» »

miška za pisarniško delo

miška za pisarniško delo

knap ::

Katero miško priporočate za dolgorajno pisarniško delo?
Da je kvalitetno narejena, ima dobro ergonomijo.

Ne zanimajo me vertikalne ipd čudne izvedbe (gaming). Iščem enostavno miško. Trenutno imam HP miško za 5 EUR in je totalno zanič. Dobil sem jo skupaj z HP PC-jem.

Hvala

LP

Han ::

Gigabyte GM-M6580X za 10 eur se obnese odlično.

msjr ::

Logitech B100 / B 110 za isto ceno tudi odlična

knap ::

hvala
bom preveril

LP

čuhalev ::

msjr je izjavil:

Logitech B100 / B 110 za isto ceno tudi odlična

Ta je za moje pojme prelahka, se mi ne upira in mi ne da občutka.

RX250 je boljša, še najboljše so mi bile 10 let nazaj B69 se mi zdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

destroyer2k ::

logitech mx performace je top, ampak cena temu primerna.

šernk ::

od xplore iz špara za 5eur se zaenkrat pri meni odlično obnese, lepo pade v roko.

edino če jo imam na lakirani površini slabo dela.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Ganon ::

destroyer2k je izjavil:

logitech mx performace je top, ampak cena temu primerna.


Zakaj bi kupoval starejši model, če je na trgu MX Master? Vrhunska ergonomija in izboljšave na vseh področjih.

Ribič ::

Za karkoli se že odločaš, ti predlagam, da izbereš optično miško na IR laser in ne na rdečo diodo. Laserske miške so veliko bolj občutljive in ti nudijo boljše sledenje podlage. Na primer kurzor ti ne bo plesal po ekranu, če miško uporabljaš na podlagi, ki ima sijaj. S tem sem pred leti imel dosti težav in sem na koncu morl na mizo nalepiti kos samolepilne tapete za podlogo. Odkar pa imam lasersko miš, pa podloge ne potrebujem več. Edina težava z optičnimi miškami pa so steklene površine.

lp

sajmon ::

Ganon je izjavil:

destroyer2k je izjavil:

logitech mx performace je top, ampak cena temu primerna.


Zakaj bi kupoval starejši model, če je na trgu MX Master? Vrhunska ergonomija in izboljšave na vseh področjih.



Kot sem gledal na testih, je pozicija back/forward nekoliko spremenjena (bolj stisnena skupaj). To je bilo ponavadi označeno kot minus.
Velik plus pa to, da je lahko povezana z več napravami, podpira tudi BT. Baterija pa mislim, da ni več izmenjljiva.

NightHawk ::

Jest imam v službi MX preformance in sem super zadovoljen.

destroyer2k ::

Ganon je izjavil:

destroyer2k je izjavil:

logitech mx performace je top, ampak cena temu primerna.


Zakaj bi kupoval starejši model, če je na trgu MX Master? Vrhunska ergonomija in izboljšave na vseh področjih.


Zaradi cene. Če pa budget pusti potem pa master je bolša izbira.

knap ::

master in performance se mi ne dopadeta, iščem klasično obliko miške, kaj pravite na

http://www.logitech.com/de-de/product/c...



hvala

LP

destroyer2k ::

knap

Ne glej na obliko, ampak na ergonomijo. In samo v vednost, če hočeš kupiti vredi miško boš mogel iti v trgovino in sprobati, ker mi ti lahko predlagamo 1000 stvari, ampak odgovarjala pa ti bo samo 1 stvar.

knap ::

imaš prav, samo na master in performance bi se zelo težko privadil, sta preveč izven klasičnega designa
verjetno bom kar M500 vzel ali morda Gigabyte GM-M6580X, ne vem pa kakšna je kvaliteta gigabyte mišk.
LP

okidoki ::

V kateri firmi delaš, da si lahko izbiraš miško? :) Drugače pa, ergonomija je ključnega pomena ...Sploh, če veliko delaš z miško.

Djuro ::

V taki firmi, da ti pač pripada navadna miška, če hočeš boljšo si jo pač kupiš sam.
To je precej pogosta praksa.

knap ::

o imenu firme ne morem javno govorit :), je pa v ameriški lasti

imam pa dobro šefico ki mi je odobrila novo delovno postajo HP Z640, adobe CC, nov Dell 27 ekran in sedaj je odobrila še nakup dodatnega rama in miške, podloge.... - cca 200 eur, vse skupaj pa cca 1300+ 950 + 300 + 200 = 2800 eur :D

čez nekaj časa pa ji še rečem za tipkovnico in zunanji disk in potem so nakupi končani :)

LP

Letalec ::

MX performance ima malce kiksneno ergonomijo med palcem in kazalcem. Sem jo pred kratkim zamenjal za MX Master. Ako kupuješ, jo kupi na nemškem amazonu kar te pride 20-30€ ceneje od big banga.

Sam sem imel najprej performance. Ko je začela štrajkati, sem v bigbang vzel M705. Razočaral me je infinite scroll, ki pri prenehanju scrolanja ni ostal na mestu ko si ga spustil (ala. spustiš in ti samo zascrola še 5 vrstic). Sem jo nesel nazaj in zamenjal za master. Ta ima, tako kot performance, top kvaliteto izdelave in pa res dobro paše v roko. Najprej me je malo skrbela njena višina ampak je kul.

Han ::

knap je izjavil:

verjetno bom kar M500 vzel ali morda Gigabyte GM-M6580X, ne vem pa kakšna je kvaliteta gigabyte mišk.
Kvaliteta je za to ceno kar v redu, imaš pa 2 leti garancije...

jizzer ::

Mene pa zanima, če kdo uporablja kako miško za večjo roko? Nimam sicer tiste "zidarske" roke imam pa precej dolge prste in jih morem držat ukrivljene. Boli me po nekem času, da ni zdravo pa itak vem :)
Budet 30-50EUR gledal pa sem MS Sculpt, še predvsem zaradi dodatnih gumbov ki prav pridejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera miška? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32065795 (4495) yayo
»

Katero brezžično miško kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10028167 (9774) Kayzon
»

Logitech infinity scroll miške

Oddelek: Strojna oprema
152312 (2032) SaXsIm
»

Gaming miška (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6314770 (13042) mr1two
»

Nakup nove miške (Nasvet - logitech mx revolution, marathon 705, razer imperator)

Oddelek: Kaj kupiti
394382 (3844) Dzeba

Več podobnih tem