» »

Nakup HP Microserverja

Nakup HP Microserverja

zee ::

Zivjo,
Zanimam se za nakup HP Microserverja Gen8 s procesorjem Intel Xeon (potem lahko uporabljam ZFS datotecni sistem), vendar ne vem, kje ga nabaviti. V nekaj temah na tem forumu je bil omenjen ebay in cena ~200€, vendar mi taksnega oglasa ne uspe najti.

Se to: zanima me cena same naprave, trdih diskov in pomnilnika naceloma ne rabim.

Kaksen nasvet?

Hvala!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

AvtoR ::

WiseBear ::

Za omenjeno ceno ne bos dobil Gen8 s Xeon procesorjem. Za cca 200 EUR imas varianto s Celeronom G1610T. Xeoni se zelo težko dobijo in so svinjsko dragi. Sam še čakam, da bodo bolj dostopni. Debate na to temo najdeš tukaj.

Drugače pa je za home NAS Gen8 top izbira. Imam konfiguracijo z 16gb ECC rama in 4x3TB WD Red. Poganjam FreeNAS in mi dela super. Plex transcoding mi za silo dela tudi s Celeronom.

zee ::

@Wisebear:

Kako je pa z glasnostjo? Server imam namen postavit blizu TV-ja v dnevni sobi. Kje si nabavil RAM? Napisal si, da uporabljas FreeNAS. A slucajno uporabljas dedup na ZFS-u?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

WiseBear ::

Zacetne tezave z glasnostjo so v veliki meri resili z nadgradnjo biosa, se vedno pa to ni naprava za poleg tvja ampak bolj za v kaksen kabinet. Ventilator imam vecinoma na cca 10 % in ga slisim na par metrov.
Rame sem nabavil v Nemciji...poglej na geizhals.eu
Diske imam v raidz2 polju, deduplikacije pa ne uporabljam, ker nimam prav velike potrebe po tem. Zadeva rabi ogromno resourcev in se mi zdi uporabna samo v teoriji. Kar je res super pri zfsju so snapshoti, scrubi itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WiseBear ()

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zee ::

WiseBear je izjavil:

... deduplikacije pa ne uporabljam, ker nimam prav velike potrebe po tem. Zadeva rabi ogromno resourcev in se mi zdi uporabna samo v teoriji. Kar je res super pri zfsju so snapshoti, scrubi itd.


Se strinjam. Snapshoti so bogovska zadeva, ki me je ze nekajkrat resila.

Hvala!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Utk ::

zee je izjavil:

Zivjo,
Zanimam se za nakup HP Microserverja Gen8 s procesorjem Intel Xeon (potem lahko uporabljam ZFS datotecni sistem), vendar ne vem, kje ga nabaviti. V nekaj temah na tem forumu je bil omenjen ebay in cena ~200€, vendar mi taksnega oglasa ne uspe najti.

Se to: zanima me cena same naprave, trdih diskov in pomnilnika naceloma ne rabim.

Kaksen nasvet?

Hvala!

Ta tema je rešljiva s klicem ali dvema, če že z googlom ne, torej si jo zakleni.

krneki0001 ::

Zee, si že dobil server?

Imam enega gen8 s celeronom.

zee ::

Verjetno bom narocil iz Nemcije verzijo s Xeonom, ker se bom tako lahko spilal z ZFSom.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

buneech ::

zee je izjavil:

Verjetno bom narocil iz Nemcije verzijo s Xeonom, ker se bom tako lahko spilal z ZFSom.

Tudi s celeronom se lahko špilaš z ZFSom.

zee ::

Vem, da gre, vendar je bilatu ze debata o tem, da je ZFS najbolj "na svojem", ce se uporablja ECCram, ki ga podpira zgolj plosca s Xeonom.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

buneech ::

zee je izjavil:

Vem, da gre, vendar je bilatu ze debata o tem, da je ZFS najbolj "na svojem", ce se uporablja ECCram, ki ga podpira zgolj plosca s Xeonom.

Ta celeron podpira ECC ram. http://ark.intel.com/products/71074/Int...

          ::

zee je izjavil:

Verjetno bom narocil iz Nemcije verzijo s Xeonom, ker se bom tako lahko spilal z ZFSom.


A imaš že kašnega konkretnega ogledanega?

krneki0001 ::

zee je izjavil:

Vem, da gre, vendar je bilatu ze debata o tem, da je ZFS najbolj "na svojem", ce se uporablja ECCram, ki ga podpira zgolj plosca s Xeonom.


V mojem serverju (DELL R210 gen2 (gen8 1155 podnožje)) je celeron G530, ram je pa ECC, ker drugačnega ta server ne podpira in zadeva lepo deluje.
Ima pa plata podporo samo za proce (ker drugače bi že obesil I7-2600 gor):
-celeron G5xx
-pentium G8xx
-i3-2100
-xeon E3 V1 in V2

In na teh mašinah ZFS laufajo brez problemov.

Zgodovina sprememb…

          ::

nebivedu, ali je podpora za ECC potrebna tudi s strani CPU-ja?

krneki0001 ::

ECC je preverjanje paritete ne glede na cpu in popravljanje, če to podpira cpu.
Preverjanje paritete je del memory kontrolerja. Popravlja pa lahko napake le, če procesor to podpira. Večina sodobnih plat zna uporabljat ECC in preverjat za napake, kljub temu, da CPU ne zna popravit napake.

MrStein ::

memory kontroler je že kakih 10 let del CPU
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zzbil ::

Verjetno sprasujem neumnosti ampak se vseeno: zakaj pa imate doma te serverje, torej zakaj jih potrebujete?

krneki0001 ::

MrStein je izjavil:

memory kontroler je že kakih 10 let del CPU


Ja je, ampak samo za nadzor ne popravljanje. To se vrši v cpuju.

zzbil je izjavil:

Verjetno sprasujem neumnosti ampak se vseeno: zakaj pa imate doma te serverje, torej zakaj jih potrebujete?


Sam ga ima zato, da se gor shranjujejo podatki (slike in pomembne datoteke, skeni računov,...), potem je gor "elektro" server (nadzor porabe elektrike, vsa stikala so priklopljena gor, da jih lahko potem preko telefona ali tablice ugašam/prižigam/zatemnjujem, centralna za nadzor toplote v hiši), alarm je priklopljen gor in če bi bilo kaj narobe mi pošlje sms. Sedaj pa še kamere obešam gor.

Je pa priklopljen na UPS, tako da tudi če elektrike zmanjka, še vedno nadzira preko alarma vsa okna in vrata, pa 3G modem ima notri, če pade linija, da lahko vseeno obvešča.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Shramba podatkov za malo podjetje, kaksen disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5210757 (9325) krneki0001
»

Domači server (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6911770 (8033) MrStein
»

HP MicroServer Gen8 informacije

Oddelek: Strojna oprema
365090 (3289) SiByte
»

Broadwell pred vrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6420380 (16780) Jst

Več podobnih tem