» »

Pregrevanje RAM-ov

Pregrevanje RAM-ov

|ke ::

Živjo

Prenosnik HP 6715b sem nadgradil z novimi rami. Prej sem imel notri 2x1GB 667 mHz, sedaj pa sem zamenjal z 2 x 2GB 800 mHz. Ob enem sem računalnik formatiral ter na novo namestil OS. Računalnik je bil odprt kake dobre pol ure nato se je ugasnil. Nakar ugotvim, da so rami izredno vroči, enako tudi procesor in hladilnik (najbrž posledica segrevanja ram-a?). Ko se je malo shladil sem vstavil stare rame in je zadeva delovala povsem normalno.

Višja frekvenca ter nova kapaciteta nebi smela biti problem ker naj bi računalnik to podpiral. Sem pa prebiral malo tuje forume kjer omenjajo nadgradnjo biosa. Je res možno težava v tem? Trenutno imam res povsem prvi bios ki je prišel z računalnikom...

Kakšen nasvet kako bi rešil zadevo?

LP
Ike

AC_DC ::

Lol, pregreva se ti hladilni sistem, zato se ugaša.
V google napiši "hp 6715b ov", prvo kar ponudi za dokončanje besede je "overheating".

|ke ::

že, ampak pregreva se zaradi ramov..
Ike

hojnikb ::

inštaliraj nov bios, namaži nanovo pasto in dodaj nazaj nove rame...
#brezpodpisa

opeter ::

Zaradi RAM-ov? Dotični HP ima katastrofalno rešeno odvajanje toplote ... to je problem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Sami ::

RAM-i 99,99999999% niso problem, mama ima isti prenosnik v katerega sem vtaknil 2X2GB DDR2 800Mhz, deluje pa seveda na 667Mhz.

Vsekakor preveri hladilni sistem (cooler, rebra in pasto) pa seveda zadnji BIOS.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

lovro535v2 ::

Rami se ne morejo pregrevati tako kot cpu ali gpu med delovanjem se lahko segrejejo kaj več pa ne pregreva se ti cpu.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Sami ::

Si preveril temperature?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Silvo ::

opeter je izjavil:

Zaradi RAM-ov? Dotični HP ima katastrofalno rešeno odvajanje toplote ... to je problem.

Ravno ta model je tehnično eden boljših tistega časa z zelo robustnim ohišjem.
Verjetno zaradi tega sploh še deluje danes po cca 10 letih odkar je prišel na police trgovin.
Pregrevanje je posledica vročih AMD procesorjev takratne generacije in veliko prahu v hladilnem sistemu,ki
verjetno v teh letih še ni bil očiščen:)
Tukaj so nazorne slike,zakaj se pregreva in kako se očisti zadevo:
 hp

hp



http://www.net-isle.com/blog/hardware/c...
Silvo

BorutK-73 ::

Ste vsi spregledal to?:

|ke je izjavil:

Ko se je malo shladil sem vstavil stare rame in je zadeva delovala povsem normalno.


V biosu nastavi rame na 667MHz, če je sploh možno.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

a) spucaj hladilnik procesorja in namaži pasto (nujno)
b) če je vse delovalo več dni skupaj s starimi rami (tudi ob zelo procesorsko intenzivnih obremenitvah), poskusi z nadgradnjo BIOSa

Ampak po mojem ni težava v RAMu pač pa v pregrevanju... Tale laptop sem nekoč tudi narobe sestavil (nisem priklopil napajanja ventilatorja), pa je deloval normalno več dni - inštaliral sem winse in šele pri inštalaciji ta zadnjih driverjev se je vsakič znova ugašal. Ko sem vštekal ventilator, je šele šla čez inštalacija vseh driverjev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik - mudi se z nakupom

Oddelek: Kaj kupiti
181877 (1371) stojko1
»

izbor komponent prenosnika glede na namen uporabe

Oddelek: Kaj kupiti
71272 (1272) Cveto
»

HP 6710b ali 6715b? - linux

Oddelek: Kaj kupiti
102209 (1981) jype
»

Katerega od 4ih prenosnikov kupit???

Oddelek: Kaj kupiti
272399 (1928) klinker
»

HP 6715b sempron ali turion ?

Oddelek: Kaj kupiti
51614 (1488) trademark

Več podobnih tem