» »

Fotografije 20x30 cm

Fotografije 20x30 cm

Clone ::

Ojla!

Imam Canona A60 (2MPix/1600*1200), pa me zanima če bi se s tako resolucijo splačalo sliko dat razvit na foto papir velikosti 20x30xm? Frend je reku da bo dost, tist model v foto studiju je pa reku da rabim vsaj 5MPix? A to drži?

Ker tud men se zdi da je po centimetrih slika dovolj velika, al je na foto papir spet druga pretvorba? Aja slike niso nič profi, samo pače en lik in za njim ozadje:)

TNX

Hvala!

andrej ::

probas lahko. tvoja slika bo sicer v tej velikosti okrog 133 DPI kar ni ravno optimalno. je pa zelo odvisno od same slike kaksno bo koncna kvaliteta. Doloceni motivi ne potrebujejo velike resolucije.

budili ::

po cm je dost velika samo da ekran kaze 72dpi, za kvaliteten tisk pa potrebujes kakih 250ppi oz. ostanimo na dpi (da namo se to mesal:D )

ti lepo svojo sliko odpri v kakem photoshopu,photoimpactu, prvo obrezi na 3:2 razmerje za 30x20 sliko (da ti ne bo kaj gor manjkalo oz. kompozicija...)

potem pa resemplaj na vecji format recimo 3200x2133 to je potem recimo 270dpi-jev ker ne ves kaj bodo v fotolabu poceli, mogoce bi naredili isto

je pa vprasanje kako jpg zgublja pri ponovni kompresiji oz. ce bi nesel 100% jpg (ki bi bil kak mb) ce majo kako omejitev v studiu

pac zgubis nekaj ostrine, za silo bo:)

Sid Izprijeni ::

Po mojem bo solidno. Če majo ubijalski tiskalnik, boš videl malo kockic, sicer pa samo robovi ne bodo preveč ostri.

Po mojih izkušnjah je tudi 150dpi ponavadi čisto znosno. Je pa res odvisno od motiva...
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

BigWhale ::

> je pa vprasanje kako jpg zgublja pri ponovni kompresiji oz. ce bi nesel 100%
> jpg (ki bi bil kak mb) ce majo kako omejitev v studiu

Vsekakor ze slikas brez kompresije in sliko tako tudi obdelujes in potem tudi nekompresirano odneses v foto studio kjer ti jo namalajo na papir... Heh...

CaqKa ::

andrejev in budilijev odgovor skup zmixaj... ;)
jaz pa bom dodal da je 1280x960 za 15x10 cm dovolj. ter da sem iz take resolucije printal tudi slike polovico a4 formata in so bile dovolj dobre. a4 je pa 27x 19 cm...

andrej ::

ko znova shranis ze kompresirano datoteko obstaja vnovicna izguba podatkov, ampak se to naredis samo enkrat z prostim ocesom in brez povecav ne opazis razlike. Za bolj ocitno razliko bi moral kar nekajkrat odpret/shranit/odpret/shrani jpeg datoteko. tocno stevilo je pa odvisno od zacetne kvalitete ter same slike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fotografije : 1 M ali 3M oz. več

Oddelek: Zvok in slika
91260 (1051) eric_cartman
»

Slika Gustava Klimta

Oddelek: Loža
71096 (1024) jamiroq
»

Test refillov za tiskalnike (Cosmo, Brane2, JR)

Oddelek: Strojna oprema
96214 (5107) Fukomuko
»

Odločitev med 2 in 3Mpixli

Oddelek: Kaj kupiti
212123 (1649) R33D3M33R
»

Razvijanje digitalnih fotografij ???

Oddelek: Zvok in slika
188977 (8380) Tigorsami

Več podobnih tem