» »

Hardware včeraj in danes

Hardware včeraj in danes

NecroFlex ::

99% tukaj odžira štrom, profita ni.

Primer:
Kupiš štedilnik, delaš na njemu, kuhaš, pečeš itd., čez 6 let se ti pokvari...v teh 6-ih letih se ti je štedilnik sam poplačal z uporabo...isto velja za računalnike, samo da ga uporabljaš, lahko je za igre, delo, šolo itd. se ti počasi ''odplačuje'', z tem ne mislim da ti vrača denar, samo to gre itak vam skos po glavi, ker ne znate razmišljati izven škatle. Pač računalnik kupiš za 200€, ga imaš 3 leta, ga skos uporabljaš za vse možno...kaj ti misliš, se je v teh 3 letih ''odplačal''?
I rest my case.

m0LN4r Kaj praviš na tole konfiguracijo?

E3-1230 V2 (ivy bridge - skoraj kot I7-3770), 4GB DDR3 ECC, 2x 500GB WD black raid edition, RAID kontroler 0, 1, 5 , 10, 250W napajalnik, 2x Gbit mrežna + enterprise 100mbit mrežna v škatli 40x40x4cm (1U rack, polovične dolžine). DELL R210 II (druga generacija). Nabavna cena 100€


Odstranil sem raid kontroler, ker ima plata še 5 portov sata na plati, dodal sem grafiko (quadro 2000 - ostala od HP Z210 grafišne postaje) in dodal sem še 12GB ECC rama (16GB ECC mi je ostalo iz HP Z210, ker sem v Z210 dal I7-2600, ki pa ne podpira ECC in sem takrat menjal tudi ram).

Pa notri sta sedaj 2x toshiba 480GB SSD in 1x 2TB WD black namesto 500GB diskov.

Vse skupaj me je prišlo 470€ (100€ mašina + 300€ za oba SSD + 70€ za WD black), ram in grafika sta bila pa od prej doma (že zdavnaj povrnjena investicija).

Torej, si kupil server in ga malo dodelal...z 250W napajalnikom boš pa res daleč pršu xD
Pa še plata je drek, HP, DELL, LENOVO itd. ki delajo neke server plate al pa nasploh neke podolgovate plate ki niso glih....pač niso. A se ti je splačalo kupiti? Ja...Ali je dobro imeti tak komp? Nope, uzem vn vse dobre stvari, najt normalno plato, dej gor, drugo prodej, boom, evo, maš mašino in nekaj denarja si dobil nazaj, zdaj pa daj notri kakšen 600W+ napajalnik, hudo grafo in gremo...quadro 2000? Zdej razumem če je za...pač za tist kar se quadro uporabljajo, drugače pa nope, raje drugo.

Pričakujem odgovore in to v številkah... eno polek drugega

0k3j, 80m d4l št3v1lk3, 4l1 j3 zd4j b0lj3?

Sej maš številke v YT videih, vse od FPSjev, CPU usage, GPU usage, RAM itd.
Ajaa...more res bit težko gledat video kjer Qxxx deluje dobro...ja...zdaj razumem.

Ne rabi kupit, bo pa kmalu ugotovil v prihodnjih 1-2 letih, kje je potegnil ta kratko.

Nikoli nisem rekel da bo zdržal 200000000let, pač gledano na zadnja let se ni kaj veliko spremenilo da bi naredil C2Q totalno useless, in če bo šlo tako naprej bo šele okoli leta 2019-2020 obsolete.

Ne rabiš bit desperate, samo pošten. Pokažeš slikco, kjer lahko zadevo primerja s kakšno drugo konfiguracijo, ki mu je mogoče še dosegljiva oz. celo dobi za isto ceno.

Sej mu povem, kakšen kupec vpraša, mu dam video, benchmark kako se kje obnese proc itd., a primerjem z drugim? Niti ne razen če vpraša kako se z drugimi primerja, potem mu pokažem in povem prb. ceno ki bi ga tak rabljen sistem stal, še vedno se je za C2Q moj odločil samo zbil mal ceno dol, kar mi ni problem.

Kje si narisal krivuljo ?

Tvoj graf nima logike...primerjava z r9 290x, kaže FPSje in pa....neki pač tm spodi, pa niti ne pove nastavitev, kje the f**k hočeš da narišem krivuljo če mi ta graf jack shit pove?? Razmišli mal...
Pa tud nimam več Q9650 ker je bil že prodan, nimam nobenega C2Q več, in pa nimam 920x da bi replikiral poizkus...dej mi grafo pa proc in z veseljem prizkusim...

Osebni nivo mene ne gane (uporabljaš ga ti, si prepričan da nisi iz dupleka? xD), kr na plano z številkami eno polek drugega

Če si pa res tak debil da ti je težko pogledat številke v videotu potem pa res special kind of snowflake...

Narobe 2x :)

Torej si uporabil fake naslov ko si kupoval preko spleta?

Necroflex pa ali obvlada trollanje ali pa je tako preprican v tisto kar prodaja.

Eh, ko mu ne uspe prepricat nikogar, se spusti na osebni nivo. S tem samo dokaze da nima prav.

Sem prepričan v tisto kar prodajam, zakaj? Maš studije pa ne vem kaj še kjer delajo vse te overstress benchmarke, pri katerih v realnem živlenju neboš niti blizu pršu, pol maš pa ali YT posnetke ali pa kakšne home benchmarke, ki ali igrajo igro ali pa uporabijo Heaven ali kaj podobnega, ki stressa sistem na način ki ga v večinih primerih uporabljaš vsak dan...in kakor si videl (samo mislm da si preveč polhn samga sebe da bi pogledal video) je delovalo, seveda je tip imel močno grafo, samo sem tudi sam rekel da je grefa najšibkejši člen v mojem sistemu, to pa ne pomeni da ne bo delala...

Evo, ti bom pa vseeno dal Heaven benchmark na temu i7 kompu.

Better? Ni slabo za 6 let staro grafo? A bi še kaj rad mucek?

Sigurno trolla, ker ce bi bil preprican v tisto kar prodaja, tega pac nebi prodajal. Prodal bi konfiguracijo, katero ima v podpisu (oz je niti kupil nebi) in bi sam uporabljal c2q. Razen ce je njegov argument v stilu: "c2q je dovolj hiter za danasnje case, ampak ne zame".

