» »

FMF, FS ali FE?

FMF, FS ali FE?

«
1
2

Unknownm ::

Pozdravljeni!
Sem dijak četrtega letnika ene izmed ljubljanskih gimnazij in se soočam z dilemo-kam naprej? Odločam se med FMF, in sicer matematika, FS ali pa FE. Zanima me predvsem vaš mnenje o teh šolah, kakšne so možnosti za zaposlitev in nadaljnje izobraževanje, ter seveda vaše izkušnje z težavnostjo snovi ali profesorji!

Hvala za vaš čas!

urli ::

Največ delovnih mest je vsekakor za strojnike. Če boš bil med boljšimi, pa z zaposlitvijo ne bi smelo biti težav nikjer.

zanibani ::

Karkoli se odločiš, bo dobra odločitev. Osebno lahko govorim le o FMF. Meni se dopade, dela je sicer veliko, ampak ko se enkrat navadiš na sistem načeloma ni problemov.

Unknownm ::

Kakšne pa so možnosti za zaposlitev po FMF-ju?

zanibani ::

Od akademskih poklicev, do aktuarstva, bančništva, IT industrija... Vsekakor široka paleta. Kar se tiče možnosti za zaposlitev, pa so po mojem mnenju (tudi v primerjavi z nami) v rahli prednosti strojniki.

Unknownm ::

Je FMF res tako težak, kakor nekateri govorijo? Naš profesor matematike se namreč rad hvali, da je eden izmed dveh, ki sta diplomirala v svojem letniku =\

zanibani ::

Delajo kar hudo selekcijo ja. Recimo ena stvar, ki se mi mogoče nikoli ni dopadla je ta, da sem se na vsakem kolokviju nekaj novega naučil, v smislu, da če sem pred kolokvijem rešil nešteto nalog in sem res znal stvari, sem prišel na kolokvij in je bila notri naloga, ki si jo lahko le gledal.

Unknownm ::

Uhhh =\
Je kakšen profesor, ki bi se ga moral paziti?

AC_DC ::

urli je izjavil:

Največ delovnih mest je vsekakor za strojnike. Če boš bil med boljšimi, pa z zaposlitvijo ne bi smelo biti težav nikjer.

V severnih evropskih deželah seveda (in kakšni Avstraliji).
V Slo boš obsojen na 900 netto & deklica za vse.

fmf in fs imata uni in vss program.

Napisane izbire so dokaj različni študiji, vsem je skupno to, da lahko za 4 leta pozabiš na easy življenje, kot si ga imel v sš.
fs
kako ti gre strojništvo, si imel kakšen motor/avto in ga kdaj razdrl na prafaktorje in ponovno sestavil ? Ločiš moznik od ležaja ?

fe
te veseli spajkalnik in razni upori, diode, krmilniki (poleg poglavja elektrika) ?

Poglej v detajle predmetnik za vse tri izbire, za prve 3 letnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Unknownm ::

So res v Slo tako slabi pogoji?
Na žalost nimam skoraj nobenih praktičnih izkušenj, je to zelo potrebno na fe ali fs?

TheKekec ::

Tudi sam sem se lani odločal med FMF in FS, na koncu sem se odločil za FS, tako da če te kaj zanima, ti le vprašaj.... Imam čisto sveže info :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheKekec ()

Unknownm ::

Si imel veliko izkušenj iz strojništva, pred vpisom? Bi snov opredelil kot zahtevno za nekoga brez izkušenj? Profesorji se ti zdijo ok?

TheKekec ::

Sam sem na strojno prišel iz splošne gimnazije pa tudi v prostem času nisem nikoli šraumfov mopedov, ali švasal.... Torej sem na faks prišel brez konkretnega predznanja iz strojništva, saj zato pa je faks, da te naučijo :)

Torej, splošni gimnazijci lahko prvi mesec spimo pri matematiki in kemiji, če jo seveda izbereš za izbirni predmet.... Pri strokovnih predmetih kot so, statika, Tehnično dokumentacija in opisna geometrija so jo najbolje odnesli kolegi iz tehničnih gimnazij, zame je bilo pa vse novo... Glede snovi ni problem toliko težavnost, kot količna in sam sistem, v katerega prideš iz gimnazije, kjer sem 4 leta gledal v zrak :).

