» »

Prihaja iPhone 5SE

Prihaja iPhone 5SE

9to5Mc - Po neuradnih, a običajno zanesljivih virih 9to5Mac, Apple pripravlja novo 4-palčno verzijo iPhona 5SE. Sprva se je govorilo, da gre za pomanjšanje verzijo iPhona 6, a bo Apple v resnici izdal nadgrajeni iPhone 5. Kodno ime je za zdaj N69, iPhone 5SE pa je najverjetnejše tržno ime.

V primerjavi s staro petico bo novi model Apple vseboval enaki kameri kot iPhone 6 (torej z osmimi in 1,2 milijona točkami) s podporo za večje panorame in samoizostritvijo med zajemom videoposnetkov, senzor za zračni tlak (barometer), čip NFC za Apple Pay, Bluetooth 4.2, VoLTE in 802.11ac ter procesorska čipa A8 in M8 (ali pa A9 in M9, to še ni čisto jasno). Po drugi strani pa bo zaslon ostal enak kot v petici (štiri palce in 1136 x 640 točk), torej ne bo zaznaval različnih jakosti dotika.

Kar se tiče kapacitete, bo najcenejši model, ki bo stal toliko kot v bližnji prihodnosti upokojena navadna petica, vseboval 16 GB prostora za shranjevanje. Večji model pa ne bo imel 32 GB, temveč takoj 64 GB prostora. Druge novosti bodo Live Photos in rožnozlata barva, ki bo na izbiro poleg klasičnih srebrne, sive in zlate. Uradno predstavitev pričakujemo sredi marca.


60 komentarjev

«
1
2

7982884e ::

ne razumem, v čem je fora petice v imenu. cifra nakazuje generacijo, ne velikosti. pa imo bi tako delali škodo lastni prodaji.

matobeli ::

Naj pa bi Apple, poleg predstavljenega modela, prvič ponudil še nižje cenovni aparat (bojda presežki proizvodnje), z oznako 5esé

mihec87 ::

Telefonom so cene v par letih šle sky high...prej flagship 500-600eur zdj 800....So ugotovili da so za sabo pustili ne ravno mali del trga..

hojnikb ::

sj kitajci napadajo luknje, ki jih veliki puščajo.
#brezpodpisa

Invictus ::

Hardversko ja, softversko ne.

Poceni iPhone bi bil čista zmaga.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nemmo ::

Zakaj bi nekaj prodal poceni ce ti ni treba? :)

klinker ::

Nemmo je izjavil:

Zakaj bi nekaj prodal poceni ce ti ni treba? :)


Zato, ker bi si ga tako se tej ki po Apple pljuvajo lahko koncno kupli :D

njyngs ::

Invictus je izjavil:

Poceni iPhone


To ne obstaja :) Edit: niti ne bo obstajalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

          ::

klinker je izjavil:

Nemmo je izjavil:

Zakaj bi nekaj prodal poceni ce ti ni treba? :)


Zato, ker bi si ga tako se tej ki po Apple pljuvajo lahko koncno kupli :D


Jaz sem si ga kupil v zadnji Hoferjevi akciji. Vzamem nazaj vse pljuvanje.

Invictus ::

Nemmo je izjavil:

Zakaj bi nekaj prodal poceni ce ti ni treba? :)

Zato ker dobi naročnike za svoje ostale plačljive zadeve ...

Poleg tega bo iPhone za 300 EUR razprodan v nula cajta.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Ker uni za 600€ se pa valjajo in prašijo na policah prvih par mesecev prodaje? ;)

ncop1 ::

njyngs je izjavil:

Invictus je izjavil:

Poceni iPhone


To ne obstaja :) Edit: niti ne bo obstajalo

Kaj pa je bil Iphone 5c

Kaksen je bil odziv pa itak veste. Pac Apple je brand, in ne more prodajat poceni telefonov. Isto kokr Aston Martin ne prodaja poceni avtov.
(Pa nisem Apple fan drugac, samo tako pac je)

Ce hocte poceni Iphone imas pa kitajske ponaredke. Izgleda isto, stane pa 5x manj. Performance pa takim ljudem ponavadi itak ni vazen...

issak ::

ncop1 je izjavil:

njyngs je izjavil:

Invictus je izjavil:

Poceni iPhone


To ne obstaja :) Edit: niti ne bo obstajalo

Kaj pa je bil Iphone 5c

Kaksen je bil odziv pa itak veste. Pac Apple je brand, in ne more prodajat poceni telefonov. Isto kokr Aston Martin ne prodaja poceni avtov.
(Pa nisem Apple fan drugac, samo tako pac je)

Ce hocte poceni Iphone imas pa kitajske ponaredke. Izgleda isto, stane pa 5x manj. Performance pa takim ljudem ponavadi itak ni vazen...


