» »

Avtopolnilec za telefon

Avtopolnilec za telefon

lolipop2 ::

Pozdravljeni!

Nekaj me zanima glede avto polnilca za telefon. Iskal sem že po netu a ne najdem razlage.

Recimo, da bi kupil tega, za iPhone:



Kako se ta hudič priklopi v avto? A ta velika "banana" gre v vtikač? Ker kolikor vem, je v mojem avtu samo AUX vtičnica, ta pa je taka mala ozka. A je potreben še kakšen adapter?

Neke simpl razlage bi bil zelo vesel.

Hvala

Janac ::

Tole gre v vžigalnik, ki ga maš v avtu. 12V vtikač je tole in nima nobene veze z AUXom.

slodreamer ::

Gre v standardno avtomobilsko 12V vtičnico, ponavadi je pa v njej vžigalnik ja :)
Ponavadi je na sredinski konzoli armature spredaj, pri novejših pa imaš tako vtičnico še pred zadnjimi sedeži na sredinske delu ali pa v prtljažniku.

lolipop2 ::

aa-ha!
Hmm, spredaj vtičnice za vžigalnik 100% nimam, moram preveriti, če obstaja zadaj. A pa ima to vsak avto?

Če pa tega vžigalnika v avtu ni, a je potem še kak način za polnjenje? npr. prek aux?

Najlepša hvala za razjasnitev!

Janac ::

kater avto maš?

prek aux ne bo šlo žal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

lolipop2 ::

c3picasso

Skyfall ::

Vsak avto ima 12V vtikač spredaj, četudi nima paketa za kadilce:)

lolipop2 ::

Grem preverit, sedaj me pa res firbec. Videl ga nisem, a upanje umre zadnje

andromedar ::

Zadnjih 20 let verjetno nisem videl avta, ki ne bi imel 12v vtičnice. Če je ne vidiš, si jo verjetno spregledal.
Tukaj na sliki sta menda celo dve. V eni je vžigalnik (levo pod stikalom za vse 4 žmigavce), druga (desno od nje) je pa pokrita s pokrovčkom.
Eh?

Matevz96 ::

Če ga ne najdeš je verjetno v kakšen predalu skrit, drugače pa v navodila ker avta brez 12V vtičnitnice ni!

lolipop2 ::

ijeeej, našel sem! Ima. Se spomnim,da sem to nekoč videl in si rekel "heh, manjka vžigalnik" in mislil, da ni to nič. :)) Evo, s pomočjo foruma sem zadevo razjasnil. Hvalaaa!

Ok, sedaj, ko vem kako in kaj me pa zanima sledeče: ali se priporoča kak avtopolnilec za iphone ali zadošča tudi kak random kitajski produkt?

Hvala!

Skyfall ::

Zadošča tudi random polnilec.

SG_101 ::

Da ne odpiram nove teme. Kupil sem avtopolnilec Spigen, vendar sem nad njim zelo razočara, saj polni zelo počasi (na zaslonu telefona celo piše "počasno polnjenje" v 2 urah je napolnilo cca. 40%). Probal sem z 2 različnima kabloma, v 2 avtih, pa ni učinka. --> http://www.spigen.com/products/4-8-amp-...

Glede na to, da je polnilec stal 20 EUR, bi pričakoval neko normalno, hitro, polnjenje kot je oglaševano. Zanima me, kateri kvaliteten avtopolnilec kupiti? Ima kdo kakšne izkušnje s katerim?

[D]emon ::

Si uporabljal USB kabel, ki si ga dobil s telefonom ? Za hitro polnjenje so pini vezani drugace.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Magic1 ::

Problem teh hitrih polnilcev je, da ti 2A+ nič ne pomaga, če ti sam telefon ne podpira hitrega polnenja. Večino nefancy telefonov ima notri vezje za polnenje do 1A. "Polnilci" načeloma sploh niso polnilci, temveč so le napajalniki 5V. Polnilno vezje je v telefonu, saj so li-ion celice 3,7V.
Magic

SG_101 ::

Telefon je nexus 5, probal sem usb kabel, ki je bil zraven telefona in pa tega: https://gizzmo.si/3-pack-qualcomm-quick...
Pri obeh je pisalo "počasno polnjenje".

blackbfm ::

[D]emon je izjavil:

Si uporabljal USB kabel, ki si ga dobil s telefonom ? Za hitro polnjenje so pini vezani drugace.


