» »

iOS app submit na apple store

iOS app submit na apple store

detroit ::

Fantje inu dekleta vem da sem mogoče s temi banalnimi apple problemi že malo dolgočasen...
Ampak bi vseeno vprašal kako za hudiča se aplikacijo spravi na store.

1. Naredil sem provisioning profile ( type iOS distribution), ki kaže App ID z bundle idjem: "net.test.TestApp".
2. V aplikaciji sem pod nastavitvami projekta, pod general tabom v Bundle identifier vnesel: "net.test.TestApp".
3. Team uporabil od firme (tisti prefix tudi dopiše potem ko poizkušam uploadat).
4. Pod info tabom v Bundle identifier sem tudi vnesel "net.test.TestApp" - sem poizkušal tudi pustiti kar je bilo v osnovi nek parmeter $(neki)
5. pod tabom Build Settings/Code Signing sem poizkušal že čisto vse vstavit. Pod provisionin profile sem dal tistega iz koraka ena. Pod release IPhone Distribution: firma
6. zbildam paket v summary lepo piše keychain-access-groups:
tisti team prefix + bundle id
"1234566BLA.net.test.TestApp"

Ne glede na to kaj poizkusim je vedno:
No suitable appllication records were found. Verify your bundle identifier "net.test.TestApp" is correct.


Nič ne prime preprosto piše vedno isto. Prebral sem že cel internet:P A je kakšen fool proof način tega, kak video tutorial (ja tudi to sem iskal pa ni nič kar bi se nanašalo na isti problem kot ga imam)

hvala
Skero

shadeX ::

Nisi napisal a uploadaš preko XCode ali Application Loaderja ter tako generiraš .ipa preko drugega programa?

EDIT: Pa "net.test.TestApp" dejansko ni pravi bundle id ali pač?
EDIT2: Xcode maš updejtan na najnovejšo verzijo? (Tudi če generiraš .ipa preko tretjega programa, še vedno XCode mora biti updejtan
EDIT3: Pri verifikaciji BundleID-ja znajo biti problemi če ta vsebuje kakšno tiskano črko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

detroit ::

preko xcoda uploadam in ipa se generira preko hmm funkcije archive in od tam naprej publisham

EDIT: dejansko ni isti ampak template je isti: imam unique app bundle id in sicer v obliki => net.firma.AppName
je to narobe?
EDIT2: XCODE je 2.1 bi rekel
EDIT3: saj so vse tiskane? kaj sem spregledal
Skero

shadeX ::

Najverjetneje je problem ker imaš veliko črko v Bundle Id-ju, čeprav je to zelo čudno. Pa si dejansko sploh sprobal spremeniti bundle id v "net.firma.appname" (V samem projektu in na itunes connect - kjer se morata skladati).

Klik

Now only I find the Error. I used one capital letter in bundle id. but I have used small letters in xcode's bundle id. now I changed that as like in the app id. and now I successfuly uploaded my app to iTunes Connect. Thanks for your Support.



Mislim , da imaš nek zelo smotan problem, ki je zagotovo rešljiv v nekaj trenutkih. Poskusi z malimi črkami.

detroit ::

nein še nisem sem mislil pač svoje običajno poimenovanje enaDvaTri

bom jutri še to poizkusil. Sicer imam na obeh koncih enako "net.firma.TestApp"
Skero

shadeX ::

Poskusi to ja. Sem skoraj prepričan da je tole problem, kajti nisem še zasledil da bi kdo imena paketov oz. bundle id-je, imenoval z velikimi začetnicami.

Je pa res, da če bi bilo res tako narobe bi te morali na itunes connect o tem obvestiti oz. ne dovolili kreirati takega bundle Id-ja. Uglavnem jutri poskusi tole, pa poročaj. Če ne gre skoz, pol pa naprej.

detroit ::

Ne to ni to imenuješ lahko z veliko, sicer pa sedaj gledam nek tutorial za noobe
https://www .youtube.com/watch?v=6uX7B8ZfMiw
ki mi je dal vedeti da bi moral še na itunes connectu povezati App z app identifierjem predn lahko comitam. Upam da je to final step :P
Skero

shadeX ::

A lahko kdo poskusi prenest "provisioning profile" preko XCoda? Ne vem al je napaka na moji strani al na Applovi, ampak men noče prenest certifikata. Download gumb se obarva v bledo sivo (kakor da downloada), in tako tudi ostane.

Bi lepo prosil.

illion ::

Ravno vceri in dons sm to delal, men deluje.
edit; enako se mi je dogajal z gumbom. Po restartu/klikanju na 'bel' gumb, je ta zginil. Drugace si lahko cert preneses tud iz developers.apple.com in importas v keychain.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: illion ()

shadeX ::

enako se mi je dogajal z gumbom. Po restartu/klikanju na 'bel' gumb, je ta zginil.


restartal sem mac-a - še vedno neuspešno.

developers.apple.com in importas v keychain.



To sem že naredil, ampak tudi importat mi ga ne rata lih prav. Mogoče kratka navodila, kako si ti to naredil?





Gumb še vedno ostaja tam, in ne zgine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

illion ::

Restartu xcoda sm mislu, ne maca:)

Kaj pa se zgodi ko odpres downloadan profil? Ti ga ne doda v xcode/ne ponud za zbrat? Zdej v xcode 8 z omogocenim tistim 'automatic manage signing' (al kako ze pise) lahko itak zbiras samo profil, ki je vezan na vpisan bundle id, v prejsni verziji si lahko zbiral kar si hotel (vse mozne napacne kobinacije), zdej so to mal olajsal.. Drugac nism nek znalac za mac, je bolj sluzbeno zlo da moram to vse skupi uporabljat in resujem probleme s trial and error pristopom:)

shadeX ::

Restartu xcoda sm mislu, ne maca:)


Aja :) Ne to tudi ne dela.

Kaj pa se zgodi ko odpres downloadan profil? Ti ga ne doda v xcode/ne ponud za zbrat?


Nič se ne zgodi. Ne ponudi za odpret sploh.


Ok bom še mal pogledal okol, kaj se da naredit. Tnx :)

illion ::

vidm da sm mel kr sreco, nisi edini http://stackoverflow.com/questions/3971... :/

shadeX ::

Ja videl tole.

Uglavnem... sedaj sem sprobal tudi na virtualni mašini tole. In tam izgleda da to dela. Certifikat sem prenesel iz tam na Mac-a in mi je ponudilo zamenjavo certifikata! Verjetno je certifikat preneslo AMPAK ga nekako ne zazna.

Bom poskusil publishat testni build, potem bomo videli ali zadeva dela ali ne.

zassx ::

Meni se je enkrat isto zgodilo, ker sem imel več verzij certifikata. Dokler nisem v keychain pobrisal vsega in dodal samo tistega, ki ga rabim, zadeva ni delovala.

shadeX ::

Men je uspelo publishat, tko da .. očitno certifikat je preneslo, sam na gumbu tega ni blo videt. Vsaj v mojem primeru.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Steam - Nakup iger (strani: 1 2 3 4241 242 243 244 )

Oddelek: Igre
121941866927 (4906) oo7
»

Programiranje za apple phone

Oddelek: Programiranje
131952 (925) detroit
»

Mobilne aplikacije za razne platforme...

Oddelek: Programiranje
6682 (616) Kocka
»

Programiranje tablic

Oddelek: Programiranje
82192 (1621) mihies
»

Začetnišk vprašanja Mac

Oddelek: Operacijski sistemi
173539 (3213) Phoebus

Več podobnih tem