» »

Računalnik se mi resetira.

Računalnik se mi resetira.

kronos_10_ ::

Pozdravljeni.
Imam čuden problem in bi rad vaše mnenje, kaj bi lahko bilo narobe. Začelo se je tako, da se mi je računalnik med delovanjem parkrat resetiral in deloval normalno naprej. Nato enega dne pa ga prižgem in se mi stalno resetira in ne pride v bios. Speaker se oglaša z zelo tihim zvokom kot nekakšen "klik". Pač po tem vem, da se mi v nedogled resetuje. Najprej sem pomislil na matično. Vrgel sem vn baterijo, računalnik povsem odklopil in pustil ene pol ure. Zadeva se ni spremenila. Potem pa se je zgodilo nekaj, kar ne razumem. Imam dual channel rame in sicer 2*4Gb. Odstranim en ram in zadeva deluje. Pomislil sem evo pa imamo krivca. Drugi dan zjutro spet se mi resetuje. Pa dodam 4Gb rama in zadeva deluje. Spet drugi dan se mi ponovi spet isto in sem opazil, da ko naredim spremembo pri ramih sem za en dan dober. Ne razumem. Opazil sem pa tudi, da občasno ko ga ugasnem sem mi kar sam nazaj vžge in seveda spet ne deluje. Matično ploščo imam Gigabyte z97, računalnik sem sestavil skupaj pol leta nazaj. Dele sem naročil iz nemčije. Sam sumim, da gre za matično ampak želim še kakšno mnenje.
Lp in hvala.

Machete ::

napajalnik
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MIHAc27 ::

Prej kot matično bi jaz sumil Rame in napajalnik.

kronos_10_ ::

Ma rami težko, ker potem bi bila oba fuč. Nikoli se ne ve. Glede napajlnika pa bi nekaj vprašal. Ali vpliva na življenjsko dobo, če vsakodnevno ga s stikalom zadaj izklopiš?
Napajalnik je pa drugaće Corsair 650w ta z 80+ oznako.
LP.

kronos_10_ ::

Pozdravljeni,

poskušal sem zamenjati rame in pa napajalnik zadeva ostane ista. Enkrat deluje drugič spet ne. Odstranim oz. dodam ram in spet deluje. Enako je tudi pri novih ramih. Sepravi potem ostane samo matična še, kar sem sumil že od začetka. Kaj mislite? sej drugega ne more bit nič?
Procesor pomoje da ni kriv. Pa bo treba vse spet demontirat in poslat v nemčijo v garancijo :S

Lp.

InFlamesSLO ::

Pozdravljeni,

ker se mi ta tema zdi še najbolj približana mojem problemu, bi se tukaj "vrnili" še z mojim problemom (drugje na tem forumu take teme ne najdem).

Meni pa se dogaja, ko sem vgradil nov SSD disk in formatiral računalnik, da se po nekaj dneh noramlnega delovanja začne računalnik resetirati vendar med tem normalno delam na računalniku (brskam po netu, igram igre, rišem v programih)... Se pravi, da bolj natančno obrazložim; trenutno delam na računalniku in se zasliši zvok, kot ga slišiš, ko ugasneš računalnik. Vendar med tem se ekran ne ugasne, prav tako se računalnik ne ugasne, vse stvari počnem normalno kot do sedaj. Samo zvok se sliši kot, da bi računalnik ugasnil ali resetiral, s tem, da se dejansko ne ugasne in da delo poteka nemoteno.

Upam, da sem dovolj nazorno opisal problem in se že vnaprej zahvaljujem za vaše odgovore.

Lp

solatko ::

Ugašanje HDD diska. Izklopi dodatni trdi disk in boš videl, če se zadeva še "resetira".

kronos_10_- preveri temperature.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

InFlamesSLO ::

solatko je izjavil:

Ugašanje HDD diska. Izklopi dodatni trdi disk in boš videl, če se zadeva še "resetira".

kronos_10_- preveri temperature.

Ok, hvala. Kaj pa v primeru, da je to res napaka s HDD? Kaj to pomeni, da je kaj narobe s HDD ali kako ?

Hvala in lp.

solatko ::

WD green diski se sami ugašajo in, ko parkirajo glavo, zna bit tak čuden zvok. Nisem imel še v roki to vrsto diskov, tako, da mi ni jasno ali se to lahko izklopi ali ne.
Delo krepa človeka

kronos_10_ ::

solatko je izjavil:


kronos_10_- preveri temperature.


Temperatura je ql. Saj ko računalnik zažene deluje normalno cel dan. Pri ponovnem zagonu mi dela tisti klik na speakerju tako vem, da se v nedogled resetuje na vsake cca. 3 sekunde.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
327112 (6505) smotanc
»

Računalnik zmrzne/zatrokira

Oddelek: Pomoč in nasveti
154136 (3510) Krzzich
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353610 (2677) Bostjan99
»

komp se ob obremenitvah (?) samodejno resetira (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
694166 (3397) Pyr0Beast
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312202 (11589) k0lar

Več podobnih tem