Tvoja logi....nene, ti nimaš logike, ti samo neki butaš vn zato ker je en drug neki reku in se ti zdi da je malo bolj ''profesionalno'' napisal.
To da bi uporabljal moral uporabljati C2Q še zdej je najbolj neumna izjava kar sem jo slišal...imel sem ga (Q9550, 8GB DDR3 1333, Striker 2 NSE, 9500GT, kasneje šel na 6850, nikoli problemov...imel denar, kupil nov sistem), povej mi zakaj naj bi bil taboo kupiti nov sistem če prodajaš starejše? tuki ni logike, pač sem imel denar in kupil nove komponente, proc pa plata sta me stala več kot komp k ga prodajam...ali se je splačalo? Bi lahko rekel da...Ali je bilo kar dražje? Seveda je bilo

A ti znaš brati? Rekel sem da je sistem nasploh dober, samo ofc je bolje novega kupiti za boljši performance...tukaj bi lahko govorili o vedno večji vsoti denarja ''aja, 500€ komp je bolš k 400€...ja sam 600€ je bolši k 500€..itditd.''
Razmišli zase mal, sej sem tudi kupcem rekel da če bi hoteli večji performance in upgrade path bi seveda bilo bolje novo mašino kupiti, ta pa stane več denarja...kaj je kupec rekel? Pač da mu je moč tega zadosti...zakaj? Ker ne rabijo vsi neke server mašine za faking bitcoin mining ali pa kakšen program kjer se še 1000€ vredni kompi trudijo da bi delali...

Preden nabijate oslarije preberite....PREBERITE kaj je bilo napisano...ne preleteti in samo videti ''hurrhurr C2Q iz god HURRHURR''.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

hojnikb ::

Btw, ko smo že glih pri 4k h265 videih.... Medtem ko to staro železo švica, imaš iz kitajske board za 15$ (najavljena je bil tudi varjanta za 10$ z enakim pospeševanje) , ki to zmore k keks. Pa porabi tam nekje 1.5-2W.

top kek :)):)):))
#brezpodpisa

Invictus ::

Ne, bolje je šparat in uporabit staro mašino, ki za isto delo porabi 600W.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::


Better? Ni slabo za 6 let staro grafo? A bi še kaj rad mucek?

Kje je tu primerjava izkoristka in hitrosti med Qxxx in 4770 ?

Tvoji odgovori so na nivoju užaljenega 10 letnika. Kaj naj zdaj stem skropucalom ?
Krivulje še vedno neveš narisat, pa si tako pameten. Škoda, nič koristnega ne poveš.

Hotel si tehnično debato, pa nisi zmožen držati niti osnovega nivoja, ki je za to potreben.

Nekro bi rad, prodal to starino v sloveniji nerazgledanemu človeku po argentinskih ebay cenah.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

NecroFlex ::

Btw, ko smo že glih pri 4k h265 videih.... Medtem ko to staro železo švica, imaš iz kitajske board za 15$ (najavljena je bil tudi varjanta za 10$ z enakim pospeševanje) , ki to zmore k keks. Pa porabi tam nekje 1.5-2W.

top kek

No, zdej pa na njej zašpili Crysis 3...ne? GTA 5?..ne?...karkoli?...aja...to ne vela zato k si ti tko reku tudi če je bila debata z gamingom začeta?..aja, sori, maš prav, gaming benchmarki so brezveze, dajmo ali nerealne benchmarke ali pa nekaj kar v letu 2008 sploh ni bilo...to pa itak da vela...

Ne, bolje je šparat in uporabit staro mašino, ki za isto delo porabi 600W.

sem že dal primerjavo, razlika med Q9650 in 4770 je non-existent:
Lower annual commercial energy cost 73.58 $/year vs 83.22 $/year More than 10% lower annual commercial energy cost
Lower annual home energy cost 20.24 $/year vs 22.89 $/year More than 10% lower annual home energy cost
OMG 10$ VEČ JE VSI BOMO V PRVEMU LETU ŽE BREZ DENARJA AAAAHHHHH!!!
try again pls.

Kje je tu primerjava izkoristka in hitrosti med Qxxx in 4770 ?

Dej mi 4770 pa bom z veseljem probal...aja? to ne vela? bi mogu ga že magično imeti?aha, se opravičujem.

Tvoji odgovori so na nivoju užaljenega 10 letnika. Kaj naj zdaj stem skropucalom ?

Drugače se z opico ne da pogovarjati.

Krivulje še vedno neveš narisat, pa si tako pameten. Škoda, nič koristnega ne poveš.

No ajde ti vsevedni, povej mi kaj naj bi tam videl?
levo so FPSji, spodaj so....neke številke, predvidevam da minute al neki, potem so set...aja...mankajo settingsi...aja to ne vela morm sam probat? Sam nimam 290x...huh? aja bi si jo mogu pričarat?...se opravičujem.
Dal sem ti i7 benchmark ki sem ga SAM naredil, ti si dal slikco nečesa kar ne pokaže čist nič, neko krivuljo, z FPSji in to je to, pa ker CPU/GPU so uporabljali, that's it, nič settingsov, drugih komponent, ali kaj drugega pomembnega, neka random krivulja...hell, settingsi bi lahk bli celo na low....to mi dobesedno nč ne pove...

Hotel si tehnično debato, pa nisi zmožen držati niti osnovega nivoja, ki je za to potreben

Pogovor z opicami ne more biti tehničen ker ne znajo poslušati...

Nekro bi rad, prodal to starino v sloveniji nerazgledanemu človeku po argentinskih ebay cenah.

http://www.ebay.co.uk/itm/INTEL-CORE-2-...
UK ebay, najcenejši Q9650, 100€, uni z hong kong pa kitajse ne velajo ker so v večini primerih scami.
ebay de
http://www.ebay.de/itm/Intel-Core-2-QUA...

10/10 to je argentinski eBay
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

krneki0001 ::

NecroFlex je izjavil:

m0LN4r Kaj praviš na tole konfiguracijo?

E3-1230 V2 (ivy bridge - skoraj kot I7-3770), 4GB DDR3 ECC, 2x 500GB WD black raid edition, RAID kontroler 0, 1, 5 , 10, 250W napajalnik, 2x Gbit mrežna + enterprise 100mbit mrežna v škatli 40x40x4cm (1U rack, polovične dolžine). DELL R210 II (druga generacija). Nabavna cena 100€


Odstranil sem raid kontroler, ker ima plata še 5 portov sata na plati, dodal sem grafiko (quadro 2000 - ostala od HP Z210 grafišne postaje) in dodal sem še 12GB ECC rama (16GB ECC mi je ostalo iz HP Z210, ker sem v Z210 dal I7-2600, ki pa ne podpira ECC in sem takrat menjal tudi ram).

Pa notri sta sedaj 2x toshiba 480GB SSD in 1x 2TB WD black namesto 500GB diskov.

Vse skupaj me je prišlo 470€ (100€ mašina + 300€ za oba SSD + 70€ za WD black), ram in grafika sta bila pa od prej doma (že zdavnaj povrnjena investicija).

