» »

LAME odreze visje frekvence? HAH!

LAME odreze visje frekvence? HAH!

kockish ::

Najbrz se se spomnete novice, kjer je ne spomnem se kdo "ugotovil" da LAME odreze frekvence, visje od 16000Hz... Se sam sem vzel CoolEdit in si malo zadeve ogledal...

wav
LAME 3.87 VBR1 Joint Stereo
LAME 3.87 CBR 256 Stereo
Frauhofer CBR 256 Stereo

Gre seveda za isti komad, razlicno encodiran. Kot vidimo je imata LAME in Frauhofer pri CBR256 skoraj identicno sliko, LAME VBR pa pravtako ne reze visokih frekvenc oz. samo takrat ko visje niso potrebne (takrat tudi zniza bitrate). Komentarji?

undefined ::

Dajte zdaj še razložit, v čem je LAME boljši od FH, ali obratno.

kockish ::

Torej, na kratko. Podrobnosti na r3mix.

Najprej, LAME je free, kar FH ni. Poleg tega se LAME stalno izboljsuje, kar za FH spet ne velja.
Ce gledamo CBR sta si encoderja zelo podobna, nekih razlik tu ni. VBR pa ima FH tako slab, da ga ni vredno uporabljati.

Toda pozor! Novejsa verzija FHja je cudna in povzroca napake, zato uporabljajte staro, se raje pa LAME.

Ce bi rad kdo slisal napako novejsega FHja:
FH
LAME

undefined ::

Kako da FH ni zastonj? Kot jaz vem pride že zastonj poleg DivX 3.11 codeca. Pa FH codec lahko uporabiš z vsakim encodirnim programom, samo L3codeca.acm kopiraš v dir. kako enostavno pa je kaj encodiranje z LAME-om? Kot sem jaz slišal gre vse še po tastarem command-line načinu. Jao! :D

undefined ::

Aja, pa tista 2 linka nekak ne delata najbolje...

boha ::

pri popravljanju mp3-ja (razpakiranje v wav) in nato kodiranju nazaj v mp3 (enak bitni zapis kot prvotni mp3) se pri FH-ju očitno poslabša kvaliteta zvoka, kar se pri LAME ne zgodi. to je zame zadosten razlog, da sem odpisal FH...

Loki ::

Kje lahko dobim Lame in EAC?
Kje pa frontend za Lame?
I left my wallet in El Segundo

JLP ::

Live long and prosper!

krneki ::

IceMan:

Lame lahko uporablajš v različnih encodirnih programih, samo rabiš inštalirat en dll, ki je v tem paketu.

undefined ::

Kater codec pa Audiocatalyst uporabi? A se ga da mogoče kje izbrati?

boha ::

audiocatalyst uporablja svoj lasten kodek, eksternega pa se mi zdi, da ne moreš izbirati. pri audiograbber-ju pa lahko! audiograbber + lame_enc.dll je IMO kar poštena kombinacija...

undefined ::

Meni se zdi najboljša izbira Audiocatalyst 2.1, nastavitve: VBR, Normal/High.

LuiIII ::

Audiocatalyst uporablja Xing codec, ki je sicer fenomenalno hiter in fenomenalno nakvaliteten!

Lui

TheJack ::

Prebral sem celo zadevo, pa imam par vprašanj (o lamu drugače nimam pojma):

Kam naj dam vse tiste dll-je? V Windows\sistem?
Koliko dll-jev sploh potrebujem? (lame_enc.dll, LameACM.dll) Kam naj jih dam?
Kateri lame naj uporabljam? 3.70 ali 3.87?
Kaj je to z WinAmpom? Nekaj sem slišal, da je tudi tam treba uporabljati nek poseben output plugin.

Hvala za odgovore...

P.S.: Nikoli ne verjamem, da je Mp3 z 256 isto kavaliteten, kot CD!
Bonis nocet, qui malis parcit.

undefined ::

LuiIII, za VBR je Xing najbolj kvaliteten codec od vseh. Če ne verjameš, si oglej ta primerjalnik:
http://www.macdigitalaudio.com/reviews/....

TheJack, right-click on Install.inf, choose Install.

JLP ::

IceMan
Sm mal prebrav ta test.
Nker nism vidu da bi blo rečen da je Xing VBR boljši od LAMEovga. Ali obratno.
Pa pr testu uporablajo LAME 3.50 k je že zloooo star in je imel VBR podporo še v povojih. Tko da je zej pr verziji 3.88 in ma najbol VBR od vseh encoderjov (preber teste na r3mix.net).

TheJack
Output plugin od Winampa je čist uredu. Sam se merkej da je Winamp novej od verzije 2.666 ker prej so nekej s svojmu Nitrane decoderjem poskušal pa je bil za en kurac. Drgač pa obstja en plugin k je še bolši. Imenuje se pa MAD plig-in for Winamp.
Live long and prosper!

kockish ::

TheJack:
Potrebujes samo Lame_enc.dll, ki ga skopiras kamor hoces, nato pa v ripperju nastavis, kje se nahaja. Uporabi 3.87.

Drugo pa je JLP ze vse povedal.

kockish ::

Aja btw: ce vas slucajno zanima hitrost encodiranje (kar je za moje pojme neumno - raje pocakas malce vec in imas potem boljsi mp3), si nabavite GOGO encoder - ta je hitrejsi celo od Xinga, poleg tega pa se kvalitetnejsi.

Jinxy ::

joooj, samo ne mi o Xingu, tle sploh ne rabis nobenga Cooledita al pa cesa podobnega, je razlika ze na uho ocitna (nekvaliteten zvok)

TheJack ::

Najlepša hvala za odgovore. Sem primerjal razultate z AudioCatalystom in razlika je kar precejšnja.

Lp
Bonis nocet, qui malis parcit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za ripanje cd-jev?

Oddelek: Zvok in slika
293921 (3383) BaRtMaN
»

AudioCatalyst.

Oddelek: Programska oprema
191817 (1530) iration
»

T-boljši MP3 encoder/CD ripper

Oddelek: Programska oprema
201857 (1541) Jeronimo
»

LAME vs Frauenhofer

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
182328 (2328) JLP
»

MP3 komresor

Oddelek: Programska oprema
61324 (1200) alien-w

Več podobnih tem