100€ manj kot 5S, še zmeraj bistveno dražji od buđet telefona.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Heisenberg ::

5SE je lahko razprodan v trenutku, če ga bodo ponudili USA operaterji za recimo ceno 100$ ali manj. Vsi otroci in manj zahtevni uporabniki ga bodo imeli.
Tak telefon bi takoj kupil za svojo mat in žensko.

CyberPunk ::

Skratka bo podobna fora kot s 5C (kjer je C pomenil "crap" - tu pa "SE" verjetno pomeni "shitty edition" :D ). Bedno ohisje in hw od petice v kombinaciji z obupno kvaliteto kamere sestice (Monet effect). Oh well. Aja, pa 16 GB v letu 2016, swell.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

digitalcek ::

Invictus je izjavil:


Poleg tega bo iPhone za 300 EUR razprodan v nula cajta.


In ko bo kv.meter stanovanja v Ljubljani stal le 700 evrov, ga bodo kupili celo tisti, ki ga niso NIKOLI mogli kupiti, kajne?
Le zakaj potem prodajalci v Ljubljani na boljših lokacijah ne spustijo ceno pod 2500 evrov/kvadrat?

In ko bo prostitutka računala za uslugo 15 evrov, bodo moški stali v čakalni vrsti, dolgi vsak kilometer in pol... Le zakaj tega ne naredi? Bi imela ogromno prometa. Lova do krova.

Eni bi se očitno šli ekonomijo, oz. biznis tako, da bi spustili cene za 70-90 odstotokov. Nič lažjega, po drugi strani pa - ekonomski samomor v najkrajšem času...

Po drugi strani pa je bila tista edina violina, rešena s Titanika, prodana za miljon šesto tisoč dolarjev.
Le zakaj so na dražbi sploh bidali, kajti izklicna cena je bila baje 200.000 dolarjev...

Ker se nekaterim (ki imajo denar) gre, da kupijo NAJDRAŽJE IN NAJBOLJŠE! Da se potem s kupljenim iPhonom, stanovanjem, violino ponašajo in frajerišejo.

Tisti z mesečnimi dohodki 60, 200, ali 600 evrov tu niso pomembni, niso faktor. Kot da ne obstajajo... Za njih je, taka je namreč boleča resnica, le kitajska roba!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

sj iphone je tut kitajska roba :))
#brezpodpisa

Invictus ::

@digitalček

Kaj spet jamraš? A nisi Slovenec?

Cene so take kot so jih ljudje pripravljeni plačati.

Sam sem v Ljubljani kupil stanovanje za 1200 EUR/m2.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

digitalcek ::

hojnikb je izjavil:

sj iphone je tut kitajska roba :))


Pa tudi tista rešena violina NI bila stradivarka...

njyngs ::

Tisti z mesečnimi dohodki 60, 200, ali 600 evrov tu niso pomembni, niso faktor. Kot da ne obstajajo... Za njih je, taka je namreč boleča resnica, le kitajska roba!


Kako to misliš. Ravno največ znancev, ki imajo iPhone, je ravno takih. Poznam pa osebno precej (premoženjsko) močnih podjetnikov, ki še vedno nosijo v žepu dumb nokijo. Nekaj tu ne štima.

hojnikb ::

digitalček je fouš, k si kolegi lahko kupijo iphone, on pa ne :))
#brezpodpisa

digitalcek ::

Invictus je izjavil:

@digitalček

Kaj spet jamraš? A nisi Slovenec?

Cene so take kot so jih ljudje pripravljeni plačati.

Sam sem v Ljubljani kupil stanovanje za 1200 EUR/m2.


Jaz pa prodal del (pre)velikega stanovanja v najstrožjem centru za 2500/kvadrat...
In ja, cene so take, kot so jih ljudje pripravljeni plačati. Enim še danes 50 ali 100.000 evrov ne pomeni NIČ...

