» »

popup vprasanje

popup vprasanje

Misi666 ::

Kako nardit popup okno, da bi blo brez vsega, cist brez vsega samo recimo flash animacija notr...tud brez titlebara, brez gumba za ugasnt (to bi ga sam dodal) brez vsega...kako??? a je kje ksna skripta za to?

Trubadur ::

java script
maš polno tega na netu
Berite Thomasa!

Cokolesnik ::

Izogibaj se predvajanja vsebine v pop-up oknih, ker so med deskarji vse prej kot zaželjena, niti se marsikomu ne odprejo zaradi nameščene blokade v brskalniku.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

BigWhale ::

Ne delaj tega ;>

Yohan del Sud ::

Osebno mislim, da bi bilo treba izumitelja pop-up oken razjajčiti! ;((

Ah, ja da se tudi v samem HTML-ju... :\

Ziga Dolhar ::

Uf?

Yohan, iz tvoje teze bi jaz z veseljem enako dejal tudi za izumitelje flasha! :-). Ampak težava je žal drugje.

Če bi jo želeli rešiti po tvoje, bi blo malce preveč krvi >:D.

p.s.: Yohan, si morda opazil, da je nekoč [morda še zdaj] celo Dell za logiranje uporabnikov [support] uporabljal popup okenca? Stvar se mi je zdela čudna in nerodna, sedaj se mi pa zdi tako genialna, da jo uporabljamm še sam :))).
https://dolhar.si/

tec ::

Yohan del Sud ::

OK, naj se malo popravim. Pop-up okneca so uporabna samo izjemoma, pa še to se da rešit na drug način. 99.99% vseh pop-upov pa povzroča slabo voljo.

Flash je pa itak zgodba zase. Zna biti nadležen in zna biti uporaben. V praksi bi dejal 60:40...

Loki ::

ziggga bi tole lahko malo bolj podrobno razložil - glede della?
zakaj je po tvojem mnenju boljse, v katerem pogledu je bolje? ...

Ziga Dolhar ::

Loki: čisto subjektivno. Kot uporabniku se mi je stvar sprva zdela glupa -- "yeak, popupz" -- potem sem pa sam "debuggal" svoj login ter ugotovil, da je taka rešitev lahko zelo elegantna [je pa res, da morda browser vsaj najbolj arhaicn ecmascript podpirat.

Delovanje: Uporabnik klikne "Prijava"; odpre se popup okence s potrebnim obrazcev, ko pošlje podatke, se v isem popupu obravnava prijava. Sedaj je user prijavljen tudi v glavnem oknu (opener), vendar bo to videl šele, ko bo osvežil stran oz. browsal. Sedaj pa lahko storimo še tole [če gre za "malce boljšo" ;) podporo Javascripta] -- iz popupa sprožim refreshanje openerja [user tega skoraj ne opazi -- skoraj] in zaprem popup.

Ne morem rečt, da je stvar boljša od "klasične" metode, kot jo recimo uporablja Slotech. Uporaba popup okenca je za userja lahko velik minus. Sam sem tu pač poskusil stvar naredit malce drugače -- in glede na to, da mi stran več ali manj služi kot "testbed" za učenje programiranja ... je bil poskus kar uspešen ;).

Stvar lahko v delovanju vidiš na moji strani, ki jo najdeš med mojimi uporabniškimi podatki. Da ne bom preveč reklame delal ;).
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Stvar je vsaj za nekatere precej bolj annoying in ni _any_ browser... Na zalost...

Jaz bi zmetal stran vse kar ni HTML2.0 z dodatkom tabel ;> Tisto kar je vec, je ze bedarija in ubije namen HTMLja :)

sopex ::

ja jest bi to reču z flašom... nardiš recmo en tak programček kot je učasih na MATKURJA.COM in je rešeno...
ampak to je mal težje narest, al pa tud ne (še nism probu tega delat) ampak možno pa je...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popup okno, ko zapustiš stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
151369 (1144) IceIceBaby
»

Samo Konqueror prestal varnostni test (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
685684 (5684) MrStein
»

En iziv....

Oddelek: Izdelava spletišč
161304 (978) alesrosina
»

Internet Explorer stopa na pota združljivosti

Oddelek: Novice / Brskalniki
182483 (2483) CaqKa
»

pop-up okna?

Oddelek: Omrežja in internet
161354 (1126) zlickon

Več podobnih tem