Profesorji bom rekel pa tako: sam menim da bi jih nekaj moralo v pokoj, ali pa se vsaj zavedati, da smo 2015 in ne 1977. To je moje osebno mnenje.

Strojni faks, ti požre ogrmono časa in se moraš navadit, da se ti doma učiš in delaš za faks, medtem ko sosošlci iz gimnazije hodijo po žurih v BTC itd...

Pogoj je, da te zanima!! Ker če te ne zanima boš trpel, in 100% ne boš naredil letnika....

Pa informativni dan vzemi z rezervo, ker te totalno zamorijo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheKekec ()

Unknownm ::

Ti je žal, da si se vpisal mogoče? Bi mogoče izbral drug faks če bi lahko? Kako pa izgledajo vaje?

TheKekec ::

Jaz sem izbiral med FS in Meteorolgijo z geofiziko na FMF in mi ni žal, da sem se odločil za FS, je res, da je veliko dela, ampak če te zanima, to ni problem...

Tudi kot strojnik, vem da bom imel večje možnosti zaposlitve kot meteorolog, ampak ne smeš gledati samo na to...

Vaje so obvezne pri vseh predmetih( 80%), torej lahko manjkaš le 2x... Kvaliteta poučevanja je najbolj odvisna od asistenta in ne toliko od predmeta.
Koliko boš odnesel od vaj, pa je odvisno od tebe, lahko zgolj gledaš v zrak in se podpišeš za prisotnost, lahko pa odneseš resnično veliko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheKekec ()

Unknownm ::

Kako da si se odlocil za FS?

čuhalev ::

zanibani je izjavil:

Delajo kar hudo selekcijo ja. Recimo ena stvar, ki se mi mogoče nikoli ni dopadla je ta, da sem se na vsakem kolokviju nekaj novega naučil, v smislu, da če sem pred kolokvijem rešil nešteto nalog in sem res znal stvari, sem prišel na kolokvij in je bila notri naloga, ki si jo lahko le gledal.

Glede nalog je res, ampak FMF je še vedno razočaranja lahek faks.

Problem faksov je odmik od resničnosti, kar pomeni, da profesorji živijo v svojem okolju in razlagajo stvari, ki jih še videli niso ali pa so se vmes spremenile, npr. imaš predmet o CAD sistemih, kjer učijo o krivuljah, kako se premika glava CNC stroja, medtem ko CNC stroja še videli niso oziroma ne poudarijo, da je poleg samega krmiljenja pomemben tudi vrstni red izvajanja, ker če iz obdelovanca najprej izrežeš najprej krožnico, krog ne bo več fiksiran, zato bodo detajli znotraj kroga lahko odstopali od željenega. 8-O

Enako statistika, polno primerov o kovancu in kocki, medtem ko pravzaprav nič o testih oziroma tako slabo, da imam občutek, da je bilo nikakršno.

Na koncu se vprašaš, za koga ali kaj teh 5 let. Jaz bi šel na FS, čeprav vem, da me tudi tam ne bi naučil, kako izdelati zobnika, da ta pašeta drug drugemu, in enačbe, ki bi povedale, koliko je „lufta“ med zobmi.

TheKekec je izjavil:

Sam sem na strojno prišel iz splošne gimnazije pa tudi v prostem času nisem nikoli šraumfov mopedov, ali švasal.... Torej sem na faks prišel brez konkretnega predznanja iz strojništva, saj zato pa je faks, da te naučijo :)

Dobro jutro, faks te ne bo naučil kako se vari, temveč le predstavil tehnike varjenja MAG/MIG, TIG ...

Prikaz izvajanja trenutnega študija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

Unknownm ::

Pa si z znanji, ki jih pridobiš na slovenskih fakultetah konkurenčen v tujini?

eric_cartman ::

V teoriji ja. Tisti kdor reče, da na naših fakultetah nič ne zveš, verjetno ne hodi na predavanja..

Res pa je, da v praksi nikakor nisi primerljiv.

Tipični študiji v Angliji so še vedno 4 letni. Ampak to zato, ker imaš od tega 1 LETO štipendirane prakse. V Sloveniji je uradne prakse 175 ur oz. 1 mesec. To naj bi sedaj še skrčili na 150ur. To je na univerzitetnem študiju. Vem, da ima VS študij malenkost več, ampak še vedno nič v primerjavi s tujino.

