» »

Quantum Break

Quantum Break

m0LN4r ::

O internih poslovnih dogovorih med MS in Remedy pa nebi vedel. Verjetno jim MS placa lepo vsoto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Alien123 ::

saj prav tak da se gre na nov wins.. pol najboljše da se pritožujemo zakaj neremo igrat špila na XPju.. treba it s korakom naprej ljudje

scipascapa ::

hvala bogu, da imamo "samo" 2 konzoli.....če bi imeli na področju konzol še vojno tega "software-a" kot jo imamo na pcju, bi bila ena velika štala.

ja ne vem če mi dela vse ok na windows 7 no? kot, da bi rekel: ti stari novi avto so zunaj, star mi pa še dela...menjam?

m0LN4r ::

Stari wormsi delajo najbolse na XP, o tem ni dvoma.

Pri konzolah pa mamo res sreco, da sta dve. Platform pa mamo 3. Zdaj pa se nekaj Steam/linux bi kej mel od tega profita.

Se mal pa bos mogu met vse doma, ker bodo samo ekskluzive dobro narjene in zanimive igre.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Alien123 ::

scipascapa je izjavil:

hvala bogu, da imamo "samo" 2 konzoli.....če bi imeli na področju konzol še vojno tega "software-a" kot jo imamo na pcju, bi bila ena velika štala.

ja ne vem če mi dela vse ok na windows 7 no? kot, da bi rekel: ti stari novi avto so zunaj, star mi pa še dela...menjam?


res je.. sam pol se ne "pizdite" zakaj grafični špili ne napredujejo.. Najboljše je da delajo porte še za win10, win8.1, win7.. čaki malo, samo zguba denarja in časa.. Če pa imajo vsi lepo win10 pa prihranijo + začnejo delat neko osnovo na njem, varianta dx12..

"ja ne vem če mi dela vse ok na windows 7 no?"
A na win10 pa ti ne bi? lel
sindrom privacy te žere? heh

"ti stari novi avto so zunaj, star mi pa še dela...menjam?"
lel again.. windows xp še zdaj dela, zakaj pa si na 7ici? fuck, še windows 98 dela..
ne bit pametn

ahac ::

A na win10 pa ti ne bi? lel

Bi, ampak zakaj bi upgradal? V čem so Windows 10 tolk boljši, da je to tolk nujno?
Namreč... dve tretjini PC gamerjev očitno ne najde dovolj razlogov za to.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Alien123 ::

dve tretjini si našel kar iz svoje glave vun..
naprimer..
Edge mi je vrhunski, boljši kot chrome..
Dx12
design
Xbox app

ahac ::

dve tretjini si našel kar iz svoje glave vun..

Steam Hardware & Software Survey: January 2016
http://store.steampowered.com/hwsurvey
Windows 7 64 bit - 34.31%
Windows 10 64 bit - 32.77%
Windows 8.1 64 bit - 14.03%

Dost žalostno, če sta browser in Xbox app top razloga za upgrade. Sploh ker to, da ju niso izdal za starejše Winse ni prednost novega OSa, ampak 'planned obsolescence' starega.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Alien123 ::

ne vidim kje je problem pri 'planned obsolescence' ..
ja kaj pa bi ti rad imel v novem OSju?.. ajde da čujem

ahac ::

Nič. OK je.
Ampak to, da raje prodajo manj iger zato, da prisilijo nekaj ljudi v upgrade, se mi pa ne zdi ravno gamer-friendly (ravno obratno).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Alien123 ::

ne vidim da bi oni koga prisilili v upgrade.. Če hočeš igrico rabiš win10, isto za Last of us rabiš ps, za Halo rabiš Xbox..
nihče nikogar ne sili

m0f0x ::

ahac ::

Igra je očitno always-online, ker se video (ki je velik del zgodbe) streama in ga ne moreš downloadat (na PCju - na Xbox ga lahko).
Quantum Break Must Be Online For Live-Action Episodes
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Izi ::

Tole bo pa glomazna igra :O

Na Blu-Ray disk, ki ga ima XBox1, gre 50 GB pa pravijo, da ne bo šlo vse gor im bo treba še precejšen dodaten del igre potegniti dol na trdi disk. To velja za konzolo.

Na PC je verjetno problem, ker igre ne morejo izdati na Blu-Ray, ker ga večina PC-jašev sploh nima. Na 15 DVD plošč pa tudi nima smisla tlačiti igre.
100 GB ali kolikor že bo dolga igra si tudi redko kdo lahko privošči download. Nekateri imajo prepočasen download, drugi pa omejenega. Redki so tisti s 100 Mbiti downloada na optiki brez omejitev.