Rusi, ki v Ljubljani sedaj sicer skoraj ne kupujejo več, so nekaj let nazaj kupovali pod pogojem, da je bil nakup ranga NAJMANJ 300.000 evrov.
Flet, ki je bil 250.000, jih sploh ni zanimal...

njyngs je izjavil:

Tisti z mesečnimi dohodki 60, 200, ali 600 evrov tu niso pomembni, niso faktor. Kot da ne obstajajo... Za njih je, taka je namreč boleča resnica, le kitajska roba!


Kako to misliš. Ravno največ znancev, ki imajo iPhone, je ravno takih. Poznam pa osebno precej (premoženjsko) močnih podjetnikov, ki še vedno nosijo v žepu dumb nokijo. Nekaj tu ne štima.


Zelo enostavno. Podjetniki so osveščeni, posedovanje mobilca za 800 evrov jim ni fora, in - v nekaterih krogih si dosti večji frajer z delujočim 10 let starim mobilcem, kot z najnovejšim.
Recimo moj LG, pa tudi LG mojega kolega, kliče sam. Včasih kliče, tudi če se ga ne dotakneš. Za v smeti!

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

digitalcek je izjavil:


Jaz pa prodal del (pre)velikega stanovanja v najstrožjem centru za 2500/kvadrat...
In ja, cene so take, kot so jih ljudje pripravljeni plačati. Enim še danes 50 ali 100.000 evrov ne pomeni NIČ...

Super.

In zakaj so ljudje, ki jim 100.000 EUR ne pomeni nič, problem? Ker jih ne dajo tebi? Pač zaslužijo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MatH ::

Nekateri imajo še vedno raje telefon za v žep kot pa večji ekran. Telefon, ki je na obeh straneh raven, brez izbočene kamere.
Iphone serija 4 in 5 sta oblikovalna klasika in secon edition petka niti ni takšno presenečenje.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MatH ()

CyberPunk ::

MatH je izjavil:

Nekateri imajo še vedno raje telefon za v žep kot pa večji ekran. Telefon, ki je na obeh straneh raven, brez izbočene kamere.
Iphone serija 4 in 5 sta oblikovalna klasika in secon edition petka niti ni takšno presenečenje.

Ravno za take bi morali narediti telefon velikosti 4/4S (ne 5) iz enako kvalitetnih materialov in malo tanjsega. Oz. mogoce celo iti proti smeri, da se tak rang pocasi pribliza velikosti kreditne kartice (ukinitev knofa, cim manjsi okvir, ukinitev 3.5 mm - slednje imajo menda ze v planu za 7).

digitalcek ::

Invictus je izjavil:

digitalcek je izjavil:


Jaz pa prodal del (pre)velikega stanovanja v najstrožjem centru za 2500/kvadrat...
In ja, cene so take, kot so jih ljudje pripravljeni plačati. Enim še danes 50 ali 100.000 evrov ne pomeni NIČ...

Super.
In zakaj so ljudje, ki jim 100.000 EUR ne pomeni nič, problem? Ker jih ne dajo tebi? Pač zaslužijo ...


Očitno me sploh nisi razumel.

Iz tistega, kar sem napisal, sledi, da so v Sloveniji problem ravno ljudje z dohodki od 300 - 700 evrov. Ljudje brez prihrankov, brez akumualacije, brez kupne moči, brez možnosti. Taki, ki za kv. meter ne morejo dati 2500 evrov. Niti 500 ne...

Ki za vsako, ampak res vsako stvar, ki stane več kot 3 evre, vpijejo: drago, drago...

Zgodovina sprememb…

sandmodnigga ::

300-700 evrov še minimalna ni pri nas, je krepko več. Čas je, da reveži nehate biti reveži in začnete računati bruto tak kot normalen Evropejec.

