» »

Pop TV in Kanal A plačljiva?

Pop TV in Kanal A plačljiva?

««
28 / 72
»»

svecka ::

kakor jaz razumem se gre lahko tukaj za dve stvari:
- kartelni dogovor, od katerega največ potegnejo vsi ponudniki, ker sedaj ni več free signala ,kar nanese 100k več naročnikov na trgu, ki želijo še naprej gledati PopTv in KanalA.

ali - izsiljevanje vseh operaterjev in sicer Prolus zahteva plačilo 3EUR na shemo in da morajo biti njegovi programi vključeni v VSEH programskih shemah ali pa ne bodo v nobeni (torej veliko jeznih klicev njihovih naročnikov kje je njihov POPTV in KANALA in poslednično izguba strank zaradi prehoda k drugim ponudnikov, kjer je POPTV in KANALA vključen). Torej klasično mafijsko delovanje, na kar bi morali operaterji odreagirati z takojšno prijavito zaradi izsiljevanja in kartelnega dogovarjanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Utk ::

Jah ima polno hišo kavč potejtov, ki cele dneve gledajo TV in želijo zgolj pasivno spremljati sranje, ki mu ga izbirajo drugi, potem je naročnina na res TV najboljša rešitev.

Ne rabiš cele dneve gledat za to...je dost, če se ob 10h zvečer spraviš gledat eno nanizanko in potem spat, da ti je ni treba prej downloadat. Ravno če imaš preveč časa ti ni problem iskat po internetu kaj je zdaj "in".

Tilen je izjavil:

PRO Plus je zasebnik in je dal pogodbo kot vzemi ali pusti. Ne vem, kako bi vi ponudili paket brez POP TV, če tega po pogodbi ne smeš narediti. PRO Plus je dal pogodbo, ki operaterjem PREPOVEDUJE pakete brez POP TV. Operaterji so bili stisnjeni v kot, ker bi jih uporabniki raztrgali, če bi POP TV ugasnil. Tako so sklenili pogodbo s hudičem in strošek dali na uporabnika, ker niso dobrodelna ustanova.

Vprašanje če je to legalno, da nekdo izsiljuje osnovno shemo, sploh če ima velik tržni delež. Microsoft je v takih primerih plačeval kazni, zakaj ne bi še poptv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

StarMafijec ::

Utk je izjavil:

Vprašanje če je to legalno, da nekdo izsiljuje osnovno shemo, sploh če ima velik tržni delež. Microsoft je v takih primerih plačeval kazni, zakaj ne bi še poptv.

No, saj, organi pregona so se že aktivirali. Torej lahko pričakujemo, da bodo razbili ta kartelni dogovor in te izsiljevalske pogodbe?

Tilen ::

Če morebitna kazen ne bi bila dovolj visoka, bi PRO Plus to lahko enostavno plačal, ker se mu splača, tako kot se je Microsoftu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

pangro ::

Spc je izjavil:

4knative je izjavil:

pangro je izjavil:

Kaj bi naredil nekdo od vas če bi bil v koži T2 ali pa katerega drugega manjšega operaterja?
Bi vzeli to kot poslovno priložnost in ponudili pakete brez PROPLUSA ali bi bilo to preveč tvegano in se pridružili TELEKOM TELEMAH vagonu?
Mogoče kakšna tretja opcija, ovadba itd...?


Jaz bi javil še HBO-ju, Discovery-ju, FOX-u, Netflix-u, Amazon-u ipd. naj pripravijo pogodbe da podpišemo vsi ali pa nihče. Zakaj bi pa samo Pro Plus imel to prednost? Dajmo vse na pogodbo in je pravici zadoščeno.

Se strinjam, dajmo čisto vse programe v osnovno shemo, tudi vse PayTV, tako bomo lahko gledali čisto vse programe, po verjetno cenejši ceni, zaradi tega ker bodo ponudniki dobili količinski popust.


OK ful sta me nasmejala :)) ampak resno kaj bi naredila?

Spc ::

svecka je izjavil:

na kar bi morali operaterji odreagirati z takojšno prijavito zaradi izsiljevanja in kartelnega dogovarjanja.

Saj tudi so.
http://www.zurnal24.si/na-pop-tv-polici...

Dva razloga za "ilegalno" ponudbo sta ta:
1. PayTV naj ostane v posebej paketu katerega lahko uporabik kupi / plača če želi gledati še naprej, saj so šli iz FreeToAir na PayTv shremo.
2. Ponudnikom so prepovedali prodajati POP KINO, POP BRIO, POP OTO kot ločen paket in se morajo "držati" in prodajati prisilno skupaj z POPTVjem in AKANALom.

pangro je izjavil:

OK ful sta me nasmejala :)) ampak resno kaj bi naredila?

