» »

HP Z210 CPU fan regulacija ne dela

HP Z210 CPU fan regulacija ne dela

AvtoR ::

Pred časom sem nabavil HP Z210 delovno postajo (xeon e3 1240).
Sedaj pa sem opazil naslednji problem:
Med normalnim delom so temperature CPU med 35-50 stopinjami, večinoma okoli 40 stopinj.
Zadnjič sem renderiral in čisto slučajno sem pogledal na HW monitor. Temperatura CPU je šla na 80 stopinj. Malo sem zadevo raziskoval in ugotovil da mi plošča ne regulira obratov CPU fana glede na temperaturo CPU.
V BIOSu pod opcijo Thermal lahko nastavim moč ventilatorja od 1-5. Poskusil sem z nastavitvijo na 3, vendar je potem ventilator zelo glasen, tudi takrat, ko procesor ni obremenjen, tako da je očitno, da PWM regulacija ne deluje.
Originalni PWM ventilator sem zamenjal s 9cm PWM Noctuo, pa tudi s tem ventilatorjem avtomatska regulacija ne deluje. Trenutno si zasilno pomagam s fanmate, vendar ima ta premajhen razpon regulacije.
na HP strani sen gledal če je kak novejši bios, pa nisem nič našel.

Kaka ideja, kaj še lahko naredim? Je plata defektna ali kaj drugega?

vilonja ::

Speedfan

hojnikb ::

imaš sploh vkloplen v cpu fan header *?
#brezpodpisa

SimplTech ::

Uporabi nasvet uporabnika vilonja. Nekaj nasvetov boš našel v tem članku: Using SpeedFan to automatically control the Z800 CPU fans

vilonja ::

Pa naredi si, da se ti ob zagonu speedfan samodejno zažene:

AvtoR ::

@hojnik
Ventilator je priklopljen na CPU_fan.
Na voljo je še en prost 3 pinski konektor. Poskusil sem tudi s tega (preko fanmate) pa ventilator sploh ni deloval.

@vilonja
Bom še enkrat poskusil s Speedfan..

AvtoR ::

Sem poskušal s Speedfan po navodilih z YT. Speedfan najde en sam PWM kontroler, vendar nobena nastavitev nič ne vpliva na hitrost ventilatorjev. Enostavno ni opcije da bi softwersko kontroliral obrate ventilatorjem. Je možna okvara kontrolerja, ne verjamem, da bi HP dal ven delovne postaje s konstantno hitrostjo ventilatorjev.

konspirator ::

CPU_fan je 3 ali 4 pinski konektor ?

AvtoR ::

4 pinski.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabel PWM Arctic Cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
123064 (2926) JanezH
»

ventilator za ohišje na cpu hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212117 (1767) Dua'L
»

Iz +12v na +7v modifikacija ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202831 (2335) Pyr0Beast
»

Katana 3 - izkušnje uporabnikov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
393628 (2246) TeraTM
»

Asus P5Q in spreminjanje hitrosti ventilatorjev

Oddelek: Strojna oprema
62216 (2136) sloxl8

Več podobnih tem