» »

SmartTV ... vzpostavitev interneta ?!?

SmartTV ... vzpostavitev interneta ?!?

karioka32 ::

Pozdravljeni,
imam manjsi problem pa nevem kam se obrniti. Upam, da sem na pravem mestu in mi boste znali pomagati ... hvala.

Situacija je taka. Sklenil se narocnino na AMIS in imam dve televiziji. Prva je v dnevni sobi (kjer je tudi modem), druga v moji sobi, kjer pa wifi zelo slabo vlece ali sploh ne (stene, plata...). Zato sem mislim, da bi vzpostavil internet na mojem TVju kar preko UTP kabla .. iz modema dirktno na TV. Je to mozno?
Imam novo JVC TV z internetom ampak kot pravim mi wifi tako slabo vlece da tudi povezave nemorem vzpostaviti ....
Kake imam moznosti, da zrihtam internet na TVju?

Hvala za pomoc, lep dan

Tilen ::

Ima TV RJ45 vtič? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SeMiNeSanja ::

Ali si naročil tudi televizijo pri Amisu, ali bi rad zgolj omogočil internetni dostop za 'pametne funkcije' televizorja?

Če se gre zgolj za internetno funkcionalnost, potem je priporočljivo, da je TV priključen na router (ki pa je lahko tudi hkrati modem - ne poznam Amis opreme, pa težko rečem, kaj imaš postavljeno in na kakšen način).

Ampak ja - če imaš vtičnico za UTP kabel na TV, potem ga lahko s kablom povežeš...

karioka32 ::

Da, TV ima RJ45 vtič.
Normalo povežem modem in TV z UTP kablom in bi zadeva mogla špilat?

TVja nisem naročil preko Amisa, ..."ali bi rad zgolj omogočil internetni dostop za 'pametne funkcije' televizorja?" -DA.

Tilen ::

Da se razumemo, Amis TV preko tega kabla ne bo deloval. Ta kabel ti bo samo zagotavljal internetno povezavo za npr. Youtube ali Netflix.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

karioka32 ::

Tilen je izjavil:

Da se razumemo, Amis TV preko tega kabla ne bo deloval. Ta kabel ti bo samo zagotavljal internetno povezavo za npr. Youtube ali Netflix.

Se razumemo ... Amis TV deluje normalno (modem - dig.vmesnik - HDMI priključek TV).

Ampak ne morem vzpostaviti internetne povezave, ker mi javi, da ni povezave, čeprav imam povezan modem in TV z UTP kablom (sem ga sam naredil, vendar more delovati normalno ... lučka pa gori!!)!

Tody ::

Tvoj modem deluje tudi kot router? Modem je naprava ki vzpostavi povezavo z centralo (centralo amisa). Router (usemrnik) pa je naprava ki določi notranji IP tvoji napravi. Torej potegni kabl iz škatle ki ima wireless.

SeMiNeSanja ::

Skratka poveži s kablom na router/usmerjevalnik.

Če imaš na routerju vključen DHCP strežnik, potem greš samo še v nastavitve televizorja, poiščeš nastavitve za internetno povezavo in nastaviš, da samodejno pridobi potrebne parametre preko dhcp.

Potem pa bi že lahko zagnal youtube in podobne aplikacije, če se ni kaj zataknilo kje drugje.

Bakunin ::

karioka32 je izjavil:

...naredil, vendar more delovati normalno ... lučka pa gori!!)!



preveri taisti kabel na PC, ce ti tudi tam dela.

shadeX ::

Zakaj komplicirat z raznimi kabli in ne vem kaj še..

Zadevo čisto preprosto rešiš s tem da povečaš domet WIFI-ja. Zato pa tudi take stvari danes obstajajo. Imam doma in zrihtal še partnerici (pri njej se pa res pozna ker je razlika med modemom in TV-jem 3 nadstropja z debelimi stenami. Deluje BP, Youtube stream je enkraten.

SeMiNeSanja ::

Če imaš možnost kabla, je to poenostavitev, ne pa kompliciranje!

