» »

Identificiranje portov (COM)

Identificiranje portov (COM)

matey18 ::

Torej mam sledečo težavo. Imam starejši računalnik ki je kišta in monitor z tochsreenom v enem. Uporablja se v kafiču za izdajanje računov na njem pa teče win xp sp3. Torej po uvedbi davčne blagajne je blo treba zadevo povezat na internet in posodobit na sp3. Tukaj vse Ok. Ker Win update ne deluje več smo uporabili enega od driver update programov za posodobitev zastarelih gonilnikov kjer pa se je zgodilo da po updatu ne deluje več touchsreen! Probal sem naložit program Elo Touch Solutions ki je namenjen kalibriranju ekrana pa imam problem pri instalaciji kjer imam na izbiro več Portov COM (4). Kako identificiram na katerem portu je priklopljen monitor???

Aja probal sem tudi povrnit windowse v stanje pred updetom gonilnikov pa je zadeva ista z miško se dela vse normalno tuchsreen je pa nekalibriran in pritisneš na eno stvar klikne pa nekam čisto drugam. Je še kak drug novejši program namenjen temu??

OvCa77 ::

Poglej v device manager
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

matey18 ::

Sem pa je isto piše samo COM 1 do COM 4 nič pa kaj je kaj. Kaj bi bilo če bi šel na blef recimo da instaliram na COM 1 pa da ni prav kaj se lahko zgodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matey18 ()

Frenckie ::

Pojdi na spletno stran proizvajalca računalnika, pa poišči pravi gonilnik za XP.
Imel tak blagajniški računalnik Shuttle X50V2 in mu usposobil touchscreen na Win 7 in 8,1 (64bit).
Uporabil starejši gonilnik od XP/Viste. Sedaj pa deluje normalno tudi na Win 10 - pri nadgradnji je Windows sam poiskal gonilnik. Tako, da ni bilo problema skalibrirati zaslon.

tony1 ::

matey18 je izjavil:

Sem pa je isto piše samo COM 1 do COM 4 nič pa kaj je kaj. Kaj bi bilo če bi šel na blef recimo da instaliram na COM 1 pa da ni prav kaj se lahko zgodi.


Nič strašnega se ne bo zgodilo, le tipkanje po touchscreenu ne bo delovalo. Pač boš max. 4x inštaliral in odinštaliral driverje...

jat2406 ::

Ker touch dela, domnevam da so driverji še vedno inštalirani.
Če je to ELO driver, potem bi moral najti v nadzorni plošči ikono ELO, kjer imaš tudi kalibracijo.
Še vprašanje.
Je touch panel res na COM ali pa je mogoče USB?
Zadnja ELO driver inštalacija vpraša najprej USB ali COM driver.

Če so ELO driverji že inštalirani, potem moraš ime


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z modemom in faxom

Oddelek: Pomoč in nasveti
5862 (818) peter1977
»

Modem motorola

Oddelek: Pomoč in nasveti
422815 (2195) joco
»

PC ne zazna internega modema

Oddelek: Strojna oprema
91030 (928) Scooby
»

Motorola 56k PCI se mi zelo slabo connecta (cca. 19Kbps)

Oddelek: Pomoč in nasveti
91072 (907) minimetro
»

modem in com

Oddelek: Pomoč in nasveti
71168 (1062) eomer

Več podobnih tem