» »

Delo od doma za tuje podjetje, davki?

Delo od doma za tuje podjetje, davki?

lexy23_ ::

Živjo,

Dobil sem možnost dela od doma za neko tuje podjetje kot "svetovalec", pri katerem bi imel letno plačo €24k (6x na leto po €4k ali pa 4x po €6k). Ker sem še študent, me zanima kako je z davki? Redno me še ne morajo zaposliti in seveda ne plačujejo davke za mene.

Kaj bi bilo boljše po vašem mnenju - odpreti s.p. ali pa sproti plačevati davke dursu? Moram narediti samoprijavo ali bodo pri dursu sami videli in poslali/odtrgali?

Hvala in lp

chort ::

Podjetje iz EU ali ne?

lexy23_ ::

Da, iz Anglije.

Invictus ::

Tuja firma te bo zaposlila samo preko pravne entitete. Sploh Angleži.

Odpri s.p.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Odpri _normiran_ s.p.

chort ::

Odpri normiran s.p. in se prijavi kot atipični davčni zavezanec. Za zadnje potrebuješ pismo o nameri od podjetja v tujini s katerim boš sodeloval.

jype ::

Tako, ja. Dobil boš evropsko davčno številko, ne boš pa zavezanec za DDV v Sloveniji (to tudi pomeni, da lahko za s.p. uporabljaš osebni bančni račun).

lexy23_ ::

Invictus je izjavil:

Tuja firma te bo zaposlila samo preko pravne entitete. Sploh Angleži.

Odpri s.p.


Dejansko sploh ne bom bil zaposlen pri tej firmi, nimajo nobenih obveznosti do mene (razen plače). Edini dokument ki smo ga podpisali, je bil o zaupnosti podatkov. Je pa podjetja zaupanja vredno, tako da nimam skrbi da bi me slučajno "nategnili."

Drugače pa ja, normiran s.p. trenutno zgleda kot najboljša rešitev. Hvala.

dasf ::

Mimogrede, z zaposlitvijo (odprtje polnega sp je zaposlitev) izgubiš študentske bone, pravico bivanja v študentskem domu, ne moreš več delati preko študentskega servisa, starši pa te ne morejo več uveljavljati kot vzdrževanega člana.

Ales ::

lexy23_ je izjavil:

Dejansko sploh ne bom bil zaposlen pri tej firmi, nimajo nobenih obveznosti do mene (razen plače). Edini dokument ki smo ga podpisali, je bil o zaupnosti podatkov. Je pa podjetja zaupanja vredno, tako da nimam skrbi da bi me slučajno "nategnili."

Ne bodi naiven. Kaj je za nekoga "nateg" in kaj ni, je ravno zadeva, ki jo dogovoriš ob zaposlitvi oz. ob nastanku pogodbenega razmerja in to po možnosti pisno ovekovečiš za vse večne čase. Mogoče bo zanje čisto normalno, da ti drug teden rečejo da te ne rabijo več, zate bo pa to na nivoju "natega", ker si ravnokar odprl normiran s.p., vzel subvencije za odprtje in si konkretno spremenil življenje. Take stvari se iti z obetom ene same stranke, s katero nimaš niti podpisane pogodbe, je zelo zelo lahkomiselno.

Invictus ::

@OP

Ali delaš preko agencije ali direktno? Preko agencije lahko sam rečem da je zadeva 100% bullet-proof.

Drugače pa odpri Linkedin profil, pa najdi to podjetje in njene zaposlene gor. V primeru neplačila preprosto objaviš ta njihov "kiks" ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Ales je izjavil:


Ne bodi naiven. Kaj je za nekoga "nateg" in kaj ni, je ravno zadeva, ki jo dogovoriš ob zaposlitvi oz. ob nastanku pogodbenega razmerja in to po možnosti pisno ovekovečiš za vse večne čase. Mogoče bo zanje čisto normalno, da ti drug teden rečejo da te ne rabijo več, zate bo pa to na nivoju "natega", ker si ravnokar odprl normiran s.p., vzel subvencije za odprtje in si konkretno spremenil življenje. Take stvari se iti z obetom ene same stranke, s katero nimaš niti podpisane pogodbe, je zelo zelo lahkomiselno.

V bistvu je tveganje minimalno. Firmo odpre pred prvim izplacilom tako v najslabsem primeru vrze stran tistih 400 EUR za prispevke + nekaj ur casa. Vse se mu povrne ze s prvim obrokom. Potem lahko pa kadarkoli zapre pa bo gladko v plusu.

lexy23_ ::

Ales je izjavil:

lexy23_ je izjavil:

Dejansko sploh ne bom bil zaposlen pri tej firmi, nimajo nobenih obveznosti do mene (razen plače). Edini dokument ki smo ga podpisali, je bil o zaupnosti podatkov. Je pa podjetja zaupanja vredno, tako da nimam skrbi da bi me slučajno "nategnili."

Ne bodi naiven. Kaj je za nekoga "nateg" in kaj ni, je ravno zadeva, ki jo dogovoriš ob zaposlitvi oz. ob nastanku pogodbenega razmerja in to po možnosti pisno ovekovečiš za vse večne čase. Mogoče bo zanje čisto normalno, da ti drug teden rečejo da te ne rabijo več, zate bo pa to na nivoju "natega", ker si ravnokar odprl normiran s.p., vzel subvencije za odprtje in si konkretno spremenil življenje. Take stvari se iti z obetom ene same stranke, s katero nimaš niti podpisane pogodbe, je zelo zelo lahkomiselno.

Invictus je izjavil:

@OP

Ali delaš preko agencije ali direktno? Preko agencije lahko sam rečem da je zadeva 100% bullet-proof.

Drugače pa odpri Linkedin profil, pa najdi to podjetje in njene zaposlene gor. V primeru neplačila preprosto objaviš ta njihov "kiks" ...

Že dalj časa poznam dva (Hrvat in Avstrijec), ki že par let delata za isto firmo, ponavadi imajo enega človeka v vsaki državi. Šef je tudi dokaj znana oseba, tako da ni skrbi glede tega.


dasf je izjavil:

Mimogrede, z zaposlitvijo (odprtje polnega sp je zaposlitev) izgubiš študentske bone, pravico bivanja v študentskem domu, ne moreš več delati preko študentskega servisa, starši pa te ne morejo več uveljavljati kot vzdrževanega člana.

To vem ja, letos končam z faksom :) Začnem Aprila/Maja, prvo plačo bom pač moral samoprijaviti ali pa nekaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S.P. ter zavarovanje izpada dohodkov

Oddelek: Loža
242625 (1741) Mare2
»

Internship - pripravništvo

Oddelek: Loža
51221 (829) matobeli
»

Freelance, samozaposlitev, s.p.

Oddelek: Loža
296237 (4843) Elsanna

Več podobnih tem