» »

prenosnik - mudi se z nakupom

prenosnik - mudi se z nakupom

jerriho ::

Zaradi nepredvidljivega dogodka moram čim prej nabaviti nov prenosnik.

Po dokaj temeljitem sobotnem raziskovanju po svetovnem spletu se je kot kaže mojim zahtevam – tako glede 'vsebine' kot tudi ugodnosti cene - še najbolj približal tale:

HP Compaq 6735b (NA739ES BIZ)

cena: 749,00€

Procesor: AMD Turion X2 Dual Core RM-70 2.0GHz 2x512kB L2 predpomnilnika
AMD M780G nabor vezja
Int.grafična ATI Radeon HD3200 (do 512MB Dx 10.1)
Integrirana VGA kamera, stereo mikrofon
Zaslon: 15.4 WSXGA WVA (1680x1050) Anti Glare
Pomnilnik: 2GB DDR2 800MHz (razširljiv do 8GB 1x prosta reža)
Trdi disk: 250 GB 5400rpm SMART SATA
Optična enota: upgrade bay: DVD+/-RW-SM DL, LightScribe
možnost 2nd HDD upgrade bay enote
Mrežna kart.10/100/1000Mbit, modem v92
Wlan 802.11 a/b/g/n do 300Mbit, Bluetooth v2.0
Vmesniki: 1x: ExpressCard/54,1x VGA, 4x USB 2.0, 1x RJ11, 1x RJ45, 1x FW IEEE 1394a, s-video TV-out, 1x Serial port
Upgrade bay razširitveno mesto, reža za docking
Čitalec kartic 6 v 1
Varnost: integriran čitalec prstnih odtisov
TMP 1.2 varnostni modul
Baterija: 6-celičnal Li-Ion 55WHr (do 4 ure 15min)
Dimenzije: (VxŠxG) 3,36 x 35,6 x 26,5 cm
Teža: 2.69 kg
Operacijski sistem: Windows Vista Business 32bit SLO
Priloženi mediji za Win XP Professional downgrade
Garancija: 1 leto

V glavnem srfam prek interneta, poslušam, gledam stream posnetke oz live radio in tv. Ne izvajam nobenih – in skoraj gotovo tudi ne bom – zahtevnih operacij, ki jih navedeni HP 6735b ne bi zlahka zmogel obvladati. Sestra ima podoben starejši model 6715b in je res OK. Zaslon kar naj bo 1680x1050, kot je pri HP 6715b. Mnogo lažje mi je prehajati med hkrati več odprtimi programi. Večjega 17 inch ne potrebujem. Ram-a menim, da bo zadosti. ne potrebujem kakšne ločene grafične kartice. Dobro je, da ima vsaj 4 usb vhode, česar pri konkurenci z podobno konfiguracijo nisem zasledil. Drugače rečeno, vsaj en del je manjkal. Ta HP-jev model pa mislim, da ima to kar rabim.

1. Bo to prava rešitev zame? Imate v mislih katero drugo firmo in morda konkreten model? Če da, zakaj?

2. Je njegov procesor OK? Se utegne malo več segrevati ter biti glasen? Ker je sestrin tu pa tam kar vroč in glasen, tudi ko se računalnika pretirano ne obremeni. Sicer mi ni glih v napoto, a če se da kaj postoriti, zakaj se ne bi. Ona ima Turion 64 X2 TL-58 1.9. Bi zadevo rešila z navedenim na tem forumu: ''Po namestitvi driverja za procesor ter cool'n'quiet mode in amd monitorja, je prenosnik tiho in se minimalno greje''?

3. Malo me skrbi ta zgolj osnovna 1-letna (1/1/0) HP garancija v primerjavi z konkurenco. Varnost mi je kar pomembna. Lahko bi vzel podaljšanje garancije HP Care Pack na 3 leta (3/3/0), kar pride dobrih 100 eur. Po drugi strani pa bi bilo morda bolje, da nakupu prenosnika v Big Bangu dodam njihov ''Se zgodi'' za 3 oz. 6 let, za 50 oz. 90 eur dodatka. Kaj pravite?

