» »

Nov sistem problem windows 10 boot

Nov sistem problem windows 10 boot

Tribal ::

Pozdravljeni,

obračam se na vas z željo po rešitvi zelo zelo motečega problema.
Kupil novo sestavo sistema:
Asrock H170M PRO4
I5-6400
16GB rama
Samsung SM951 NVMe 256GB
Grafa stara R280x delala vedno brezhibno
napajalnik seasonic 500+W ne vem točno ampak vedno brezhiben.

Na računalniku nova inštalacija windows 10 64bit, vsi driverji z uradnih strani najnovejši...
Problem se stalno pojavlja pri prižigu računalnika:
Windowsi se začnejo bootat, tam kjer bi moglo zagnat login screen sama črnina. Vidim tudi da za USB takrat izklopi napajanje. Tam ostane v nedogled, brez restarta brez česarkoli. Po parih resetih se pojavi popravljanje windowsev, čisto po naklučju potem enkrat naloži windowse. Ko se sistem postavi deluje brezhibno do naslednjega zagona.

Posim za pomoč ker me zadeva živcira in mi je žal, da sem menjal star brezhiben kompjuter.

AC_DC ::

Bios je zadnji ?
Testiraj brez R280x (fizično jo odstrani).

Tribal ::

Bios je zadnji. Grafika je brezhibna, bila v sistemu z i5 760 in tudi ko je sistem obremenjen 100% je stabilno. Vozim pa 2 monitorja na njej, integrirana grafika je tudi izklopljena v biosu, tudi če jo vklopim je isto.

aerie ::

Gre za probleme pri clean bootu ali zbujanje iz sleepa? Za sleep problem je nekaj tule: http://forum.asrock.com/forum_posts.asp...
Lahko ga kak gonilnik fiksa. Jaz bi najprej šla v safe mode: http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-25...
Tam bi odstranila vse gonilnike in potem v normal modu (če se naloži normalno) začela nalagat gonilnike ena po ena in testirat po vsakem. Če je več RAM modulov, samo z enim. Brez diskretne GPU.
Če so problemi v normal modu brez naloženih 3rd party gonilnikov, začneš testirat posamezne komponente (na drugi mašinci) etc. Lahko je marsikaj.
Čist možno da plata še ne prebavlja tale tvoj M.2 SSD. Si poskusil s kakšnim normalnim SSDjem?

Good luck

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: aerie ()

Riff ::

pa imaš oba monitorja vedno vkloplena da ni primarni izkloplen pa da gre normalno v win 10, ti pa sploh tega ne opaziš ker si na sekundarnem monitorju ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Tribal ::

Vedno vklopljena oba monitorja. Problem je oboje clean boot in iz sleepa a največkrat clean boot. Sistem je na novo naložen in problemi se pojavljajo že pri čistem sistemu brez gonilnikov (windows gonilniki). Posameznih komponent nimam nikjer testirat. Vem pa da grafika in napajalnik delujeta brezhibno. Ostalo pa je novo sam ne bi rad nosil nazaj ker kompjuter rabim za šiht in brez sem gotov. Niti nisem zasledil, da bi imel kdo podobne težave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zbudi iz sleep mode (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544483 (3603) dj cotto
»

Čuden zagon in počasen BIOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
519149 (8125) Amadeuss
»

Nova grafa do okrog 140€?

Oddelek: Kaj kupiti
335688 (4734) PugPlug
»

Windows 7 - počasen resume

Oddelek: Operacijski sistemi
262524 (2068) MrStein
»

[windows 2000] Recovery? Startup programi?

Oddelek: Operacijski sistemi
91066 (1019) kixs

Več podobnih tem