» »

Nokia lumia 830 - problem s hitrim praznenjem v mirovanju

Nokia lumia 830 - problem s hitrim praznenjem v mirovanju

georgeus ::

Pozdravljeni, imam nenavaden problem.

V zadnjem tednu se mi je začel telefon zelo hitro prazniti in to čez noč. Namestil sem aplikacijo za analizo in pokaže mi, da vsako jutro ob 7-ih začne baterijo zelo hitro prazniti in recimo ob 8h ko imam budilko, se stanje ponovno umiri. V 1h mi gre cca. 30% baterije, potem pa je vse spet normalno. Pogledal sem vse aplikacije in nastavitve, pa nisem našel krivca. Do sedaj je telefon lepo delal, na njem imam sistem 8.1. Edina motnja, ki se je še spomnim iz lanskega leta, na smučanju se je velikokrat izklapljal in vžigal sam (med smučanjem), potem pa celo leto delal normalno. (ne vem če je to lahko povezano)

Kaj bi lahko bil vzrok teh težav z hitrim praznenjem baterije v mirovanju? Če ima kdo kakšne podobne izkušnje, zelo dobrodošle! Hvala.

Lp, G

Anney ::

Tole naredi, ena izmed funkcij bo delovala, prej si naredi backup v one drive, da dobiš kasneje nastavitve nazaj.
http://www.hard-reset.com/nokia-lumia-8...
http://www.hardreset.info/devices/nokia...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

georgeus ::

Hvala, bom tako poizkusil. Me samo zanima, če veš ali hard reset vpliva na garancijo, je to potem vidno če bi ga moral nest na servis ali ne?

hojnikb ::

reset ne vpliva na garancijo
#brezpodpisa

mat11 ::

Če ga še nisi izklopil, ga izklopi in ponovno vklopi. Podobno je bilo na ženini 630, pa se je nato uredilo.
mat

AvtoR ::

Tudi jaz imam z L830 podoben problem. Od 23:30 do 6:00 mi porabi 10-15% baterije, ob izklopljenem wifi-ju. Mi je čudno, toliko baterije včasih porabim preko celega dneva, ob prižganem wifiju, sinhroniziranju 6 poštnih predalov in par klicev po nekaj minut. Sem naredil hard reset in ob namestitvi le poštnih predalov je poraba preko noči padla na 2-3%. Po namestitvi nekaj programčkov je poraba kar naenkrat narasla na 10-15% preko noči.
Je pa zanimivo, da mi tu pa tam (morda 1x tedensko) poraba preko noči pade na normalne 2-3%!!?? Malo sumim aplikacijo za vreme. Če jo odpnem z začetnega zaslona, je poraba preko noči nižja!!!
Lahko pa, da je kaj narobe s kalibracijo baterije (ali baterijo) in ne prikazuje pravilno zveznega praznenja baterije?

psychoshorty ::

Pri teh WP je vse mozno. Sam imam ze par dni na testu novo Lumio 950 in je totalna polomija. Preden nisem prenesel updejta .29 se je baterija (pa je 3000mAh) spraznila cez dan, torej par ur. Po updejtu baterija se vedno komaj zdrzi 2 dni, poleg tega ima telefon neverjetne probleme z random rebooti. "Kao" flagship od MS -a, pa taka polomija s tem W10 Mobile.

loveJDM ::

georgeus je izjavil:

Edina motnja, ki se je še spomnim iz lanskega leta, na smučanju se je velikokrat izklapljal in vžigal sam (med smučanjem), potem pa celo leto delal normalno. (ne vem če je to lahko povezano)


To je verjetno zaradi baterije ker ni tak "fiksno" noter...Tudi meni se je 520ka ugašala med nogometom,dokler je nisem malo ovil z salotejpom/izolir trakom potem pa je bilo vredu.Sem gledal po netu in so imeli druge enak problem.

Mogoče ti menjava signal samodejno?To požere baterijo takoj če se nonstop menjava v primeru slabega signala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

Anney ::

psychoshorty je izjavil:

Pri teh WP je vse mozno. Sam imam ze par dni na testu novo Lumio 950 in je totalna polomija. Preden nisem prenesel updejta .29 se je baterija (pa je 3000mAh) spraznila cez dan, torej par ur. Po updejtu baterija se vedno komaj zdrzi 2 dni, poleg tega ima telefon neverjetne probleme z random rebooti. "Kao" flagship od MS -a, pa taka polomija s tem W10 Mobile.



WP10 je še v razvojni fazi, naloži gor zadnji build (.63), je dosti stvari popravljeno vključno s porabo. Za resete pa naredi hard reset pa bo ok. (to naj bi naredil vedno po novem buildu).

georgeus ::

Zdravo,
sem rešil z hard resetom, sedaj že nekaj časa kontroliram in baterija drži 2-3dni brez nekih nenavadnih motenj. Hvala vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Mobile (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4272606854 (198339) karafeka
»

Windows Phone 8 (strani: 1 2 3 480 81 82 83 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4104634711 (248481) mat11
»

Windows Phone - nekaj vprašanj

Oddelek: Mobilne tehnologije
354822 (2791) shadeX
»

NOKIA LUMIA 920 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
487113806 (50878) Machete
»

Novo iz Microsofta: Lumia 830, Lumia 730, Lumia 735

Oddelek: Novice / Windows Mobile
3015160 (12671) zeleni

Več podobnih tem