» »

Dell XPS 13 ali 15

Dell XPS 13 ali 15

1
2
»

technolog ::

Linux (GNOME) ima po default tako, da ne gre v spanje, če imaš priklopljen dodaten zaslon. V spanje gre samo, če zapreš lid in nimaš eksternega zaslona, ti pa prilagodi interface za en zaslon.

Egidij88 ::

Adrijan0 je izjavil:

Zdej se sprašujem, če je sploh ql, da je zaslon dol in da se na laptopu dela, ker potem se topel zrak ne glih odvaja ven..?


Saj ima režo na spodnji strani, ne skozi tipkovnico...?

Adrijan0 ::

Režo ima na spodnji strani da zrak vleče noter.. ven pa gre med tipkovnico in ekranom.

sloxl8 ::

@Adrijan0:
Na enem od testov XPS (2013) so ugotavljali, da se prenosnik precej greje. Je to res? Ali je na otip po daljšem delu z obremenjenim procesorjem ohišje še prijetno toplo ali je prste tam ("nad" procesorjem) težko držati?

Adrijan0 ::

To, da se prstvo na tipkovnici nebi dalo držati nisem opazil. Pa verjemi, da ga kar konkretno obremenjujem.

Egidij88 ::

XPS 13 2013 je po mojih izkušnjah hot.

dope1337 ::

@Adrijan0

Ka ma slucajn med WASD reze?

To se spomnim, da je imel ProBook v1 ... Katastrofa od katastrofe design ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Adrijan0 ::

Ah ne. Reže so med monitorjem in tipkovnico. Ne vem kako naj razložim. Tam, kjer je vodilo za monitor. (bom poslikal)

BTW: scaling od windowsa je katastrofa.. Priklopim prenosnik na zunanji monitor in imam na zunanjem monitorju ikone tako velike, da kr glava peče. Potem pa, če jih tu zmanjšam so na laptopu ko monitor odklopim ikone tako majhne, da ni nič videti. Ima kdo kako rešitev? Kaj bi znalo odpraviti te probleme?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

bosmla ::

Drug OS?

Adrijan0 ::

Ne pride v poštev.

Adrijan0 ::

Zdej mi dela scaling ok in si tudi zapomni za monitor kake morejo biti nastavitve.

mikko ::

Kje v SLO prodajajo Dell XPS (najraje bi 15", novo verzijo)?

genesiss ::

Na mimovrste. Katera je pa nova verzija? 15" s Kaby Lake se ni.

Tralala999 ::

SurfaceBook še poglej.

c3p0 ::

Je par SLO črk vrednih 300€ višje cene? You decide...

fujtajksel ::

c3p0 je izjavil:

Je par SLO črk vrednih 300€ višje cene? You decide...


Kjerkoli kupuješ, glej da kupiš tako da boš lahko na razumen način dal na servis ali poslal nazaj. Speci in izgled fajn, ampak žal tudi precej problemov, softversko so precej v riti.

c3p0 ::

Sam zaenkrat z .DE nimam slabih izkušenj, nazadnje so celo sami častili poštnino nazaj, ni pa šlo za prenosnika.

technolog ::

Za dell xps 15 Kaby lake bo treba še kak mesec (ali dva) počakat, da bo v Sloveniji. Jaz sem ga ravnokar naročil iz UK, pričakovan delivery date je 1 marec.

Čeprov take razlike med Skylake in Kaby lake ni. Mikroarhitektura je popolnoma ista, le clock je mal višji.

Zgodovina sprememb…

Modri dirkač ::

Po slabem letu uporabe 13" top spec skylake verzije.

Thunderbolt sicer dela OK, ampak vsake toliko pač ne tako kot treba (DP povezava na ekst. monitor) Nič kar ponovni zagon ne bi uredil. (lahko da je problem tudi v mojem cheap usb-c -> DP donglu :) )
Popravki so pogosti, tako da bojo verjetno zrihtal.

Največja slabost v primerjavi z MBP je IMHO hlajenje. Zadeva se lahko konkretno segreje, reže so pa na spodnji strani, kar pomeni, da je uporaba na flat surface nuja.

QHD zaslon je fenomenalen, trackpad je OK, MBP pač nima konkurence.

Baterija zdrži, kolikor pač zdrži, 3-6 ur max, odvisno kaj delaš.

Dvojedrni U proci so za v kanto.
Everybody lies!

Mavrik ::

lahko da je problem tudi v mojem cheap usb-c -> DP donglu :) )


Jaz sem na macbooku mel problem z dvema različnima USB-C -> DP dongloma (Prvi sploh ni delal, drugi občasno prekinjal sliko, zvok in vsake toliko ni bilo slike na monitorju po sleepu). Preveri to prvo :)
The truth is rarely pure and never simple.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultrabook

Oddelek: Kaj kupiti
212492 (1919) fortycc
»

Dell XPS 13'' 2017 16GB RAM

Oddelek: Kaj kupiti
443629 (2513) lolipop2
»

Laptop se instantno zbudi iz sleep/hibernate

Oddelek: Pomoč in nasveti
171508 (1121) fujtajksel
»

Dell XPS 15 2015 edtition

Oddelek: Kaj kupiti
184226 (3670) noob96
»

MacBook Pro 13 Retina - zmogljivost

Oddelek: Kaj kupiti
204463 (3787) mrkć_majstor

Več podobnih tem