» »

Iz redne zaposlitve na s.p.

Iz redne zaposlitve na s.p.

1 2
3
»

[SkA] ::

Saj lepo piše, da so ugotavljali elemente delovnega razmerja. Ekonomska odvisnost ni element delovnega razmerja. Indic gor dol, zadnjič sem se s tranko pogovarjal, ki ima kooperante - mizarje. Je potožil, da vedno težje za manjše količine dobi kooperanta, ker vsi raje delajo za eno veliko stranko iz avstrije ali nemčije. A to so potem takoj indici delovnih razmerji v tujini?

Sicer pa: http://www.delo.si/gospodarstvo/finance...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

thramos ::

Eden od množice indicev, ki ni odločujoč. Poleg ostalih, recimo delo pod nadzorom in z navodili delodajalca, z njegovimi delovnimi sredstvi in v njegovih poslovnih prostorih ...

ZaphodBB ::


Čeprav je IMO to shizofreno: Če delavec želi bit v razmerju s stranko kot s.p. in noče delovnega razmerja, potem ga v to nikakor ne bi smeli silit.

Točno to. In po mojih podatkih se je nekaj takega dogajalo na Delu. Nekateri, ki so jih prisilili v s.p.-jevstvo so prijavili, prišla je inšpekcija in pregledala pogodbe. Nakar je zahtevala, da mora delodajalec podizvajalcem ponuditi pogodbe za redno delo. Kdor ni hotel sprejeti je ostal s.p.

Meni se zdi samo smešno, kako nekateri, ki so povsem neupravičeno favš terjajo uravnilovko za vse.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

thramos ::

jype je izjavil:

Čeprav je IMO to shizofreno: Če delavec želi bit v razmerju s stranko kot s.p. in noče delovnega razmerja, potem ga v to nikakor ne bi smeli silit.


Se strinjam. Bi pa dopuščanje tovrstnih praks (sicer se v praksi zaenkrat dopuščajo že zdaj) zahtevalo celovito reformo celotne delovne oz. davčne zakonodaje.

ZaphodBB ::


Se strinjam. Bi pa dopuščanje tovrstnih praks (sicer se v praksi zaenkrat dopuščajo že zdaj) zahtevalo celovito reformo celotne delovne oz. davčne zakonodaje.

E, to. Zdaj se pa pogovarjamo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

K0K0 ::

V čem je razlika med s.p.-jem in delavci, ki delajo za druga podjetja preko agencij kot so addeco... ?
Oni isto delajo samo ze eno podjetje, uporabljajo njihove stroje, delajo po navodilih podjetja, za dopust se dogovarjajo z podjetjem kjer opravljajo storitve in ne z agencijo, kjer so "zaposleni". Vbistvu razen plačilne liste nimajo nobenega stika z agencijo.

ZaphodBB ::

V čem je razlika med s.p.-jem in delavci, ki delajo za druga podjetja preko agencij kot so addeco... ?

Ene moti, da sp ji lahko sami razpolagajo z denarjem, ki ga zaslužijo - v bistveno večjem obsegu kot ostali.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

thramos ::

Ene moti utaja davkov.

ZaphodBB ::

thramos je izjavil:

Ene moti utaja davkov.

Vse moti utaja davkov, vendar poslovanje v skladu z zakoni ni utaja davkov. Razen, če si mentalno hendikepiran.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

thramos ::

Mentalno hendikepiran je kvečjemu tisti, ki iz vsega zgoraj navedenga ne zna potegnit, da prikrivanje redne zaposlitve z namenom utaje davkov ni v skladu z zakonom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

sisemen ::

S4ul3 je izjavil:

sisemen je izjavil:

bastadu je izjavil:

Namreč ob dejstvu, da so moji neto prihodki ca. 50% manj kot ima delodajalec z mano stroškov, enostavno moram nekaj narediti, država je tu enostavno preveč požrešna. Jasno mi je, da za delo z konkurenčnimi podjetji rabim določena soglasja, to bom že uredil in ni debata te teme, kakor tudi ne "da lahko pri sp-ju čez noč ostanem brez dohodkov". Hvala!


Skratka skubil bi rad državo (katere del sem tudi jaz in vsi tule na forumu, da ne bos slucajno imel utvare, da je država neka tretja entiteta), da bomo vsi skupaj za eno dvomiljoninko več davkov plačevali in potencialno v tvojih penzijskih časih še socialo zate, hkrati pa imaš svoje soforumaše za takšne popolne idiote, da ti bodo tvoji nameri, kako škodovati ostalim državljanom, še pomagali.


Dokler plačujemo miljarde za neke fikcije kot so bančni sistem ne bodi ovca s takimi izjavami. Če bi imel tako plačo kot jo ima on bi se tebi tudi vsak mesec sproti obrnil želodec, ko bi videl koliko si zaslužil (in si predstavljam, da se je moral v življenju marsičemu odpovedat da je prišel do take plače) in koliko ti potem država pobere, da nahrani svoja nenasitna usta - bi se tudi ti strinjal z njim.