Naredil bi to, da bi bil POPTV v posebej paketu, saj so sedaj PayTv.
Vsi PayTv programi imajo svoj PayTv paket.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Tilen ::

Spc je izjavil:


pangro je izjavil:

OK ful sta me nasmejala :)) ampak resno kaj bi naredila?

Naredil bi to, da bi bil POPTV v posebej paketu, saj so sedaj PayTv.
Vsi PayTv programi imajo svoj PayTv paket.


Kako? PRO Plus ti ne dovoli, da to narediš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Spc ::

Tilen je izjavil:

Spc je izjavil:


pangro je izjavil:

OK ful sta me nasmejala :)) ampak resno kaj bi naredila?

Naredil bi to, da bi bil POPTV v posebej paketu, saj so sedaj PayTv.
Vsi PayTv programi imajo svoj PayTv paket.


Kako? PRO Plus ti ne dovoli, da to narediš.

Ker to piše v zakonu slovenije ? da ne smem ?
Potem pa se naj jebejo.
Če tega ne pustijo potem pa so FreeToAir, kar pomeni da ne dobijo niti centa.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

opeter ::

Spc je izjavil:

Samson je izjavil:

Res ne pise tako. Pise pa da telekom lahko spreminja programsko shemo kadr zeli in kakor zeli. Torej si se strinjal s tem, hehe.

Jaz sem pa na telemachu.
Zaradi mene lahko spreminjajo shemo, ampak da bom jaz prisilno plačeval za PayTV, to pa ne gre.


Saj lahko odjaviš, ali? Te kdo sili, da imaš kabelsko, IPTV ipd.?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Utk ::

Tilen je izjavil:

Spc je izjavil:


pangro je izjavil:

OK ful sta me nasmejala :)) ampak resno kaj bi naredila?

Naredil bi to, da bi bil POPTV v posebej paketu, saj so sedaj PayTv.
Vsi PayTv programi imajo svoj PayTv paket.


Kako? PRO Plus ti ne dovoli, da to narediš.
Sigurno ne obstaja legalen način, da ti bo neka druga firma omejevala kaj ti prodajaš, kar nima nobene veze s to drugo firmo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Tilen ::

Spc je izjavil:

Tilen je izjavil:

Spc je izjavil:


pangro je izjavil:

OK ful sta me nasmejala :)) ampak resno kaj bi naredila?

Naredil bi to, da bi bil POPTV v posebej paketu, saj so sedaj PayTv.
Vsi PayTv programi imajo svoj PayTv paket.


Kako? PRO Plus ti ne dovoli, da to narediš.

Ker to piše v zakonu slovenije ? da ne smem ?
Potem pa se naj jebejo.
Če tega ne pustijo potem pa so FreeToAir, kar pomeni da ne dobijo niti centa.


Ne dovoli ti pogodba, ki jo imaš na voljo od content providerja za uporabo njihovih vsebin.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

4knative ::

Jaz sem za ultimativni paket: HBO OD, PRO PLUS, AMAZON PRIME VIDEO, NETFLIX, FOX, CINESTAR. Vse v UHD ločljivosti, če je le možno. Vse naj bo na pogodbi za vsaj 5 let in vse skupaj maksimalno 10 eur doplačila. Pa niti sekunde reklam, ker se bo v nasprotnem primeru takoj zgodila ulica in vam odnesemo infrastrukturo. Hvala!

Utk ::

4knative je izjavil:

Jaz sem za ultimativni paket: HBO OD, PRO PLUS, AMAZON PRIME VIDEO, NETFLIX, FOX, CINESTAR. Vse v UHD ločljivosti, če je le možno. Vse naj bo na pogodbi za vsaj 5 let in vse skupaj maksimalno 10 eur doplačila. Pa niti sekunde reklam, ker se bo v nasprotnem primeru takoj zgodila ulica in vam odnesemo infrastrukturo. Hvala!

Ti tudi mešaš krave in hruške. Nihče ni za to. Samo za to smo, da pri osnovni shemi ali celo brez televizije ne plačuješ še poptvja.

Spc ::

opeter je izjavil:

Spc je izjavil:

Samson je izjavil:

Res ne pise tako. Pise pa da telekom lahko spreminja programsko shemo kadr zeli in kakor zeli. Torej si se strinjal s tem, hehe.