4. Ta prenosnik ima Windows Visto Business, a hkrati priložene medije (za Win XP Professional downgrade. Rad bi imel vsaj še nekaj časa Win xp, predvsem zaradi odličnega zunanjega tv tunerja, ki na žalost ne deluje na Visti. Zdej pa ne vem, a je že celotna Vista inštalirana na tem prenosniku ali ne. Če je, je zahteven proces njene zamenjave z xp-ji? In potem zopet obratno gre enostavno? Nisem še nikoli tega počel, tako da ne vem…

No, kakorkoli že, do vključno torka bi rad dobil kak kar se da koristne odgovore, ker bom takrat verjetno že prisiljen iti v nabavo.

Vnaprej hvala za pomoč.

JayKay ::

FMC ma studio 1735 za 699 € ali pa kaki Lenovo N500, preberi malo temo "Kateri prenosnik?", vsaj zadnjih par strani

jerriho ::

Prenosnik naj bi imel minimalno 4 leta. Dvomim, da se v tem času iz povprečno zahtevnega uporabnika prelevim v kar zahtevnega. Tako mi niso pomembni boljša (ločena) grafična kartica, pretirano dosti ram-a, 17 inch ekran, itd… za zdaj bi še nekaj časa imel win xp ter še naprej uporabljal vse programe, na katere sem tako navajen ter omenjeno tv kartico, ki mi deluje le pod win xp, ampak res odlično. Ok, ta lenovo n500 se mi sicer zdi res ok.

Boljši od 'mojega' HP-ja:
cenejši, same pohvale forumašev, še preveč ram-a, boljši procesor, hdmi, več diska.

Slabše od hp-ja:
Resolucija je 1280x800 (WXGA)
Nima priloženega operacijskega sistema, ki ga rabim, ta novega!
Ima s-video oz. tv-out?

Kot sem že rekel, si želim imeti kar se da odlično delovno okolje na zaslonu, kar hp 6715b nudi ter verjetno tudi 6735b. Čeprav Lenovo nima resolucije, ki si jo želim (1680x1050): ima kvaliteten zaslon ter bi mu vseeno dali prednost pred HP 6735b?

Lenovo je brez operacijskega sistema. Torej je potrebno naložiti windowse in driverje? slednjih verjetno ni notri, takisto kot pri Hpjih freeDos? Gre celoten proces brez težav?

Ker ima HDMI: to pomeni, da mi bo čez cca 1,5 leta prišel zelo prav v povezavi z takrat kupljenim LCD televizorjem? Le-ta povezava oz. kvaliteta slike na LCDju bo dosti slabša, če HDMI ne bi imel?

Mitja358 ::

http://www.comshop.si/Article.asp?artic...
Tale prenosnik je velikoooooooo boljši od teh. Pa še najnovejši je.

jerriho ::

mitja358,

tudi tale prenosnik mi zgleda ok?

a nima resolucije, ki jo želim... naj to zanemarim?
kot kaže nima tv-out? kaj ponuja kot alternativno rešitev?
a je free dos ali ima npr. vista business z možnostjo downgrade win xp pro?

Mitja358 ::

mitja358,

tudi tale prenosnik mi zgleda ok?

a nima resolucije, ki jo želim... naj to zanemarim?
kot kaže nima tv-out? kaj ponuja kot alternativno rešitev?
a je free dos ali ima npr. vista business z možnostjo downgrade win xp pro?

Kolikor vem je free DOS. Za ostale alternativne rešitve pa malo še pogledam. Drugače pa tale prenosnik ponuja za 600€ neverjetno veliko: 2.3GHz dual core procesor, 4GB DDR2 ram, 500GB HDD, HD4330 grafično. Jaz bi zanemaril ostalo in vzel tegale, vendar bi se prej pozanimal za te alternative. Vendar ko vidiš to v živo kako deluje te preseneti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jerriho ::

mtosev, je ok...

samo win xp pa ne morem imeti menda. ker je kao možen downgrade le pri visti business... ja kar dilema zdej ratala med omenjenimi:

hp 6735b
lenovo n500
dell studio 1735
HP ProBook 4515s

tukaj je hp probook 4515s z vista business, samo ne vem če gre downgrade. to se vpraša prodajalca, ne?
http://www.odnesi.si/product_info.php?p...