Dokler je legalno ni enega samega tehtenega argumenta zakaj se tega ne bi šel. Saj ni butast - s takim dejanjem stavi višino svoje pokojnine. Še malo bom bral pa bom na to isto stavil tudi jaz.


Ovca? Pa poglejva, drzava potrebuje X davkov, da z njimi financira med drugim tudi solstvo, ki ga je OP prejemal. In vso ostalo infrastrukturo, ki jo je koristil. Recimo temu investicija v prihodnost. In sem in tja se komu userje, da zacne sluzit. Potem se pa tak, odloci, da je pa tako ali tako sam zasluzen za vse, in naredi vse, da se investiciji drzave izogne. In ko to zacne poceti kriticna masa, se cela drzava zacen rusit (sploh, ce imas se precej pijavk na proracunu, ampak druga zgodba).

Greva se drugi del ovcje zgodbe pogledat. Imas 10 davkoplacevalcev, ki vsak prispeva 10% svoji moci v proracun. Potem se eden od teh odloci, da pa ne bo vec placeval in v proracun kapne samo se 90% denarja. Ugani od kje bo prisel manjko 10%? Od ostalih devetih. In tisti, ki ne bi placeval je OP, eden tistih devetih si pa ti.

In tebi se zdi on "faca"... Si spustil kaksen: "beeee"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

iKst ::

da je prikrivanje redne zaposlitve z namenom utaje davkov ni v skladu z zakonom.


Zato pa ne prikrivaš redne zaposlitve, ampak narediš potrebne spremembe, da tvoje delo nima elementov delovnega razmerja.

Potem se pa tak, odloci, da je pa tako ali tako sam zasluzen za vse, in naredi vse, da se investiciji drzave izogne.


On se odloči, da bo izbral eno od drugih opcij, ki mu jih država nudi. To je vse.

thramos ::

iKst je izjavil:

Zato pa ne prikrivaš redne zaposlitve, ampak narediš potrebne spremembe, da tvoje delo nima elementov delovnega razmerja.


S čimer ni nič narobe, v praksi pa večina "sprememb" ne bi zadostila kriterijem FURSovega inšpektorja.

ZaphodBB ::

Mentalno hendikepiran je kvečjemu tisti, ki iz vsega zgoraj navedenga ne zna potegnit, da prikrivanje redne zaposlitve z namenom utaje davkov ni v skladu z zakonom.

Če pa plačujem vse davke, ki sem jih dolžan. In ja, trenutno delam za istega naročnika že eno leto - zato ker on potrebuje moje storitve in jih je pripravljen pošteno plačati. Ti pa mene sedaj prepričuješ, da bi se moral jaz pri njem zaposliti, kar je zame no-go iz tisoč razlogov in finance so samo del enačbe.

Kar se plačevanja davkov tiče - jaz plačam ravno toliko davkov kot ti. Kar se tiče storitev pokojninskega sistema, pa se sam te storitve urejam drugače - v obsegu, ki mi je omogočen.

Če bi bil ti minister in bi probal svojo nebulozo udejanjit v realnosti bi me samo spodbudil za selitev. Takle mamo.



S čimer ni nič narobe, v praksi pa večina "sprememb" ne bi zadostila kriterijem FURSovega inšpektorja.

V praksi nimaš pojma.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

AndrejO ::

thramos je izjavil:

Mentalno hendikepiran je kvečjemu tisti, ki iz vsega zgoraj navedenga ne zna potegnit, da prikrivanje redne zaposlitve z namenom utaje davkov ni v skladu z zakonom.

Po ZDR so določila notri zato, da se zavaruje šibkejšo stranko v tipično zelo neenakopravnem pogodbenem razmerju, ne pa ravno "davčne prihodke". Ti pridejo na vrsto šele potem, ko se ugotovi dejansko stanje.

Upal si bi reči (nimam pa dokazov), da večina ljudi, ki so bili prisiljeni v takšno delo, po ugotovitvi obstoja delovnega razmerja ne plača kaj dosti več davkov, ker so že tako ali tako med slabo plačanimi.

Okapi ::

[SkA] je izjavil:

Takrat govoriš o ekonomski odvisnosti, ne pa o tem, da je to indic za obstoj delovnega razmerja. To je neumnost - kdo si pa ne želi enega večjega, stabilnega partnerja, kjer opravljaš večino svojega posla (res je, izpostavljenost jadi jadi, zato sem rekel stabilnega). Precej manj birokracije z eno stranko, kot pa 100 vsak mesec. Ostane več časa za dejansko dodano vrednost, ki jo opravljaš.

Ekonomsko odvisnost zakonodaja pozna, priznava - celo nekaj so se trudili, da bi takšne subjekte dodatno zaščitili. Po drugi strani je obstoj delovnega razmerja brez ustrezne zaposlitve prepovedan.
Točno tako. Imeti samo eno veliko stranko, za katero opraviš vse svoje delo, je sicer nekoliko nevarno, zato pa toliko bolj udobno. Tudi končni dobiček je lahko, ob enaki količini dela, večji. A bi kmeta, ki vso svojo solato proda najboljšemu sosedu, Mercator moral vzeti v službo?

