» »

Nov telefon že vsebuje telefonske številke?!

Nov telefon že vsebuje telefonske številke?!

bmikelj ::

Pozdravljeni,
Tast je kupil na simobilu nov telefon. Sklenil dvoletno vezavo. Po priključitvi pa smo ugotovili, da ima v telefonu že shranjene telefonske številke. Vendar ne številke, kot so: info,... Temveč privat številke, kot so: "bica", "doma", "medved sosed", "brigita soseda",... Ogromno številk. Sem že bila na simobilu, kjer so rekli, da se bodo pozanimali. Telefon bi moral biti, po njihovem, original zaprt, dokler se ne izroči novemu uporabniku. A mogoče kdo ve, kaj bi se lahko zgodilo? Ali lahko na podlagi tega zahtevamo prekinitev vezave?
Hvala, lp
  • spremenilo: bmikelj ()

carota ::

A so mogoče gor tudi kakšne slike teh sosed? :))

jusv ::

Haha, so pa res amaterji na simobilu, da so ti na novem telefonu prodali še "kontakte".
Po moje imaš velik možnosti (res je, da moraš pogodbo prebrat), a je to takšna zadeva, da jim lahko tudi "zagroziš", da boš medijem povedala kakšne telefone prodajajo. Najmanj je, da se ti opravičijo in zamenjajo telefon z istim. Največ prekinitev pogodbe ali pa nov telefon (boljši). Vse je v pogajanjih, je pa nezaslišano, da je do tega sploh prišlo.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Invictus ::

Dobil je rabljen telefon. Naj ga zamenjajo za novega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Modri dirkač ::

Meni se je enako zgodilo nekaj let nazaj, tudi simobil, rabljen telefon (slike, sms, številke še na telefonu) so mi podturili kot novega, nesel nazaj in malo "znorel" pa dobil novega.
Od takrat ne vzamem več robe, če pred mano ne pretrga zaščite oz. "seal" na škatli.
Everybody lies!

jusv ::

Pa ni to čudno, da rabljene telefone prodajajo kot nove? Zakaj se nič več ne govori o tem?
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

r3dkv1c4 ::

jusv je izjavil:

Pa ni to čudno, da rabljene telefone prodajajo kot nove? Zakaj se nič več ne govori o tem?

Odgovor je čisto enostaven.
Ker slovenceljni vse požrejo in zato še plačujejo.

Jaz bi najprej poklical medije in potem začel reševati problem.

Bi imel takoj zastonj 2 leti telefonije in nov (boljši) telefon.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

M-XXXX ::

Itak medije pa ravno brigajo take zgodbe. A se niste nikoli vprašali zakaj nič takega ne berete na dnevni ravni, čeprav je dnevno na stotine takih zgodb in sem prepričan da jih mediji pa na desetine dobijo?

harvey ::

Lahko da je šlo za povsem človeško zgodbo - testni ali nadomestni telefon je zašel v prodajo in to ni nek big deal, ki se ne bi dal takoj razrešiti.

Tako kot ni poštena praksa prodaja rabljenih stvari za nove, ni prav nič drugačna zadeva z druge strani - "izsiljevanje" z mediji, inšpekcijami. Prijaznost, lepa beseda, upravičena zahteva po menjavi ima največkrat večji in hitrejši domet, kot razni hitri prijemi in tovrstni izsiljevalski nasveti, ki so velikokrat posredovani tule.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

r3dkv1c4 ::

M-XXXX je izjavil:

Itak medije pa ravno brigajo take zgodbe. A se niste nikoli vprašali zakaj nič takega ne berete na dnevni ravni, čeprav je dnevno na stotine takih zgodb in sem prepričan da jih mediji pa na desetine dobijo?

To ti misliš, da jih ne.....ker vsi tako mislijo, kot ti, jih zato peče denarnica in stresajo slabo voljo okoli še 3 leta po dogodku, da bi pa preprečili nadaljne nategovanje pa ne storijo nič.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

ziga1990 ::

bmikelj je izjavil:

Pozdravljeni,
Tast je kupil na simobilu nov telefon. Sklenil dvoletno vezavo. Po priključitvi pa smo ugotovili, da ima v telefonu že shranjene telefonske številke. Vendar ne številke, kot so: info,... Temveč privat številke, kot so: "bica", "doma", "medved sosed", "brigita soseda",... Ogromno številk. Sem že bila na simobilu, kjer so rekli, da se bodo pozanimali. Telefon bi moral biti, po njihovem, original zaprt, dokler se ne izroči novemu uporabniku. A mogoče kdo ve, kaj bi se lahko zgodilo? Ali lahko na podlagi tega zahtevamo prekinitev vezave?
Hvala, lp


Enostavno tvoj tast je kupil vrnjen telefon prodan kot nov zato se moraš prepričati, če je od Telefona skatla zapečatena in ne vzemaš novega telefona kateri je že imel pretrgan pečat ponavadi prodajalec pred tabo pretrga pečat in odpre paket.

Kaj lahko narediš v tvojem primeru kontaktiraš Simobil
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

residual ::

jaz bi poklical "bico" oz "doma" in najprej ugotovil kdo je uporabljal telefon (priimek), potem pa naj na Simobilu rešujejo pri svojih zaposlenih kdo je na črno testiral telefon in ga podtaknil nazaj v škatlo, zraven pa zahteval vsaj zamenjavo telefona če ne še kaj...

nurse013 ::

Zj če ti je sosed medved pol je normalno da imaš stike na telefonu, povej kam si se prej povezal z telefonom...
:)
you gotta be kidding me...

korenje3 ::

Meni so na simobilu vedno dali telefon iz original embalaže. Pred mano je prerezala nalepko, ki dokazuje da je škatla original zapakirana.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

scipascapa ::

harvey je izjavil:

Lahko da je šlo za povsem človeško zgodbo - testni ali nadomestni telefon je zašel v prodajo in to ni nek big deal, ki se ne bi dal takoj razrešiti.

Tako kot ni poštena praksa prodaja rabljenih stvari za nove, ni prav nič drugačna zadeva z druge strani - "izsiljevanje" z mediji, inšpekcijami. Prijaznost, lepa beseda, upravičena zahteva po menjavi ima največkrat večji in hitrejši domet, kot razni hitri prijemi in tovrstni izsiljevalski nasveti, ki so velikokrat posredovani tule.


Eden redkih, ki razume.....je pa težko narediti hard reset telefona....

GupeM ::

Seveda se je najhitreje in najlažje zmeniti s prijaznostjo, zraven pa seveda še prijazno omeniš popust :) Če rata, rata, drugače pa pač dobiš samo nov telefon. Če se kljub prijaznosti ne strinjajo s tem, pa so ti izročili ogromno osebnih podatkov, za kar morajo odgovarjati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11628832 (18454) Sami
»

Visoke cene telefonov Simobil/Telekom et al. (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7012012 (10054) tomy5
»

Nov TELEFON!

Oddelek: Kaj kupiti
456883 (4896) mancini
»

SiMobil Paket 9 - Zavajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6414278 (11746) St235
»

simobil & sms virus

Oddelek: Mobilne tehnologije
364958 (3819) kunigunda

Več podobnih tem