Ne morem govorit za vse države, ampak lahko pa garantiram, da smo teoretično v Sloveniji dobro podkovani, praktično pa nimamo pojma. Če pač ne furaš lastnih projektov doma in se ne rineš k čim več projektom na faksih, potem boš odšel z diplomo v svet zgolj z dobro teoretično podlago. To pa je tista stvar, ki podjetja najbolj odvrača od diplomiranega študenta.

Unknownm ::

Vprašal bi še, kako težko pa je najti delo med samim faksom, da pridobiš potrebne izkušnje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Unknownm ()

pickle_rick ::

Za večino, ki tako poudarjajo kako so naše tehnične fakultete teoretične in slabše od tujine je realnost pač taka, da tudi na tujih fakultetah ne bi postali ultra zaposljiv kader. Za večino predmetov, ki smo jih imeli na FRI je snov enaka kot recimo na MIT in ostalih prestižnih univerzah. Imeli smo možnost izbire predmeta, ki se izvaja na Stanfordu ipd. Največja razlika med našimi in prestižnimi tujimi univerzami je v študentih. Na MIT ali Stanford pač ne greš jest na bone in žurat, ampak tista leta praktično samo študiraš, ker te po koncu študija tudi čaka konkreten kredit.

greatdrakon ::

resnici na ljubo v ameriki in drugje v tujini vlada elitizem. če si rojen v pravi družini, si hkrati tudi potem član pravega študentskega kluba (aka Skull and Bones in podobne seronje), ki ti posledično preko vez in poznanstev zrihtajo fino plačano službo... hkrati tudi to pomeni, da če ima atek ali mama dovolj denarja, boš naredil vsako fakulteto, sploh ni važno za katero gre... fenomenov ki jim res rata samih (in ki se hkrati orenk zajebavajo na faksu, da ga naredijo - ker pač nimajo sponzorjev) je lih toliko, da lahko furajo utvaro ameriškega sena...

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

greatdrakon je izjavil:

resnici na ljubo v ameriki in drugje v tujini vlada elitizem. če si rojen v pravi družini, si hkrati tudi potem član pravega študentskega kluba (aka Skull and Bones in podobne seronje), ki ti posledično preko vez in poznanstev zrihtajo fino plačano službo... hkrati tudi to pomeni, da če ima atek ali mama dovolj denarja, boš naredil vsako fakulteto, sploh ni važno za katero gre... fenomenov ki jim res rata samih (in ki se hkrati orenk zajebavajo na faksu, da ga naredijo - ker pač nimajo sponzorjev) je lih toliko, da lahko furajo utvaro ameriškega sena...


Indeed. Pa če misliš da je v Sloveniji kaj drugače se krepko motiš. In sedaj ko boš strojnik kar pozabi da boš takoj delal pri Akrapoviču ( ki ti je mimogrede lahko boljša referenca kot diploma). Moj stari je strojnik in električar sam predelal buderusevo peč da je izkoristek res maksimalen (kar je bilo prej daleč os tega), zna popravljati plate (tiskana vezja) ni da ni...ko pa je iskal delo in je šel z direktorjem po objektu mu je stari povedal kaj bi se lahko izboljšalo. Mislite da je dobil službo? Malo morgen.

issak ::

Unknownm je izjavil:

Pa si z znanji, ki jih pridobiš na slovenskih fakultetah konkurenčen v tujini?


Lahko govorim le za FRI vsš ker drugje nisem bil, namreč, našel sem materijale na straneh MIT (Massachusetts Institute of Technology). ki so bili na las enaki/podobni našemu programu. Jaz sem se naučil kar dosti, jasno pa da sem se še več naučil na delovni praksi in v letu in pol šihta, ampak bi brez znanja, ki sem ga osvojih na faksu, težko hitro osvojih znanje na šihtu.

Niti ni toliko da se naučiš "Javo", in potem znaš "javo" - naučiš se programirati, algoritmov, principov. Sintaksa je potem precej postranskega pomena, se naučiš vse s pomočjo dokumentacije, primerov, stackoverflow.

Tudi stvar ki se naučiš je, kako poiskati želeno, včasih je to vredno več kot če veš zadevo na pamet.