Je pa res, da indic pomeni samo znamenje, nič več. Ko se inšpektor loti iskanja tistih, ki v tem pogledu kršijo zakon, bi šel pogledati, kaj je s tistimi, ki imajo samo eno stranko. Tisti z veliko strankami ga ne bodo zanimali. In potem bo med tistimi z eno stranko našel nekaj čisto običajnih samostojnih podjetnikov, ki so imeli to srečo, da jim je uspelo najti eno samo dovolj veliko stranko (tistega kmeta zgoraj, recimo), nekaj med njimi pa bo takih, ki hodijo k stranki v bistvu v "službo". Na RTV jih bodo morali zaradi tega letos okoli 250 zaposliti.

thramos ::

ZaphodBB je izjavil:

Če pa plačujem vse davke, ki sem jih dolžan.


Če prikrivaš redno zaposlitev, jih ne. Zgolj da delaš v zadnjem letu samo za enega naročnika seveda ni edini kriterij.

Vedno pa lahko narediš davčno samoprijavo. :))

AndrejO je izjavil:

Upal si bi reči (nimam pa dokazov), da večina ljudi, ki so bili prisiljeni v takšno delo, po ugotovitvi obstoja delovnega razmerja ne plača kaj dosti več davkov, ker so že tako ali tako med slabo plačanimi.


Tudi kolikor je meni znano, oz. je bilo izpostavljeno, se bolj zahteva plačila prispevkov s strani delodajalca.

Glede na apetite države pa ne dvomim, da se bo FURS začel ukvarjati tudi z davki na strani delojemalca. Še posebej pri prostovoljnih spjih.

jernejl ::

jype je izjavil:

ZaphodBB> You are full of shit.

Ne, ni. Zakon je glede tega jasen: Če ima odnos tvojega s.p. do stranke dovolj elementov delovnega razmerja (ena sama stranka, recimo, je očiten indic, da gre za delovno razmerje), potem lahko FURS za nazaj terja poračun vsega, kar ni bilo smatrano in obravnavano kot delovno razmerje, pa bi moralo biti.

Sklepam, da bi tak poračun potem bremenil naročnika oz. delodajalca.
Kako pa naj naročnik ve, koliko različnih strank ima njegov podizvajalec (ker je to eden izmed pomembnejših elementov delovnega razmerja)?

ZaphodBB ::

Kako pa naj naročnik ve, koliko različnih strank ima njegov podizvajalec

Tako, da mu v pogodbo vtakne konkurenčno klavzulo? Pa ne samo konkurenčno klavzulo - v pogodbah imajo ljudje še klavzulo, da če bi regulator ugotovil kršitev, da bo s.p. kril še stroške delodajalca.

Včasih je prav neverjetno kakšne neumnosti si nekateri dovolijo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

thramos je izjavil:


Če prikrivaš redno zaposlitev, jih ne. Zgolj da delaš v zadnjem letu samo za enega naročnika seveda ni edini kriterij.

Vedno pa lahko narediš davčno samoprijavo. :))

Saj jo vsak s.p. Vsak konec leta.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Zgolj da delaš v zadnjem letu samo za enega naročnika seveda ni edini kriterij.
V resnici sploh ni kriterij, ampak samo znak, da mogoče nekaj ni v redu. S tem, da lahko delaš tudi za dva naročnika sočasno, in ima v obeh primerih delo znake delovnega razmerja. Čez dan pri enem prekladaš škatle v skladišču, ponoči si pa pri drugem nočni vratar, recimo. Tudi ni nujno, da delaš za polni delovni čas, da ima delo znake delovnega razmerja.

O.

AndrejO ::

Izziv vsake zakonodaje je, da se najde ravntožeje med ščitenjem šibkih in omejevanjem tistih, ki jih takšno ščitenje dejansko omejuje.

Da, FURS bo seveda vedno pristavil svojo kanglico. Mislim pa, da to ni bilo glavno vodilo pri pisanju ZDR. Sta pa pri pisanju ZDR zagotovo igrala vlogo javno zdravstvo in pokojninski sistem (ki pa sta od proračuna ločeni etiteti).

S4ul3 ::

sisemen je izjavil:

S4ul3 je izjavil:

sisemen je izjavil:

bastadu je izjavil:

Namreč ob dejstvu, da so moji neto prihodki ca. 50% manj kot ima delodajalec z mano stroškov, enostavno moram nekaj narediti, država je tu enostavno preveč požrešna. Jasno mi je, da za delo z konkurenčnimi podjetji rabim določena soglasja, to bom že uredil in ni debata te teme, kakor tudi ne "da lahko pri sp-ju čez noč ostanem brez dohodkov". Hvala!


