» »

HP 6715b sempron ali turion ?

HP 6715b sempron ali turion ?

trademark ::

Za darilo kupujem prenosnik, ki bo namenjen popolnemu začetniku, za nezahtevno uporabo. Nekako sem se odločil za HP 6715b, ki nudi veliko za svojo ceno, moram si ga samo še ogledati v živo, da preverim kakovost zaslona.
V glavi imam vseskozi model s Sempron procesorjem 3800+, ki pa ga žal v Big bangu (ugodna šestletna garancija) ne prodajajo. Za ta model sem se odločil predvsem zaradi tega, ker naj se ne bi pregreval, tako kot dvojedrni Turion TL-56.
Rad bi tih prenosnik pri katerem ne bi ventilator neprestano tulil.

Sedaj pa me zanima, če mi lahko nekdo pove, koliko je dejanska temperaturna razlika delovanja obeh procesorjev in posledično samo delovanje ventilatorjev?

Hvala in lep pozdrav.

trademark

miha22 ::

Če bi rad tih prenosnik boš moral pogledati kje drugje saj pri HPjih ventilator stalno tuli.

Zheegec ::

Takšne težave imajo nekateri modeli, recimo nekateri izmed 6710B imajo takšen problem.
6715b si pač pojdi pogledat, sploh boš navdušen nad ekranom tega dražjega modela s Turionom.
Turion je seveda hitrejši od semprona, seveda se ne pregreva, kolega ima ravno tega s TL60 in se ne greje, vent se zavrti 1x na vsakih nekaj minut in to je to, razen na omrežnem napajanju je v BIOS opcija, da imaš vent vedno prižgan.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

trademark ::

Danes sem si v Big Bangu ogledal model HP 6715b z mat zaslonom in resolucijo 1680 x 1050, mene je bolj navdušil zaslon Bright View na drugem modelu.
Sedaj pa imam večji problem, vsi modeli kar sem jih našel v slovenskih trgovinah imajo prenosnike 6715b z navadnim mat zaslonom.
Ali je kdo kje zasledil model 6715b z zaslonom Bright View?

Zheegec ::

Videl ga še nisem, niti nima dobavitelj nobenega modela na zalogi.

Bi bilo pa to res nesmiselno, fora 6715b je ravno boljši ekran, ne pa da ga uničiš z BrightView.
Brightview imajo samo HP prenosniki s slabšo (TN) matriko, ti z boljšo matriko pa tega nimajo. Če ima Brightview, to avtomatsko pomeni, da dobiš tudi TN matriko.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

trademark ::

Po podatkih s HP-jeve internetne strani so za model 6715b na voljo trije različni zasloni:

- 15.4 WSXGA+WVA (wide viewing angle) 1680 x 1050
- 15.4 WXGA 1280 x 800
- 15.4 WXGA 1280 x 800 Brightview

Mislim, da velja samo za prvega, da ima boljšo matriko, ostali dve pa sta TN.
Ali ima kdo drugačne podatke, kot mi je znano so boljše matrike zelo redke, sploh pa pri cenejših prenosnikih.

Rad bi dodal še nekaj, danes sem imel priložnost videti nekaj prenosnikov in mislim, da so bili vsi zasloni Brigtview. Všeč so mi bili zaradi zelo čiste slike in živih barv, kar me je presenetilo, saj sem imel v spominu starejše prenosnike, ki so imele slabšo sliko in zelo blede barve.

Se je kakovost zaslonov v zadnjih letih izboljšala, ali je to samo lastnost bleščečih zaslonov? Žal danes v trgovinah nisem mogel tega ugotoviti, saj ni bilo možnosti vzporedne primerjave, oziroma sem bil na to premalo pozoren.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bright View, Anti Glare ... zaslon pri hp prenosniku?!!

Oddelek: Kaj kupiti
468663 (5856) bluefish
»

prenosnik - mudi se z nakupom

Oddelek: Kaj kupiti
181829 (1323) stojko1
»

Kateri HP prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
61769 (1769) zcetrt
»

resolucija 1680 x 1050 da ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
152188 (1597) Zheegec
»

HP 6710b ali 6715b? - linux

Oddelek: Kaj kupiti
102153 (1925) jype

Več podobnih tem