Jaz sem pa na telemachu.
Zaradi mene lahko spreminjajo shemo, ampak da bom jaz prisilno plačeval za PayTV, to pa ne gre.


Saj lahko odjaviš, ali? Te kdo sili, da imaš kabelsko, IPTV ipd.?

Kolko je meni znano brez TVja ne dovolijo na conax-u internet-a, torej če odpoveš TV odpoveš internet in telefonijo.
Kje je tukaj logika ?

In ja, to je ilegalno, če ti nekdo hoče nekaj podstavit ilegalno, da za to moraš obvezno plačat čeprav tega ne gledaš in ne kupuješ.
Kako bi bilo če bi jaz odprl pekarno, in bi morali vsi v sloveniji plačat za kruh, čeprav ga niso kupili ?
Alternativa bi bila da a se odseliš iz slovenije.
 

4knative ::

Ti boš plačal 5 eur na mesec za oddajo Hipnoza, jaz pa ne! :))

pangro ::

Tilen je izjavil:

Spc je izjavil:

Tilen je izjavil:

Spc je izjavil:


pangro je izjavil:

OK ful sta me nasmejala :)) ampak resno kaj bi naredila?

Naredil bi to, da bi bil POPTV v posebej paketu, saj so sedaj PayTv.
Vsi PayTv programi imajo svoj PayTv paket.


Kako? PRO Plus ti ne dovoli, da to narediš.

Ker to piše v zakonu slovenije ? da ne smem ?
Potem pa se naj jebejo.
Če tega ne pustijo potem pa so FreeToAir, kar pomeni da ne dobijo niti centa.


Ne dovoli ti pogodba, ki jo imaš na voljo od content providerja za uporabo njihovih vsebin.


Saj to je to, ti pravno nimaš pokrit da bi po svoje prodajal PROPLUS. Ampak ajd recmo če je to tehnično izvedljivo ponudiš Proplus na lastno pest posebej. Kaj potem, tvegaš tožbo in se boriš naprej na sodišču? Ne vem no.... razen če bi se branil s tem da Proplus zlorablja prevladujoč položaj?

opeter ::

Spc je izjavil:

Kolko je meni znano brez TVja ne dovolijo na conax-u internet-a, torej če odpoveš TV odpoveš internet in telefonijo.
Kje je tukaj logika ?


Sicer dobro vprašanje, ampak ... a moraš bit nujno na conaxu? Ni drugih ponudnikov?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

njyngs ::

Čist hipotetično. Bi lahko na tole situacijo s ProPlus imel kak vpliv naš informacijski pooblaščenec? Longshot varianta? Verjetno težko, ker gre za legit ponudbo?

4knative ::

Ti boš plačal 5 eur na mesec za oddajo Hipnoza, jaz pa ne! 8-)

thramos ::

Utk je izjavil:

Ne rabiš cele dneve gledat za to...je dost, če se ob 10h zvečer spraviš gledat eno nanizanko in potem spat, da ti je ni treba prej downloadat. Ravno če imaš preveč časa ti ni problem iskat po internetu kaj je zdaj "in".


Brez težav to narediš zgolj z internetom. Če vas je res 16, ki bi to ob 10 počeli hkrati, pa enkrat tedensko poklikaš kaj bi rad zdownloadal. Če je to pretežko in se rajši prepustiš varnim rokam ponudnikov, da izbirajo sranje pomešano z reklamami, pa kar plačaj.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

detroit ::

Midva s punco plačujeva 2x tv in internet torej skupi krepko čez 100EUR, pa noben ne more odpovedat ker vsak ima po svoje na puklu neprilagodljive starčke, kako bojo oni brez poptvja pa esmeralde:)
Če bi se šlo samo zame skenslam to zalega izsiljevalsko in to je to
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

webmaher ::

@boste2000 Pozdravljen, žal izdajatelj programov te možnosti ne dopušča.

tale pa je lažnjivi Kljukec... seveda dopušča, samo plačat je treba plačat malo več, če češ komfort :))

konspirator ::

Komentarji uporabnikov povedo vse.
Pa kdo je operater?! Kdo postavlja pogoje? Se vi delate norca iz uporabnikov?!
Kot operater z največjim tržnim deležem bi lahko rekli ne.
S tem ste privatni televiziji omogočili, da pobira denar tudi od tistih, ki njenih programov sploh ne gledamo!


Pravljico o stisnjenosti operaterjev v kot si lahko na TK, SI, T2 nekam vtaknete, ker če bi glavni trije rekli Proplusu odjebite z vašimi pogoji bi bilo konec zgodbe o Proplusu, razen če bi šli nazaj na dvb-t.


