» »

Računalnik zmrzne ob zagonu

Računalnik zmrzne ob zagonu

kornilov ::

1. Ko prižgem rač. se mi operacijski sitem ne naloži do konca in prej zmrzne, lahko ga samo še izklopim.
2. Takoj po tem ponovno prižgem rač. se mi operacijski sitem naloži do konca in vse deluje normalno.
3. Če ponovno dam restart ali ugasnem in prižgem rač. vse deluje tako kot mora.
4. Če ugasnem rač. in počakam 5. minut, ga prižgem se ponovi problem pod točko 1. (zmrzne)

Najprej sem imel naložene Windowse, ga dam računalničarju na popravilo, ne najde nobenih virusov ali težav s strojno opremo, na novo mi naloži Windowse, podatkovni disk mi pusti pri miru. Težave se ponovijo, potem naložim Linux vzporedno z Windowsi, isti problemi, zbrišem ves disk, naložim samo Linux, pa spet iste težave pod točko 1.
Kaj bi lahko bilo narobe? :P

Yuka ::

Težko reči,..kaj točno se zgodi ko zamrzne? Bluescreen samo slika zmrzne in se ne premakne? Imaš navit računalnik?

Opiši katere komponente.. Lahko je slab napajalnik, ki mrzel ne da dovolj energije in se potem ulaufa, ko nekaj časa laufa..Lahko je kaj z rami, jaz bi probal z drugim napajalnikom.

kornilov ::

 Podatki

Podatki


Podatki
@Yuka
- Zmrzne vse miška, slika,.. lučka od diska pa včasih še naprej teče, če me spomin ne vara (samo brez hrupa, kot da je v umetni komi). Če naložim BIOS ("Del"), lahko zmrzne že v biosu, ponavadi pa zmrzne med nalaganjem operacijskega sistema...
- Nisem profi, če je kdo navijal računalnik, ga nisem jaz... :)
- Naredil sem neki test za RAM pa ni vrglo nobene napake.

Želel bi imeti čim več mnenj, tako da lahko še kdo komentira... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kornilov ()

dc10 ::

Mogoče pa podatkovni kabel za disk .... menjaj z drugim..

lp

Yuka ::

Jaz sem skor ziher, da ga napajalnik biksa, sploh če je že v letih.. zdej v sezoni zime pa nasploh poznav vsaj par primerov katerim so crkovali.. Če imaš možnost si enega sposodi pa testiraj.

AC_DC ::

Prilepi izpis Crystal Disk Info.

kornilov ::

 Disk

Disk



@AC_DC
Menda je disk v redu.

@Yuka
Sem dal računalnik na spanje za dolgo obdobje, sem predvidel, da mi bo zmrznil ko ga zbudim in res se je zgodilo prav to.

kornilov ::

Če pred zagonom izklopim računalnik iz električnega omrežja, se operacijski sistem normalno naloži in potem deluje v redu. ?? 8-O

AC_DC ::

Baterijo na plošči menjaj.
Drug napajalnik.
Si že dal bios na default nastavitve ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen

Oddelek: Programska oprema
384119 (3388) solatko
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110243 (8834) inbox
»

Pokvarjen napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
322176 (1481) patriot8gb
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
7976 (970) Volta
»

A je to sploh mogoce ???? ZNOREL BOM

Oddelek: Pomoč in nasveti
231797 (1076) lepi joker

Več podobnih tem