Skratka skubil bi rad državo (katere del sem tudi jaz in vsi tule na forumu, da ne bos slucajno imel utvare, da je država neka tretja entiteta), da bomo vsi skupaj za eno dvomiljoninko več davkov plačevali in potencialno v tvojih penzijskih časih še socialo zate, hkrati pa imaš svoje soforumaše za takšne popolne idiote, da ti bodo tvoji nameri, kako škodovati ostalim državljanom, še pomagali.


Dokler plačujemo miljarde za neke fikcije kot so bančni sistem ne bodi ovca s takimi izjavami. Če bi imel tako plačo kot jo ima on bi se tebi tudi vsak mesec sproti obrnil želodec, ko bi videl koliko si zaslužil (in si predstavljam, da se je moral v življenju marsičemu odpovedat da je prišel do take plače) in koliko ti potem država pobere, da nahrani svoja nenasitna usta - bi se tudi ti strinjal z njim.

Dokler je legalno ni enega samega tehtenega argumenta zakaj se tega ne bi šel. Saj ni butast - s takim dejanjem stavi višino svoje pokojnine. Še malo bom bral pa bom na to isto stavil tudi jaz.


Ovca? Pa poglejva, drzava potrebuje X davkov, da z njimi financira med drugim tudi solstvo, ki ga je OP prejemal. In vso ostalo infrastrukturo, ki jo je koristil. Recimo temu investicija v prihodnost. In sem in tja se komu userje, da zacne sluzit. Potem se pa tak, odloci, da je pa tako ali tako sam zasluzen za vse, in naredi vse, da se investiciji drzave izogne. In ko to zacne poceti kriticna masa, se cela drzava zacen rusit (sploh, ce imas se precej pijavk na proracunu, ampak druga zgodba).

Greva se drugi del ovcje zgodbe pogledat. Imas 10 davkoplacevalcev, ki vsak prispeva 10% svoji moci v proracun. Potem se eden od teh odloci, da pa ne bo vec placeval in v proracun kapne samo se 90% denarja. Ugani od kje bo prisel manjko 10%? Od ostalih devetih. In tisti, ki ne bi placeval je OP, eden tistih devetih si pa ti.

In tebi se zdi on "faca"... Si spustil kaksen: "beeee"?


Temu se reče "rules of the game". In pri nas je "rule of the game": vsak naj vzame kolikor mu rata. Je pa reč kaskadna, od vrha proti dnu in nihče ne naredi nič, da bi se to ustavilo ali vsaj kolikor toliko dalo v neke smiselne okvirje. In kaj pričakuješ od ljudi? Da se bodo izželi do smrti, delali po 10-12h na dan zato da bodo polnili žepe nekoga ki ne naredi absolutno nič? Res me zanima, kaj ti počneš v življenju :)

In ti res misliš, da boš zaradi takih, ki bodo namesto 70% vsega kar zaslužijo dali 40% vsega kar zaslužijo, imel slabše šolstvo/ceste/zdravstvo?

111111111111 ::

Jaz ne vidim nobenih težav, ker OP pač tvega in tveganje se izplača ali ne izplača. Ostale ovce, ki smo redno zaposleni imamo radi varnost, dopuste, bolniške, rgrese itd... Logično da OP ne bo dal toliko v blagajno tvega pa da bo prihodek natančno 0€, če se mu kaj zgodi in svojega dela ne bo mogel opraviti. To ni utaja davkov, ker prevzameš riziko, vsaj po mojem mnenju. :)

sandmodnigga ::

ZaphodBB je izjavil:

Koga obsojam? Dejstvo je, da v večini primerov "narediš tako, da ni elementov delovnega razmerja" ne bi zdržalo inšpekcijskega pregleda. Takšne "podjetnike" zaenkrat rešuje samo neučinkovitost države, pa še tukaj naj bi se zadeve premikale na bolje.

You are full of shit.

Če jaz kot SP z enim podjetjem sklenem vsaki mesec enako pogodbo, pred tem pa konkurenčnim firmam pošljem popolnoma enako ponudbo in me vsi zavrnejo, a sem še vedno v prekršku?

Okapi ::

Odvisno kaj, oziroma kako delaš. Če je videti, kot da hodiš tja v službo, potem se to ne sme.

sisemen ::

S4ul3 je izjavil:

Temu se reče "rules of the game". In pri nas je "rule of the game": vsak naj vzame kolikor mu rata. Je pa reč kaskadna, od vrha proti dnu in nihče ne naredi nič, da bi se to ustavilo ali vsaj kolikor toliko dalo v neke smiselne okvirje. In kaj pričakuješ od ljudi? Da se bodo izželi do smrti, delali po 10-12h na dan zato da bodo polnili žepe nekoga ki ne naredi absolutno nič? Res me zanima, kaj ti počneš v življenju :)

In ti res misliš, da boš zaradi takih, ki bodo namesto 70% vsega kar zaslužijo dali 40% vsega kar zaslužijo, imel slabše šolstvo/ceste/zdravstvo?


