» »

preusmeritve e-mailov

preusmeritve e-mailov

burjuc ::

Zdravo, na podjetju, kjer imam gostovanje sem ustvaril e-mail naslov, za katerega bi rad, da bi se vsa posta preusmerila na vec drugih naslovov. V direct adminu sem generiral nov e-mail: prvi.predal@domena.si. Ker v spletnem mailu (Roundcube) ni onemogočen filter za presumeritev pošte, sem preusmeritev ustvaril v direct adminu (na 3 e-maile: naslov1@gmail.com, naslov2@gmail.com in naslov3@gmail.com).

Ali naj bi takšna konfiguracija omogočila posredovanje vseh e-mailov, ki pridejo na prvi.predal@domena.si na vse tri naslove ali ne?

tvirus ::

Zdravo, jaz imam preusmeritev narejeno enako pa deluje.
www.geometer-jasna.si
www.racunalniska-urgenca.si

BadB0y ::

tvirus je izjavil:

Zdravo, jaz imam preusmeritev narejeno enako pa deluje.


Jaz tudi


burjuc ::

Pri katerih ponudnikih pa imata to? Pri Zabcu namrec preusmeritev enkrat dela, drugic pa ne...

c3p0 ::

Daj jim konkretni primer in naj poiščejo v logih kje je napaka. Lahko tudi, da gmail meče v spam mapo.

burjuc ::

Na podpori pravijo, da na tak način včasih dela, včasih ne dela in da to, kar sem naredil ni pravi način. Ampak mislim, da tako, da enkrat ja, drugic ne, ne more biti. Ali dela ali pa ne dela, 0 ali 1, a ne? In ko sem testiral, je delalo, potem pa enkrat ja, drugic ne. Stranka je zaradi tega izgubila nekaj pomembnih mailov, zaradi cesar imam sedaj tezke probleme.

Webmastri so predlagali rešitev, da za prvi.predal@domena.si ne naredim predala, ampak naredim samo preusmeritev na vse tri gmail naslove in na dodaten postni predal npr. prvi.predal-arhiv@domena.si. In ta prvi.predal-arhiv@domena.si potem skonfiguriram tako, da bo odgovarjal in posiljal ven kot prvi.predal@domena.si.
OK, saj meni bi to se slo, ampak kako naj to razlozim stranki, ki ni vesca taksnih zadev in zato za njih rabim trotlzihr varianto. Grrrr...

SeMiNeSanja ::

Mogoče pa stranka čisto preveč komplicira s tem preusmerjanjem?

Zakaj ne uporablja skupne mape in preko imap-a vsem, ki jim je to potrebno, omogoči dostop do nje - brez prepošiljanja v vse vetrove? Forwardiraš zgolj eno 'kopijo', da imaš za backup arhiv (če kdo kaj preveč zbriše?).

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Na enem strežniku poganjamo DirectAdmin in to da malo dela, malo ne, vsekakor ni realen odgovor :). Ustvariš lahko mbox in potem še forwarde dodatno in vse skupaj deluje (vsaj pri nas), navsezadnje je to kar pogosto uporabljan feature.

Ales ::

To, da naj bi nekaj enkrat delalo in enkrat ne, je bull*it.

Običajno je problem, da če ustvariš mailbox na prvem predalu in potem še forwarde na druge, stranka pozabi gledati / prazniti ta prvi mailbox in se slej ko prej napolni ter pride do kvote in začne zavračati pošto.

Najvarnejši dolgoročni rešitvi sta:
- da se sploh ne dela preusmeritev temveč da več uporabnikov preko IMAP dostopa v isti predal
- da prvi naslov nima mailboxa temveč le preusmeritve.

No, folk pogosto ima tudi mailbox + preusmeritve. V takih primerih se je še posebej dobro potruditi, da je vse prav nastavljeno in da prvi mailbox dejansko nekdo gleda.

burjuc ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Zakaj ne uporablja skupne mape in preko imap-a vsem, ki jim je to potrebno, omogoči dostop do nje - brez prepošiljanja v vse vetrove? Forwardiraš zgolj eno 'kopijo', da imaš za backup arhiv (če kdo kaj preveč zbriše?).

Imap ni varianta, ker hoče stranka (prvazaprav trije) samo vedet, da je prišel kakšen nov mail, potem itak odgovarjajo iz webmaila. Itak pa tudi forward v "kopijo" ne bi deloval tako kot mora.
In ni mi jasno, kako to ne more funkcionirat, če pri večini drugih ponudnikov gostovanja dela. Če preusmerjanje in poštni predal ne gresta skupaj, naj potem to nekje napišejo.

c3p0 je izjavil:

Na enem strežniku poganjamo DirectAdmin in to da malo dela, malo ne, vsekakor ni realen odgovor :). Ustvariš lahko mbox in potem še forwarde dodatno in vse skupaj deluje (vsaj pri nas), navsezadnje je to kar pogosto uporabljan feature.

Po mojem bi bilo najbolj sigurno tako, da bi omogočili kreiranje forwarda (filter) v webmailu (Roundcube) in bi bila zadeva rešena. Ampak tega pa nimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: burjuc ()

SeMiNeSanja ::

Saj IMAP tudi 'obvešča'...

Če forward za backup ne deluje (zanesljivo), lahko še vedno preko pop3 potegnejo kopijo maila iz skupnega predala in jo shranjujejo za arhivo...

c3p0 ::

> Po mojem bi bilo najbolj sigurno tako, da bi omogočili kreiranje forwarda (filter) v webmailu (Roundcube) in bi bila zadeva rešena. Ampak tega pa nimajo.

RC je mail klient - MUA, forwardi se uredijo na MDA nivoju (DA uporablja Exim kot MTA in MDA). Zakaj bi pocali okoli zadeve, ki že mora delovati?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

emailiranje skupine

Oddelek: Pomoč in nasveti
81292 (988) SeMiNeSanja
»

"arhiviranje" gmail računa

Oddelek: Omrežja in internet
151498 (979) Highlag
»

Izvoz e-pošte iz Apple Mail

Oddelek: Programska oprema
192322 (267) MrStein
»

preusmeritev maila

Oddelek: Izdelava spletišč
72029 (1543) Ice-Heki
»

Prehod na Google apps

Oddelek: Omrežja in internet
202458 (1798) bastadu

Več podobnih tem