Da imajo PC-jaši več prostora za shranjevanje, kot trdijo v članku, tudi v zadnjih letih ne drži več. XBox1 ima 500 GB trdi disk, PC-jaši pa imajo dandanes večinoma samo še SSD-je in so povprečno na okoli 250 GB prostora.
Jaz imam v mojem igričarskem PC-ju 128+250 GB prostora in če bo igra zasedla okoli 100 GB bo hud problem najti prostor.

Verjetno je ravno zato odločitev, da se na PC-jih video sproti prenaša, še najbolj smiselna. Tako bo celotna igra zasedla verjetno nekaj 10 GB, video se bo pa med igranjem sproti nalagal v RAM in ne bo potreboval nobenega prostora.
Pa še piratizirati bo tole igro verjetno zelo težko, če sploh.

Bo zanimivo videti kako se bodo odločili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

kitl76 ::

Kva kakšne compe imate pa to. Jaz imam 250 GB SSD in 2 TB navadnega diska. LAhk gor spravim cel Xbox pa še PS 4 pa še mi ostane placa :)

Izi ::

kitl76 je izjavil:

Kva kakšne compe imate pa to.
Popolnoma tihe in hladne :P
Trdi diski so že ker precej let daleč najglasnejši deli PC-ja, pa še precej dodatne nepotrebne toplote proizvajajo, ker slabo vpliva na hlajenje navitih PC-jev.
Tudi jaz sem imel nekoč poleg SSDja še en 1 TB HD, pa sem ga z užitkom vrgel ven, ko sem nabavil 2 SSD-ja. HD ne bo imel nikoli več mesta v mojem PC-ju 8-) Bom pa očitno moral kmalu zamenjati moj 128 GB SSD za enega 500 GB.

ahac ::

Verjetno je ravno zato odločitev, da se na PC-jih video sproti prenaša, še najbolj smiselna.

Na Xboxu imaš menda opcijo izbrat ali boš downloadal vse ali boš streamal video. Zakaj na PCju te opcije ni?


;) Piratstvo ;)
Tudi, ko ga bodo crackal, bo še vedno manjkal ves video...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Izi ::

Sem opazil, da v tej temi sploh še ni omenjeno za kakšno igro pravzaprav gre. Vse skupaj je namreč precej neobičajno in gre pravzaprav za pol film pol igro.

Igra je razdeljena na segmente. Ko preigramo en segment igre, se začne ena epizoda filma, ki traja okoli 22 minut in to se potem ponavlja skozi celo igro.
Vsakič ko končamo igralni segment moramo najprej izbrati kar nekaj pomembnih odločitev in glede na te odločitve se bo potem predvajal določen film, ki bo upošteval vse naše odločitve. Na voljo je kar 40 različnih poti po kateri se lahko razvija film.
Tukaj gre za pravi igrani film z živimi igralci in to precej znanimi filmskimi igralci. Vsak filmski kader je verjetno posnet na mnogo različnih načinov in potem se glede na naše odločitve skupaj sestavi ena filmska epizoda v dolžini okoli 22 minut, potem pa spet igramo igro naprej.

Filmske epizode so menda 4, vsaka v povprečju po 22 minut. Dolžina pa lahko kar precej varira, saj glede na naše odločitve lahko v filmu manjkajo celi kadri ali pa se celo dodajo novi.
Glede na 40 različnih poti skozi film je po moji logiki posnetih praktično 20 celotnih filmov v dolžino 90 minut, kar prinese okoli 1800 minut filma oziroma za 30 ur filmskega materiala mora biti v tej igri.

Zaradi tega razmišljajo o streamingu tega videa, ker vsak igralec bo v povprečju videl samo okoli 1/20 vsega posnetega meteriala. Kakšen smisel si ima na računalnik posneti 30 ur videa, ko pa ga bomo videli samo 1 uro in pol?

Pravijo, da šele film in igra skupaj prineseta pravo doživetje. Če bodo morda pirati izdali igro brez videa, bo to precej borna in nepopolna izkušnja.

oo7 ::

Quantum Break explained: How Remedy's Xbox One exclusive and live-action TV show works
http://www.express.co.uk/entertainment/...

kitl76 ::

Samm da bom mogeel med igro po 22 minut filma gledat se mi pa res ne zdi neki zanimivga prej dolgčas.