Ne, temu se reče pokvarjenost, egoizem, kratkoglednost, goljufanje,... taksni superlativi. Pa tudi neumnost med drugim, očitno nisi dojel, da zaradi, od tebe čislanega, življenja goljufa, nasrkaš tudi sam. Pa te bolj moti, da drugi goljufajo, še enega potencialnega pokvarjenca pa podpiraš. Malo kontradiktorno.

Kaj počnem? Pošten sem. Pa še aktivno se borim za pravice drugih. In mi v življenju čisto nič ne manjka.

iKst ::

Če spoštuješ zakone si kar pokvarjen, goljufiv egoist? Svašta.

sisemen ::

iKst je izjavil:

Če spoštuješ zakone si kar pokvarjen, goljufiv egoist? Svašta.


Zanimivo, idenitična logika katolibanov, če storiš nekaj slabega, potem je za to kriv hudič. Čestitam. Daj preberi si moj predprejsnji post, je napisan za vpisane v vrtec, ne bi smelo biti pretezko za razumeti. Lahko si pa potem zmisis miljon izgovorov, zakaj to ne drži zate (ali OPa) ampak dejstev ne spremeni. Zanimivo, kako se ob tem (sem ze veckrat razlagal na slotechu) vedno oglasijo razni psi, ki začnejo tuliti, verjetno jih boli pohojen rep.

Prav zanimivo je, kako Slovenceljni v eni sapi obtožujejo vse okrog sebe, kako goljufajo, in hkrati iščejo načine, da bi goljufali še sami. Ampak se razume, sami niso goljufi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

iKst ::

Torej, praviš da je narobe, če izbereš sebi bolj ugodno varjanto, ki jo ponuja zakon? Ni dovolj, da se držiš pravil, ki smo jih postavili, moraš vedno izbrati izbrati možnosti, ki so zate najmanj ugodne?

sisemen ::

Zakoni so napisani za retardirance (in temu so namenjeni tudi organi pregona), tiste, ki ne razumejo. Ko pa inteligenten človek začne iskati, kako bi jih izigral, pade med goljufe.

Prepričan sem, da si se že kdaj spotaknil ob našo zakonodajo, ki ti je storila krivico. Pa veš zakaj je tako? Ker so bile vgrajene vse mogoče varovalke, da bi se smisel zakona spoštoval. So pa goljufi pač kreativni, varovalk je vedno več, krivic pa ravno tako. Veš zakaj so znaki za omejitve hitrosti postavljeni na take nizke vrednosti? Če bi rad, da se ljudje vozijo 50, boš moral dati omejitev 30, pa imaš vsaj neko minimalno možnost, da se bodo ljudje tam peljali 50. Je problem v znakih? Ne, v retardirancih. Se ti je fino voziti 30? Zatezeno, mar ne? Bi bilo fajn, če bi se lahko vozil 50, brez, da bi "cvikal", da boš dobil kazen? Očitno ne.

Prav hecno mi je, kam je prisla cela družba, namesto, da bi se nad vsem skupaj kdo malo zamislil (pa točno veš, da imam prav), raje iščete načine, kako me boste "verbalno sfukali"... ccc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

ZaphodBB ::

Prepričan sem, da si se že kdaj spotaknil ob našo zakonodajo, ki ti je storila krivico. Pa veš zakaj je tako? Ker so bile vgrajene vse mogoče varovalke, da bi se smisel zakona spoštoval. So pa goljufi pač kreativni, varovalk je vedno več, krivic pa ravno tako. Veš zakaj so znaki za omejitve hitrosti postavljeni na take nizke vrednosti? Če bi rad, da se ljudje vozijo 50, boš moral dati omejitev 30, pa imaš vsaj neko minimalno možnost, da se bodo ljudje tam peljali 50. Je problem v znakih? Ne, v retardirancih. Se ti je fino voziti 30? Zatezeno, mar ne? Bi bilo fajn, če bi se lahko vozil 50, brez, da bi "cvikal", da boš dobil kazen? Očitno ne.

Ja ti si en od unih kretenov, ki bi sprejeli sto miljonov zakonov ne glede na to ali se jih da spoštovati ali ne. In ali se jih da izvajat ali ne.

Bolje je manj paragrafov in tiste dosledno izvajati.

Ampak brez veze se kregamo s katolibanom.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

sisemen ::

ZaphodBB je izjavil:

Bolje je manj paragrafov in tiste dosledno izvajati.


Kako jih pa mislis izvajati? Bo davčno zakonodajo izvajal OP? Najprej je treba pred lasnim pragom pomesti, ampak ne, se je lažje zgovarjati, kot 5 letni otroci; "saj on tudi to dela" in noreti nad državo, kakšen poden je, zraven pa mižati na obe očesi, da si sam tudi del problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

S4ul3 ::

sisemen je izjavil:

S4ul3 je izjavil:

Temu se reče "rules of the game". In pri nas je "rule of the game": vsak naj vzame kolikor mu rata. Je pa reč kaskadna, od vrha proti dnu in nihče ne naredi nič, da bi se to ustavilo ali vsaj kolikor toliko dalo v neke smiselne okvirje. In kaj pričakuješ od ljudi? Da se bodo izželi do smrti, delali po 10-12h na dan zato da bodo polnili žepe nekoga ki ne naredi absolutno nič? Res me zanima, kaj ti počneš v življenju :)

In ti res misliš, da boš zaradi takih, ki bodo namesto 70% vsega kar zaslužijo dali 40% vsega kar zaslužijo, imel slabše šolstvo/ceste/zdravstvo?