Torej, si kupil server in ga malo dodelal...z 250W napajalnikom boš pa res daleč pršu xD
Pa še plata je drek, HP, DELL, LENOVO itd. ki delajo neke server plate al pa nasploh neke podolgovate plate ki niso glih....pač niso. A se ti je splačalo kupiti? Ja...Ali je dobro imeti tak komp? Nope, uzem vn vse dobre stvari, najt normalno plato, dej gor, drugo prodej, boom, evo, maš mašino in nekaj denarja si dobil nazaj, zdaj pa daj notri kakšen 600W+ napajalnik, hudo grafo in gremo...quadro 2000? Zdej razumem če je za...pač za tist kar se quadro uporabljajo, drugače pa nope, raje drugo.


Z 250W napajalnikom lahko vse, za kar rabim računalnik, brez problemov delam, kot na katerikoli drugi desktop mašini. Za 100€ pa ne boš dobil primerljive mašine z E3-12xx V2 ali I7-3770 procesorjem (E3-1230V2 je 4C/8T in 3.3GHZ, I7-3770 pa 4C/8T in 3.4GHZ). Že samo plate in procesorja ne boš dobil za tak denar, kje je potem še ostalo.

Za 470 evrov, kolikor je prišlo vse skupaj z diski, pa ne boš nikjer dobil mašine, ki ima v strippingu 2x 480GB SSD diska za sistem in obdelavo podatkov, ter 2TB WD black za podatke in backupe, ker boš samo za diske dal toliko denarja.

Ne igram pa iger, oziroma tisto, ki jo igram občasno (S.T.A.L.K.E.R.) dela na max nastavitvah tudi na quadro 2000 brez problemov v fullHD (1920x1080). Quadro 2000 pa samo zato, ker je visela v predalu in ker ima porabo max 62W in s tem ne prebijem 160W porabe na tej mašini. Pa ker občasno tudi kaj za CUDA sprogramiram in quadro 2000 ima 192 cuda jeder.

Lahko pa poveš, česa razen iger, ne morem naresditi na taki mašini, ki ima samo 250W napajalnik?

Zgodovina sprememb…

NecroFlex ::

Z 250W napajalnikom lahko vse, za kar rabim računalnik, brez problemov delam, kot na katerikoli drugi desktop mašini. Za 100€ pa ne boš dobil primerljive mašine z E3-12xx V2 ali I7-3770 procesorjem (E3-1230V2 je 4C/8T in 3.3GHZ, I7-3770 pa 4C/8T in 3.4GHZ). Že samo plate in procesorja ne boš dobil za tak denar, kje je potem še ostalo.

Nisem rekel da je za v smeti, pač delala bo, za kaj več pa niti ne, 250W je neki not vržen cuz yolo, samo ko sem pa jst not dam 550W napajalnik je pa jajc in 30- paperweight...tvoj pa predvidevam da je 80+titanium ane...
Cena je seveda ful dobra, nisem rekel da ni, samo pač da je v tem notri uporaben proc pa HDDja in to je to, plata ni glih kej special in tako kot drugi proizvajalci serverjev ne pusti nekaterih komponent da delajo notri, to je to.

Za 470 evrov, kolikor je prišlo vse skupaj z diski, pa ne boš nikjer dobil mašine, ki ima v strippingu 2x 480GB SSD diska za sistem in obdelavo podatkov, ter 2TB WD black za podatke in backupe, ker boš samo za diske dal toliko denarja.

Quote me where i said that...
dobesedno ne znaš poslušat...proc je ful dober to itak, tega nisem rekel da ni, samo plata pa 250W napajalnik...niti ne, še posebn napajalnik je tako da normalni niti ne grejo not, močnejši ki pa pašejo not majo pa ceno do neba.

Ne igram pa iger, oziroma tisto, ki jo igram občasno (S.T.A.L.K.E.R.) dela na max nastavitvah tudi na quadro 2000 brez problemov v fullHD (1920x1080). Quadro 2000 pa samo zato, ker je visela v predalu in ker ima porabo max 62W in s tem ne prebijem 160W porabe na tej mašini. Pa ker občasno tudi kaj za CUDA sprogramiram in quadro 2000 ima 192 cuda jeder.

Ja ne vem, jst sm začel z benchmarki iger ker če bo folk že kupu, bo kupu za to večinoma...sej ne vidš folk kupovati Q9550 za rendiranje ali kaj podobnega...
Dobro zate če pač za tisto kar rabiš dela.

Lahko pa poveš, česa razen iger, ne morem naresditi na taki mašini, ki ima samo 250W napajalnik?

Začel sem z igrami in tam bom tudi ostal, vi ste neki z 4K nabijat začel....na 8 let starmu CPUju....k ga kupi folk k je na budgetu....ti misliš da bodo 2x tok plačali za 4K zaslon?
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

krneki0001 ::

NecroFlex je izjavil:

...plata ni glih kej special in tako kot drugi proizvajalci serverjev ne pusti nekaterih komponent da delajo notri, to je to.

Plata v tem serverju je pa notri z intelovim C200 čipsetom, ki je enak v HP Z210 grafičnih postajah, le okrnjena plata je s samo enim PCIE X16 portom, kar je za tak računalnik tudi nekaj normalnega. Nič posebnega in nobenega presežka, ampak sistem je resnično stabilen na tej mašini.


Načeloma drži za večje serverje, ki večinoma imajo "whitelist" naprav, ki delajo v mašinah, zaradi stabilnega delovanja, ne ker naprave nebi delovale. (whitelist se da tudi umaknit recimo). Manjši serverji, kot je recimo tale, pa tega ponavadi nimajo.
Večinoma sploh ni nujno, da ne bo delovalo, lahko bo, samo ponavadi ni testirano ali pa so se pojavljali performančni problemi ali pa ni bilo prave stabilnosti in ne ker zadeva nebi delovala.
Recimo server DELL R210 (prva generacija z X3430 xeonom, recimo kot I5-750S 4C/4T http://ark.intel.com/compare/42927,42917 ) podpira samo 16GB ECC rama. Ko sem notri dal 32GB navadnega, zadeva lepo deluje. Samo ni pa testirano z dellove strani in tega si za server v produkcijskem okolju ne moreš privoščit, da bi imel nekaj nepodprtega. Doma si seveda lahko to privoščiš in celo ugotoviš da večina zadev deluje.

Ali pa grafična postaja HP Z400 podpira uradno samo 24GB rama. (6 slotov ima za ram), neuradno imam v eni 48GB rama (6x 8GB), pa normalno deluje. Ko je Z400 mašina prila ven, so bili 8GB moduli v izdelavi in jih niso sprobali na HP-ju, če delujejo v tisti mašini, zato so napisali v navodila 1, 2 ali 4GB rama, procesor v tisti mašini pa podpira 288GB rama, tako da ni panike.

m0LN4r ::

 Vzemi to sliko in prosim vriši krivuljo za en Q9550

Vzemi to sliko in prosim vriši krivuljo za en Q9550




Še vedno nisi uspel nam opicam vrisat tlele tvoj Qxxx, ko to opraviš lahko nadaljujemo.