To je sicer računalništvo, ne fmf, fs, ampak mislim da so vsi naši tehnični faksi kar na visokem nivoju.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Velki ::

Na FS pojdi le če te res zanima strojništvo kot so že ostali povedali, ker razmerje med tem koliko vložiš in koliko dobiš limitira proti neskončno (lastne izkušnje - posebej če se nato odločiš za smer kot je energetika). Čeprav je res da če si iz osrednje slovenije ti službe ne bo problema dobiti, plače pa bodo bolj nizke (ta podatek iz drugih formuov). Veliko dobrega slišim o FE, tako da če se ti ne da ogromno učit in bi res rad od faksa nekaj odnesel je najverjetneje najboljša ta opcija (ne poznam veliko ljudi iz FE tako da ta podatek ni 100 %). Na FMF je isto kot na FS ogromno dela s tem da je samo razumevanje tu še precej težje (poznam ljudi iz tam in vem koliko se učijo).
Pa da ne bo pomote kdor govori da se moraš prej nekaj full ukvarjati z stroji da lahko greš na strojni faks tam ni študiral, ali pa je bil le v prvem letniku in je odpadel (jaz v življenju nisem pogledal ali razšrawfal ali popravljal kakega stroja pred vpisom na faks pa sem med najboljšimi študenti na vsš programu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Velki ()

Unknownm ::

Kaj pa bi priporocal, vsš ali uni?

eric_cartman ::

Na to vprašanje ti bo zelo težko kdo odgovoril, ker jih je zelo malo izkusilo oba programa. Razen tisti, ki so naredili prepis. Če želiš več prakse, manj teorije, potem se drži VSŠ. Obratno je seveda UNI.

O lažje/težje verjetno ni smiselno govoriti, ker nobenega študija ne boš izdelal brez truda.

nebi ::

Slabše je biti močen v praksi in šibek v teoriji kakor obratno.

Prakse se lahko vedno priučiš, če obvladaš teorijo v nulo.

Flea ::

FMF je res ogromno dela, ampak če te stvari zanimajo je fantastično. Res imaš strokovnjake tam, ki niso slabi niti v mednarodnem merilu. Če te zanimajo stvari in si med boljšimi v letniku, te bo takoj povlekel nek asistent na IJS za nabiranje izkušenj.

Je pa res, da je tempo ubijalski, treba se je res spravit za knjige in študirat, študirat, medtem ko pol drugih kolegov na ostalih faksih žurajo (čeprav tukaj so na FE in FS približno na istem, bi rekel). Sam ne obžalujem izbire za FMF, vendar se pa zavedam, da če bi se vpisal na druge fakse okoli katerih sem kolebal (FKKT npr.), bi imel veliko manj stresa in več prostega časa.

Unknownm ::

Trenutno me res najbolj vleče na FMF, zanima pa me, ali ti profesorji in asistenti nudijo dovolj pomoči, če npr. ne razumes neke snovi, da ti ponovno razložijo?

čuhalev ::

Unknownm je izjavil:

Trenutno me res najbolj vleče na FMF, zanima pa me, ali ti profesorji in asistenti nudijo dovolj pomoči, če npr. ne razumes neke snovi, da ti ponovno razložijo?

Da.

Lahko potrdim, da je fakulteta na nivoju tujih fakultet, vendar to še ne pomeni, da boš zaposljiv. Tu na forumu berem, kako so matematiki dobri programerji, a vem, da po petih letih študija še ne vedo, kaj je to Makefile in stdio, če tega ne poznajo od prej, ali izven študijsko. Menda je obstajala študentka, ki je naredila univerzitetni program matematike zgolj s pomnenjem stvari brez razmišljanja, kar je načeloma čudno in zagotovo časovno potratno, ampak dovolj za pozitivno oceno.

Marsikateri matematik, ki je končal študij, bi rekel, da sta dentalna medicina in pravo neprimerjivo težja programa.

MaFijec ::

Tu na forumu berem, kako so matematiki dobri programerji, a vem, da po petih letih študija še ne vedo, kaj je to Makefile in stdio


No, če greš na FMF nabirat take izkušnje, potem jih najbrž ne boš dobil.
Na FMFju se naučiš samostojno razmišljati in abstraktno programirati.
Če misliš v življenju potem pisati make file in s svojim znanjem ne narediti kaj bolj uporabnega.
Potem FMF nikakor ni prava izbira. Prakse resda primankuje, ampak to lahko nadomestiš sam, če imaš željo,
recimo make file se lahko človek nauči pisati sam v enem popoldnevu. Razmišljati se pa bolj
težko naučiš, če ne znaš, oziroma te vkalupijo v neke ozke okvire.