Invictus ::

To se bo zgodilo, ko bodo delodajalci in predvsem novinarji pogruntali kaj je del plače, in tako tudi pisali.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Cheetah ::

klinker je izjavil:

Nemmo je izjavil:

Zakaj bi nekaj prodal poceni ce ti ni treba? :)


Zato, ker bi si ga tako se tej ki po Apple pljuvajo lahko koncno kupli :D

Jaz si še vedno nebi kupil 4 palčnega telefona, saj sem navajen na 5, in standart je 5-5.5 zdaj, aja pa slab hardware je tudi problem. Potem pa še moraš upoštevat da če je iphone 6 650 eur, verjetno pa ne bo manj kot pol cene tega (325eur). Apple me še vedno ni prepirčal :)

Meizu ::

iPhone kupis, ko imas maca. Nuff said.

Pentium ::

Vsaka stvar ima kupca. Če je primeren in dober izdelek, ga bodo ljudje kupili. Apple pa v tem priemru trži njegovo ime, tradicijo (nekaj jo le je), uporabniško izkušnjo in njegovo zgodbo o uspehu - pri tem mislim Steva Jobsa itd. Ljudje pa imajo radi stvar s katero se lahko vsaj malo poistovetijo z nekom znanim. Zato imajo lahko ceno za 30% višjo od konkurence in bodo še vedno prodajali.

Lahko že kar nekaj let kupiš tudi Kio ali Hyundaia za 20k EUR, ki je boljši od VW za takšno ceno, pa se ne spomnem, da bi VW zaradi teh tekmecev že propadel. Ljudje bodo veliko raje vozili VW ker ga je vozil tudi njihov oče in njihov deda, kot pa neko "čungalunga" zadevo. Zadaj je zgodba, tradicija... Pa je lahko VW veliko slabši...

Meni 2 leti star iPhone 5S še vedno deluje BP, Samsung Galaxy S4 kupljen 1 mesec pred iPhoneom pa je že odšel v digitalna nebesa.
5SE bodo kupili tisti, ki želijo iPhone za pametno ceno, če se pa ne bo prodajal kot bi se mogel pa se pač ne bo. Apple ima dovolj denarja za takšno eksperimentiranje z izdelki, je pa res, da odkar ni več Jobsa, Apple ni več čisto to, kar je bil... verjetno Jobs 5SE ne bi dopustil, saj ne gre več za čisto Premium izdelek...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pentium ()

Runnagain ::

Meizu je izjavil:

iPhone kupis, ko imas maca. Nuff said.


Haha, imam mac-a, pa še vedno zraven androida furam. Nisem pa defacto proti iphone-u, tako da nikoli ne reci nikoli.

Sem pa z OPO-tam danes tako zadovoljen kot leto in pol nazaj ob nakupu...še vedno dela hitro kot urca, tako kot na začetku.

Zgodovina sprememb…

andrejus ::

toliko pisanja o nekem novem budžet modelu.
ta epel je res mojster komunicitanja.

kolk bo šel episanj ako bo spet naredil kaj revolucionalnega, kot je recimo samovozeči avto

Not A Number ::

Upam, da se bo trend povečevanja telefonov končno malo umiril in obrnil. Trenutno imam Lumio 920, ki je s 4,5 inchi na zgornji meji udobnega za mene.

Bi si kupil nov telefon, samo v rangu okoli 4 inchov ni nič pametnega, samo pofl. Velikost iphona 5s se mi zdi idealna.

mirancar ::

meni se zdi trenutno najboljši budget nakup 5s na bolhi, jih je polhen po ~200 eur
je še zmeraj superioren po hitrosti in featurjih
5SE pod 500 eur sigurno nebo, verjetno bo 600 eur

Invictus ::

andrejus je izjavil:

toliko pisanja o nekem novem budžet modelu.
ta epel je res mojster komunicitanja.

Apple ima dovolj haterjev, ki mu delajo zastonj reklamo ;).

Apple samo objavi novico, oz. govorico, pa se sproži val pljuvanja ljudi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

todman74 ::

Invictus je izjavil:

Apple ima dovolj haterjev, ki mu delajo zastonj reklamo ;).

Apple samo objavi novico, oz. govorico, pa se sproži val pljuvanja ljudi.


Ne vidim kaj dosti haterjev v tej temi, vas je pa polno takih, ki na vse pretege hvalite vse , kar izda Apple.Eni pa pač občasno malo pokritiziramo, ker ne vidimo nek "vau" v jabolčnih izdelkih. Osebno, če bi imel 700+ EUR za "stran vržt", bi raje namenil za kaj drugega, ne pa za nek telefon, čeprav me je zadnjič za trenutek prijelo, da bi si privoščil S6 edge+ v zlati barvi, ker ta pa res fenomenalno zgleda...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: todman74 ()

Invictus ::

A Samsung za 700+ EUR je O.K., Apple pa ne ?