Izi ::

Zanimivo, kljub mnogim različnim potem skozi zgodbo je konec en sam 8-O
Vseeno je smiselno večkrat preigrati celo igro. Pravijo.


kitl76 je izjavil:

Samm da bom mogeel med igro po 22 minut filma gledat se mi pa res ne zdi neki zanimivga prej dolgčas.
Potem pa igra ni zate. Tole je "story-driven single player game". V ospredju je zgodba in ne igranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

kitl76 ::

Ni ne imaš prav.

oo7 ::

To je igra od razvijalcev, ki so naredili Max payne in Alan Wake. Z akcijo so se že izkazali v Max Payne že v letu 2000 in z zgodbo v Alan Wake:) torej če si igral tiste njihove igre potem približno veš kaj lahko pričakuješ :)

Jaz po pravici povedano jo zdaj še ne bom igral, ker ne mislim še menjat Windowsov in ta igra bo delala samo na wWin 10 in mogoče čez čas pride še na Steam :)

Alien123 ::

Te pa mej stare winse.. lel

kitl76 ::

Max Payne sem preigral s.amo tam ni bilo filma za 20 minut skupaj v enem kosu.

D3m ::

Eni so pa občutljivi, če nimaš Win10.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zmajc ::

Jaz tudi zaradi ene igre še ne mislim menjat winsov. Vse ob svojem času. Igra ne bo nikamor pobegnila, moj seznam je pa itak še zelo dolg. :)

Upam pa, da se potrudijo bolj kot so se z Gears of War.

Izi ::

Jaz sem pa že kar nekaj časa nazaj prešel na Windows 10. Preskočil sem 8 in 8.1.
In sem zadovoljen. Predvsem je 10-ka hitrejša od 7-ke, ker je pač delana z mislimi na telefone in tablice in zato deluje opazno hitreje kot 7-ka, še posebej se to pozna na šibkih pisarniških PC-jih.
Je pa vsekakor precej grša kot 7-ka. Uporabnost je pa praktično enaka, ko seveda izklopiš cel kup neumnosti, ki so namenjeni telefonom in tablicam.

kitl76 ::

10-ka je itak najboljši sistem kar ga je kdaj Microsoft naredil ne vidim smisla, da nekdo vstraja na 7-ki bog ne daj na 8-ki, ki je bila čista polomija.

D3m ::

Zakaj pa ne? Čemu je taka predbnost? Pa pustimo igre na stran.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Compufreek ::

Mislim... pridem na temo da bi videl kaj novega o igri pa so 3 je posti o igri in 95% postov o tem kako "on pa že nebo menjal windowsev za eno igro" pa koga briga ... če neboš pač neboš, če ti 7 ka paše ti pač paše .... zadrži to za sebe ali pa odpri novo temo kjer boš lahko vsem povedal kak je win 7 zakon .... je blo isto pri prehodi iz xp na 7 in je isto zdaj ... pa ne smetit teme namenjeni igri

D3m ::

Saj je ne. Izzivajo in blatijo uporabnike Win7, da si lastijo šit sistem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zmajc ::

S prehodom na nove winse kot gamer dejansko ne pridobič absolutno in čisto nič. 95% časa tako ne delaš drugega kot zaganjaš ikone z namizja. Steam, Uplay, Origin, browserji so vsepovod isti.

Tako da edina razlika je da z w10 lahko igraš eno igro več.

In to se vsakemu pač ne da ta moment.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Compufreek ::

*Offtopic (čeprav se mi zdi da je tema bol temu namenjena -.-)
Čist simpl je, windows 7 je windows 10ki to kar je windows XP bil windowsu 7, oba sta odlična OS-a ampak eden je pač bolj zastarel in ima malenkost manj
bonbončkov kot drugi. Vse je samo še v osebni izbiri kaj ti bolj paše in zakaj uporabljaš.
Osebno sem v mladinskem centru vseh 5 intel 775 sistemov in 2 AMD AM2 sistema nadgradil iz 7 ke na windows 10 in se razlika v hitrosti
zelo pozna, tako pri zagonu kot delovanju z samo 2 GB ram-a.