Pravo programiranje je vse kaj drugega kot rutina, ampak zahteva veliko pravega znanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaFijec ()

A120 ::

Sam študiram na fmf, uni matematiko. Kvaliteta profesorjev in asistentov je na zelo visokem nivoju sploh ce primeram z drugimi (sem sel parkrat za hec poslusat na kaksno drugo fakulteto predavanja). Znanja odneses kolikor ga sam lahko. Mislim da smo celo edina fakulteta kjer niso niti vaje niti predavanja obvezna tako da ti s tem grejo se dodatno na roko. je pa res da je treba imeti v glavi precej dobro urejeno kar sploh zelis. snov gre naprej nenormalno hitro. ampak ce te zanima je program res res zanimiv. jas ti priporocam FMF :)

Najbolj ti priporocam da gres poslusati kdaj kaksna predavanja in si sam ustvaris boljso sliko o vsem skupaj. naceloma nebi smelo biti problema ker bi bil zunanji, pa tudi ce imas kaksno vprasanje so asistenti ponavadi zelo veseli (no vsaj pri nas z veseljem odgovorijo tudi zunanjim) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A120 ()

eVro ::

Če poskusim napisati skozi tak pogled kot bi si sam razložil v 4. letniku... Realno je težavnost FS nekje na nivoju FE, res pa je da te kolikor slišim in berem tu na FS veliko bolj količinsko zasuvajo z delom. FMF je druga liga in omogoča največjo širino dela pozneje, znani so recimo študenti fizike ki delajo kot programerji (pa ne za mobilne aplikacije, ampak resne stvari), saj so preprosto sposobni tako dobrega razmišljanja. Podobno je veliko matematikov v bančništvu, itd.

FE/FS že od začetka stremita k inženirskemu delu, tako da gre za malo drugačno filozofijo. V vsakem primeru pa ti čestitam ker gledaš v eno izmed pravih vej znanosti (in ne "znanosti"), tako da se ti v prihodnosti verjetno ne bo potrebno bati za službo, samo še dober je potrebno bit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eVro ()

Unknown_001 ::

eVro je izjavil:

Če poskusim napisati skozi tak pogled kot bi si sam razložil v 4. letniku... Realno je težavnost FS nekje na nivoju FE, res pa je da te kolikor slišim in berem tu na FS veliko bolj količinsko zasuvajo z delom.



Še informacija iz prve roke. To je dejansko res. Snov ni ne vem kako težavna za naučit, če si se sposoben usest za nek problem in ga obdelat ter da si z mislimi pri delu in ne na babah ali čem drugem :) V glavnem predznanja od prej ogromno pomagajo, kar je kolega tudi prej omenil. Na primer jaz ki sem uletel s tehnične gimnazije in sem imel mehaniko na maturi sem kolokvij iz statike praktično brez učenja odpisal brez problema, res pa je da mi je malo časa zmanjkalo ker sem vzel na izi pa sem zadnjo nalogo samo na 3/4 rešil.
Glede dela: Jaz (pa @Kajles mogoče tudi) sem se danes cel dan zajebaval z obvezno domačo nalogo pri predmetu Tehnična dokumentacija ki bo tudi ocenjena, pa imam še neke koture za popravit. Seveda, če hočeš oddati kvalitetne izdelke si moraš vzeti čas in tega ob vsem delu ni na pretek. Kolokvije imamo sedaj praktično vsak teden. Pa še projektna naloga nas čaka in še ena risba za oceno prej.

V glavnem, OP če te strojništvo veseli in si želiš biti v tem fohu ter si pripravljen garat za to, kar korajžno. V kolikor pa nisi čisto prepričan pa raje kaj drugega, ker ti povem da sem še jaz, (pa ti garantiram da sem zagrizen da se prebijem med inženirje) imel pomisleke zadnjič o prepisu na nižji program naslednje leto, ker na cajte ti morala tako pade, da ne veš kaj bi sam s seboj ampak če se zagrizeš se na koncu nekako izpelje :)
Če citiram profesorja za Tehnično dokumentacijo: "Kolege, BISTVO študija je, da ne odnehate!" In moram rečt da se po eni strani celo strinjam. Če se nekaj dela se to tudi naredi. Tako kot v vojski, al si vse naredu al nis pa NČ naredu, pa magar če si vsaj na pol.