Večina bi vam pogledala skozi prste, če bi zaradi Proplusa podražili samo tv sheme, ne pa da zaradi tega podražite vse sheme !
--

Zgodovina sprememb…

detroit ::

predobro se zavedajo, da penziči to gledajo tako da...
Skero

dronyx ::

konspirator je izjavil:

Pravljico o stisnjenosti operaterjev v kot...

To ni niti pravljica. Operaterjem je v interesu da pridobijo nove naročnike in so verjetno idejo pro plusa zagrabili z odprtimi rokami. Tistih par evrov mesečno dodatnih stroškov pa bodo seveda slej ko prej v celoti prevalili na naročnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Ganon ::

detroit je izjavil:

predobro se zavedajo, da penziči to gledajo tako da...


Potem pa naj "penziči" odštejejo 5 evrov za paket Pro Plusa, ostale pa nas naj pustijo pri miru!

njyngs ::

Nah, vsi odgovorni pri teh operaterjih bodo neko korist imeli od tega. Dva večja igralca kot sta Telekom in Simobil bi middlefinger pokazala ProPlusu pa bi blo game over za te ustaše. Ampak, če dovolj debelo kuverto neseš pravi živini na pravi poziciji ... se da vse zrihtat. Lep začetek leta za direktorje operaterjev, ane.

Stisnjenost v kot my ass. Pamet vklopite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

konspirator ::

dronyx je izjavil:

konspirator je izjavil:

Pravljico o stisnjenosti operaterjev v kot...

To ni niti pravljica. Operaterjem je v interesu da pridobijo nove naročnike in so verjetno idejo pro plusa zagrabili z odprtimi rokami. Tistih par evrov dodatnih stroškov pa seveda v celoti prevalijo na naročnike.

Meni je situacija kristalno jasna, moti me to, da so stroške Proplus greznice v osnovni shemi sedaj prevalili na vse njihove uporabnike.
--

dronyx ::

njyngs je izjavil:

Čist hipotetično. Bi lahko na tole situacijo s ProPlus imel kak vpliv naš informacijski pooblaščenec? Longshot varianta? Verjetno težko, ker gre za legit ponudbo?

Informacijski pooblaščenec nima nič s tem. Kvečjemu agencija za varstvo konkurence in morda akos.

J.McLane ::

Tale model izsiljevanja bi lepo šel skozi, če Pro Plus nebi bil tako požrešen. Če bi zahtevali 1 €, bi dobili lep finančni boost, ki ga nihče nebi opazil.

Počakajte na naslednje leto ko bo Pro Plus zahteval od operaterjev 5€ (to je baje že zmenjeno), to bo šele žurka :))

EdoK ::

Fantje, samo jamranje (upravičeno sicer). Zanima me kako boste ukrepali, če sploh.

konspirator ::

Če bo poslovni "model" ProPlusa uspel, potem lahko pričakujemo nadaljno zmanjšanje dbv-t programa, Planet, tv3 in ostali bodo enako odšli na iptv_only .
--

Sc0ut ::

Jaz bom ziher TV odjavil. Sva z mojo 1 mesec spremljala koliko gledava TV odkar so otroci pa ne bomo nič na slabšem.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

dronyx ::

konspirator je izjavil:

Če bo poslovni "model" ProPlusa uspel, potem lahko pričakujemo nadaljno zmanjšanje dbv-t programa, Planet, tv3 in ostali bodo enako odšli na iptv_only .

Ja, v bistvu bo ostala državna televizija (rtvslo), kar zaradi mene lahko jutri ukinejo in reklame za komercialne televizije dostopne na kablu. Plus seveda TV Golica s svojimi zvitimi "nagradnimi igrami".

mumbo ::

konspirator je izjavil:

Če bo poslovni "model" ProPlusa uspel, potem lahko pričakujemo nadaljno zmanjšanje dbv-t programa, Planet, tv3 in ostali bodo enako odšli na iptv_only .


samo imo jim operaterji ne bodo hoteli plačevat :))

konspirator ::

Kako da ne, saj so stisnjeni v kot, kjer z debelimi krokodiljimi solzami klečijo na neoluščenem grahu in upajo na odrešitev ?