No ajde ti vsevedni, povej mi kaj naj bi tam videl?

To nam boš ti razložiš, ko slikco dopolniš. Ti nisi opica, mi pa smo.
Prosim te že tretjič? Pa še vedno nič.

Ali ne znaš brati OŠ grafov?

Pogovor z opicami ne more biti tehničen ker ne znajo poslušati...

Če že drugič to povdarjaš, nam daj vsaj relevantne podatke, ki nas zanimajo.
Čakam, da dopolniš graf.

Lahko po občutku, profesionalcu intelektualcu, kot si ti pa to ja ne predstavlja problema.

10/10 to je argentinski eBay

Ja za kupca iz argentine je ebay.uk.de oaza. Beri med vrsticami, nasvet od opice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

levo so FPSji, spodaj so....neke številke, predvidevam da minute al neki, potem so set...aja...mankajo settingsi...aja to ne vela morm sam probat? Sam nimam 290x...huh? aja bi si jo mogu pričarat?...se opravičujem.

Za vsevednega se imaš ti, mi smo opice.
Ti bom malo pomagal, na sliki sta i5 2500K in i7 4770K, vstavi Q9550 po tvojem superiornem občutku.
Praviš, da je razlika minimalna. Izvoliš, pokaži kakšna.

Od intelektualca, kot si ti pričakujam, da lahko podaš vsaj približno nekaj na podlagi podanih informacij o razliki med i5 2500K in i7 4770K
za Q9550 pa boš ja znal sklepat.

, ti si dal slikco nečesa kar ne pokaže čist nič, neko krivuljo, z FPSji in to je to, pa ker CPU/GPU so uporabljali, that's it, nič settingsov, drugih komponent, ali kaj drugega pomembnega, neka random krivulja...hell, settingsi bi lahk bli celo na low....to mi dobesedno nč ne pove...

No no, pazi kaj pišeš ker izpadeš amater. Te stvari lahko vse najdeš, menda za tebe ne predstavlja problema.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

 Gremo se igro: Kje je Qxxx na slikci ?

Gremo se igro: Kje je Qxxx na slikci ?


Poznavalcu, kot si ti pa je iz takega enostavnega grafa možno razbrati vse potrebno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

NecroFlex ::

Še vedno nisi uspel nam opicam vrisat tlele tvoj Qxxx, ko to opraviš lahko nadaljujemo.

ča sploh ne vem kaj nej bi graf kazal...FPSji v AW na i5 in i7 z dvema različnima grafama, okej to sem razumel, spodaj ne vam kaj so številke, a so minute al kaj??? Kakšni so settingsi, kakšna je resolucija, to manjka, in ta graf je zato useless...
ampak če že res tok hočš krivuljo:

A je bolje? xD

To nam boš ti razložiš, ko slikco dopolniš. Ti nisi opica, mi pa smo.
Prosim te že tretjič? Pa še vedno nič.

Ali ne znaš brati OŠ grafov?

Brati znam, samo če bi npr. na testu dobil tak graf pa da bi reklo naj dam še nekaj notri, pa da mi nebi podalo številk iz katerih bi to zračunal...kaj misliš da bi z tem lahko naredil?...

Če že drugič to povdarjaš, nam daj vsaj relevantne podatke, ki nas zanimajo.
Čakam, da dopolniš graf.

Dal sem ti veliko podatkov, posnetke kako se igre obnesejo, benchmarku sm i7 in pokazu, kaj vse še hočš???????

Za vsevednega se imaš ti, mi smo opice.
Ti bom malo pomagal, na sliki sta i5 2500K in i7 4770K, vstavi Q9550 po tvojem superiornem občutku.
Praviš, da je razlika minimalna. Izvoliš, pokaži kakšna.

Od intelektualca, kot si ti pričakujam, da lahko podaš vsaj približno nekaj na podlagi podanih informacij o razliki med i5 2500K in i7 4770K
za Q9550 pa boš ja znal sklepat.

sem ga, ali si sedaj vesel?
Za minimalno razliko sem rekel med i5 pa i7, zato ne vam kaj si z tem grafom hotel povedati...
Dal sem ti posnetke, pokazal benchmark, saj sam vidiš, če ti pa to ni všeč, well shit i don't give a fuck.

No no, pazi kaj pišeš ker izpadeš amater. Te stvari lahko vse najdeš, menda za tebe ne predstavlja problema.

A.Si.Ti.Vredu?
Iz tega jack shit najdem, dej mi link pa ti pokažem, samo dvomim da je test na Q9550 bil sploh narejen ker je star in jim je brezveze to delati (+kje Intel bolje služi, ko kaže benchmarke starih ali novih CPUjev?)

Gremo se igro: Kje je Qxxx na slikci ?

Bom copy/paste nardu:
''kje Intel bolje služi, ko kaže benchmarke starih ali novih CPUjev?''

Your turn cupcake.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

m0LN4r ::

Namig:
Nastavitve so enake za vsak opravljen test na obeh slikah...

No sej nima veze, zdaj vsaj ostali vemo pri čem si, ko ne razumeš dveh tako enostavnih primerjav.

spodaj ne vam kaj so številke, a so minute al kaj??? Kakšni so settingsi, kakšna je resolucija, to manjka, in ta graf je zato useless...

Žalostno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

d4vid ::

Wait, necro, praviš da so serverske plate za en kurac oz. da je tvoj c2q boljši?
Lol, nah.

Serverske plate so narejene malo kvalitetneje kot za desktop. Pa tudi plate se da dobit. Sicer res ne poceni, ampak hej, če maš server, ga imaš z nekim namenom.
Si že kdaj videl server? Ponavadi je to škatla z malo cable managementa in ventilatorji na 110%.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

koyotee ::

A lah že dobi naziv ta nekrofil pa pinky interface?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Kaj ::

V kleti (ni plesni, vlažnost nekje normalna, stalnih 15-18stopinj) imam shranjen PC Compaq Deskpro 6233MMX + monitor s katodno cevjo) še iz prejšnjega tisočletja. Kišto sem zapakiru v kartonsko škatlo, obložil in vse, a me mal skrbijo kondenzatorji in ostali deli... Predvsem zarad mraza in morebitne vlage (slednjo lahko zmerim jutri). To kišto želim shraniti zaradi nostalgije za naslednjih 50+let. Teoretično lahko ahriviram pri starših, a če ni treba, bi imel kaj pri sebi v kleti.
Kako kaj tako arhiviranje sčasoma lahko vpliva na delovanje in kok so bli računalniki iz takrat v primerjavi z današnjimi odporni na vse to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

Riff ::

zakaj ga pa nebi mel na bolj dostopnem kraju in bi ga na vsake toliko časa zalaufal ?? tud men so zakon tile stari kompi k so narjeni kvalitetno, mam tud sam eno AMD K6-2 266 MHz mašino pa še en delujoč 3dfx voodoo2 in 3 pa to na vsake toliko časa poženem že zaradi retro gaminga kakšno glide igro

Kaj ::

imam precej malo prostora v stanovanju za take stvari in če jih ne rabim, jih raje kompaktno zapakiram in v klet. Seveda pa lahko še zmeraj vsako leto privlečem vse skup gor za en teden. BI pa rad, da ostane sestava živa "za večno". Povejte, kok za večno se lahko pričakuje, da bo delal komplet in kaj se ponavadi (in zarad česar) pokvari. Disk predvidevam da je občutljiv, kondenzatorji, še kaj?
In seveda, kok ima na vse to vpliva mraz, vlaga, neuporaba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

NecroFlex ::

Nastavitve so enake za vsak opravljen test na obeh slikah...

in kaj ma to veze?...ok so enake nastavitve....ŠE VEDNO NE VEM KAKŠNE...