Logika JE, NI ti mora čim prej pridt v kri če greš na katerega izmed teh faksov :)

Flea je izjavil:



Je pa res, da je tempo ubijalski, treba se je res spravit za knjige in študirat, študirat, medtem ko pol drugih kolegov na ostalih faksih žurajo (čeprav tukaj so na FE in FS približno na istem, bi rekel). Sam ne obžalujem izbire za FMF, vendar se pa zavedam, da če bi se vpisal na druge fakse okoli katerih sem kolebal (FKKT npr.), bi imel veliko manj stresa in več prostega časa.


Don't, worry, smo skupaj v tem :) In še en moj pregovor: NE vztrajnost, TRMA je pot do uspeha :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

TheKekec je izjavil:



Pa informativni dan vzemi z rezervo, ker te totalno zamorijo....


No, to je na nek način dobro :) Vsaj ni bilo treba posluštai flancanja: Nudimo študentom kreativno in prijazno okolje, smo kot družina in bla bla bla pa kako osladno besedičenje. Ko so se prišli k nam na šolski center pokazat so mi rekli, (Mislim da je bil ravno profesor za energije in okolje tam kot zastopnik) če te veseli in imaš voljo, pejt, če pa ne mislš delat pa raje sploh ne probavaj. Men se zdi, da je to bolj fer kot pa da ti v obraz lažejo ;)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Matevz96 ::

Informativni dnevi na nobeni fakulteti nimajo veliko zveze z realnostjo, raje si preberi predmetnik (aja ne moreš ker so "posodobili" spletno stran) ker iz njega izveš več kot na informativnem dnevu.

Sam sem trenutno študent prvega letnika UNI programa (izgleda, da nas je veliko na slotechu :)) in bi se še enkrat odločil za ta fax čeprav zaradi Opisne geometrije in tehnične dokumentacije izgubljam živce... Če si iz splošne gimnazije (kot jaz) v prvem semestru razen pri OP in TD ne bi smel imeti preveč težav (če ti seveda leži fizika) kaj več pa ti zaenkrat ne morem povedati.

TheKekec ::

@ Raptor F16

A EiO že znaš, da si se matrov z obvezno domačo? Jaz si ji bom pustil za pon , torek in sredo :)

AC_DC ::

raptorf16
Tehnična dokumentacijo imata še vedno v rokah Prebil in Kaiba ?
Opisne geometrije večina ne razume.

Matevz96
Informativni dnevi na nobeni fakulteti nimajo veliko zveze z realnostjo, raje si preberi predmetnik (aja ne moreš ker so "posodobili" spletno stran).

Kot kandidat za u.d.i.s. bi lahko preučil spetno stran, kajti urnik imajo tudi na strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Unknown_001 ::

TheKekec je izjavil:

@ Raptor F16

A EiO že znaš, da si se matrov z obvezno domačo? Jaz si ji bom pustil za pon , torek in sredo :)


Srečko ti, jaoooo lepo enim. Jst mam vaje že v Tork, kje bom jst to v pondelk riasl, ko mamo kolokvij ob 17:00 haha :D Sej tista EiO je Đabe vse skup. Zadnč sem sam une primere rešenih nalog šu skoz, enačbe mal pošpejal, pa predstavitve ene 2x preletu pa je blo za 9ko XD.

AC_DC je izjavil:

raptorf16
Tehnična dokumentacijo imata še vedno v rokah Prebil in Kaiba ?


Še še. :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Velki ::

Če kje zbrskaš predmetnik glej le obvezne predmete ker je tam samo za to da te privabijo na faks. V prvem letniku sem se veselil tretjega letnika, ker je bilo toliko zanimivih predmetov za izbirat, nato pa se niso niti vse pod-smeri izvajale, kaj šele da bi si lahko predmete izbiral.

Unknown_001 ::

AC_DC je izjavil:


Opisne geometrije večina ne razume.