EdoK
Sprememba (odjava tv paketa (t4, trojka), samo net+ eventuelno tel.), deljenje neta s sosedi in podobne kombinacije.
--

Zgodovina sprememb…

webmaher ::

@EdoK zaenkrat Telesmeh še nič ni podražil...ko se to zgodi sledi paket nižje kar ne bo težko pa Ditki bom pisal :))

abrezo ::

saj, če bi se pa vsi operaterji odločli da bo pro-plus opcijski, bi pa pro plus propadel v enem mesecu
tak pa so operaterji se šli deal...operaterji imajo več naročnikov (vsi so seveda zavajal, ker niso napovedal podražitev) , pop-tv pa si je izboril kos pogače pri vsakem od njih
torej, čakamo na novega operaterja, ki z pro-plus ni podpisal ničesar in bo nudil tv pakete,kjer bo pro plus opcijsko....to bo še zabavno spremljat :)

Tilen ::

abrezo je izjavil:

čakamo na novega operaterja, ki z pro-plus ni podpisal ničesar in bo nudil tv pakete,kjer bo pro plus opcijsko....to bo še zabavno spremljat :)

Nekateri še vedno ne razumete. Pro Plus ne more biti opcijsko za novega operaterja, ker je ponudnik vsebine in on določa pogoje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

abrezo ::

torej novi operater ne bo imel pro plusove "ponudbe" v programski shemi. recimo da bo ta operater postal en klub anti pro plusovcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: abrezo ()

Tilen ::

Lažje rečeno, kot storjeno. Tak ponudnik bi imel zelo malo uporabnikov in vse ostalo bi plačeval dražje, tako da osnovni paketi ne bi bili nič cenejši.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Kaj ::

http://reporter.si/clanek/slovenija/pa-...
"Pa smo tam: Zaradi Pop TV in Kanala A bodo operaterji podražili pakete"

Nisem vsega bral v temi in se mi že nasploh ne da več spremljati vsega dogajanja okol teh proplus programov, ampak a se mi samo zdi da je proplus tok stisnil v kot ponudnike, da "ali jih date v osnovno ponudbo in se sami znajdete glede cene ali pa vam oddajanja SPLOH ne omogočmo". Če ne bi blo temu tko, bi pomoje vseen vsaj kšn ponudnik kljuboval in dal te programe v neosnovno shemo.

Utk ::

Pro Plus ne more biti opcijsko za novega operaterja, ker je ponudnik vsebine in on določa pogoje.
Ne more proplus določat kaj bo v shemi, v kateri proplusa sploh ni, ne ga no srat, za to bo šel nekdo v zapor. Vsaj v normalni državi bi šel.

dronyx ::

Proplus kot izdajatelj se lahko odloči, da recimo pri Telemachu ali T-2 ne bo njihovega programa. Seveda pa ne more odločati o tem, ali bo T-2 predvajal Eurosport.

Utk ::

Ne, kot nekdo s takim tržnim deležom kot trdi da ga ima, ne more niti tega.
Pa še čisto možno, da za medije, televizije itd, velja še kak dodaten zakon.

abrezo ::

Kako pa je z Sat-tv. Koliko pride npr naročnina na paket programov npr discovery, national geographic....kakšan je sploh ureditev tam na nebu...komu plačuješ ipd

lukslo ::

abrezo je izjavil:

Kako pa je z Sat-tv. Koliko pride npr naročnina na paket programov npr discovery, national geographic....kakšan je sploh ureditev tam na nebu...komu plačuješ ipd


Total tv-ju oz. Telemachu >:D

abrezo ::

Nisem mislil na te podkupljiveže, ampak na tole varianto npr: http://www.onastra.si

Tilen ::

Utk je izjavil:

Pro Plus ne more biti opcijsko za novega operaterja, ker je ponudnik vsebine in on določa pogoje.
Ne more proplus določat kaj bo v shemi, v kateri proplusa sploh ni, ne ga no srat, za to bo šel nekdo v zapor. Vsaj v normalni državi bi šel.


Gledaš iz napačne strani. On se odloči, da s tabo ne bo sklenil pogodbe, ker ne boš dal POP TV v vse pakete in ti boš izgubil stranke, ker ne boš imel POP TV.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
««
28 / 72
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POP TV in Kanal pod isto streho kot Telemach (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8424719 (18986) Ajnstajn`
»

Peticija za umik Pop tv-A kanal iz ponudbe ponudnikov. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15441124 (34769) next3steps
»

Planet TV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13631952 (26734) zuz3k
»

Boš septembra doma?

Oddelek: Loža
4510441 (5731) Silck
»

TV Pika odhaja, prihaja POP BRIO

Oddelek: Loža
447871 (5373) Tarzan

Več podobnih tem