LuGi ::

Kaj si tako posiljen z WinXP uber old OS.. nabavi si ga z visto in upgrjdaj oktobra zastonj na Win7!

P.S: Jajc tuner ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

jerriho ::

se zahvaljujem vsem, ki mi svetujete konkretne modele za nakup. samo bi pričakoval tudi kak odgovor na moja vprašanja že iz uvoda teme in tudi malce kasneje... ste pač skoraj gotovo n-krat boljši poznavalci kot sem sam...

Melanholija ::

Poglej, imaš temo kateri prenosnik in si preberi zadnjih 10 strani. Sicer je pa ta prvi HP čist hud!

Zgodovina sprememb…

zcetrt ::

Uporabljaš vgrajeni monitor veliko časa? Potem 1680×1050. Če ti zaslon ni prioriteta, imaš ogromno možnosti. Če ti je, si sila omejen (jaz sem zaradi tega bil).

Garancija naj ti pomeni veliko.
4.

jerriho ::

ja, računalnik kot jasno tudi njegov vgrajeni monitor sem na prejšnjem prenosniku (tudi 1680x1050) uporabljal zelo dosti. ker praktično vse dnevne novice pregledujem prek svetovnega spleta ter vedno nekaj počnem na računalniku. gre pa tako za poslovno ter osebno rabo in lahko rečem, da bo povprečno v uporabi vsaj 6 ur dnevno, če ne več. ker se nahajam dnevno na 2-3 lokacijah, mora biti to prenosnik. ravno ta vikend pa bom zaradi prebiranj info o novem prenosniku poleg drugih zadev bil menda skoraj 10 ur dnevno za HP 6715b ekranom z 1680x1050. In ne čutim nobenih negativnih posledic na očeh ali kako drugače. spomnim se, da pri vsaj ta starejših modelih brez resolucije 1680x1050 temu ni bilo tako...

jerriho ::

še tole da vprašam, ker mi ni ravno jasno. trenutno sam nimam - kako se naj izrazim - nobenega operacijskega sistema v lasti. Pri opisu prenosnika hp 6735b je navedeno:

Operacijski sistem: Windows Vista Business 32bit SLO
Priloženi mediji za Win XP Professional downgrade

A to pomeni, da pridobim že vse kar potrebujem za inštalacijo win xp?
morda zgolj potreben kak kontakt z microsoftom za kako aktivacijo?

sprašujem zato, ker dobivam prek google search odgovore, da bi moral od prej že imeti svoje licenčne win xp, če hočem izvajat downgrade viste na xp. torej moram imeti od prej te win xp ali ne?

verjetno bom sam res šel po določenem obdobju na win7, a za zdaj bi še ostal na xp.

ko enkrat uredim, da imam xp-je po downgrade-u viste, moram pač nekam (dvd?) shranit driverje pa še kaj od viste oz. od vseh operacijskih sistemov, ki jih bi imel, ne? ni težav pri prehodu iz win xp na win7? sej gre direkt upgrade ali obvezno prek viste?

LuGi ::

Upgrade bo mozen samo preko Viste. Za ostala vprasanja pa nimam blage.

stojko1 ::

http://www.fmcstore.si/product.cp2?guid...

kupi si to zadevo !

in pa postavi win 7 gor pa to je to !
stojko

jerriho ::

Imam kar sreče. sestra mi prijazno odstopila njen že omenjeni hp 6715b za cca 14 dni, saj ji je kak dan že uporabe prenosnika v službi too much. tako da se bom v tem cajtu lahko malce umiril ter bolj trezno premislil, kaj dejansko potrebujem. od svojih zahtev prvotno navedenih pa ne bom ravno dosti odstopil.

jerriho ::

Preko 850 oz. 900 eur ne mislim iti za celoten nakup (sam racunalnik + operacijski sistem + garancije oz. zavarovanja za 3 leta).