Jaz točno vem kje zajec tiči :)

Jaz sem se za OG pripravljal 2 tedna prej. In sem dva vikenda pridno delal vaje. In to je bilo tam nekje 50 primerov. Malo z rezervo sem vzel ene dve zadevi in jih nisem znal ravno najbolje narest ostalo mi je pa šlo. Rezultat je bil 81% :)

Pri ostalih ko sem jih pa spraševal, če so že kaj delal, pa so rekl, ja morm, sej bom dons začel in isti odgovor je bil vsakič ko sem jih vprašal. Pol si pa vidu modele, ki so 2 ure pred kolokvijem vsi živčni v čitalnici (mislim da ni odveč povedat da je bila čitalnica 120% zasedena) v grupah primere reševali :)) in se mi je sam smejat začel. Ker, če se v enem mesecu niso mogl naučit, se tud v zadnjih dveh urah ne bodo. To je tista magična skrivnost zakaj jih toliko rukne ta predmet na kolokviju :)) kampanjsko učenje in nesprotno delo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Matevz96 ::

AC_DC je izjavil:

raptorf16
Matevz96
Informativni dnevi na nobeni fakulteti nimajo veliko zveze z realnostjo, raje si preberi predmetnik (aja ne moreš ker so "posodobili" spletno stran).

Kot kandidat za u.d.i.s. bi lahko preučil spetno stran, kajti urnik imajo tudi na strani.


Nisem rekel, da ni urnika. Na spletni strani ni več strani kjer je bil predmetnik z vrednostmi predmetov, opisi predmetov itd.

AC_DC ::

jest25 ::

Takole ti bom rekel. Na FMF pojdi samo, če imaš res rad matematiko. Če bolj cincaš, FMF kar črtaj.
Jaz sem se vpisal na FMF, kjer sem zbluzil 2 leti. Pač nisem delal sproti, kar pa je na FMFju (razen če si res genij, oziroma preživiš cel mesec pred izpiti vsaj 18 ur na dan za knjigami) skorajda obvezno. Vaje in predavanja niso obvezna.
No potem pa sem se prepisal na FE in sem z odločitvijo več kot zadovoljen. Tudi tu so obvezne le laboratorijske vaje (delo z računalniki, vezji...), ker nanese približno 6 ur na teden. zdi se mi, da je se pri teh treh faksih še najlažje "švercaš" s kampanjskim učenjem prav pri FE. Na FMF je potrebno sprotno delo, da FS pa je toliko oddajanj dokumentacij in projektov, da enostvano moraš delati sproti, drugače ti ne pustijo na izpit.
Seveda kampanjsko učenje ni priporočljivo nikjer. Tudi dosti manj potem odneseš.

Sem pa sam prej obiskoval gimnazijo in z elektriko (razen tisto osnovno pri fiziki v 3. letniku) z elektriko nisem imel izkušenj (parkrat sem montiral luč, to je pa tudi vse). Vendar nekega pomanjkanja v primerjavi s kolegi iz npr. Vegove nisem občutil. Že če poslušaš predavanja zapolniš tisto vrzel znanja. Za izpit pa morajo "švicati" tako bivši gimnazijci, kot srednješolci.

Izbira pa je seveda odvisna od posameznika. Zase vem, da na FS ne bi šel nikoli, ker imam nek odpor do risanja, česar pa imaš tam ogromno. Za FMF sem tudi mislil, da bo dobra izbira, pa mi je sedaj FE dosti bolj všeč.
Najbolje bo, da greš na informativce in se še tam malo pozanimaš.
pa lp

lebdim ::

Brez programiranja pa itak ne bo šlo na nobeni od teh fakultet ...

pablic ::

Kdo pa je rekel da moraš iti na eno fakulteto. Eno bolonjsko stopnjo na eni, druga na drugi. Tako boš dobil veliko večji spekter znanja, razširiš si možnosti za zaposlitev doma in v tujini. Karkoli pa boš delal pa boš moral tako ali tako naštudirati bolj detajlno kot na faksu.
Sam imam izkušnje ravno z omenjenimi tremi fakultetami.

Unknownm ::

Se programiranje jemle od začetka, ali se pričakujejo že neka znanja?

bluefish ::

Na FE se gre lepo od začetka - najprej osnove JS in C, v nadaljevanju študija pa odvisno od smeri, Matlab in podobni.

Flea ::

FMF tudi od začetka, je pa tempo potem kar... treba sproti delat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466341201 (3393) nejc_nejc
»

Strojništvo vs. Meteorologija z geofiziko

Oddelek: Šola
394810 (4096) jype
»

Vpis na FMF v Ljubljani ali na Famnit v Koper

Oddelek: Šola
329257 (7416) mladec
»

Študij finančne matematike

Oddelek: Šola
4210418 (9268) tony1
»

FKKT LJ ali FMF (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6418690 (16158) foxigirl

Več podobnih tem