Ne, temu se reče pokvarjenost, egoizem, kratkoglednost, goljufanje,... taksni superlativi. Pa tudi neumnost med drugim, očitno nisi dojel, da zaradi, od tebe čislanega, življenja goljufa, nasrkaš tudi sam. Pa te bolj moti, da drugi goljufajo, še enega potencialnega pokvarjenca pa podpiraš. Malo kontradiktorno.

Kaj počnem? Pošten sem. Pa še aktivno se borim za pravice drugih. In mi v življenju čisto nič ne manjka.


Zame, to da sem pošten, pomeni, da dam z veseljem 70% vsega kar ustvarim nekomu, ki to rabi (in očitno nima take sreče v življenju kot jaz). To, da dam pa 70% vsega kar ustvarim, nekomu ki ima tako umazana usta, da ga ni sram na TVju zagovarjat kraje skupnega denarja pa to pomeni da ali nimam samospoštovanja ali pa sem pač retardiran.

ZaphodBB ::

Kako jih pa mislis izvajati? Bo davčno zakonodajo izvajal OP? Najprej je treba pred lasnim pragom pomesti, ampak ne, se je lažje zgovarjati, kot 5 letni otroci; "saj on tudi to dela" in noreti nad državo, kakšen poden je, zraven pa mižati na obe očesi, da si sam tudi del problema.

Edini 5 letni otrok tukaj si ti. Saj razumeš. Predojdipalec pa to.

Kaj počnem? Pošten sem. Pa še aktivno se borim za pravice drugih. In mi v življenju čisto nič ne manjka.

An evil person is thus not an egotist, “thinking only about his own interests”. A true egotist is too busy taking care of his own good to have time to cause misfortune to others. The primary vice of a bad person is that he is more preoccupied with others than with himself. Rousseau is describing a precise libidinal mechanism: the inversion which generates the shift of the libidinal investment from the object to the obstacle itself. This could well be applied to fundamentalist violence – be it the Oklahoma bombings or the attack on the Twin Towers. In both cases, we were dealing with hatred pure and simple: destroying the obstacle, the Oklahoma City Federal Building, the Twin Towers, was what really mattered, not achieving the noble goal of a truly Christian or Muslim society.3
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

sisemen ::

S4ul3 je izjavil:

Zame, to da sem pošten, pomeni, da dam z veseljem 70% vsega kar ustvarim nekomu, ki to rabi (in očitno nima take sreče v življenju kot jaz). To, da dam pa 70% vsega kar ustvarim, nekomu ki ima tako umazana usta, da ga ni sram na TVju zagovarjat kraje skupnega denarja pa to pomeni da ali nimam samospoštovanja ali pa sem pač retardiran.


Ha ha ha, kako naivno. Se spomnis, malo zgoraj, ko sem ti govoril o 10 davkoplačevalcih, ki so se odločili ne plačevati? Ne gre 70% tega kar ustvariš njim, to kar pokradejo politiki je pljunek v morje. Večina gre za to, da je proračun dovolj poln, da se da izvajat zdravstvo, oskrbo cest, policijo.... Za kar rabimo (spet primer 10 davkoplačevalcev) pač 100% proračuna, ker te usluge koristimo pač vsi. Tudi utajevalci davkov in razni "ki se znajdejo". Ampak ker lep imaš vmes 3 take, ki ne plačujejo, in se znajdejo, pade breme 30% na pleča ostalih, med katerimi si tudi ti. Pa je tukaj zaradi boljse ponazoritve primer enakovrednih plač, ampak dejansko tukaj najvec goljufajo tisti, ki imajo že tako ali tako mnogo več kot rabijo, mogoče bi tisti trije, s tem da bi še vedno nadpovprečno dobro živeli, krili 50% proračuna. Pa si zdaj, nas, preostalih 7 razdeli 50%. In potem imaš visoke davke.

Ampak namesto, da bi jih obsojal, jih še zagovarjaš. Razumeš? Saj ni treba javno priznati, samo malo se zamisli in usmeri svoje ogorčenje, v najbližjega privatnika, ki izvaja dela brez računa, v lokal, kjer ti ne izdajo računa in konec koncev... v OPa.

Vedeti pa moraš, da so politiki samo "creme dela creme" naroda. In so tudi lep odraz naroda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

iKst ::

Še enkrat postavljam isto vprašanje kot že enkrat prej. Ali kupuješ kdaj na razprodajah? Upam, da ne. S kupovanjem cenejših izdelkov namreč državo prikrajšaš za velik del DDVja. Po tvoje je to kar davčna utaja.

sisemen ::

iKst je izjavil:

Še enkrat postavljam isto vprašanje kot že enkrat prej. Ali kupuješ kdaj na razprodajah? Upam, da ne. S kupovanjem cenejših izdelkov namreč državo prikrajšaš za velik del DDVja. Po tvoje je to kar davčna utaja.