Nic ni vezano drugace.

Za vecino telefonov je dovolj sklenjen data pin, to je znak da lahko tel potegne veckot 500ma,to verjetno ima vsak charger.. Iphoni pa so mal izbircni, mora dobit poseben "signal" od chargerja da zacne filat polno

[D]emon ::

sklenjen data pin = drugacna vezava od data kabla

iPhoni imajo se dodaten cip v konektorju, ki telefonu pove, da je priklopljen na original kabel in ne Wan Hung Lo ponaredek (kateremu ne bi zaupal dlje kot ga lahko zabrisem)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

blackbfm ::

sklenjen data pin = drugacna vezava od data kabla


Ma o kasni vezavi kabla ti bluzis. Data pin je sklenjen na chargerju.

andromedar ::

Seveda ne more bit nič drugače sklenjeno v kablu, saj drugače kabel ne bi delal za prenos podatkov.
Eh?

Cowboy6 ::

Si bom kar to temo izposodil. V avtu imam bluetooth napravo, ki je priklopljena na aux od avta. Ta zadevica ima baterijo tako, da deluje tudi brez napajanja in lahko glasbo predvajamo s telefona preko bluetootha. Problem se pojavi, ko to zadevico priklopim na napajanje od avta in se med predvajanjem sliši piskanje. Sumim da je kriv nekvaliteten avtopolnilec (seveda made in china). Isto piskanje se pojavi če polnim zadevico preko USB vhoda od avta. Bi piskanje odpravil kvaliteten avtopolnilec?
Tukaj naj bi bil moj podpis.

valdo ::

Tudi jaz sem razočaran nad avto polnilcem, piše da da iz sebe 2,1A ampak ne deluje, tablice ne napolni, segreje se da je vroč, sedaj pa je nasploh odpovedal - verjetno crknil.
Notri je bil čip AD85063D, kot vidim to zmore samo 1A.

Iščem priporočilo, vaše izkušnje.
Gledal sem take z integriranim kablom
http://www.banggood.com/BlitzWolf-5V-5_...

kaj nihče ne uporablja polnica v avtu?
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: valdo ()

seba-beba ::

Torej kot že nekako naslov stare teme pove:

Ker v avtu nimam USB priklopa iščem varianto, kako bi to težavo rešil. Gledam avtopolnilce na mimovrste (https://www.mimovrste.com/avtopolnilci/....
Je to smiselen nakup oz. ali zadeve delujejo?
Na kaj moram pri nakupu paziti? Izhodna moč, kaj drugega?
Je še kje drugje v SLO smiselno pogledati za temi avtopolnilci?

p.s.
Imam telefon Motorola moto x. Avtopolnilec bi potreboval predvsem za dolge poti, ko telefon potrebujem kot navigacijo.

Hvala

tonccy ::

Imam Samsung Galaxy S5, žena pa S5. Nobeden se v avto ne polni. Navigacija se polni normalno. ??? Kaj bi bila težava?

Popravek: S6 in S5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tonccy ()

Gogo ::

kakšen polnilec? mogoče je prešvoh.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

tonccy ::

Samo USB kabel in vtič za v vžigalnik za cigarete (9V).

matobeli ::

Evo tvojo težavo. Tvoj avto laufa na take baterije:



Polnilci so pa narejeni za take:



Verjetno je slab polnilec in ga samsunga ne marata, navigacija pa mogoče ni tako striktna pa je OK.

tonccy ::

Naročil original od Samsunga in špila ko šus.

Stari maček ::

Tale polni z 1.5 A moj Note4.
Digital DC Voltmeter Dual USB Port Car Charger for iPhone iPad Charging Adapter 2.1A Car-charger Double USB Voltage Detector
http://s.aliexpress.com/2yq6V3yY?fromSn... to Clipboard


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB-C kabli in polnilci (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9817643 (8428) rdecaluc
»

Napajanje telefona v avtomobilu

Oddelek: Na cesti
163858 (1917) 2f4u
»

(Ne)originalen polnilec

Oddelek: Mobilne tehnologije
223399 (2804) Lonsarg
»

Avtomobilski adapter

Oddelek: Na cesti
212939 (2299) Mare2
»

Ali lahko polnim svoj telefon v avtu preko odprtine za vžigalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
305253 (4403) fujtajksel

Več podobnih tem