» »

Problem z matično

Problem z matično

NecroFlex ::

Torej imam matično ki ima težave z ram sloti.
Asus P5QL PRO

ima 4 ram slote, drugi in četrti delujeta, prvi in pa tretji pa ne. Če dam samo v prvega in tretjega se na black screen prižge, ča pa okupiram vse se pa lahko normalno prižge samo se po nekem času resetira. Sem probal če je ram kriv ali pa če je mogoče bilo krivo to da sta bila par ramov druge znamke, nič ni pomagalo (par kot 2x2 kingston in 2x2 geil), sem poizkusil vse in ne pomaga, tako da se mi dozdeva da je napaka v matični, samo bom vseeno tukaj še vprašal za kakšno idejo, drugače na drugemu in četrtemu slotu deluje brez problemov, samo prvi in tretji zafrkavata.

Thoughts?

Han ::

MIHAc27 ::

Han je dal dobet tip z to temo...

Mogoče bi se moral malce poigrati v BIOS-u predvsem z frekvenco ramov. Magar omeji na 667MHZ. Če tudi na tej ne dela ok... potem je lahko okvarjena osnovna plošča.
Test ramov si kaj naredil?

NecroFlex ::

nisem vedel da je on že spraševal to, jaz sem mu prodal računalnik in nikoli nisem testiral vseh slotov ker je delal z 4GB rama, ko je pa hotel dati notri pa mu ni delalo, zato sem šel sem vprašati, samo vidim da je tudi on spraševal. Sva se že zmenila da mu zamenjam.

Miha, sem memtest na kingstonih ki so bili notri naredil pa ni bilo problemov, tako da je možno da se rami ne ujamejo med sabo (kar moram še probati z drugimi rami) ali pa sta tista dva slota fuč, kar nebi bilo čudno ker je ASUS pri 775 platah za to znan.

MIHAc27 ::

Če sta kingstona 100% ok, pa delata na 2 slotih, na drugih dveh pa ne.... ja pol je verjetno res na os. plošči problem.

Včasih zna pa tud kak BIOS update popraviti zadeve.

NecroFlex ::

mislim da je bil gor najnovejši BIOS, samo je možno da je šlo kaj narobe ko je bil flashan ali je pa tist update nasploh kriv, bom probal na novo flashati če ne pomaga pa nižjo verzijo, morda bo to pomagalo.

MIHAc27 ::

NecroFlex je izjavil:

mislim da je bil gor najnovejši BIOS, samo je možno da je šlo kaj narobe ko je bil flashan ali je pa tist update nasploh kriv, bom probal na novo flashati če ne pomaga pa nižjo verzijo, morda bo to pomagalo.

Včasih tudi najnovejši ni najboljši. Probej tako kot si že sam rekel, bo še najboljše.

NecroFlex ::

bom to naredil ko lahko, za zdaj pa letim, test čez 30min ;((

NecroFlex ::

Torej sem probal, dal notri še 2x2GB rama (Adata) nisem na drugo gledal, prižgal, prišel v windows, dal pa stress testov in je delalo, imel sem ga prižganega slabe 3 urice brez crashov, tako da zgleda da je prej bil problem pri kompatibilnosti ramov.

Hvala za pomoč :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem pri prvem zagonu

Oddelek: Strojna oprema
221225 (766) Riff
»

problem z maticno/rami

Oddelek: Strojna oprema
231715 (1419) IvoJan
»

flash bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
151356 (1267) pierlo
»

P4 3.0 800fsb in 333Mhz RAM na ASUS P4P800

Oddelek: Strojna oprema
121136 (1006) Tomay
»

RADEON 8500 => 9100 flash => USPEH!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492474 (1691) Zheegec

Več podobnih tem