Vse sem ti ze razlozil. Rade volje pa podebatiram, če ti še kaj ni jasno, kaj sem govoril ti je (in rep boli, pa ne pravim, da tudi ti to počneš, bi pa rad).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

sisemen ::

Pa, da ne bo vse tako resno, si tole poglejte, je za razmislit (ZELO!):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

S4ul3 ::

sisemen je izjavil:

S4ul3 je izjavil:

Zame, to da sem pošten, pomeni, da dam z veseljem 70% vsega kar ustvarim nekomu, ki to rabi (in očitno nima take sreče v življenju kot jaz). To, da dam pa 70% vsega kar ustvarim, nekomu ki ima tako umazana usta, da ga ni sram na TVju zagovarjat kraje skupnega denarja pa to pomeni da ali nimam samospoštovanja ali pa sem pač retardiran.


Ha ha ha, kako naivno. Se spomnis, malo zgoraj, ko sem ti govoril o 10 davkoplačevalcih, ki so se odločili ne plačevati? Ne gre 70% tega kar ustvariš njim, to kar pokradejo politiki je pljunek v morje. Večina gre za to, da je proračun dovolj poln, da se da izvajat zdravstvo, oskrbo cest, policijo.... Za kar rabimo (spet primer 10 davkoplačevalcev) pač 100% proračuna, ker te usluge koristimo pač vsi. Tudi utajevalci davkov in razni "ki se znajdejo". Ampak ker lep imaš vmes 3 take, ki ne plačujejo, in se znajdejo, pade breme 30% na tvoja pleča. Ampak namesto, da bi jih obsojal, jih še zagovarjaš. Razumeš? Saj ni treba javno priznati, samo malo se zamisli in usmeri svoje ogorčenje, v najbližjega privatnika, ki izvaja dela brez računa, v lokal, kjer ti ne izdajo računa in konec koncev... v OPa.

Vedeti moraš, da so politiki samo "creme dela creme" naroda. In so tudi lep odraz naroda.


Govoriš mi, da naj hranim vrečo brez dna?

Problem je v besedah kot so recimo "proračun". Super stvar, da se zamegli kdo je koliko dal in kdo je koliko prejel in za kaj. Moja davščina bi morala biti nekaj kar je a) javno in b) namensko. To pomeni, da bolnica x zaprosi za stvar y in je ta prošnja javna. Vsi lahko pogledamo kdo je kaj ponudil in vsi lahko pogledamo čemu ta "investicija" služi. Svojih 70% davščin potem lahko namenim točno temu specifičnemu nakupu. Recimo. Point being - my money my rules. To ni denar od politikov, gospodarstevnikov prisesanih na državne jasli, bančnikov in ostalih meglomutcev. To je moj denar.

Mogoče še z drugimi besedami: v življenju sem se matral, začrtal sem si pot, res veliko delal na tem da sem kjer sem in služim kot služim. Na drugi strani je nekdo za katerega nikoli prej nisem slišal, sem pa slišal marsikaj o krogu ljudi okoli njega, večina argumentirano povezanih s takimi ali drugačnimi nečednostmi. Mogoče še bolje: ta nekdo je obtožen za xy stvari in se več kot očitno sklicuje na razne procesne napake.

Ti res rabiš razmišljat komu je bolje zaupat svoj denar za pokojnino?

Kenpachi ::

sisemen je izjavil:

Pa, da ne bo vse tako resno, si tole poglejte, je za razmislit (ZELO!):



Zaraki Kenpachi.

bbbbbb2015 ::

bastadu je izjavil:

Zaposlen sem za nedoločen čas v uspešnem slovenskem podjetju, sedaj pa iščem možnosti, kako bi to redno zaposlitev pretvoril v s.p., s tem da ne spreminjam trenutnega stroška delodajalca do mene, meni bi pa tako ostalo bistveno več, s tem da bi lahko potem še za kakšno drugo podjetje opravljal storitve. Najprej sem v mislih imel biti normiranec in nezavezanec za DDV, torej da bi plačeval državi 4% od vsake izdane fakture + prispevke seveda, ampak ko sem začel malo računati sem prišel do ugotovitve, če strošek trenutnega delodajalca do mene ostane nespremenjen, da bi ti prihodki znašali čez 50kEUR letno, torej bi moral biti tudi zavezanec za DDV. Zanima me, kaj to v praksi pomeni, bom obdavčen bolj, koliko bolj? Sem lahko zavezanec za DDV in hkrati normiranec? Zanima me tudi, če ima že kdo informacijo, če so v letu 2016 predvidene kakšne subvencije za samozaposlitev? Hvala za nasvete!