No sej nima veze, zdaj vsaj ostali vemo pri čem si, ko ne razumeš dveh tako enostavnih primerjav.

Dobro jutro...okej maš primerjave...good for you...zdej kako mi to pomaga? Kako naj ti z Q9650 ki ga nimam več in pa 290x ki je nikoli nisem imel pokažem FPSje...še settingsov ne vem ker niso napisani...a si ti prepričan da nisi bil kot dojenček po tleh metan?

Wait, necro, praviš da so serverske plate za en kurac oz. da je tvoj c2q boljši?
Lol, nah.

Za en kurac? ne, tega nisem rekel, samo ponavadi so vseh vrst nelogičnih oblik ki so zanalaš narejena da grejo samo v posebna ohišja in pa sprejemajo samo določene komponente, da so pa zanič, to pa ne.

Serverske plate so narejene malo kvalitetneje kot za desktop. Pa tudi plate se da dobit. Sicer res ne poceni, ampak hej, če maš server, ga imaš z nekim namenom.
Si že kdaj videl server? Ponavadi je to škatla z malo cable managementa in ventilatorji na 110%.

Sem ga videl in tudi pomagal popravljati, imel tudi en HP workstation, sem hotel dati v drug ohišje ker je tisto bilo celo tono težko...samo I/O shield je bil na ohišje zalotan in ni šel dol, pa ohišje ni sprejelo navadnega napajalnika. Zaradi teh stvari sovražim server plate, drugače so pa vredu, glede kvalitete pa so seveda boljše ker morajo 24/7 delovati.

V kleti (ni plesni, vlažnost nekje normalna, stalnih 15-18stopinj) imam shranjen PC Compaq Deskpro 6233MMX + monitor s katodno cevjo) še iz prejšnjega tisočletja. Kišto sem zapakiru v kartonsko škatlo, obložil in vse, a me mal skrbijo kondenzatorji in ostali deli... Predvsem zarad mraza in morebitne vlage (slednjo lahko zmerim jutri). To kišto želim shraniti zaradi nostalgije za naslednjih 50+let. Teoretično lahko ahriviram pri starših, a če ni treba, bi imel kaj pri sebi v kleti.
Kako kaj tako arhiviranje sčasoma lahko vpliva na delovanje in kok so bli računalniki iz takrat v primerjavi z današnjimi odporni na vse to?

zakaj ga pa nebi mel na bolj dostopnem kraju in bi ga na vsake toliko časa zalaufal ?? tud men so zakon tile stari kompi k so narjeni kvalitetno, mam tud sam eno AMD K6-2 266 MHz mašino pa še en delujoč 3dfx voodoo2 in 3 pa to na vsake toliko časa poženem že zaradi retro gaminga kakšno glide igro

To je še najbolje, zalaufati na vsake tok časa.

imam precej malo prostora v stanovanju za take stvari in če jih ne rabim, jih raje kompaktno zapakiram in v klet. Seveda pa lahko še zmeraj vsako leto privlečem vse skup gor za en teden. BI pa rad, da ostane sestava živa "za večno". Povejte, kok za večno se lahko pričakuje, da bo delal komplet in kaj se ponavadi (in zarad česar) pokvari. Disk predvidevam da je občutljiv, kondenzatorji, še kaj?
In seveda, kok ima na vse to vpliva mraz, vlaga, neuporaba?

Za večno bi teoretično lahko bila, odvisno od sreče in pazljivosti.
Disk razen če ga po tleh mečeš je relativno vzdržen, prej crknil zaradi starosti kot vlage.

Nebom rekel da sem expert v tem, samo svoje misli dajem ven in probam pomagati, zdaj ko smo to razčistili, gremo naprej :P

Vlaga je največji ubijalec tukaj, potem neuporaba in na koncu mraz, razen če misliš računalnik na -20 imeti xD
Vlaga poškoduje vezje in lahko povzroči kratek stik, zdaj ne vem kako je z plesnijo in elektroniko, samo mislim da glede tega ni problema.
Neuporaba je tudi slaba za vse komponente in poveča možnost da ti kaj crkne ob zagonu, ker je to po recimo enemu letu nedelovanja stress na komponente.
Mraz je seveda slab, največji problem bi bil kondenz, samo dokler ni pod 0 bi moralo biti vredu.

Če ga že imaš v kleti, kar je slaba ideja, ga pa imej v neprepustni škatli, zdi se mi da bi to še najbolje varovalo pred vlago in pa vsaj na eno leto ga prižgi, bolje večkrat na leto.

Seveda to je moje mnenje.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

m0LN4r ::

Vredu je ne matraj se več

Dobro jutro...okej maš primerjave...good for you...zdej kako mi to pomaga? Kako naj ti z Q9650 ki ga nimam več in pa 290x ki je nikoli nisem imel pokažem FPSje...še settingsov ne vem ker niso napisani...a si ti prepričan da nisi bil kot dojenček po tleh metan?

Sm predvideval, da boš na podlagi znanja in podatkov na internetu zmožen izluščit. Me več ne zanima...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

NecroFlex ::

Sm predvideval, da boš na podlagi znanja in podatkov na internetu zmožen izluščit. Me več ne zanima...

torej naj randomly najdem Q9650 z r9 290x benchmark? Večina strani sploh nima posebnih benchmarkov za Q9650 (vsaj novejših ne), ker je star proc (to ne pomeni da je useless).

Ti si neko random zadevo postal in potem hotel da dam krivuljo brez da bi sploh povedal kaj graf predstavlja, okej levo so FPSji, spodaj pa...pač neki...settingsov tud ni blo tako da bi kakršnakoli primerjava bila brezveze ker se po vsej verjetnosti settingsi nebi ujemali.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

m0LN4r ::

Za izluščit bistvo ne potrebuješ ""najdem Q9650 z r9 290x benchmark?""
Lp



Če ti to ne pove vse o vrednosti, zastarele mašine nimamo kaj debatirat. Ta slika pove več kot 1000 besed (in kar so ti že ostali povedali o uporabnosti glede na ceno in starost), žal tvojga Qxxxx ni gor, ker se ga niti ne splača potestirat.
Niti settingsov ne rabiš vedet, ker to ni bistvo tega....