Za ta denar, pa tudi za cca 100-150 eur vec na trgu nisem zasledil 15,4 inch prenosnika, ki bi hkrati posedoval:

- resolucija 1680x1050
- hdmi prikljucek oz. s-video (tv-out)
- spodoben core2duo procesor
- vsaj 3gb ram
- locena graficna kartica
- vista business

vprašanje 1:

minimalno kak procesor z koliko ghz ter minimalno koliko ram-a
priporocate za win visto oz. za win 7 glede na to, za kaj ga bom uporabljal (povedano v uvodu!)? in ce bo npr. odgovor da core2duo in ne a. turion x2 duo core, zakaj temu tako?

vprašanje 2:

Zdej imam še klasični televizor philips 82 cm 16:9 ekran prek katerega imam Siol TV. Povezava med tv komunikatorjem in televizorjem je scart-scart. Deluje kar ok. Tudi povezava med prenosnikom (tako sestrin hp6715b ter krepani Gericom) in televizorjem za gledanje filmov je kar ok. Oba imata tv-out (s-video). No, potencialni prenosniki za nakup pa so vecinoma ali brez tv-out ali brez hdmi ali brez obojega in imajo zgolj vga. Se cca 1,5 leta (do uvedbe dvb-t, digital tv) bom imel ta televizor, ki nima hdmi-ja ter ga potem ali prodal ali dal ta starim domov ter si kupil en fancy cool lcd tv.

a) zanima me, kaksen je rezultat na televizorju, ce je povezava prenosnik-tv prek vga v primerjavi z tv-out (s-video)?
b) Glede na to, da bo prenosnik za vsaj 4 leta in da bom imel nov lcd tv cez cca 1,5 leta, je skoraj obvezno, da kupim prenosnik z hdmi?
c) menda je mozno 'nadgraditi' vga oz. s-video na prenosniku z nekim konverterjem, da dobis boljso sliko na lcd tv-ju, tako da se vsaj pribliza rezultatu, ki bi ga nudila hdmi-hdmi povezava. res?

vprašanje 3:

ce bi imel prenosnik z zgolj 2gb rama ter win vista oz win7, bi bilo bolje oz. skoraj obvezno, da imam loceno graficno kartico?

vprašanje 4:

Ce vzamem visto, moram tisto business, saj prek nje mozen upgrade na win 7. ce je ta takoj mozen, ga bi opravil ter dal win 7 v t.i. compatibility mode. To bi pomenilo, da bi imel na racunalu v bistvu win xp-je in bi mi vsi programi, ki so mi do sedaj delovali v samih xp-jih delovali cisto normalno. tukaj prednost pred visto: ker grem v win7 na v bistvu win xp, sem se vedno v win7. ko pa bi naredil downgrade viste, pa bi se ji moral odpovedati, s cimer bi tudi izgubil moznost za upgrade na win7, ker mozen zgolj prek viste. prav razmisljam?

vprašanje 5:

kateri boljsi komponenti ali karakteristiki (uvod tega teksta!) se naj torej odpovem, pa da bom vseeno zadovoljen z delovanjem izbranega prenosnika, jasno v skladu z navedenimi pricakovanji?

thanks za odgovore.

stojko1 ::

http://slo-tech.com/forum/t170766/8349

naslednjic postavi vprasanje v to temo !!!!!
stojko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP laptop 6715b free dos: setup windows xp in driverjev

Oddelek: Operacijski sistemi
277561 (6292) Gwanaroth
»

Kateri HP prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
61766 (1766) zcetrt
»

lenovo ali dell

Oddelek: Kaj kupiti
51688 (1688) frudi
»

izbor komponent prenosnika glede na namen uporabe

Oddelek: Kaj kupiti
71197 (1197) Cveto
»

HP 6710b ali 6715b? - linux

Oddelek: Kaj kupiti
102151 (1923) jype

Več podobnih tem