Bastadu, priporočam ti, da s.p.-ja v Sloveniji ne odpiraš. Ta tvoj 'zaposlen v uspešnem slovenskem podjetju' naj te preveč ne zanese.
To ti pravi nekdo (jaz), ki že lep čas plačujem davke v drugi evropski državi.

Vse to migotanje ali je to goljufanje ali ni ali bolje biti normiran ali ne, je brezveze.

To si slovenska država vsakih 5 minut nekaj zmisli in človek namesto da bi se ukvarjali s poslom, zdaj premleva folk, kaj se mu bolj 'izplača'.

Predlagam ti, da greš v Avstrijo, še najbolje v Celovec (ker lepo govorijo slovensko), ter tam ustanoviš bodisi s.p. ali GmbH.

Menim, da imajo Avstrijci daleč bolj stabilno ekonomijo, tudi njihov penzijski sklad ni priča takemu ropanju, kot slovenski.

Ter si polovico ali koliko pač delovne dobe, penzije vplačaj tam.

Tam so davki na plače daleč bolj normalni in se s temi 'dnevnimi' spremembami ne boš ukvarjal.

Tudi z zdravstvenim sistemom boš bolj zadovoljen, samo pač k doktorju boš moral v Avstrijo.

In je problem rešen. In sem davčni zavezanec in mi stranke lepo plačujejo fakture.

Če sem iskren, sploh ne vem, kaj pomeni 'normirani s.p.' - niti se za to ne sekiram.

Preden pa sem ubral pot v tujino pa sem ves čas študiral neke uradne liste in prečiščena besedila - neuradna in uradna.

Preden se bo Slovenija naučila, da se gospodarski zakoni spreminjajo na 50 - 70 let...

Oni gumpci pa jih vsako leto, ali pa na vsakih 6 mesecev.

Bljak.

Zgodovina sprememb…

K0K0 ::

sisemen dej nam razloži kolikšna je razlika pobranih davkih med s.p.-jem ki dela za eno podjetje na sedežu podjetja za katerega dela in spjem, ki dela za 5 podjetij od doma, če oba naredita 50.000€ na leto ?
Potem povej kakšna je razlika med delavcem, ki dela preko zaposlitvene agencije in s.p.-jem, če oba delata v isti tovarni na istih strojih ?

bbbbbb2015 ::

sisemen je izjavil:


Ampak namesto, da bi jih obsojal, jih še zagovarjaš. Razumeš? Saj ni treba javno priznati, samo malo se zamisli in usmeri svoje ogorčenje, v najbližjega privatnika, ki izvaja dela brez računa, v lokal, kjer ti ne izdajo računa in konec koncev... v OPa.

Vedeti pa moraš, da so politiki samo "creme dela creme" naroda. In so tudi lep odraz naroda.


Daj, malo se ohladi.

V zvezi z izdajanjem in neizdajanjem računov moraš vedeti, da gre za to, da so davčne obremenitve tako visoke, da če bi dosledno odvajali DDV, bi marsikdo moral zapreti lokal. Znajdejo se tako, da samo deloma odvajajo DDV.

Drugi problem je privatizacija, kjer je izpuhtelo iz Slovenije med 40 do 60 miljard EUR.

Hrvatje so imeli en sam primaren razlog za uvedbo davčnih blagajn.

Država je z infrastrukturo (ceste) poskrbela, da se lahko turisti lepo pripeljejo na Hrvaško - turisti. To je čisti neto devizni priliv.

Pri njih je država z ukrepom hotela imeti več od tega neto priliva.

Ker pri njih je možno, da nekdo postavi kafič, ena miza, dva stola - evo kafič.

V Sloveniji tega NI. To malo v Portorožu ni primerljivo.

In je država s tem 'nadlegovanjem' podjetnikov usekala mimo.

Trije kar jih poznam, ter so se 'vlekli' skozi sistem, seveda z utajo davkov, so lepo kafiče in avtodelavnico zaprli.

Eden je varilec v Avstriji, eden avtomehanik, eden pa je odprl slaščičarno v bližnji Avstriji (ker je po profesiji slaščičar) in so vsi prezadovoljni.

Evo mojster, Slovenija se je znebila treh 'davčnih utajevalcev'.

Bedaki neumni.

Javni sektor pa je s svojim laganjem, požrtljivostjo ala Tekavčička posebna zgodba. V veliki meri prispeva, da je slovenska zgodba pošteno usrana.

Mavrik ::

Tole je pa nekak hitro degeneriralo z nasvetov OPja v bluzenje ljudi, ki nimajo pojma o čem govorijo O.o

V prihodnosti vas vse naprošam da svoje frustracije nad državo kažete le v za to namenjenih temah in se v temah kjer nekdo prosi za pomoč (kot je ta) držite osnovnega civilnega obnašanja.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16441983 (16858) Recordman
»

Ustanovitev normiranega s.p. - prosim za nasvete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5420417 (19037) LuiIII
»

Delo po delu

Oddelek: Loža
276772 (5592) St235
»

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5916045 (14665) BlaY0

Več podobnih tem