Lahko noč
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

NecroFlex ::

Sploh ne vem kako drugače bi ti še razložil...
A ga testirajo? Ja in ne
Zakaj ga nebi? Ker je brezveze, je star proc in so redki, raje testirajo novejšo robo, s tem tudi Intel več zasluži lahko, ker Qxxx serije se nove ne da kupiti več tako da Intel nič ne dobi, drugo se še da novo.
Kje pa lahko ''benchmarke'' dobiš? Največ YT, kkšni forumi itd. bi ga sam naredil...no sem ga ko sem imel Q9650 z Heaven, samo je na HDDju ostal in nikoli nisem screenshotu pred prodajo.

To pa da nabijaš da je ničvreden samo zato ker ni benchmarkov je pa totalna neumnost...
Drugače pa ajde, posti tako benchmark sliko na Witcher 3.

Settingsi so eno izmed večjih bistev...zakaj? vsak lahko runna igro na low in da benchmark in ne pove settingsov pa zgleda da mašina runna use...
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

NecroFlex ::

Se opravičujem, sem pozabil da sem za Q9550 slikal benchmark Heaven, samo niti ne vela ker je na GTX 295 grafi ki pa ne podpira Dx11, zato je runnal samo na Dx9:

To je vse kar za test imam, če dobim novega bom testiral spet, a se zdaj bolje počutiš piki?
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

aerox45 ::

Ma daj spokaj se že , cel forum se ti smeji ti pa še kar nabijaš.

NecroFlex ::

aerox45 je izjavil:

Ma daj spokaj se že , cel forum se ti smeji ti pa še kar nabijaš.

Tebe še nisem videl sploh kaj tukaj prispevati, tako da če boš ti neki nabijal lahko ti spokaš stran.
Lahko se pa pridružiš drugim ki so high na overkill PCjih in se jim vse drugo zdi preveč peasant da bi se z tem ubadali...
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

D3m ::

Kakor ga jaz razumem hoče dopovedati, da Q9650 še ni za v smeti, kar ga drugi stalno prepričujete, da pa je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

NecroFlex ::

KONČNO...a je to res tako težko razumeti?
Nikoli nisem rekel da poje novejše CPUje, lahko se seveda kosa z njimi, ali bo močnejši? da in ne
Ni še z v pokoj, ima še kar nekaj moči v sebi in to tudi kaže.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

SuperVeloce ::

NecroFlex je izjavil:

Se opravičujem, sem pozabil da sem za Q9550 slikal benchmark Heaven, samo niti ne vela ker je na GTX 295 grafi ki pa ne podpira Dx11, zato je runnal samo na Dx9:

To je vse kar za test imam, če dobim novega bom testiral spet, a se zdaj bolje počutiš piki?

In kaj si naj s tem pomagamo? Heaven je namenoma čimbolj neodvisen od cpuja in je za testiranje celotnega sistema praktično neuporaben. Samo grafika se testira s to aplikacijo. Meni si rekel, da govorim bedarije, ko sem ti povedal, da mi je q6600 (navit 3-3.6ghz, odvisno od igre) v precej igrah hudo bottleneckal mojo 7870xt, kje je šele r9 290, o kateri ste tukaj govorili, katera je v večini iger sposobna goniti 60fps+. Realnost je pač takšna, da v določenih igrah in določenih scenah procesor ne zmore več kot konzolnih 30fps.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

D3m ::

SuperVeloce je izjavil:

NecroFlex je izjavil:

Se opravičujem, sem pozabil da sem za Q9550 slikal benchmark Heaven, samo niti ne vela ker je na GTX 295 grafi ki pa ne podpira Dx11, zato je runnal samo na Dx9:

To je vse kar za test imam, če dobim novega bom testiral spet, a se zdaj bolje počutiš piki?

In kaj si naj s tem pomagamo? Heaven je namenoma čimbolj neodvisen od cpuja in je za testiranje celotnega sistema praktično neuporaben. Samo grafika se testira s to aplikacijo. Meni si rekel, da govorim bedarije, ko sem ti povedal, da mi je q6600 (navit 3-3.6ghz, odvisno od igre) v precej igrah hudo bottleneckal mojo 7870xt, kje je šele r9 290, o kateri ste tukaj govorili, katera je v večini iger sposobna goniti 60fps+. Realnost je pač takšna, da v določenih igrah in določenih scenah procesor ne zmore več kot konzolnih 30fps.


Na kateri resoluciji? 1080p? Ene 40-50 fps bi moral z lahkoto imeti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

matjash ::

Jaz sem že 7 let na navitem q6600, kateri je dobil po 3 letih uporabe ssd in 4 gb rama. Dokler sem igral igre sem bil navajen menjat pc-je na 2-3 leta. In tudi med tem časom sem večkrat pomislil na upgrade pc-ja.

Glede na to, da popolnoma zadovoljuje mojim potrebam glede dela se mi nakup nikakor ni zdel smiselen, vsakič ko sem si na list pisal novo konfiguracijo, sem se na koncu premislil in vzel raje kakšen drug aparat za izboljšanje omrežja, delovnega procesa ali pa preprosto home entertaimenta.

Denar ki bi ga zapravil za boljši pc sem investiral v 2 routerja,2 monitorja, nas, trde diske, prenosno tablico, pa še za telefon je nekaj ostalo.

Po 3. letu tablica - 350eur in ssd disk 100eur
Po 4. Letu 2 ips monitorja 24inch - 440eur
Po 5. Letu nas + diski 600eur

Zadnja investicija je bila opravljena že eno leto nazaj, tako da kar pridno dajem na stran vsoto za naslednjo nadgradnjo.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

facepalm ::

Sej ce si lastis c2q in ta zadovoljuje tvoje potrebe, je nesmiselno upgradeat. ce bi pa sedaj kupoval tako zmogljiv sistem, bi bil nakup c2q napacna investicija:)
razen v primeru, ko ga dobis po realni ceni (cpu+mobo za 50 - 60 eur)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

matjash ::

Če se ga potrebuje le za namensko delo, v mojem primeru pisarna, web developmenta, programiranje in nekaj grafične obdelave je še kako smiseln nakup za kakšnega študenta. Res pa da sem v letu 2009 zanj dal okrog 800eur in je bila to high end konfiguracija. Pa še od tega zneska je bila grafična kartica okrog 250eur. Trenutno bi za high end sistem, ki bi opravičil moj nakup za naslednjih 5 let odštel dosti več.
... bolje pozno kot nikoli.