Kompliciranje je ravno WiFi - malo poglej koliko je postov 'imam probleme s kablom' ali pa postov 'imam probleme z wifi'!

karioka32 ::

Bakunin je izjavil:

karioka32 je izjavil:

...naredil, vendar more delovati normalno ... lučka pa gori!!)!



preveri taisti kabel na PC, ce ti tudi tam dela.


NE! Na PCju ne deluje :/

Tody ::

Pojdi po nov kabl :)

Tilen ::

karioka32 je izjavil:

ni povezave, čeprav imam povezan modem in TV z UTP kablom (sem ga sam naredil, vendar more delovati normalno ... lučka pa gori!!)!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

karioka32 ::

Tilen je izjavil:

karioka32 je izjavil:

ni povezave, čeprav imam povezan modem in TV z UTP kablom (sem ga sam naredil, vendar more delovati normalno ... lučka pa gori!!)!

Hmm ta isti kabel vkljucim v Amisov digitalni sprejemnik in TV dela, tako da nevem .... s kablom predvidevam da ni nic narobe??

Bakunin je izjavil:

karioka32 je izjavil:

...naredil, vendar more delovati normalno ... lučka pa gori!!)!



preveri taisti kabel na PC, ce ti tudi tam dela.

Ne na PCju ne dela, na Amisovem digitalnem sprejemniku pac ...
Kje je tukaj fora?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karioka32 ()

Bakunin ::

menjaj kabel oz. kupi narejenega

karioka32 ::

Hmm .. kupi novega ne pride v poštev, ker narejenega ne morem speljati od modema do željene vtičnice.

KO sem naredil svoj priključek sem šel po eni metodi ... zaporedje žičk .... je možno, da za internet drugačno zaporedje??

Invictus ::

https://www.google.si/search?q=ethernet...

A je tolk težko?

Ma vedno se najde eden, ki ne ve kako internet deluje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

SeMiNeSanja ::

karioka32 je izjavil:

Hmm .. kupi novega ne pride v poštev, ker narejenega ne morem speljati od modema do željene vtičnice.

KO sem naredil svoj priključek sem šel po eni metodi ... zaporedje žičk .... je možno, da za internet drugačno zaporedje??

Ajajajaj... ni čudno, da ne deluje....

BorutK-73 ::

OP, imaš modem/router ali je samo modem?. Brez routerja ne bo delalo.

karioka32 ::

Hvala vsem za pomoč, zadevo sem spravil v red ... bila je težava na Amisu in ko sem poklical jih povprašal, če je možnost, da je kaj narobe iz njihove strani je tisti na drugi strani takoj porihtal ....

Tko da dela.

SeMiNeSanja je 19. feb 2016 ob 15:58:10 izjavil:
karioka32 je 19. feb 2016 ob 09:02:50 izjavil:
Hmm .. kupi novega ne pride v poštev, ker narejenega ne morem speljati od modema do željene vtičnice.

KO sem naredil svoj priključek sem šel po eni metodi ... zaporedje žičk .... je možno, da za internet drugačno zaporedje??

Ajajajaj... ni čudno, da ne deluje....

Hvala, s temle odgovorom sem si izdatno pomagal.
Mislem, neki se ven metat pa vsaj obrazložiti svojo "vsevednost", ki bi kolegu pripomogla ... super si!

Skoda časa, tvojga in mojga....

Invictus je 19. feb 2016 ob 15:03:40 izjavil:
https://www.google.si/search?q=ethernet...

A je tolk težko?

Ma vedno se najde eden, ki ne ve kako internet deluje ...

No tole je bila veretno prva stvar, ki jo naredi vsak, ki sam iz nule začne izdelovat UTP kabl ...
Kaj misleš, da sem na blef notr žičke zarinil? Adijo pamet ....
Rešil si situacijo... takelega predloga se pa še nisem spomnil ...

Eh.... nekateri so pa res vsemogočni...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: AC_DC ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vleči še en UTP kabel ali kupiti Switch?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4511271 (4804) SN1P3R
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5827906 (13635) denisbegood
»

Težava s priklopom televizije v omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
114284 (3929) broken/link
»

IPTV siol - pomoč prosim

Oddelek: Loža
174153 (3560) KTr1sk
»

"Kockanje" na siol TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5310369 (8664) rezator

Več podobnih tem