacije.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

MIHAc27 ::

Kaki stari računalniki ima včasih tudi počasnejši bios.... brez veze se pretirano sekirati, dokler vsaj ne poskusiš naložit OS.

Kar se Windows 7 tiče... če stakneš še kak Gb rama ali dva, bo mogoče celo kolikor toliko zadovoljivo delalo. Xp bi delal super ampak je čedalje manj podprt. Kot je, pa bo po dveh ali treh zavihkih PC že zelo počasen.

Gutjerez ::

Pozdrav

Sedaj sem očistil rame in vsakega posebej probo dat not. Prav tako sem očistil in na novo namazal termalno pasto.
Konektorji niso napihnjeni.

A v biosu še vedno enako. Dela vse. ko se pomikam po 5 jezičkih v bioso. in zelo hitro 4x pritisnem desno. pol ima malo zamika. kako sekundo.
Sedaj probam naložit win da widim kako se bo odzival.

Prilagam slike









]


ta ventilator na grafični je glasen. A tak je bil že v začetku. Da dela pod velikimi obrati. To se menda da zmanjšati.


če ima kdo kak nasvet so dobrodošli.

P.s. je sploh ta komplet kaj vreden? in to bi naj bilo koliko?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gutjerez ()

huek111 ::

Sicer ne vem točno, ampak na eni sliki kaže 2gb rama, na eni pa 512 mb! Če se motim naj me kdo popravi!
Če so rami zanič, potem ni čudno da šteka!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

Gutjerez ::

to sem vsakega posebej probavo in pri vseh je bilo v biosu enako. sedaj so not 2gb + 2x512
win xp delo vse normalno.
nato win7 tudi vse tekoče in hitro. ko pa je računalnik preverjo za posodobitve pa je pc postal zelo zelo počasen.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

lovro535v2 ::

Sam imam na laptopu pentium single core 2.1ghz 2gb rama in intel hd grafiko in windows 7 dela čisto solidno za tak računalnik. tako da bi na tem računalniku, ki ga ima OP moral tudi delovati.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Riff ::

če se ne dela nič takega na tem računalniku kot pa gleda youtube, sključi vse posodobitve pa bo delovalo mnogo hitrje, če pa gor daš en soliden antivirus pa en bo škodilo ( Avast, AVG oba sta free)

solatko ::

8-ica in 10-ka sta po resursih, ki jih porabita za svoje delovanje, veliko primernejša za podhranjene sisteme, kot 7-ica.
Delo krepa človeka

Compufreek ::

1. tole mi deluje kot kakšen dell ali HP workstation
2. ni kaj prida vredno (stare quadro grafične se ironično prodajajo za nizko ceno )
3. tako kot je nekdo že napisal bi se win 10 bolje odzival ampak mislim da bi bilo zanemarljivo

anko ::

Misliš, da je Dell ali HP? Glede na to, da ima LC Power napajalnik?

@OP - dodaten RAM + SSD za sistemski disk, če sredstva dovolijo, pa bo čisto dovolj odzivno.

solatko ::

To sprašuje za doma sestavljen build.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

krneki0001 ::

Tole je vredno z grafiko skupaj 30EUR. To so 15 let stara jajca.

Boljše mašine sem že šenkaval. Nazadnje 2x xeon 3.06GHZ, 3GB ECC rama v original HP-jevem ohišju in matrox grafiko notri.

Zgodovina sprememb…

Gutjerez ::

torej je boljše da se ta pc šenka nekomu ki ga ne rabi kot da ga sosed uporablja za risanke?
mislim nevem.... drugič sploh nebom uporabljo slo-tech. ker so nekateri tako pametni da glava boli.
ali ti rečejo da uporabi google (kao da ga nisem čeprav ga sem. ampak tam je fok še 3x bolj primitiven).... pol da je to krš da ni vredno niti 30e itd
boljše da pc za 30€ stoji pri nekomu ki ga potrebuje oz si ga ne more privoščit boljšega kot da se ga podari nekomu wtf ki ga ne potrebuje? hvala določenim za info in hvala določenim za prazen nič. to je pač obljubljena slovenija in fovšija
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

krneki0001 ::

A bodo risanke sploh tekoče laufale na tem računalniku?

Imam CoreDuo prenosnik star nekje 9 let, ki bo v prihodnjih dneh prodajan za nekje 30 do 40€, pa iz prve roke povem da mkv ne laufa normalno, 720p avi pa šteka in vidiš vsak trideseti frejm.
Je pa to prenosnik Lenovo Thinkpad R61i (Coreduo T2330 (dualcore 1.6GHz), 3GB ram DDR2, 160GB WD disk, intel mobile 965 grafika in z resolucijo 1280x800 na mislim da 15" monitorju)

solatko ::

witboy007 - Boljše, delujoče stroje dobiš pri Swedati (verjetno kje drugje še ceneje) od 40€ naprej (pa še zglihat se da kej) in ti pričakuješ ne vem kakšne rešitve.
Če tako stara zadeva ne deluje, že v bios-u tekoče, je vsak predlog odveč - odpad.

Lahko je karkoli, tudi kompatabilnost napajalnika, ki je v tem kompu dodan naknadno.

Zadeva ni uporabna niti za rezervne dele, saj tako starih zadev nihče več ne popravlja. Če bi bil vsaj dvojederni procesor, potem še nekako.

Malo se umiri in daj sosedu dobrohoten predlog, da naj se s tem odpadom ne ukvarja, saj je škoda živcev, ko bo lahko šel na kavo in k mesarju, pa se sistem še ne bo postavil.

Čemu užaljenost in slaba volja, stvarem pač poteče čas uporabe, ne glede na to, kako je bila stvar super ob nakupu, pred toliko leti.
Delo krepa človeka

pixelzgaming ::

Sej pa je napisal da se bo gledal youtube. Za risanke je 360-480p za otroke preko dovolj, kar bi moralo delat tud na tej starini.
Če je potrebno dat gor windowse bi verjetno dal Tiny7 (Verzija windows 7, ki ima izklopljene vse nepotrebne servise in druge bonbončke). Sicer pa glede na to da bo uporabljeno za gledane youtube bi linux tud lahko bil. Probaš pač kako dela, če dela. Vstran se še vedno lahko da.
Glede biosa nevem kaj bi lahko bilo, bi pa poskusil naložit sistem, da bi videl če to deluje. Lahko da je kak bug ali pa nekompatibilnost česa.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

krneki0001 ::

Dva zavihka youtuba, pa bo mašina počepnila. Danes je vsak atom procesor boljši od pentiuma D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19924914 (7671) hojnikb
»

Namestitev procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
171789 (1393) Grizzly
»

Temperature v računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
375435 (3039) barocco
»

Starejši PC, čudno, počasno delovanje.

Oddelek: Strojna oprema
261680 (1288) billy
»

4.00 GB ram (1.99 usable)

Oddelek: Pomoč in nasveti
331691 (1057) dadooo

Več podobnih tem