» »

Kako programirati (težava št. 2)

Kako programirati (težava št. 2)

mladec ::

Zdravo, jaz imam težavo s programiranjem. Hodim na FRI in imam do konca še 3 izpite. Problem, ki se me drži je ta, da nevem kaj bi delal. Zelo rad programiram se učim raznih metod in pristopov programiranja ampak nevem kaj naj zdaj ta trenutek počnem. Rabil bi kakšen projekt, karkoli, delam brezplačno, ker sam ne pridem do idej. V šoli smo že delali igre, spletne aplikacije, razne programčke, nekaj umetne inteligence ampak, če se hočeš v nulo kaj navadit moraš dejansko imeti kakšen projekt za sabo.

Bi mi kdo znal svetovat kako bi prišel do kakega projekta, dela, da bi si krajšal čas?
lp

Ciklamen ::

Če boš delal zastonj potem si lahko zastaviš karkoli, že kakšno obstoječo igro, app, ali kaj drugega kot projekt :)
- End of the Post ->

mladec ::

Nimam idej sem mislil v smislu tega, da nevem kaj bi delal. Če igro, potem kakšno igro(gameplay), če app, potem mi ne pade na pamet nobena pametna ideja(vsebina). Najraši imam, da mi nekdo da nalogo.

Invictus ::

Najdi si službo pol.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mladec ::

Saj bi si jo z veseljem ampak moram najprej šolo dokončat.

frtusnk ::

free of charge you say?? 8-)

Game:
Neredi prosim remake tega legendarnega špila s podporo online igranja.
Karate Champ

App:
Naredi prosim WinForm WYSIWYG generator ter podporo za powershell.

neki v tem smislu

Powershell Studio

:):)

jype ::

mladec> Rabil bi kakšen projekt, karkoli, delam brezplačno, ker sam ne pridem do idej.

Reimplementiraj multiplayer Carrier Command @ Wikipedia v webgl.

basta ::

mladec je izjavil:

Zdravo, jaz imam težavo s programiranjem. Hodim na FRI in imam do konca še 3 izpite. Problem, ki se me drži je ta, da nevem kaj bi delal. Zelo rad programiram se učim raznih metod in pristopov programiranja ampak nevem kaj naj zdaj ta trenutek počnem. Rabil bi kakšen projekt, karkoli, delam brezplačno, ker sam ne pridem do idej. V šoli smo že delali igre, spletne aplikacije, razne programčke, nekaj umetne inteligence ampak, če se hočeš v nulo kaj navadit moraš dejansko imeti kakšen projekt za sabo.

Bi mi kdo znal svetovat kako bi prišel do kakega projekta, dela, da bi si krajšal čas?
lp


A te zanima programiranje baz podatkov in umetna inteligenca?

basta ::

jype je izjavil:

mladec> Rabil bi kakšen projekt, karkoli, delam brezplačno, ker sam ne pridem do idej.

Reimplementiraj multiplayer Carrier Command @ Wikipedia v webgl.



Imam projekt, a še te zanima?

Unknown_001 ::

Če bi rad delal iz nule je prvi korak sledeč;

Najprej najdi nek problem ki ga boš reševal. Tvoj izdelek bo v tcojem primeru programska rešitev. Nikoli ne boš kar nekaj naredil brez da bi se lahko orientiral po nekem cilju. Ne gre to kr tako da rečeš uuu zdj bi pa jst neki naredu. Ja ne, prvo poiščeš področje kjer vidiš pomanjkljivost/problem in ustvariš neko programsko orodje/popravek/skripto, ki ta problem pokrije.

Da bo ideja kar padla z neba... pozabi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

holabaluza ::

online sudoku solver

sumoborac ::

Izberi si programski jezik v katerem si domač, poišči frameworke ali kakšne druge open-source projekte, odpri si github account in začni dodajat popravke & features. Z tem dejanjem narediš 2 zadevi zase zelo v plus:
1. Spoznaš se z projektom in spoznaš strukturo, način delovanja (git flow), ponavadi tudi prakse industrije (code styling, posebnosti)
2. Narediš si dobre reference (posebi če so commiti, ki jih dodajaš kakovostni). Bodoči zaposlevalci radi vidijo, da imaš znanje tudi v praksi kakor samo na papirju. Najslabši programer je programer z diplomo. Brez projekta/github accounta.
Prid sm al pa tm ostan...

Biaggio ::

Pri nas potrebujemo nov program za kurirske storitve. Potrebujemo aplikacijo ki omogoča vpis naročila stranke ki potrebuje kurirja. Naročilo je po vpisu v aplikacijo vidno vsem kurirjem na terenu. Če bi koga projekt zanimal naj javi.

zinedan ::

Piši mi več v zasebno sporočilo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Perspektivna področja računalništva (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5011919 (10254) jype
»

Pridobivanje izkušenj ter nadgradnja znanja

Oddelek: Programiranje
51089 (755) Fortes
»

Izbor programskega jezika in vaje(za učenje)

Oddelek: Programiranje
296508 (5413) Yacked2
»

Kaj programirati?

Oddelek: Programiranje
386738 (4223) brodul
»

FE ali FRI

Oddelek: Šola
247452 (6658) i386

Več podobnih tem