borisk ::

krneki0001 je izjavil:


E3-1230 V2 (ivy bridge - skoraj kot I7-3770), 4GB DDR3 ECC, 2x 500GB WD black raid edition, RAID kontroler 0, 1, 5 , 10, 250W napajalnik, 2x Gbit mrežna + enterprise 100mbit mrežna v škatli 40x40x4cm (1U rack, polovične dolžine). DELL R210 II (druga generacija). Nabavna cena 100€



Zdej pa še povej kje so tole nabavil za tak denar

facepalm ::

matjash je izjavil:

Če se ga potrebuje le za namensko delo, v mojem primeru pisarna, web developmenta, programiranje in nekaj grafične obdelave je še kako smiseln nakup za kakšnega študenta. Res pa da sem v letu 2009 zanj dal okrog 800eur in je bila to high end konfiguracija. Pa še od tega zneska je bila grafična kartica okrog 250eur. Trenutno bi za high end sistem, ki bi opravičil moj nakup za naslednjih 5 let odštel dosti več.


danes, leta 2016, dobis NOV, mocnejsi cpu+mobo za skoraj isti denar.
zakaj, bi se DANES splacalo kupiti c2q po "naviti" ceni?
ce smo ze pri p/p pa raje kupim phenoma2 z maticno za 50% cene c2q + maticna. performance bo podoben, v primeru da crkne maticna pa lahko kupim NOVO iz trgovine.

hojnikb ::

danes, leta 2016, dobis NOV, mocnejsi cpu+mobo za skoraj isti denar.


Točno to, kak celeron+h81 plata pride z nemčije malo čez 70€, pa je precej bolj uporaben kot kak quad. Mogoče ni tako hiter, če rabiš vse 4 niti, but then again, če kupuješ za tako malo dnarja, to niti ni tko važno.
Ma pa celly video pospeševanje za skor vse formate + nižja poraba + novo itd....

Da kupiš quad+mobo za več kot 50€, morš bit že mal ....

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cp...
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

facepalm ::

ce pa gledamo rabljeno robo.. pomladi 2014 sem kupil rabljen Pentium g2030 in neko maticno "asus nespomnemsekaj evo" (usb 3.0, Bluetooth..) za 70eur. spet.. boljsi p/p kot c2q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

hojnikb ::

Core2quad komplet je dober samo, če ga dobiš zastonj al pa za par flaš pira. Dajat pa neke obscene denarje za cpu (50e+) za sestavo komplet računalnika (pustimo zdaj nadgradnje, ki so pa spet poglavje zase) je pač debilizem brez primere.

Enostavno so nove stvari predobre in prepoceni, da bi to mel smisel.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

Ne gre se o tem, da ni za v koš.
Cela debata se gre (je šla, začela) o tem, da bi on to rad nekomu uturil v prepričanju, da je best nakup ever za 2+ let naprej...

matjash je izjavil:

Če se ga potrebuje le za namensko delo, v mojem primeru pisarna, web developmenta, programiranje in nekaj grafične obdelave je še kako smiseln nakup za kakšnega študenta. Res pa da sem v letu 2009 zanj dal okrog 800eur in je bila to high end konfiguracija. Pa še od tega zneska je bila grafična kartica okrog 250eur. Trenutno bi za high end sistem, ki bi opravičil moj nakup za naslednjih 5 let odštel dosti več.

Da obrnem besede v smislu te debate.
Bolje bi blo, da bi si takrat kupil za 300€ neko starino z Athlon XP 3200+ MX440 SE in 1GB rama, pa bi pozneje nadgradil na 2GB.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

ce zavrtmo cas nazaj, je primerjava tocna:) ajde graficno damo ti4200 :)

NecroFlex ::

danes, leta 2016, dobis NOV, mocnejsi cpu+mobo za skoraj isti denar.

Pokaži kje, kje bi dobil čisto nov poceni računalnik ki bo požru Q9550/9650 za malico?

zakaj, bi se DANES splacalo kupiti c2q po "naviti" ceni?

Saj ni nujno danes, lahko tudi jutri :)
Ahh, spet ista zgodba, navita cena? K den.

ce smo ze pri p/p pa raje kupim phenoma2 z maticno za 50% cene c2q + maticna. performance bo podoben, v primeru da crkne maticna pa lahko kupim NOVO iz trgovine.

Raje tvegaš z AMDjevim radiatorjem? Lej, tvoja odločitev, za p/p pa nebi glih govoril ker vidim da se to zelo težko razume...

Točno to, kak celeron+h81 plata pride z nemčije malo čez 70EUR, pa je precej bolj uporaben kot kak quad. Mogoče ni tako hiter, če rabiš vse 4 niti, but then again, če kupuješ za tako malo dnarja, to niti ni tko važno.
Ma pa celly video pospeševanje za skor vse formate + nižja poraba + novo itd....

Lej kdo se je vrnil, prej se je folk strinju z mano, si bil tih k mravlja, zdej pa en neki prbije...ej teba takoj lizat it njegovo ''liziko'' ane?

Torej, low-end plata in pa neki k se mu reče procesor, ja lej če je dobro za tvoje potebe potem kul, zdej pa pejt v igro in jo zmaxi...aja, to ne vela? zaka...aha, bom tiho.

Da kupiš quad+mobo za več kot 50EUR, morš bit že mal ....

Torej po tvoji ''logiki'', vsak k kup C2Q je idiot, če pa kup nek random celeron proc je pa kaj? legenda? pameten? Prosim te...

ce pa gledamo rabljeno robo.. pomladi 2014 sem kupil rabljen Pentium g2030 in neko maticno "asus nespomnemsekaj evo" (usb 3.0, Bluetooth..) za 70eur. spet.. boljsi p/p kot c2q

Torej si kupu navadn dual core in pa eno low-end plato, ok, super zate. Za p/p nebom govoril ker po tvoji logiki je ''ta proc novejši zato more 100% bit 200x boljši tudi!!!!11!1''

Core2quad komplet je dober samo, če ga dobiš zastonj al pa za par flaš pira. Dajat pa neke obscene denarje za cpu (50e+) za sestavo komplet računalnika (pustimo zdaj nadgradnje, ki so pa spet poglavje zase) je pač debilizem brez primere.

Enostavno so nove stvari predobre in prepoceni, da bi to mel smisel.


Ej, z veseljem ti častim pir za C2Q, takoj sm za.
Torej je katerikoli C2Q komp ki je več kot 50EUR vreden zanič? pa brezveze kupovati?
No ajde, pol mi pa najd komp za 50EUR nov ki bo premagal C2Q...čak, to ne vela? Zakaj pa ne? aja k si ti tko reku, se opravičujem.

Nove stvari predobre/prepocen xD
No dej, sestavi mi NOV računalnik, za maksimalno 350EUR, ki bo pojedu Q9650 brez napora, to ne pomeni nekaj kar da samo 20% več moči, zakaj? Ker si sam rekel da je vse novo dosti poceni in ful bolše da se 100% splača tisto raje kupiti.

