» »

3-in-one olje

3-in-one olje

antonija ::

A je kdo slucajno pri nas v trgovinah videl 3-in-one olje? Ce ne, pozna kdo kaksen ekvivalent? (strojno olje z nizko viskoznostjo ki ne gumira z dodatkom sredstva proti rjavenju, pa nujno mora biti _brez_detergentov_, kot jih imajo ponavadi motorna olja, in pa _brez_silikonov_, ki se jih zadnje case tlaci v vsako mazivo)

Uradno je to izdelek WD40 podjetja, ampak na strani uvoznika (google pravi da je to CPH) imajo samo WD40 izdelke in nic drugega.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kamn3 ::

Mogoče olje Krown ali pa kakšen sprej od Silco?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamn3 ()

antonija ::

WD40 ni isto kot 3-in-one. WD40 je primarno water displacing zadeva, hkrati pa zaradi vseh organskih topil se cisti, razmascuje, itd. Tudi lubrikacija WD40 je precej kratkotrajna.

3-in-one pa ne izpodrine vode iz povrsine, ampak se na povrsino prime veliko bolje kot WD40 in nudi lubrikacijo dlje casa tudi ko se kovina drgne ob druge stvari. Hkrati tudi malo cisti, sredstva proti rjavenju so pa tudi super ce imas orodje ki ni iz rostfreja ampak je iz navadnega jekla.

Takoj ko sem postal sem sem videl, da je zadevo mozno kupiti pri farnellu. Sicer bo obveznih 5EUR postnine (ena flaska olja pa stane nekaj vec kot 4 EUR), ampak ce ne bo slo drugace bo treba izbrati to varianto.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Isotropic ::

zakaj pa brez detergentov?

antonija ::

Po eni strani zato, ker jih nic ne rabim (naloga olja ne bo spiranje umazanije), po drugi strani zato, kr bi raje imel cimvec olja (motorna olja imajo baje med 25% in 40% dodatkov), sploh ker bo olje primarno za lubrikacijo in delno tudi zascito proti rjavenju. Glavni razlog je pa to, da bojo ostanki olja ostali na povrsini, ki jo bom z orodjem obdeloval, in obstaja moznost da bi ti ostanki lahko delali tezave pri nanosu razlicnih premazov in finisev.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mihec87 ::

Potem boš izdelek po obdelavi pral?

antonija ::

Ne, zelo verjetno bo premazan ali z enim od olj ki se strdi (lanenni firnez, itd.) ali pa z mesanico olja in laka. Seveda lahko v obe opciji dodam se pigmente in/ali barvila, odvisno od zeljenega efekta.

Za silikon vem 100% da dela hude preglavice pri premazih, za detergente pa nebi rad tvegal ce ni res nujno. Raje dam 5EUR za postnino kot da bi tvegal dneve (vcasih tedne) dela. C e se pa to dobi kje pri nas bi pa raje prisparal teh 5 EUR 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Unknown_001 ::

Kaj je s silikoni narobe? Za našpricat na hitro so super.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mihec87 ::

Unknown_001 je izjavil:

Kaj je s silikoni narobe? Za našpricat na hitro so super.

Nič samo v primeru op puščajo sledi in lahko povzročajo sledi....

antonija je izjavil:

Ne, zelo verjetno bo premazan ali z enim od olj ki se strdi (lanenni firnez, itd.) ali pa z mesanico olja in laka. Seveda lahko v obe opciji dodam se pigmente in/ali barvila, odvisno od zeljenega efekta.

Za silikon vem 100% da dela hude preglavice pri premazih, za detergente pa nebi rad tvegal ce ni res nujno. Raje dam 5EUR za postnino kot da bi tvegal dneve (vcasih tedne) dela. C e se pa to dobi kje pri nas bi pa raje prisparal teh 5 EUR 8-)


Ja samo verjetno rabiš 3 in one olje pred nanosom firneža/laka in olja odstranit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

antonija ::

Nacelno ga ni treba odstranit, vsaj nisem se prebral da bi kdo imel z njim tezave. Ubistvu vsi svetujejo tole 3-in-one zadevo, ker kot kaze to prodaja vsaka stacuna v anglesko govoroceih drzavah. Takoj ko pa prides na drugo jezikovno obmocje pa tega ni sploh.

Kaj je s silikoni narobe? Za našpricat na hitro so super.
Nic ni narobe z njimi, za to za kar so misljeni so super. Edino za moje potrebe so neprimerni.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mihec87 ::

Kaj pa fino olje za šivalne stroje oz strojno olje...

Ja se rado dogaja da je čez lužo tega ko dreka na pol zastonj..

Btw poglej kak elektro forum se včasih najde kakšen za skupno naročilo iz farnell..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

antonija ::

Sivalno olje je baje najbilzje temu (radi mu recejo Light mineral oil cez luzo), ampak za nobenega nikjer ne napisejo da res nima silikonov in detergentov. Tudi iz MSDS ni razvidno ali so notri.

Ce ne bo druge opcije bo pac treba placat vec za dostavo kot za olje, ampak jebiga: davek na zabaceno drzavo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Slovenistan ::

Uporabi laneno olje potem že od začetka, po želji skupaj s ricinusom za modelarske motorje. Oboje dobro maže
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

antonija ::

Laneno olje se bo eventuelno strdilo tudi na orodju, zato to ni najboljsa opcija. Ce ni orodje stalo teden ali dva (krajsi dopust), bi na njem 100% ostal dokaj trd film. Isto velja za tungovo olje in vse mogoce mesanice ki se trzijo pod razlicnimi imeni.
Ce pa vzames olje ki se ne strdi, pa teh problemov ni.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

antonija ::

Danes bil v Bau-u in po kratkem kreganju s stricem, ki me je prepriceval da takih stvari Bau ne prodaja, sem nasel na oddelku za avte/kolesa polico lubrikantov proizvajalca Ernst. Hudic je samo to, da imajo samo 100mL flaske in da je cena skoraj 4 EUR za 100mL.
Po kratki excel telovadbi se pokaze, da je nakup ene 200mL flase 3-in-one iz farnella predrag, dve flasi sta skoraj tam-tam, pri treh flasah je pa ceneje kupit original + 5 EUR postnine kot se pa vozit po nasih stacunah, iskati parkplac, cakati v vrsti, itd.

Rabi kdo kaj iz farnella? :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Isotropic ::

kakšne komade to delaš
speskaš pa je problem rešen. alpa navadno strojno olje pa ne kompliciraj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim naoljite škripajoča vrata?

Oddelek: Loža
162427 (1909) Daliborg
»

S čim podmazati ventilator na grafični

Oddelek: Strojna oprema
101649 (1461) mat xxl
»

smola na avtomobilu

Oddelek: Na cesti
3414153 (13364) edge540
»

podmazovanje graficne

Oddelek: Strojna oprema
172185 (1659) gavro
»

Problem s sršeni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6616606 (15337) Thomas

Več podobnih tem