Prvo ni metanje denarja, drugo pa ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

          ::

Invictus je izjavil:

A Samsung za 700+ EUR je O.K., Apple pa ne ?

Prvo ni metanje denarja, drugo pa ?


Pri Samsungu za ta denar dobiš več procesorskih jeder in megahercev.

Invictus ::

          je izjavil:

Invictus je izjavil:

A Samsung za 700+ EUR je O.K., Apple pa ne ?

Prvo ni metanje denarja, drugo pa ?


Pri Samsungu za ta denar dobiš več procesorskih jeder in megahercev.

In kaj boš z njimi, če je software še vedno počasnejši?

Očaral svojo bodočo?

Sem mislil da smo dirko za megaherzi in nr. cori že presegli. Da je predvsem važno da varno in hitro deluje.

Ker večina softverašev tako ne zna izkoristiti več kot enega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

dj_uro ::

točno tako...
kaj ti bo 5000MHZ in 18jeder, če ti aplikacije odpira sekundo ali dve počasneje?

+ vsi ti pixli na zaslonu in več jeder pomeni krajšo dobo delovanja...

in kaj je najbolj pomembno pri smartphone-u? - hitrost in koliko časa zdrži brez napajanja...
vw-klub.si

todman74 ::

Invictus je izjavil:

A Samsung za 700+ EUR je O.K., Apple pa ne ?

Prvo ni metanje denarja, drugo pa ?


Je kar jeba, če si tako zaljubljen v svoj brand, da niti brat ne znaš. Sem napisal, da me je za trenutek prijelo, ker tako fenomenalno zgleda, ampak ga nisem kupil, ker tako dragega telefona jaz ne rabim.

Je tako težko preboleti, da je tokrat Samsung naredil bolj všečno napravo kot Apple?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: todman74 ()

Invictus ::

todman74 je izjavil:


Je kar jeba, če si tako zaljubljen v svoj brand, da niti brat ne znaš. Sem napisal, da me je za trenutek prijelo, ker tako fenomenalno zgleda, ampak ga nisem kupil, ker tako dragega telefona jaz ne rabim.

Je tako težko preboleti, da je tokrat Samsung naredil bolj všečno napravo kot Apple?

Nimam ne ene, ne druge, tak oda se mi sladko fučka ...

Samsunga ne kupim, ker so njegovi updati za top telefone tako pogosti kot seks stoletnika ... Pa za drugega to ne morem 100% reči ;). Za cenejše pa sploh ne bi komentiral.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

M-XXXX ::

Samsunga ne kupim, ker so njegovi updati za top telefone tako pogosti kot seks stoletnika ...

Huh? S6 je dobil od prihoda ene 5 updajtov tako od oka? Android 6 pa pride mogoče še ta mesec, oziroma zelo kmalu.
Prav tako ga dobijo S5 in S4. Ter seveda Noti in podobno. Za ostale nisem gledal, ampak ravno ko omenjaš top Samsung modele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

dj_uro ::

s4 ga ne dobi..
vw-klub.si

M-XXXX ::

dj_uro je izjavil:

s4 ga ne dobi..

http://www.pc-tablet.com/2015/12/21/747...
Google pravi, naj ga bi dobil, razen če so se premislili nedavno nazaj?

Invictus ::

M-XXXX je izjavil:

dj_uro je izjavil:

s4 ga ne dobi..

http://www.pc-tablet.com/2015/12/21/747...
Google pravi, naj ga bi dobil, razen če so se premislili nedavno nazaj?

To vedno rečejo, potem pa ni nič.

Pri Applu si vsaj ziher, da ti bodo vsaj 3 leta podpirali telefon.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

NooB ::

A nad 6C oz. 6SC so obupali?
LP, JAZ

VaeVictis ::

Sej večina vas dojame, da je tole samo rumor?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone 6 že pod drobnogledom

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3114434 (11488) klinker
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795489 (84587) amacar
»

Galaxy S III prehitel iPhone

Oddelek: Novice / Rezultati
4614934 (11834) nekikr

Več podobnih tem