Ne gre se o tem, da ni za v koš.
Cela debata se gre (je šla, začela) o tem, da bi on to rad nekomu uturil v prepričanju, da je best nakup ever za 2+ let naprej...

Erm...z tem se je začel...začelo se je z tem da je C2Q brezveze in prestara roba, da je odveč.
A sem kdaj rekel ''best nakup''? Do zdej sem prodal kar nekaj C2Q procov/kompov, sem folku reku da je komp nasploh vredu, samo nadgradne poti nima in novejši so seveda boljši, vendar dražji, kupec vseeno vzel, zakaj? Ker C2Q ima še vedno zadosti moči v sebi. In ja, če gledamo kako se je v zadnjih 8 letih razvijala scena in če bo tako počasi še šlo naprej, bo C2Q obsolete postal šele 2020.

Da obrnem besede v smislu te debate.
Bolje bi blo, da bi si takrat kupil za 300EUR neko starino z Athlon XP 3200+ MX440 SE in 1GB rama, pa bi pozneje nadgradil na 2GB.

...bom ponovil...
skok iz 487 na 775 je bil velik in prinesel veliko bonusov, največji so bili dvojedrci. Potem naprej štirijedrci in sedaj je dvojedrc z hyperthreading še najbolj mainstream, potem pa i5-ke ali kaj takega, C2Q se zato še vedno obnese.

ce zavrtmo cas nazaj, je primerjava tocna:) ajde graficno damo ti4200 :)

kako točna? iz enojedrca na dvojedrca je bil velik skok in izboljšal računalnik za več kot 100%, iz dvo na štiri pa tam nekje 80%, sedaj pa če greš iz C2Q na kakšen vaš celeron k ga mate že tok ful radi se to bo performance še za manj povečal. Bo performance izboljšan? Seveda da bo, nisem nikoli rekela da ne. Bi zaradi tega instakupu nov komp? Ne, ker gain ni zadosti velik in pa v nekaterih primerih tudi slabši.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

m0LN4r ::

facepalm je izjavil:

ce pa gledamo rabljeno robo.. pomladi 2014 sem kupil rabljen Pentium g2030 in neko maticno "asus nespomnemsekaj evo" (usb 3.0, Bluetooth..) za 70eur. spet.. boljsi p/p kot c2q

To je vsaj nadgradljiva platforma, za katero se najdejo odlični CPUji. Z C2Q pa ti ne preostane nič drugega, da se vsega znebiš.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

trnvpeti ::

in ko(ne če) plata 775 crkne, bo tezko dobiti plato za c2q

m0LN4r ::

Sej se najde, samo bo treba spet isto globoko v žep, kot zdle če ne še bolj.

Od 40-120% slabše v 40ih igrah...
 3 Leta razlike med cpujema. Danes pa si za stop gap lahko vzameš G4500 ali i3-6300 z DDR4.... Boš isto zadovoljen, če ne še bolj.
Ja malenkost več bo, bo pa tudi garancija in nadgradljivost na i7 v igri.

3 Leta razlike med cpujema. Danes pa si za stop gap lahko vzameš G4500 ali i3-6300 z DDR4.... Boš isto zadovoljen, če ne še bolj. Ja malenkost več bo, bo pa tudi garancija in nadgradljivost na i7 v igri.

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Heavy ::

trnvpeti je izjavil:

in ko(ne če) plata 775 crkne, bo tezko dobiti plato za c2q



Niti ne, izdelane so bile v milijonih. Za 10€ se bo že kakšna kje dobila. Leto nazaj sem še na Mimovrste dobil Socket A ploščo z Barton podporo - novo :))

koyotee ::

Dej pober se necroflex.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

trnvpeti ::

Heavy je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

in ko(ne če) plata 775 crkne, bo tezko dobiti plato za c2q



Niti ne, izdelane so bile v milijonih. Za 10EUR se bo že kakšna kje dobila. Leto nazaj sem še na Mimovrste dobil Socket A ploščo z Barton podporo - novo :))

za c2d bo lazje, za c2q pa ze tezje
in ne za 10eur

mimovrste ima samo eno 775 za 77eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

facepalm ::

ok da ne citiram celega 2km posta, se ve komu odgovarjam..

torej.. c2q vs Pentium g2010:
http://www.tomshardware.com/reviews/ivy...
razlike minimalne, s tem da sem jaz to takrat kupil ceneje kot bi dobil c2q. najdu model plate P8P67 EVO. glede na cene nove (skoraj 200eur), nebi rekel da je low end.
ce cene padajo sorazmerno, sklepam, da bi danes dobil ta komplet za max 50eur. 50eur.. za 0 do 15% slabsi performance in 50% nizji tdp napram c2q. damn:) pa se nadgradil sem ga lahko z i5ko 3740.
a jaz budala, nisem kupil c2q..

ne gre se za komplet pc. lahko ti pa dobim za 350eur nov cpu+plata z rabljeno ostalo "periferijo" ki nascije tvoj c2q.

kaj pa je narobe z amdjem? jaz sem si ga lastil, pa je letel na 3.8ghz s stock coolerjem (odprto ohisje). aja moti te tdp 125w? 35w vec kot tvoj c2q.. ce je tdp problem, potem se zavedas koliko boljsi je g2030 s 55w tdp in cca 10% slabsim performancem?
torej:
c2q ima performance X in 95w tdp
ph2 955 ima performance X-+10% (odvisno od taska) in tdp 125w
g2030 ima performance X-+10% (odvisno od taska) in tdp 55w

plus c2q napram ostalim ne vidim (mogoce oc?)
minusi so zjahane maticne, nezmoznost upgradea (obsolete), visoka poraba

plus ph2: nizja cena, moznost dobave maticne
minusi: visoka poraba glede na moc

plusi g2030: nizja cena, moznost nadgradnje in menjave maticne, nizek tdp
minusi g2030: proti tema dvema... mogoce -10% gaming performance

trnvpeti ::

+ je se video chip na cpuju

M-XXXX ::

Folk, na tehničnem forumu ste:

Od 40-120% slabše v 40ih igrah...

Potem gredo FPS-ji v minus ali kako?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenova računalnika

Oddelek: Strojna oprema
413121 (2234) tilenmpower
»

Ali se splača graditi računalnik na stari 775 platformi?

Oddelek: Kaj kupiti
444143 (2770) hojnikb
»

q6600 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10616469 (13468) SuperVeloce
»

Pomembno! Obupno stanje na trgu rabljene opreme (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10621186 (16968) _IKE_
»

Kateri Core 2 Quad se najbolje navija?

Oddelek: Kaj kupiti
162404 (2090) PlayTheGame

Več podobnih tem