» »

Čuden virus

Čuden virus

bizgech ::

Prijatelj poroča o nekakšnem čudnem virusu, ki naj bi mu sam objavljal ali prikazoval neke posnetke na facebooku. Jaz sicer ne uporabljam facebooka in zato ne vem kako te stvari delujejo, ampak prepričan sem, da ima virus nekje na računalniku in na njegovi časovnici (ali kako se že reče) prikazuje te posnetke. On pa vztraja, da virusa na računalniku ni, ker antivirus ni našel ničesar in drugače računalnik dela v redu.

Ima še kdo take probleme? Jaz preprosto ne razumem, si ne predstavljam, kako bi dobil virus na facebooku... če je res virus, potem je na računalniku.

flyby ::

V FB se lahko vpiše tudi Noriaki iz Japonske, če ima njegove podatke za prijavo. Naj preveri zgodovino prijav. Preveri računalnik tudi z drugim antivirusom.

Rias Gremory ::

0. Naj naredi backup najbolj pomembnih datotek, preventiva bolje kot kurativa.
1. Naj naredi screenshot ene par primerov in ti jih pošlje, ti cenzuriraj občutljive podatek in prilepi slike sem. Mogoče bomo lažje ugotovili za kaj gre.
2. Naredi to kar je flyby rekel. Noben antivirus ni 100% siguren tako kot kondom ni 100%.
3. https://www.facebook.com/notes/port-gra...
4. Mogoče nesnaga na pametnem telefonu/tablici?

EDIT: Naj preveri katere razširitve ima nameščene v brskalniku, tebi posreduje ime tistih ki jih ne pozna (v primeru da mu jih ne uspe odstraniti bomo vedeli s čem imamo opravka) in jih odstrani.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

bizgech ::

Zdaj razmišljam ali misli na dejansko objavljanje ali samo na prikazovanje. Namreč meni so se kar dolgo časa prikazovali razni oglasi in igre na srečo (na katerikoli strani sem bil), odpirali novi zavihki itd. Tudi če sem odstranil kak vtičnik, se je čez nekaj dni sam pojavil. Drugače pa lahko rečem, da je računalnik delal kot nov (razen teh oglasov seveda).

Tega se nisem mogel znebiti drugače kot s formatiranjem. Antivirus je bila samo nekakšna začasna rešitev. Čeprav sem obiskoval samo znane (varne!) strani sem že nekaj dni po domnevni odstranitvi virusa dobil neke nove vtičnike in ne vem kaj.

SeMiNeSanja ::

bizgech je izjavil:

Zdaj razmišljam ali misli na dejansko objavljanje ali samo na prikazovanje. Namreč meni so se kar dolgo časa prikazovali razni oglasi in igre na srečo (na katerikoli strani sem bil), odpirali novi zavihki itd. Tudi če sem odstranil kak vtičnik, se je čez nekaj dni sam pojavil. Drugače pa lahko rečem, da je računalnik delal kot nov (razen teh oglasov seveda).

Tega se nisem mogel znebiti drugače kot s formatiranjem. Antivirus je bila samo nekakšna začasna rešitev. Čeprav sem obiskoval samo znane (varne!) strani sem že nekaj dni po domnevni odstranitvi virusa dobil neke nove vtičnike in ne vem kaj.

Kar se tvojih težav tiče, jih lahko veliko preprečiš, če imaš sistem posodobljen (ne samo Windows, ampak tudi brskalnik, flash,....).
Kot izredno koristnega se je meni izkazal tudi Spybot S&D s svojo 'Immunize' funkcijo, ki kar precej teh nadlog onemogoči, še predenj se lahko naselijo na tvoj sistem.

Rias Gremory ::

Vsem, ki imate naložen brskalnik močno priporočam namestitev uBlock Origin(na voljo za Chrome in Firefox).
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Rias Gremory je izjavil:

Vsem, ki imate naložen brskalnik...

Haha :D S to izjavo pa si me nasmejal. Dvomim da kdo nima naloženega brskalnika :D

PS: nimam nič proti tvojemu postu, sem se pa lepo nasmejal, da ne bo pomote.

Mare2 ::

Na FB je priporočljivo nastaviti, da če te nekdo označi, naj se to objavi na mojem zidu le z mojo odobritvijo. Pomaga.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mozilla Firefox (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
25635620 (10087) kow
»

Tabhomepage.com - prosim za vaše mnenje

Oddelek: Izdelava spletišč
153480 (2653) csrf
»

Qihoo 360 antivirus sedaj tudi v angleščini! (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
6914217 (11490) RejZoR
»

Nadležno pojavno okno, ki ga ne morem zbrisati

Oddelek: Pomoč in nasveti
122776 (2313) Seljak
»

Namestitev vtičnika na Google Chrome

Oddelek: Pomoč in nasveti
96096 (6040) Shankana

Več podobnih tem