Me pa veliko bolj zanima, če so že kakšni "real life" testi igre, naprimer iz kakih sejmov al pa kaj podobnega, napram tega, da se izid počasi bliža?
malo bi rad videl kako pa kaj se igra odziva na različnih sistemih, naj ne bi bil port ampak sta se istočasno razvijali obe platformi, ampak to sem slišal že neki časa nazaj, kolk je res pa nebi vedo :)
Osebni PC je praktično na sistemskih le da mam jaz 970 ko, špil bo definitivno deloval ... če pa bo pol tolk dober ko je bil alan wake 1 ka ki sem jo še na xboxu preigral pa bo itak nor špil :)
aja pa naj bi bil v igri hint, da naj bi prišel alan wake 2 ven kar je že samo po sebi ODLIČNO ^^

opeter ::

Izi je izjavil:

Tole bo pa glomazna igra :O

Na Blu-Ray disk, ki ga ima XBox1, gre 50 GB pa pravijo, da ne bo šlo vse gor im bo treba še precejšen dodaten del igre potegniti dol na trdi disk. To velja za konzolo.

Na PC je verjetno problem, ker igre ne morejo izdati na Blu-Ray, ker ga večina PC-jašev sploh nima. Na 15 DVD plošč pa tudi nima smisla tlačiti igre.
100 GB ali kolikor že bo dolga igra si tudi redko kdo lahko privošči download. Nekateri imajo prepočasen download, drugi pa omejenega. Redki so tisti s 100 Mbiti downloada na optiki brez omejitev.

Da imajo PC-jaši več prostora za shranjevanje, kot trdijo v članku, tudi v zadnjih letih ne drži več. XBox1 ima 500 GB trdi disk, PC-jaši pa imajo dandanes večinoma samo še SSD-je in so povprečno na okoli 250 GB prostora.
Jaz imam v mojem igričarskem PC-ju 128+250 GB prostora in če bo igra zasedla okoli 100 GB bo hud problem najti prostor.

Verjetno je ravno zato odločitev, da se na PC-jih video sproti prenaša, še najbolj smiselna. Tako bo celotna igra zasedla verjetno nekaj 10 GB, video se bo pa med igranjem sproti nalagal v RAM in ne bo potreboval nobenega prostora.
Pa še piratizirati bo tole igro verjetno zelo težko, če sploh.

Bo zanimivo videti kako se bodo odločili.


Huh, še sreča, da ne igram teh modernih iger ... že 10 GB se mi zdi ogromno, ne pa 50, kaj šele 100+
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zmajc ::

Je prav smešno, 40-60 gb je praktično minimum kolikor danes zasedajo AAA igre.

oo7 ::

"This is the ultimate Remedy game... the culmination of 21 years of work." - Thomas Puha, Remedy Entertainment.

http://interestingame.com/game-news/432...

oo7 ::

Quantum Break Cinematic Trailer

,

oo7 ::

Quantum Break Live Action Villains trailer


5 april 2016

kitl76 ::

Kdaj pa tole za PC izide?

AapocalypseE ::

5.4.2016 :)

oo7 ::

In pogoj za igranje Win 10

AapocalypseE ::

In DX12 kartica :D

kitl76 ::

Tukaj ne bo problema :)

AapocalypseE ::

Me zanima kakšna bo cena.

oo7 ::

Prve ocene

Polygon - 8.5
PostArcade - 7
Giant Bomb - 2/5
Eurogamer - No score
IGN - 8
Destructoid - 8.5
Gamespot - 6
EGM - 7.5
Metro - 6
Shack News - 6
The Jimquisition - 8.5
High-Def Digest - 4/5

ahac ::

Očitno tudi to ne bo Windows 10 / Xbox system seller... :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

Zaenkrat jim kaže kar dobro : Quantum Break Preorders "Well Ahead of Plan," Could Be a "Mega Hit" -- Xbox Exec


Preorders for time-bending Xbox One and PC game Quantum Break are "performing well ahead of plan," and the game is shaping up to possibly be a "mega hit," according to Xbox marketing executive Aaron Greenberg.

http://www.gamespot.com/articles/quantu...

ahac ::

Microsoft to vedno pravi.
Ampak verjamem, da je veliko preorderjev. Hype prodaja igre in ljudje nočejo čakat na review.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

No ja Quantum break je ena najbolj pričakovanih iger za Xbox no vsaj bila je še takrat, ko je bilo rečeno, da bo exkluziva za xbox mogoče se je kaj spremenilo bomo videli :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Control (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8010912 (382) oo7
»

Forza Horizon 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11014270 (2744) Horas
»

State of Decay

Oddelek: Igre
493606 (822) oo7
»

ReCore

Oddelek: Igre
354431 (2514) BivšiUser2
»

Konferenca razvijalcev iger SGC

Oddelek: Igre
6963 (720) SimplyMiha

Več podobnih tem